12В и 24В

Реєстрування
9 Сер 2021
Дописи
6
Бали
1
Добрый день Уважаемые.
Я поставил себе связку
Одна солнечная панель JA Solar JAM72S30-540/MR.
Контроллер заряда ALTEK 40A24M-LCD (MPPT).
Две АКБ Outdo agm соединённые паралельно 12В х 120Ач= 12В 240Ач.
Инвертор Luxeon ips-2000s 12/220в на 1квт.
И подключен кондиционер с потреблением 0,7кВт на минимальной скорости вентилятора и 0,9кВт на максимальной скорости.
Вечером система работает от АКБ примерно часа три точно. Днём дольше за три часа напряжение АКБ плавно просаживается с 13,8В до 12,3В.

Суть вопроса: Подумываю добавить ещё панель ватт на 300, но ограничен нюансами, а именно контроллер заряда при подключении АКБ 12В ограничен 600 ваттами мощности от панели. А при 24В (последовательная связка АКБ) уже 1200 Вт, но инвертор у меня 12В.
Как мне выкрутится меньшими затратами?
Можно ли соединить две АКБ последовательно в 24В, а инвертор подключить четырьмя проводами к каждому аккумулятору сохранив 12В?
Типа последовательно паралельно соединение?
Спасибо.
 
Останнє редагування:

subarucom

Tier1
Реєстрування
8 Бер 2021
Дописи
232
Бали
43
Сонячні панелі
Trina Solar 545
Інвертор
Solis-30K-5g
На обоих аккумуляторах КЗ.
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Я би розглянув варіант просто додати панель таку ж саму. Можна і послідовно і можна паралельно.
Судячи з даташиту панелей та контролера, то дві панелі послідовно впритул стають по напрузі(але ризик взимку зловити скачок +20% напруги слід врахувати і прорахувати детально). Я би не ризикував послідовно бо є краще варіант:

поставити паралельно. Макс струм 14А+14А= 28А, а в реальності значно менше буде. Але навіть 28 А в рамках допустимого 40 А(даташит) для контролера.

Я би поставив на кожну панель(ну хоча б на одну) автомат постійного струму на 16 А або 25 А двополюсний(або хоча б по одному однополюсному). Автомати виконували б функцію відсікання половини потужності(хоча я впевнений, що то може не знадобитися в реалі) в ручному режимі можна вимикати одну з панелей, якщо сонце фігачить, а кондішн вимкнуть, а також вони захистять від КЗ або якогось іншого небажаного високого струму.
Та ще бажано поставити прямо перед контролером DC 2P автомат на 32А або наступний више(40A якщо є), щоб не перевіряти захист контролера по високому струму :)
Та ще поставити по одному діоду на плюси кожної панелі про всяк випадок. Вони дешеві. І дуже бажано, якщо поставити в паралель панель іншої напруги.
І ще варіанти зменшити максимальну потужність нахилити/повернути під кут 45(або інший)град до нормалі сонячних променів. Або затінити половину однієї з панелей. При паралельному з'єднанні достатньо рухати тільки одну з двох панелей з метою зниження струму/потужності системи :)

П.С. Якщо поставити 300Вт панель в паралель так як на схемі без додаткових діодів, то може бути атата. Гадаю, вночі(місячної), або просто коли контролер вимкнеться, то буде батл напруг панелей і має лишитися живим тільки один звитяжець, і, гадаю, то буде Ja Solar :) можливо, я помиляюся і вбудовані діоди шоттки вбережуть від біди. Не перевіряв :)
 
Останнє редагування:

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
278
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
Або затінити половину однієї з панелей
Так собі порада... ні про що... Ви самі пробували?
Гадаю, вночі(місячної), або просто коли контролер вимкнеться, то буде батл напруг панелей
Гадайте і далі... Але вночі точно панель ніякої напруги не видасть!
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Так собі порада... ні про що... Ви самі пробували?

Гадайте і далі... Але вночі точно панель ніякої напруги не видасть!
Продовжуючи гадати, закладаюся, що Ви точно не перевіряли напругу/струм від панелі в місячну ніч ))
А з приводу затінення половини панелі, то я чомусь також впевнений, що Ви не перевіряли як працює затінення панелі типу Half-cell(до сімейства яких відноситься Ваша Ja 540) ані практично, ані теоретично...
 

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
278
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
затінення панелі типу Half-cell(до сімейства яких відноситься Ваша Ja 540)
Уважності Вам не завадить... Немає в мене таких панелей.
Продовжуючи гадати, закладаюся
Закладатися не треба. В місячну ніч Ви точно ніякої (електричної) користі не віднайдете від панелей.
Навіть зарядка для мобілки не буде працювати.
 
Угорі