Автономна СЕС для твердотопливного котла

drema86

Tier3
Реєстрування
13 Вер 2022
Дописи
2
Бали
1
Доброго дня. Підкажіть людині зовсім-зовсім без досвіду в цьому ділі. Є будинок в селі, де опалення відбувається за допомогою твердопаливного котла. Система не працює без примусової циркуляції води, що здійснюється циркуляційним насосом, який споживає 90Вт/год. З оглядкою на події останніх днів з відключенням електрики, задумався над встановленням автономної системи, яка буде працювати в режимі ДБЖ. У випадку відключення електрики, система переходить на живлення від акумуляторів, що заряджуються від сонячних панелей.
Порадьте як це все організувати, бо я як занурився в цю тему, зіткнувся з величезною купою нюансів в яких вже розгубився і заплутався. І хоч я з електрикою і товаришую, але з наскоку не втрапив в двері)))

Бажано якнайдешевший варіант, але якщо можна, то підкажіть як його потім можна буде поступово масштабувати.

Тезисно про мої потреби і думки щодо СЕС:
Споживання енергії буде приблизно 2кВт на добу (насос+ можливо роутер, зарядити телефон...)

Я так розумію, що достатньо буде:
1 акумулятор 12в на 200 А/год. (наче як за калькулятором автономність буде на рівні 15 годин)
3х400Вт панелей, які будуть підключені паралельно до контролера.
Сам контролер (бажано МРРТ, але мабуть по фінансам він буде дорожчий за все інше залізо, тому ШИМ) теж на 12в
БДЖ з можливістю підключення зовнішнього акумулятора і чистим синусом на виході. З урахуванням запасу по потужності десь на 300Вт.

Підкажіть де я правий, а де ні, де можна зекономити, чи такої можливості немає. І скільки приблизно мінімальна вартість такої СЕС наразі складатиме, з урахуванням того, що монтаж буду проводити сам.
Дякую :)
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Знизу дані про добову генерацію моєї дахової станції на 39 кВт по панелям за січень 2022р. При оптимальному розміщені панелей картина була б веселіша але не набагато.
Сподіваюся що переглядаючі ці дані Ви зрозумієте що є дні протягом яких генерується дуже мало...
Тому, на мою думку, найкращим варіантом забезпечення електроживлення, в умовах тимчасового відключення, буде безперебійник + пару акумуляторів + генератор. І найдешевшим...
Звичайно картина зміниться якщо розглядати можливість значної економії на оплаті за електроживлення протягом тривалого часу.

1663136905258.png
 

drema86

Tier3
Реєстрування
13 Вер 2022
Дописи
2
Бали
1
в умовах тимчасового відключення
Оце ж мене і турбує те, на скільки відключення може бути тимчасовим... з цінами на пальне і перебоями в його постачанні генератор теж не найкращий варіант наразі...
Але ваша статистика відкриває очі на те як я сприймав СЕС... Я звісно розраховував на те, шо наприклад панель на 400Вт буде видавати ці 400Вт в кращі літні дні. На зиму сподівався що хоча б 150-200 було би... А що ви маєте на увазі "при оптимальному розміщенні"? У вас не регулюється кут нахилу панелей? Чи говорите про поворот за Сонцем? Можливо якщо організувати супровід Сонця, то ситуація досить сильно покращає?
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Оце ж мене і турбує те, на скільки відключення може бути тимчасовим... з цінами на пальне і перебоями в його постачанні генератор теж не найкращий варіант наразі...
Але ваша статистика відкриває очі на те як я сприймав СЕС... Я звісно розраховував на те, шо наприклад панель на 400Вт буде видавати ці 400Вт в кращі літні дні. На зиму сподівався що хоча б 150-200 було би... А що ви маєте на увазі "при оптимальному розміщенні"? У вас не регулюється кут нахилу панелей? Чи говорите про поворот за Сонцем? Можливо якщо організувати супровід Сонця, то ситуація досить сильно покращає?
У мене панелі на дахах, тому "дивляться" на південний захід. Оптимально щоб дивилися на південь. Кут також не зимовий, 30'., оптимально на зиму 45 -60...
Найкраще рішення це 2 вісний трекер, щоб рухав панелі за сонцем, думаю що взимку він би додав відсотків 70 - 100 до мого виробітку... але ціна на це рішення кусюча.
Без притензії на експертність.
Для вашого запиту найбільше підійшла б гібридна станція на 5 кВт + акумулятори кіловат на 5... ціна такого рішення буде , мабуть, під 10 тис доларів... і буде така станція гарантовано генерувати вам біля 6000 кВт за рік. І з високою ймовірністтю дасть змогу якось пережити тимчасові відключення.
А далі економіку рахуйте самостійно.
 

Departs

Tier3
Реєстрування
21 Чер 2020
Дописи
10
Бали
3
З листопада по лютий для забезпечення вашої установки потрібно 10/15 кВт установку - вироблення енергії при цьому 2 - 6 кВт/ день, інколи 1 кВт. - Дорого, не вигідно.

Як варіант для "опалювального сезону" не погано було б встановити вітрячок!

Вітри посилюються, вироблення енергії кожен день / ніч.

Потужність 0,5 -1 кВт вам покриє споживання насоса та електроніки котла.
 
Угорі