Бойлер та регулятор потужності на симісторі? Чи сенс?

Zinge

Tier2
Реєстрування
10 Кві 2024
Дописи
81
Бали
18
Сонячні панелі
600W
Інвертор
1500W
Бойлер споживає 1,65кВт , панелів поки є 1,45кВт...
Хотів би, зменшити споживання бойлера до 0,8кВт щоб в сонячний день його вмикати від панелів. (до поки мала кількість панелів та слабкий акб). Щоб якось використати сонце по максимуму? (літні місяці)
 

Вкладення

  • PXL_20231112_194624254.thumb.jpg.adb7edf90dfae9276bba6c6365db2e6d.jpg
    PXL_20231112_194624254.thumb.jpg.adb7edf90dfae9276bba6c6365db2e6d.jpg
    52,4 Кб · Перегляди: 6
Як на мене непогана ідея.
Зробити наприклад так: в день, коли акум заряджений уже і сонце гарно світить, перемикати бойлер з мережі на інвертор якимось розумним реле + контактор, через регулятор семисторний (ну щоб не грузити інвертор) і нехай собі підігріває воду від сонця )))
Семисторний регулятор з бойлером буде нормально працювати, адже бойлер це резистивне навантаження )))
По своїм спостереженням, за допомогою розумного реле, яке включає бойлер тільки в нічному тарифі, можу сказати що за місяць 80л бойлер споживає під 110-120кВт.
 
Нещодавно бачив відео на цю тему
Цей автор каже, що деяким інверторам не подобається таке навантаження. Бо сімісторний регулятор "нарізає синусоіду". Але це відео досить старе, може сучасні інвертори цього вже не бояться.
В мене в самого є деякі ідеї для таких регуляторів, але поки мій інвертор ще в дорозі. Нема на чому перевірити...
 
Купив сімісторний, думаю підключити бойлер, але чи не шкодить він інвертору?
 
З сімісторним є така засада. Він регулює навантаження фазовим методом, вирізаючи шматок синусоїди, тобто змінючи форму сигналу. Проблема у тому, що при такому регулюванні в межах 100%-50% амплітуда напруги не зменшуюється. Це означає що в цьому діапазоні пікова потужність не змінюється, а змінюється лише усереднена потужність за період (за 20мс). Як це вплине на конкретний інвертор важко сказати. По-перше буде залежати як в нього налаштований захист - на усереднені показники, чи на пікові. По-друге, чи потягне він такі пікові навантаження, якщо захист не побачить в цьому проблеми.
 
Дякую за відповідь. Не буду пробувати. А куди дівати надлишки енергії? Як нагріти бойлер?
Ще пишуть що :
Транс 220/42, віднімаємо з 220 42 В і отримуємо на тені (при його потужності 1650Вт з першого Топіка) приблизно 1 кВт при 180
По типу автотрансформатора?
 
За допомогою трансформатора дійсно можна понизити потужність ТЕНа. Але це буде велика бандура. І вона матиме статичну робочу точку. А для наших цілей потрібна можливість оперативного регулювання потужності.
Я тут ще трохи повивчав це питання. Можливо з сімісторним регулятором все не так і страшно для інвертора. Виявляється в наших розетках повно інших дєвайсів, які мають значно гірше імпульсне споживання. Це всі прилади, з діодним мостом і конденсатором. Тобто ті що мають імпульсний блок живлення без PFC (Power Factor Corrector), світлодіодні лампочки і т.п. В них струм завжди споживається коротким імпульсом для заряду конденсатора. А у сімісторного регулятора це більш розтягнутий імпульс. Ось тут можна почитати про PFC https://discon.ua/ua/bloki-pitaniya-s-funktsiyey-pfc
 
Провів невиличку лабораторну роботу :) Зняв осцилограми струму різних приладів. Шунт 0.25Ома, амплітуди струму за бажання можна порахувати по осцилограмах.
На першій картинці електроплитка ввімкнена через сімісторний регулятор. Три різні положення регулятора.
На другій мікроволновка на повну потужність.
На третій світлодіодна лампочка 10Вт
На четвертій китайська зарядка 8А заряджає кислотний аккум.
На п'ятій мій стаціонарний комп.
Резюме таке - сімісторний регулятор на цьому фоні дійсно виглядає не найгіршим.
 

Вкладення

  • sim.jpg
    sim.jpg
    93,7 Кб · Перегляди: 4
  • microw.jpg
    microw.jpg
    33,7 Кб · Перегляди: 4
  • Led.jpg
    Led.jpg
    31 Кб · Перегляди: 4
  • charg8.jpg
    charg8.jpg
    32,6 Кб · Перегляди: 4
  • comp.jpg
    comp.jpg
    32,9 Кб · Перегляди: 4
Я схоже питання вирішив розумними реле, і автоматизацією , яка слідкує за споживанням енергії з мережі і включає тени коли є надлишкова сонячна енергія , і виключає тени , коли тени починають брати з мережі . Але , зниженням напруги на тени я не бавився. Прото підʼєднав великий тен на 3 різні лінії( там три контури ) і включаю по два кіловата напруги .
 
Я схоже питання вирішив розумними реле, і автоматизацією , яка слідкує за споживанням енергії з мережі і включає тени коли є надлишкова сонячна енергія , і виключає тени , коли тени починають брати з мережі . Але , зниженням напруги на тени я не бавився. Прото підʼєднав великий тен на 3 різні лінії( там три контури ) і включаю по два кіловата напруги .
Цікавий варіант. Але якщо ТЕНи однакової потужності, то тут виходить усього 4 діскрета регулювання навантаження. Як на мене грубовато... До речі, наче ж у Деє має бути Smart Port, на який він вміє скидати зайву потужність?
 
Цікавий варіант. Але якщо ТЕНи однакової потужності, то тут виходить усього 4 діскрета регулювання навантаження. Як на мене грубовато... До речі, наче ж у Деє має бути Smart Port, на який він вміє скидати зайву потужність?
Так і є, Деє має порт смарт навантаження. Але я його не використовую, бо треба до інвертора лінію тягнути від тенів, і не можна тоді нагрівати тени без сонця . Управління тенами через розумний будинок набагато простіше як на мене . Щодо загрублення - погоджуюсь , але в мене такої проблеми немає. Станція 10 кВт , споживання гуляє від 2 до 15 , і завдання автоматизацій - зловити момент, коли є надлишок і включити тен .
 
Так і є, Деє має порт смарт навантаження. Але я його не використовую, бо треба до інвертора лінію тягнути від тенів, і не можна тоді нагрівати тени без сонця . Управління тенами через розумний будинок набагато простіше як на мене . Щодо загрублення - погоджуюсь , але в мене такої проблеми немає. Станція 10 кВт , споживання гуляє від 2 до 15 , і завдання автоматизацій - зловити момент, коли є надлишок і включити тен .
А що Ви влітку грієте такими потужними ТЕНами? Для домашнього бойлера на 100-200л 6кВт це якось забагато, він швидко нагріється. Взимку то зрозуміло, все зайве пускаємо на опалення, а от зараз...
 
Та тут наче проблем для розумного дому зовсім нема - просто поставити автоматичний перемикач - звичайна розетка/smart port.
Так , це рішення . Але це вже ціла електрична обвʼязка цього споживача. А в мене вже все стояло під управління розумним будинком. Тому через пару розумних реле і без прокладання додаткової лінії було простіше . Результат - аналогічний .
 
А що Ви влітку грієте такими потужними ТЕНами? Для домашнього бойлера на 100-200л 6кВт це якось забагато, він швидко нагріється. Взимку то зрозуміло, все зайве пускаємо на опалення, а от зараз...
Це комерційний обʼєкт з використанням теплої води . Тени гріють бойлер непрямого нагріву на 1000л .
 
Це комерційний обʼєкт з використанням теплої води . Тени гріють бойлер непрямого нагріву на 1000л .
А, ну тоді дійсно зважене рішення. І крок регулювання не великий, і додатковий кабель до бойлерів може бути проблемою.
Я ж в себе для дому планую зробити саме аналог Smart Port для дешевого китайського інвертора. Є деякі ідеї. Якщо щось вийде, поділюсь тут.
 
Назад
Угорі