Допоможіть зробити невеличку сес на три панелі на фасаді з акб 12В

Batman

Tier3
Реєстрування
4 Тра 2024
Дописи
16
Бали
3
Шановна спільнота допоможіть ламеру вибрати мппт контролер панельки і підкажіть сумісність

Вже замовлено все від power queen
два АКБ lifepo4 по 12 Вольт 100 А будуть увімкнені в паралель
Інвертор 2кВт 12 Вольт
Зарядка 40 А 12 Вольт

Фасад на схід, можу вмістити три панелі аж до 590 , додаю малюнки та специфікацію планованого мппт контролера і планових панелей
Задумка підключити всі три панелі в паралель
контролер теж планую 30 А power queen
Я думаю що в найкращий літній чи зимній день я отримаю з панелей максимум 1/3 їх потужності, зате на похмуру погоду і зиму буде запас
Панелі по 13А кожна , контролер згідно заяви виробника має захист від перевантаження по струму я сумніваюсь що три панелі по 13 А видадуть більше 30 А, напруга панелей voc на фото 53 вольта , контролер до 100 Вольт

Вибачаюсь за не охайний паскудний малюнок схему, малював пальцем по екрану чисто схематично , буду з компютера завантажу акуратніше фото.

Які бачу складнощі - монтаж , бо низ панелей на висоті 6 м , верх на 9 метрів.

Якщо я отримаю зимою хоча б 150- 200 Вт/год з цього всього буду дуже радий.
Умовна схема від виробника додаю

Очікую від шановної спільноти : Конструктивну критику, поради щодо того де і яке кріплення взяти і як закріпити . Будь- які поради.
 

Вкладення

  • IMG_0708.jpeg
    IMG_0708.jpeg
    333 Кб · Перегляди: 20
  • IMG_0680.jpeg
    IMG_0680.jpeg
    102,3 Кб · Перегляди: 17
  • IMG_0679.jpeg
    IMG_0679.jpeg
    140,4 Кб · Перегляди: 13
  • IMG_0709.jpeg
    IMG_0709.jpeg
    795,3 Кб · Перегляди: 15
  • IMG_0710.jpeg
    IMG_0710.jpeg
    83,5 Кб · Перегляди: 19
Панелі по 13А кожна , контролер згідно заяви виробника має захист від перевантаження по струму я сумніваюсь що три панелі по 13 А видадуть більше 30 А
У вас в характеристиках контролера прописано що максимальне сонячне поле для 12 вольт - це 400 ват потужності, а ви хочете підключити майже 1800 ват. В гарний сонячний день може система і не витримати

Тому можливо краще пошукати якийсь інший контролер, або ввзагалі сонячний інвертор, під потрібні панелі?

п.с. Ну і щодо кріплення на фасаді будівлі - тут треба з осбб чи жеком контактувати. і тільки після узгодження з ними замислюватись про сонячну систему
 
Дах спільний і дійсно на дах треба буде узгоджувати з мешканцями.
А так як у нас обслуговуюча компанія, як такого ОСББ нема , то я не планую узгоджувати це на фасаді з ким би то не було , так само як ніхто не узгоджує у нас кондиціонери , дашки , супутникові тарілки на даху чи прибудови на першому поверсі .
В теорії можливо б і на дах , але там можуть ходити сусіди і голуби все за... бо голубів у нас дууже багато . І якщо а дах то сусіди захочуть з того якийсь бонус собі, а так мій фасад хочу утепляю хочу панелі вішаю
 
Останнє редагування:
У вас в характеристиках контролера прописано що максимальне сонячне поле для 12 вольт - це 400 ват потужності, а ви хочете підключити майже 1800 ват. В гарний сонячний день може система і не витримати

Тому можливо краще пошукати якийсь інший контролер, або ввзагалі сонячний інвертор, під потрібні панелі?

п.с. Ну і щодо кріплення на фасаді будівлі - тут треба з осбб чи жеком контактувати. і тільки після узгодження з ними замислюватись про сонячну систему
в літній гарний сонячний день сонце буде падати десь під кутом 45-55 градусів бо якщо по прямій то там дерева та будинки . Ось що будуть бачити панелі .
Тому я у вас і запитую пораду, який контролер обрати , бо мені субєктивно здається що
13А * 3 = 39 А панелі не дадуть ніколи ( контролер 30А) , по вольтажу в паралель 53 вольта я проходжу по амперажу сподіваюсь теж.
Як варіант зменшити кількість панелей до 2 шт в паралель ? виробник пише що є захист від перевантаження по Амперажу.
І у багато інверторів можна перегружати по Амперажу хіба з контролерами не так ?
Чи можна вішати одну вертикально і одну горизонтально в паралель , якщо на одній буде тимчасове часткове затінення то просто отримаю меншу виробітку .
 

Вкладення

  • вид з вікна.jpg
    вид з вікна.jpg
    617,9 Кб · Перегляди: 4
по амперажу сподіваюсь теж.
оце якраз невідомо, бо в характеристиках не вказано максимальний струм від панелей. якщо найдете більш детальні характеристики, де буде то все прописано - то можна буде далі дивитись
наразі радив би такий контролер (щодо його якості нічого не скажу, але по параметрах точно покриває все) https://vipmart.com.ua/ua/p1899426304-solnechnyj-kontroller-zaryada.html
або шукати якісь ще, але щоб там точно писало який максимальний струм від сонця він може приймати і він був вищим ніж сумарний струм від панелей
І у багато інверторів можна перегружати по Амперажу хіба з контролерами не так ?
за таке не чув. можна ставити більшу потужність поля, але без перевищень по максимальному струму чи напрузі
 
виробник пише що є захист від перевантаження по Амперажу
вказати йому к-ть панелей. якщо підтверджує - будете міняти по гарантії, якщо що. На МППТ дійсно, зазвичай більше межі струму можуть бути, але все залежить від елементної бази. Тому гарантія продавця, що все ок, то найкраще
 
вказати йому к-ть панелей. якщо підтверджує - будете міняти по гарантії, якщо що. На МППТ дійсно, зазвичай більше межі струму можуть бути, але все залежить від елементної бази. Тому гарантія продавця, що все ок, то найкраще
ebay тому ніяких гарантій :) я не вірю в гарантії навіть в Україні
Дуже дякую за відповіді ! Класний живий форум, чесно не сподівався на таку суперову активність

оце якраз невідомо, бо в характеристиках не вказано максимальний струм від панелей. якщо найдете більш детальні характеристики, де буде то все прописано - то можна буде далі дивитись
наразі радив би такий контролер (щодо його якості нічого не скажу, але по параметрах точно покриває все) https://vipmart.com.ua/ua/p1899426304-solnechnyj-kontroller-zaryada.html
або шукати якісь ще, але щоб там точно писало який максимальний струм від сонця він може приймати і він був вищим ніж сумарний струм від панелей

за таке не чув. можна ставити більшу потужність поля, але без перевищень по максимальному струму чи напрузі
Знайшов повні специфікації панелей .

Скажімо так це більше корисний експеримент , хоббі бажання вивчити щось нове , і трохи перестрахуватися на випадко тривалих блекаутів , тому у мене нема якихось чітких вимог .
Якщо 2 такі панелі впишуться в характеристики контролера 30А , то можу обмежитися 2ма .
 

Вкладення

  • TWMND-72HS-570-590W-UA.pdf
    2,7 Mб · Перегляди: 2
  • data sheet.jpg
    data sheet.jpg
    151,6 Кб · Перегляди: 3
Знайшов повні специфікації панелей
сорі, не уточнив одразу - характеристики контролера треба, бо з панелями там ітак все ясно було. бо 30А - це зарядний струм від контролера, а який максимальний вхідний струм від панелей на контролер - не вказано
 
сорі, не уточнив одразу - характеристики контролера треба, бо з панелями там ітак все ясно було. бо 30А - це зарядний струм від контролера, а який максимальний вхідний струм від панелей на контролер - не вказано
Specification:

Model : PQ2430

Rated Charging Current : 30A
System Voltage: 12V(Default) / 24V / Auto

Rated Load Current: 20A
Rated charging current:30A
Battery Voltage: 9V to 32V

Operating Temperature: -31°F to 113°F / -35°C to 45°C
Max. Power Point Voltage Range : Battery Voltage +3V to 76V

Conversion Efficiency: ≤97%
Max. Solar Input Voltage : 100V(77°F / 25°C) / 90V(-13° F / -25°C)

MPPT Tracking Efficiency : 99.9%
Max. Solar Panel System Input Power: 450W for 12V / 900W for 24V


Communication Method: RS485(RJ12)/Built-in BT
Temperature Compensation Factor: -3mv/°F or °C / 2V (Default)

Weight: 4.41lb / 2kg
Temperature Sensor: Yes (Only for Lead-Acid battery)

Dimensions:L245*W82.5*H180mm
 

Вкладення

  • IMG_0710.jpeg
    IMG_0710.jpeg
    83,5 Кб · Перегляди: 0
два АКБ lifepo4 по 12 Вольт 100 А будуть увімкнені в паралель
У вас інвертор може працювати з 24В. Я би батареї послідовно увімкнув. Струми вдвічі зменшаться, грітись менше буде.
 
Останнє редагування:
В мене на малому полі Renogy, дуже задоволений.
А так раджу MakeSkyBlue MPPT
 
В мене на малому полі Renogy, дуже задоволений.
А так раджу MakeSkyBlue MPPT

Дякую за пораду ! Яка у вас модель і яке поле ?
=========================
знайшов redodo 40 А знайшов , але знову там не вказана потужність поля .... :(
================================
є щось таке
https://www.solarvie.at/uk-ua/products/hoymiles-hms-1600-4t-mikro-wechselrichter не розібрався, що воно так здається воно до чогось, а не самостійний пристрій
ось воно ж
=============
а як оце працює ? як вилка вилка ? https://www.ebay.com/itm/1669330613...RgjDIkTcl/2HSAwRoNkvClXJc+|tkp:Bk9SR4qr5LzIZA
 
Назад
Угорі