Інвертор з одним МРРТ, можливо підключити ще одне поле?

Rekrut2003

Tier3
Реєстрування
10 Чер 2024
Дописи
9
Бали
1
Прошу поради , наявний інвертор Annern -SCI02-5500 Plus. Є один МРРТ вхід, є поле з 5 послідовно включених панелей 580 Вт, Чи існунують варіанти підключення ще 5 таких же панелей на інший схил даху?
 
Прошу поради , наявний інвертор Annern -SCI02-5500 Plus. Є один МРРТ вхід, є поле з 5 послідовно включених панелей 580 Вт, Чи існунують варіанти підключення ще 5 таких же панелей на інший схил даху?
Так, точно таких паралельно на схід-захід але треба щоб ток був у робочих межах інвертора.
 
Паралельно перевищує, а як автономно?
 
Паралельно перевищує, а як автономно?
На скільки перевищує? Бо панелі не будуть працювати одночасно на максимальній потужності. Просто додасться 2 точку максимуму одна умовно перед обідом, інша ближче до вечора. В залежності від кута нахилу.
 
Дякую, але напевне, я не зовсім сформулював добре. Тоді так: інвертор Annern -SCI02-5500 Plus.
Є один МРРТ вхід з параметрами : МРРТ voltage range - 120-450V, max charger - 100A.(а , ось який допустимий струм по входу МРРТ, не вказано)
Є два поля по 5 панелей включених послідовно Longisolar LR72 580М. Voltage at max power -40,07v, Current at max power - 10,72 (NOCT).
Тобто параметри кожного поля - U dc = 200,35v, I dc = 10,72 A.
Напрямок одного поля - південний схід, другого південний захід.
Одне поле - на MPPT-вхід,, а чи можливо і як включити друге поле?
( Інвертор з двома МРРТ це зрозуміло)
 

Вкладення

  • 1.jpg
    1.jpg
    1,2 Mб · Перегляди: 10
Останнє редагування:
Зараз думаю чи потрібні мені сонячні панелі і попередньо проєктую як міг би їх встановити. Також подумав що гарний варіант буде два поля одне на Південь-Південь-Схід, друге на Південь-Захід-Захід, відповідно до положення будинку. І також задався питанням об'єднання двох полів в простому інверторі з одним MPPT входом. Ніби просте питання, але прямої відповіди також відразу не знайшов. Найпростіше і, можливо найеффективніше рішення, це поставити блокуючі діоди (blocking diode). Ось, наприклад, https://rozetka.com.ua/ua/394929324/p394929324/. Це потрібно для того, щоб коли потужність що генерується полями буде сильно відрізнятись і на одному полі впаде напруга, це поле не стало споживачем для більш потужного поля. Ось тут є гарні картинки https://www.electronics-tutorials.ws/diode/bypass-diodes.html. Ну і також треба для кожної панелі вставляти паралельний діод (bypass diode), щоб коли одна панель в полі зламалась чи опинилась в затінку, вона не стала грітись і не вийшла з ладу.
Проблема з блокуючими діодами в тому що через них йде вся потужність сонячних панелей і буде падати на кожному відчутна потужність 10-20Вт.
Є така річ як ідеальний діод (для пошуку ideal diode), це керована схема зібрана на мосфет (для пошукуMOSFET) транзисторах, на них майже немає падіння потужності, але вони не призначенні для високої напруги і трохи коштують. Ну і ще не зрозуміло як MPPT контролер буде на таке рішення реагувати. Ще не вивчив питання з ідеальним діодом до кінця. Але якщо масово не застосовується, то мабуть занадто складно чи дорого. Швидке рішення - діоди. Важливий параметр діода - яка на ньому буде падати напруга. Помножити падіння напруги на струм від панелей номінальний, отримаєте втрати.

articles-solar3.gif
 
Просто паралельне включення полів , це перше ,що приходить на думку, але тоді сумарний максимальний струм панелей І мах = 13,17А+13,17А =26А на вхід інвертора,думаю,що перевищить його допустимий струм.
Навіть при розвязці діодами.
Ось що з цим робити?
 
Останнє редагування:
Зараз думаю чи потрібні мені сонячні панелі і попередньо проєктую як міг би їх встановити. Також подумав що гарний варіант буде два поля одне на Південь-Південь-Схід, друге на Південь-Захід-Захід, відповідно до положення будинку. І також задався питанням об'єднання двох полів в простому інверторі з одним MPPT входом. Ніби просте питання, але прямої відповіди також відразу не знайшов. Найпростіше і, можливо найеффективніше рішення, це поставити блокуючі діоди (blocking diode). Ось, наприклад, https://rozetka.com.ua/ua/394929324/p394929324/. Це потрібно для того, щоб коли потужність що генерується полями буде сильно відрізнятись і на одному полі впаде напруга, це поле не стало споживачем для більш потужного поля. Ось тут є гарні картинки https://www.electronics-tutorials.ws/diode/bypass-diodes.html. Ну і також треба для кожної панелі вставляти паралельний діод (bypass diode), щоб коли одна панель в полі зламалась чи опинилась в затінку, вона не стала грітись і не вийшла з ладу.
Проблема з блокуючими діодами в тому що через них йде вся потужність сонячних панелей і буде падати на кожному відчутна потужність 10-20Вт.
Є така річ як ідеальний діод (для пошуку ideal diode), це керована схема зібрана на мосфет (для пошукуMOSFET) транзисторах, на них майже немає падіння потужності, але вони не призначенні для високої напруги і трохи коштують. Ну і ще не зрозуміло як MPPT контролер буде на таке рішення реагувати. Ще не вивчив питання з ідеальним діодом до кінця. Але якщо масово не застосовується, то мабуть занадто складно чи дорого. Швидке рішення - діоди. Важливий параметр діода - яка на ньому буде падати напруга. Помножити падіння напруги на струм від панелей номінальний, отримаєте втрати.

articles-solar3.gif
Дуже гарна відповідь. Ось що знайшов по ідеальному діоду -
https://vi.aliexpress.com/i/1005005682569644.html?gatewayAdapt=glo2vnm

 
Останнє редагування модератором:
Хоч і не варто підтримувати китайців, але нема ради...
 
Ось, щось такого типу - найкраще рішення, MPPT Solar Charge Controller.
Підключити ще одне поле через окремий MPPT-контролер заряду - це вірне рішення. Але конкретно цей контролер так собі вибір: він гріється, шумить, має ККД нижче 90%.
Ось огляд, якщо цікаво:
Тест ефективності популярних МППТ контролерів
 
Дякую, цікаво, буду щось докуповувати
 
Дякую, цікаво, буду щось докуповувати
Майте на увазі, що більшість дешевих MPPT-контролерів заряду - низьковольтні, з диапазоном ефективної роботи MPPT від 30 до 100 вольт в найкращому випадку. А у вас поле в 200V. Тут або брати дорожчий контролер, або підключати панелі паралельно, якщо вхідний струм контролера дозволяє.
 
Прошу поради , наявний інвертор Annern -SCI02-5500 Plus. Є один МРРТ вхід, є поле з 5 послідовно включених панелей 580 Вт, Чи існунують варіанти підключення ще 5 таких же панелей на інший схил даху?
либо инвертор с двумя mppt контролерами,
либо добавить параллельно второй mppt контролер ( но тут может быть, если разные мррт контролеры, такой глюк как тут
(если честно , видео на любителя, второй раз не стал смотреть, вникать в тонкости его проблемы)
либо ставить блокирующие диоды ( не путать с шунтирующими), чтобы затенённое поле не было нагрузкой
либо ничего не ставить, будет меньше на 20-30 процентов вырабатываемая мощность и наверное затенённое поле будет греться ( надо тепловизором изучать)
 
Останнє редагування:
Майте на увазі, що більшість дешевих MPPT-контролерів заряду - низьковольтні, з диапазоном ефективної роботи MPPT від 30 до 100 вольт в найкращому випадку. А у вас поле в 200V. Тут або брати дорожчий контролер, або підключати панелі паралельно, якщо вхідний струм контролера дозволяє.
Я саме так і буду поступати. Всім дякую.
 
Назад
Угорі