Як використати панелі, коли нема електрики в мережі?

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
1. Цікаво, чи пробував хтось на практиці якісь понижаючі dc-dc перетворювачі? Чи є вони?

2. В мене є 10 панелей. Зазвичай вони видають від 400 до 600вольт.
Цікаво, чи можна включити послідовно 3 тени. Наприклад по 500Вт?

3. Як працюють панелі? Тобто панель вдає 50В 200Вт наприклад. Що станеться, якщо я до неї підключу споживача на 500Вт? Почне грітись? Зламається? Нічого не станеться? Впаде напруга? Що?

4. Ну і обернене питання - якщо до такої панелі підключу споживача на 1Вт. Я правильно розумію, що це абсолютно ніяк не вплине на неї, то потужність, це та яку вона МОЖЕ витримати?

5. З області фантастики. :))) Що буде, якщо послідовно підключити 3 пристрої (уявимо телевізори, БЖ яких розраховано на 110-250В) до стрінга в напругою в 500В? БЖ там імпульсні(не можна рахувати як послідовне підключення опору)... Як буде "ділитись" напруга в такому випадку?

Може ще в кого будуть якісь ідеї, як використати панелі в стрінгу, якщо електрику відключать на дні?
 

hgijyhfghg

Tier2
Реєстрування
3 Лют 2020
Дописи
54
Бали
18
1. Цікаво, чи пробував хтось на практиці якісь понижаючі dc-dc перетворювачі? Чи є вони?
нема на 600В напругу
2. В мене є 10 панелей. Зазвичай вони видають від 400 до 600вольт.
Цікаво, чи можна включити послідовно 3 тени. Наприклад по 500Вт?
можна без проблем, я вмикав 2 обігрівачі і плитку, з тенами треба буде приділити увагу надійній гідроізоляції бо постійний струм викликає пришвидшену корозію особливо на + клемі
3. Як працюють панелі? Тобто панель вдає 50В 200Вт наприклад. Що станеться, якщо я до неї підключу споживача на 500Вт? Почне грітись? Зламається? Нічого не станеться? Впаде напруга? Що?
не корктнє запитання, кажете 500вт але при якій напрузі? тут допоможе закон Ома I=U/R , наприклад маємо тен 1квт 230В вичислимо опір тена R=(V^2)/P R=52.9 Ом далі порахуємо його потужність для різних напруг 12В = 2.7Вт 50В = 47.2Вт 170В =546,3Вт 230В=1000Вт тобто при низькій напрузі тен просто не навантажиться якщо 500Вт при 230В то при 50В буде 23Вт тобто через 3 хвилини тільки почне відчуватися якесь тепло
з сонячними панелями можна робити різні експерименти і нічого з ними не станеться, вони не бояться короткого замикання бо при к.з. виробленна енергія розмазується по всій площі панелі і критичного нагріву не відбувається, не можна тільки при цьому затінять окремі комірки
4. Ну і обернене питання - якщо до такої панелі підключу споживача на 1Вт. Я правильно розумію, що це абсолютно ніяк не вплине на неї, то потужність, це та яку вона МОЖЕ витримати?
потужність джерела струму це потужність яку може видати це джерело (панель),
потужність споживача - це потужність яку споживає при нормальних умовах пристрій, скльки буде споживати пристрій залежить від напруги - це для простих приладів тен, лампа розжарювання а для імпульсних блоків живлення напруга вже не важлива він візме скільки треба при будь якій напрузі в межах допустимого

5. З області фантастики. :))) Що буде, якщо послідовно підключити 3 пристрої (уявимо телевізори, БЖ яких розраховано на 110-250В) до стрінга в напругою в 500В? БЖ там імпульсні(не можна рахувати як послідовне підключення опору)... Як буде "ділитись" напруга в такому випадку?
послідовно не можна, як можна розпишу пізніше

для розрахунків використовую застосунок ElectroDroid дуже раджу
 

gooklb

Tier2
Реєстрування
15 Гру 2021
Дописи
36
Бали
8
Сонячні панелі
Risen 535
Інвертор
Solis 25
А якщо подумати над таким варіантом. Використати частину панелей (наприклад 1 МРРТ) для переключення або паралельної роботи на інверторах гібридного типу (може навіть і без АКБ- є такі). Тобто як варіанти :
1. При відкл. мережі перемикати один трекер на інший гібридний інвертор
2. Постійна паралельна робота на двох інверторах .
Приклади інверторів -
https://ergy.com.ua/ua/p1537848193-avtonomnyj-invertor-hors.html 5,5кВт
https://ergy.com.ua/ua/p1451912758-avtonomnyj-invertor-altek.html 7.2 кВт
В них заявлено , що вони можуть працювати з АКБ і без них. Тобто якщо без АКБ, то в разі відсутності мережі він може забезпечувати дім ел.енергією в світлу пору доби.
Порадьте щось - може хто стикався з цими апаратами
 

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
277
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
1. При відкл. мережі перемикати один трекер на інший гібридний інвертор
Погана ідея, особливо при наявності сонця.
2. Постійна паралельна робота на двох інверторах .
Також не зовсім гарна ідея...
Краще відразу переключити частину поля на автономний інвертор
при наявності частих відключень.
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Приклади інверторів -дуже дивно, але ці інвертори маюбть максимальну напругу по панелях лише 500вольт??? Тобто якщо в мене на стрінгу600-800 вольт то як яйого підключу на цей інвертор?
 

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
277
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
але ці інвертори мають максимальну напругу по панелях лише 500вольт??? Тобто якщо в мене на стрінгу600-800 вольт то як я його підключу на цей інвертор?
Потрібно тільки обмежувати цю напругу до рекомендованого значення для гібридного інвертора, тому я й говорив -
Краще відразу переключити частину поля на автономний інвертор
 

gooklb

Tier2
Реєстрування
15 Гру 2021
Дописи
36
Бали
8
Сонячні панелі
Risen 535
Інвертор
Solis 25
Та й номінальна потужність буде тільки при ідеальних умовах. А такі умови бувають хіба що влітку. А зараз виробіток потужності зовсім незначний. Без АКБ така систему мабуть буде малоефективна
 

zenon

Tier3
Реєстрування
25 Гру 2021
Дописи
23
Бали
3
Сонячні панелі
JaSolar 375
Інвертор
FSP Xpert MAX 7200 hybrid Pylontech US2000C
https://ergy.com.ua/ua/p1451912758-avtonomnyj-invertor-altek.html 7.2 кВт
В них заявлено , що вони можуть працювати з АКБ і без них. Тобто якщо без АКБ, то в разі відсутності мережі він може забезпечувати дім ел.енергією в світлу пору доби.
Порадьте щось - може хто стикався з цими апаратами
в светлое время суток он включится сам, если мощности снимаемой с панелей будет хватать - то будет все работать, при нехватке будет циклично перезагружаться пока не выйдет на засвет, приемлемый для нагрузки. Желательно конечно какой-то аккумулятор
 
Угорі