Коммерческое здание?

alex

Tier3
Реєстрування
5 Лип 2018
Дописи
1
Бали
1
Если здание имеет коммерческое назначение, то обязательно надо покупать лицензию? И сколько она стоит?
 

Rodial

Tier3
Реєстрування
5 Лип 2018
Дописи
1
Бали
1
Коммерческое здание - юридический зеленый тариф, Юридический зеленый тариф - лицензии маловато будет, ой как маловато
 

plkm

Tier3
Реєстрування
29 Сер 2021
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
raizen 400-410
Інвертор
HUAWEI SUN2000-50KTL-MO
Если здание имеет коммерческое назначение, то обязательно надо покупать лицензию? И сколько она стоит?
Коммерческое здание решается без всякой лицензии если оно ваше, достаточно реконструировать там квартиру.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.361
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
достаточно реконструировать там квартиру.
Вариант. Но больше 30 кВт не поставить.
А так можно и дом в селе купить и поставить СЭС. Там продавать а на предприятии зимой покупать.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Если здание имеет коммерческое назначение, то обязательно надо покупать лицензию? И сколько она стоит?
Теоретично краще рухатись по шляху кооперативу... до 150 кВт без ліцензій як побутовий споживач. Проконсультуйтесь з нормальним юристом.
99% що всі практикуючі інсталятори СЕС будуть говорити що це нереально, але ніхто з них не проходив цей шлях ( потреби такої не мали)
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.361
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
По шляху кооперативу... до 150 кВт без ліцензій як побутовий споживач
Одна із ідей створення форуму/групи в фб - як раз гуртування для створення кооперативів і т.д. Я вивчав цю тематику. В нас вона в стані скоріше мертва ніж жива.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Одна із ідей створення форуму/групи в фб - як раз гуртування для створення кооперативів і т.д. Я вивчав цю тематику. В нас вона в стані скоріше мертва ніж жива.
Частково згодний, але можливо тоді це було не на часі... знайшлись інші варіанти тощо... напевне найбільші труднощі у потенційних членах такого кооперативу це домовитися між собою.... та і зараз вимога до такого кооперативу - 10 членів а це по 15 кВт на кожного...
 

plkm

Tier3
Реєстрування
29 Сер 2021
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
raizen 400-410
Інвертор
HUAWEI SUN2000-50KTL-MO
Вариант. Но больше 30 кВт не поставить.
А так можно и дом в селе купить и поставить СЭС. Там продавать а на предприятии зимой покупать.
Зависит от того сколько квартир там вы реконструировали) у меня например пока две) одна на 50квт вторая на 30
 

plkm

Tier3
Реєстрування
29 Сер 2021
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
raizen 400-410
Інвертор
HUAWEI SUN2000-50KTL-MO
Теоретично краще рухатись по шляху кооперативу... до 150 кВт без ліцензій як побутовий споживач. Проконсультуйтесь з нормальним юристом.
99% що всі практикуючі інсталятори СЕС будуть говорити що це нереально, але ніхто з них не проходив цей шлях ( потреби такої не мали)
А откуда эта теория? Вы ее проходили сами?
 

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
172
Бали
63
Теоретично краще рухатись по шляху кооперативу... до 150 кВт без ліцензій як побутовий споживач. Проконсультуйтесь з нормальним юристом.
99% що всі практикуючі інсталятори СЕС будуть говорити що це нереально, але ніхто з них не проходив цей шлях ( потреби такої не мали)
Це реально, але є наступні складнощі:
1. Проєктна документація має бути розроблена в повному обсязі.
2. Дані СЕС мають подавати прогнози генерації, наскільки мені відомо, що ускладнює їх експлуатацію.
На жаль, я не знаю особисто таких об'єктів, але чув, що їх вводили в експлуатацію.
 

plkm

Tier3
Реєстрування
29 Сер 2021
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
raizen 400-410
Інвертор
HUAWEI SUN2000-50KTL-MO
Можно по подробнее, на сколько это проблематично и затратно . Переделать не жилое помещение в квартиры и что для этого нужно?
Смотря на кого попадете из решальщиков) апетиты у них немаленькие, но Вы и сами можете реконструировать все здание или его часть под жилье законодательство это допускает.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
547
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Це реально, але є наступні складнощі:
1. Проєктна документація має бути розроблена в повному обсязі.
2. Дані СЕС мають подавати прогнози генерації, наскільки мені відомо, що ускладнює їх експлуатацію.
На жаль, я не знаю особисто таких об'єктів, але чув, що їх вводили в експлуатацію.
2 питання можна вирішити.
В нашому місті в університеті є певні розробки з прогнозування роботи станції.
Я бачив модель - дуже точний прогноз виходить.

10кВт
two_graph.jpgprognoz_2.jpgprognoz_1.jpg
30мВт
untitled.jpg
Модель розроблялася спеціально для прогнозу роботи великих станцій.
Але я їм давав дані по роботі своїх 30кВт них станцій
Там прогноз виходив теж дуже добре.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
2. Дані СЕС мають подавати прогнози генерації, наскільки мені відомо, що ускладнює їх експлуатацію.
Можу помилятися, але при кооперативі до 150 кВ не потрібно робити прогнозів, там все іде як для споживача.
Можлива плутанина у поняттях. З однієї сторони це встановлена СЕС у споживача (який реально споживає якусь частину виробленої енергії) та комерційна СЕС де власного споживання не має (або воно незначне).
От і виходить по Леніну - дймай одне, говори друге, роби трете...

"Зелений" тариф на електричну енергію, вироблену генеруючими установками приватних домогосподарств, споживачів, у тому числі енергетичних кооперативів, встановлюється єдиним за кожним видом альтернативного джерела енергії та для комбінованих вітро-сонячних генеруючих систем.


{Частина четверта статті 9-1 в редакції Законів № 2712-VIII від 25.04.2019, № 2755-VIII від 11.07.2019}

"Зелений" тариф на електричну енергію, вироблену споживачами, у тому числі енергетичними кооперативами, з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками, встановлена потужність яких не перевищує 150 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд, встановлюється на рівні роздрібного тарифу для споживачів другого класу напруги на січень 2009 року, помноженого на коефіцієнт "зеленого" тарифу для електричної енергії, виробленої споживачами, у тому числі енергетичними кооперативами, з енергії сонячного випромінювання генеруючими установками, встановлена потужність яких не перевищує 150 кВт, за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд.


{Статтю 9-1 доповнено новою частиною згідно із Законом № 2712-VIII від 25.04.2019}

умова розташування на дахах не давала можливості будувати "станцію мрії" бо де ж знайти дахів на 10 МВат...
 
Угорі