Кріплення панелей на металочерепицю

rancher

Tier3
Реєстрування
25 Тра 2024
Дописи
2
Бали
3
Добрий день.
Який варіант розміщення та закріплення панелей кращий з точки зору надійності?
Чи правильно я вибрав кріплення для направляючих та розрахува їх частоту встановлення?

Запланував будівництво сес на скатній кровлі гаража. Робити планую сам, ніколи раніше не робив.
Нахил кровлі 25 градусів, два скати -102 та 78 градусів. Буде 2 стрінгі на скат, по 10 панелей.
Направляючі для модулів 41х41, закріпляти на вінт-шурупи м8х160 мм, з кроком 700 мм.

Маю три варіанта розміщення панелей.

1 варіант. Альбомне розміщення, направляючі поперек ската кровлі. Плюс: - кріплення можу закрутити у крокву кровлі; - зручніше монтаж. Недоліки: - кріплення панелі до направляючих по вузький стороні; - більше кріплень та направляючих; - довгі направляюці, дороще доставка.

2 варіант. Альбомне розміщення, направляючі вздовж ската кровлі. Плюс: - самий економний. Недоліки: - гвинт-шуруп не попаде у крокву (ризик розколоти обрешітку та пробити гідроізоляцію)

3 варіант. Книжне розміщення, направляюці поперк ската. Плюси як у першого, маньше профіля, кріпленя по широкій стороні панелі. Недоліки - меньша генерація (не багато 74кВч/рік), не красиво на кровлі :)

Дуже дякую за грунтовну думку.
 

Вкладення

  • вар2_вар1.JPG
    вар2_вар1.JPG
    117 Кб · Перегляди: 24
  • вар3.JPG
    вар3.JPG
    97,5 Кб · Перегляди: 23
  • Скат.JPG
    Скат.JPG
    111,2 Кб · Перегляди: 24
Я теж закуповуюсь і планую встановлювати 8 панелей на дах з металочерепиці. В цьому відео
критикують використання гвинт-шурупів. І я інтуітивно згідний. Притискання через резинку маленькою площею не захистить від розхитування вітром. Яка б якісна резина не була, все одно мороз-сонце-вітер, вона не простоіть 20 років.

Розглядаю варіант прикручувати кутники до обрешітки - велика площа контакту, відсутність розхитування, резини, тільки бітумна мастіка в отвори і бітумний підклад під кутник. Якщо використовувати кутник 150х50х5 і провіль 40х40, то по розрахункам відстань між металочерепицею і рамою сонячної панелі виходить мінімально 74мм там де хвиля і 107мм там де низина. Як би на межі допустимого, щоб не перегрівалась панель. Хотілось би трохи більше, але не можу знайти готових кутників з алюмінію, наприклад 120х60х6.
 
Розглядаю варіант прикручувати кутники до обрешітки
Здоровий глузд в цьому є. Про гвинт шурупи - отвори засверлюють спочатку, тоді менше розколює. Якщо потрапляти в балки - то проблем все ж не бачу. Про кутники - так, треба декілька гвинтів на 1. Але як велика площа буде суміщатись з хвилею - то інше питання
 
Вже все зробив на гвинт-шурупах. Інші варіанти у нас не поширені, отже важко реалізуємі. Крім того для металочерепиці не забеспечать достатній зазор панель/метал, що знизить виработку панелей.

Завсерливався у стропила свердлом 6 мм, щоб не розколоти та легше крутити. Використовував, крім резинок, бітумний герметик. Виставив зазор 100мм до між черепицею та панелью.

Подав заявку на встановлення двонапраленого лічильника.
 

Вкладення

  • Панелі.jpg
    Панелі.jpg
    74,9 Кб · Перегляди: 18
Назад
Угорі