Питання що до можливо дивної поведінки Інвертора при заряджанні батареї

Bogdan_13

Tier3
Реєстрування
14 Лип 2024
Дописи
11
Бали
1
Інвертор
Atlas 8kW
Вітаю всіх!
Маю запитання що до того, як має відбуватися заряджання аккумулятора.
По-перше про сістему - це гібрідний Інвертор Альтек Атлас на 8кВт, 8 панелей на 550Вт та батарея Росен на 5кВт/ч.
Теперь про шо запитання.
В налаштуваннях джерел зарядки батереї вибрани сонце + мережа.
Коли в налаштуваннях вибран приорітет подачи живлення для навантаження -Мережа--Сонце--Батарея (USB), то заряджання батереї їде дійсно з 2 джерел - 30А дає мережа (це так вибрано в налаштуваннях) і з верху все що доступне з панелей (але не більше 90А суммарно - так налаштовано). Тобто тут наче все логічно. Більш/меньш.
А от коли в налаштуваннях обрати приорітет подачи живлення для навантаження Солнце--Мережа--Батарея (джерела зарядкі - все то саме - солнце + мережа) - то заряджання відбуваеться лише тоді, коли з панелей приходить більше, ніж використовується. Тобто - якщо навантеження 2кВт, з панелей приходить 3 - то на заряджання батереї йде 20А. А якщо навпаки - приходить з панелей 2, а навантаження 3 - то заряджання не відбувається. Важливо - мережа є. Тобто коли її немає - така поведінка логична - вистачає солнця - ось тобі зарядка. Не вистачає - ну таке життя. Але чому інвертор не використовує мережу в данному випадку?
Ба більше, така сітуація - є мережа, вечер, з панелей приходить десь - 10-20Вт - аккумулятор розрядженний - зарядка не йде, доки не зміниш приоритет з SUB на USB, або, доки не зникне повністью струм з панелей. Інколи навіть бувало шо з панелей струм зник, 0В, інвертор починає заряджати батарею від мережі, і тут десь панелі ловлять останній промінец солнця - Ватт так на 9-10 - і зарядка зупиняється. Доки солнце не зникне зовсім, або доки не включити пріоритет живлення USB (мережа перша).
П.С. Батарея з/еднана з інвертором також через RJ45.
Інсталятори кажуть шо вони радились з коллегами - і наче всі гібрідні інвертори так працюють.
Чи це є дійсно так? Чи можливо шось не так налаштовано? Або брак інвертора.
Всім дякую за відповіді. Або за те що прочитали до кінця )
П.П.С. Забув додати - коли відбувається така сітуація - шо стоїть приоритет Солнце-Мережа, і сонця не вистачає для навантаження, і інвертор підмішує мережу - окрім того шо зарядка не йде на батарею (якщо вона розряджена) - з батареї йде -(мінус)1.07А Ці -1.07 йдуть з батареї весь час коли сонця меньше ніж навантаження і є мережа. І батарея потроху розряджається на ці 1.07А.
Коли мережі немає - то з батареї йде стільки скільки необхідно для покриття різниці між генерацієй і споживанням.
П.П.П.С про всяк випадок додам декілька фото для інформативності - фото дісплея інвертора як раз у режимі SUB і дісплея батареї. Там зараз 0, але як раз там з/являється це -1.07 коли інвертор підмішує мережу у режимі SUB:
 

Вкладення

  • photo_2024-08-30_14-43-01.jpg
    photo_2024-08-30_14-43-01.jpg
    139,6 Кб · Перегляди: 3
  • photo_2024-08-30_14-43-09.jpg
    photo_2024-08-30_14-43-09.jpg
    168,5 Кб · Перегляди: 3
Останнє редагування:
гібрідний Інвертор Альтек Атлас на 8кВт
В мене такий же інвертор, тільки Аксіома. Якщо вибирати такі режими, як Ви описали, то дійсно так і працює. Але я не користуюсь ними ніколи! В мене зарядка включена "тільки від сонця" і режим роботи SBU з початку березня і до кінця жовтня, допоки сонечка достатньо. Це не брак інвертора, а дійсно автономні інвертори так працюють.
 
В мене такий же інвертор, тільки Аксіома. Якщо вибирати такі режими, як Ви описали, то дійсно так і працює. Але я не користуюсь ними ніколи! В мене зарядка включена "тільки від сонця" і режим роботи SBU з початку березня і до кінця жовтня, допоки сонечка достатньо. Це не брак інвертора, а дійсно автономні інвертори так працюють.
Просто дивно - якщо є режим зарядки - коли використовуються 2 джерела, і оби два є - то чому вони заряджають лише коли мережа приорітет? Це вже мабуть тоді більш ріторічне запитання.
Що до режиму SBU - то це можливо актуально коли маєшь батарей хоча б на 20+кВт/г. Або хоча б немаєшь відключень по ГПВ, ГАВ, СГАВ і так далі ). Бо простий приклад - в нас - в нас це Миколаїв, дуже часто накладаються ГПВ та ГАВ - ось позавчора так було - світло вимикали с 18.00 до 22.00, а потім вмикнули на 20 хв, і вимкнули до 2 ночі. В 18.00 сонця вже майже немає. В 22 - вже 100% немає. Якщо протягом дня використати шось з батареї - в моему випадку це 5кВт всього лиш - то до 2х ночі вона вже буде пуста. Ну додатково ще в мене всього 8 панелей на 4.4 кВт загальної потужності. Але вони ніколи не дають більш ніж 3-3.2 кВт - тому у режимі SBU в мене навіть в сонячну погоду буде використовуватись батарея. Звісно там є налаштування точки напруги коли вона має почати заряджатись - але якщо у режимі SBU - інвертор буде працювати так само як і в SUB - то вона й не буде заряджатись.
Зараз чекаю на нову батарею на заміну - Felisity ESS на 12.4 кВт - то ж сподіваюсь з нею буде простіше пережити зиму. Тем більш шо зимою споживання меньше - кондиціонери не потрібні.
Дякую за відповідь.
 
Ну у режимі SBU батарея використовується якщо сонячної генерації недостатньо. В мене, в режимі SUB у такому випадку використовується мережа. А батарея є буфуром для сглажування скачків споживання - якщо мережа відсутня.
А так да, думаю що коли заміню 5ку на 12.5 - то до ранку стане доживати простіше. Ось, наприклад зараз знов діють аварійні видключення поверх планових - і тепер ніколи не знаешь чи буде ще мережа шоб зарядити батарею на нічь і коли саме вона буде. Та й останні 3 дні майже весь час дощ та хмари ).
До речі, ще таке запитання може знаєте шось про таке:
Коли включен режим SUB - зрозуміло куди йде енергія з сонця - споживачам - вона зростає відповідно зростанню споживання (в межах можливостей панелей).
А коли вибран режим USB - і є мережа, інвертор все одно показує що є енергія з панелей. При чому у такому випадку він показує її по максимуму. Я бачив там десь по 1.8кВт з кожного поля (в мене 2 поля по 4 панелі). Тобто - якщо в мене у режимі SUB споживання умовно 1.5кВт і панелі можуть дати стільки - то на інверторі показується 1.5кВт (по 750+/- з поля), а якщо це режим USB с таким самим споживанням - але воно береться з мережі - то інвертор показує майже по 2кВт з поля - ну це коли яскраве солнце о 13.00+
 
При чому у такому випадку він показує її по максимуму.
Можливо вона нікуди не використовується а отже обраховується від напруги холостого ходу панелей, в іншому випадку від робочої напруги панелей.
 
Можливо вона нікуди не використовується а отже обраховується від напруги холостого ходу панелей, в іншому випадку від робочої напруги панелей.
Оскільки я все ще новачок у цієй темі - що до холостого ходу - інвертор показує і напругу, і силу струму і потужність. Ну це коли я писав про режим мережа - приоритет - то ось з сонця показуються все 3 параметра - напруга, дали сила струму, далі потужність. І да, виглядає так - шо завжди показується максимум на данний час та умови - як я писав вище - при ясному небі о 13 годині - там ожна і до 2 майже кВт побачити - 180В і там 12-13А, а коли це ранок - то може бути там 110В, 2-5А і відповідно 200Вт-1кВт. Ви це мали на увазі?
 
Не зовсім, я мав на увазі що навантажена панель має меншу напругу ніж та що працює в холосту.
 
Назад
Угорі