Потрібна допомога в збірці електростанцї

Реєстрування
29 Сер 2024
Дописи
5
Бали
1
Планую зібрати та купити такі компоненти
Інвертор: sumry sp2200 / 24v 3.0квт
Характеристика:
номинальная мощность-3200VA/3000W
Пиковая мощность-6400VA
Выходное напряжение АКБ-24
V
Максимальный ток заряда-80А
Диапазон входного напряжения-55-450VDC


Lifepo4 280ah 4шт / lifepo4 105ah 4шт

Сонячні панелі на 550w (3шт)
(працювати нормально інвертор буде від 3 панелей, чи потрібно брати більше?)
як я зрозумів, вони +- всі однакові по характеристикам

Максимально допустима робоча напруга: 1500 В (IEC/UL) або 1000 В(IEC/UL)
Ступінь захисту IP: IP68
Кількість елементів, шт: 144
Напруга холостого ходу ФЕМ: 49,8
Зарядний струм/Номінальна вхідна напруга: 41,9 В

Рамка: Анодований алюмінієвий сплав
Робочій струм: 13.25 A
Струм короткого замикання: 14,05 А

До цього потрібна ще BMS плата та балансири, які саме потрібно взяти, я не знаю.
Могли би Ви підказати яку краще взяти.
Та, чи сумісні ці всі компоненти між собою? Які я перелічив вище.

Та ще, від інвертора до сонячних панелей буде відстань ~10 метрів, який кабель потрібно брати?

Планую підключити це все тільки до автоматів на холодильник, кондиціонер, та компютер, так як розумію, що цей інвертор більше не потягне.
Та використовувати інвертор як ИБП.
При відсутності будь якої енергії.
 
Sp2200 12в инвертор на 1,8кВт тобто десь помилка чи у вас чи у продавця.
Lifepo4 280ah 4шт / lifepo4 105ah 4шт
Тут не зрозуміло це комірки чи вже акуми? Якщо акуми то чому так багато? Якщо комірки то чого вони різні?
ЯКщо заряджати від мережі таким гібридом то може і більш менш, на сонце при таких розкладах не треба надіятись бо 3...5 амперами довго будете заряджати.
Напруга стрінга наче буде замала, хо і вписується в діапазон. Зазвичай оптимальна буде у верхній частині діапазона а це 420...430В (можливо у вас по іншому).Відповідно поле треба збільшувати.
 

Вкладення

  • Screenshot_20240829-071337_AliExpress.jpg
    Screenshot_20240829-071337_AliExpress.jpg
    782,1 Кб · Перегляди: 11
Інвертор під 24в систему акумуляторів, а плануєте придбати тільки 4 штуки по 3.6в - це 12в система.\
Якщо ж
Lifepo4 280ah 4шт / lifepo4 105ah 4шт
справді різної ємності 8шт, то це не є добре.
А з погляду на те, що поняття не маєте
які саме потрібно взяти, я не знаю.
Могли би Ви підказати яку краще взяти.
Та, чи сумісні ці всі компоненти між собою?
краще не займатися самозбіркою та доручити все це фахівцю.
 
Комірки Lifepo4 280 ah 4шт.
Комірки Lifepo4 105 ah 4шт.

Рішив так взяти, щоб набрати 24в систему, якщо там є розбіжність по вольтажу, то балансир би вирівняв.
Але вже зрозумів, що не потрібно так робити))
 
Sp2200 12в инвертор на 1,8кВт тобто десь помилка чи у вас чи у продавця.

Тут не зрозуміло це комірки чи вже акуми? Якщо акуми то чому так багато? Якщо комірки то чого вони різні?
ЯКщо заряджати від мережі таким гібридом то може і більш менш, на сонце при таких розкладах не треба надіятись бо 3...5 амперами довго будете заряджати.
Напруга стрінга наче буде замала, хо і вписується в діапазон. Зазвичай оптимальна буде у верхній частині діапазона а це 420...430В (можливо у вас по іншому).Відповідно поле треба збільшувати.
Так, там похибка, інвертор на 3квт
Порахувавши напругу, розумію що оптимально це 10 панелей по 550вт, але згодом я доставлю ще.
Дякую за допомогу, буду щось думати, або брати панелі більш меншої ємності (наприклад на 340вт), щоб набрати напругу.
 
Так, там похибка, інвертор на 3квт
Тобто ви повинні були написати sp3200.
Порахувавши напругу, розумію що оптимально це 10 панелей по 550вт, але згодом я доставлю ще.
Як ви так нарахували, якщо в мене подібний діапазон і мені сказали 7 або 8 послідовно при чому восьму на зиму придеться знімати?
 
Тобто ви повинні були написати sp3200.

Як ви так нарахували, якщо в мене подібний діапазон і мені сказали 7 або 8 послідовно при чому восьму на зиму придеться знімати?
Напруга 1 панелі
Напруга холостого ходу ФЕМ: 49,8
Зарядний струм/Номінальна вхідна напруга: 41,9 В

41.9*10=419
Якраз ідеальна напруга для цього інвертора, якщо не враховувати холостий хід, якщо з холостим ходом, то може як раз і вірно, що 7-8. Я поки, що це все вивчаю)
 
Напруга 1 панелі
Напруга холостого ходу ФЕМ: 49,8
Зарядний струм/Номінальна вхідна напруга: 41,9 В

41.9*10=419
Якраз ідеальна напруга для цього інвертора, якщо не враховувати холостий хід, якщо з холостим ходом, то може як раз і вірно, що 7-8. Я поки, що це все вивчаю)
в інверторі тому що ви скинули - максимальна напруга холостого ходу панелей 450 вольт, а отже вже не 10, а 9 панелей виходить, бо якраз по холостому ході й треба рахувати
крім того зимою треба рахувати коефіцієнт від зниження температури, від якого напруга холостого ходу буде ще більшою (треба вже суто по панелі його дивитись). а отже бажано ставити 8 а то і 7 панелей
 
в інверторі тому що ви скинули - максимальна напруга холостого ходу панелей 450 вольт, а отже вже не 10, а 9 панелей виходить, бо якраз по холостому ході й треба рахувати
крім того зимою треба рахувати коефіцієнт від зниження температури, від якого напруга холостого ходу буде ще більшою (треба вже суто по панелі його дивитись). а отже бажано ставити 8 а то і 7 панелей
Тоді з цим всім я +- розібрався, залишився тільки балансир, якщо взяти
Активний балансир на 150ампер
Його ж, повинно хватити на 8 комірок lifepo4 280ah?
 
Активний балансир на 150ампер
може ви про бмс з активним балансиром? на 3квт я б радив все ж брати 200А бмс ну і запобіжник на 175А
бо балансир максимум що я зустрічав - на 15ампер, і то не факт що воно стільки видає, а щоб 150 - то щось захмарне
 
Планую зібрати та купити такі компоненти
Інвертор: sumry sp2200 / 24v 3.0квт
Як власник інвертора на 24В та 3,3 кВт, рекомендую купувати інвертор 48В не менш, ніж на 5 кВт. Наприклад HF4850S80-H від SRNE.

Бо бувають випадки, коли тих 3,3 кВт трошки не вистачає для усіх потреб, наприклад одночасного включення праски та електричної духовки на додаток до працюючих холодильника та двох комп'ютерів. І на батарею 48В навантаження по струму йде в 2 рази меньше, ніж на батарею 24В такої самої ємності, порахованої в кВт.

Знову ж, з власного досвіду: для оптимальної роботи MMPT, сонячних панелей бажано ставити стільки, щоб набралося десь 70 - 80% від максимальної напруги регулювання інвертора по входу PV. Наприклад 3 панелі з паспортними 42В/13А повинні видавати по максимуму в ідеальних умовах 168 Вольт при максимальному робочому струмі. Але умови на практиці рідко бувають ідеальними - то температура панелей завелика, то кут падіння променів не такий, то мінлива хмарність. Все це не заважає отримувати від панелей значну потужність, якщо суммарна напруга від них все ще суттєво більше, ніж мінімально необхідна для роботи MPPT-перетворювача інвертора. Але коли напруга від панелей при незначному навантаженні близька до нижньої границі диапазону регулювання, спроба отримати трохи більшу потужність призводить до падіння напруги від панелей нижче цієї границі. Я це неодноразово спостерігав на власному інверторі: ввечері, коли панелі ще гарячі а сонця вже трохи замало, їх внутрішній опір зростає і напруга на них падає при навантаженні значно сильніше, ніж в ідеальних умовах.

По акумуляторам: комірки LiFePO4 треба брати усі однакові, від одного виробника та постачальника, однакової ємності. BMS-а з функцією балансира, що підтримує струм 100А, цілком достатньо для системи від 3 до 5 кВт.
 
Назад
Угорі