FAQ Програми розрахунку (калькулятори)

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Хочу в окремій темі зібрати програми для розрахунку виробітки станцій,
кількості панелей, кутів нахилу тощо.

Почнемо з монстрів

1. PvSyst
- Швейцарія. Найбільш потужний комбайн для розрахунку промислових великих СЕС.
Дозволяє навіть будувати відео затінення станцій в реальному часі. Всі можливості перераховувати не буду
море інфи в доступі є. Зауважу лише 2 моменти
- основна ідея - для технічних спеціалістів
- ціна останньої версії 600 євро/рік
- не останні версії є в публічному доступі (робочі перевірено)

2. PV*SOL -
Німеччина. Комбайн all-in-one на зразок п1. Але додатково формує багато додатових
фінансових звітів, ідеально для складання бізнес-планів та інвестиційних проектів. Будує навіть 1лінійку.
Знову ж таки зауважу
- ціна 900-1200 євро (на весь час, але не зрозуміло чи там будуть оновлюватись бази)
- включає в собі онлайн бази обладнання (інверторів, панелів, оптимізаторів, аккум тощо)
при чому всі ці дані використовуються в розрахунках.
- останньої версії у відкритому доступі немає, не останні є , але в них онлайн бази обладнання застарілі ((
- є вихід -дивися п3!
- є тріал версія з повними можливостями, але вона формує звіти, які неможливо потім ні зберегти, ні роздрукувати.

калькулятори

3. PV*SOL online!
онлайн версія п2 з повною онлайн базою обладнання, але безкоштовна
для планування домашніх станцій я вважаю - найкращий варіант.
Зрозуміло, що версія обмежена в можливостях (і може бути використана лише для найпершого розрахунку станції)
Але з ії допомогою можна прикинути
- який інвертор можна буде використати (вибираємо виробника, а програма сама підбере інвертор і розкине панелі по стрінгах
- порівняти годову виробітку станції при різних кутах нахилу та орієнтації панелей
але
- не можна самому вибрати точну модель інвертора
- не можна розрахувати декілька полей з різною орієнтацією (все це в повній версії)

4.PVWatts Calculator
онлайн калькулятор теоретично можливої виробітки станції
в залежності від її місцезнаходження та параметрів панелей. В порівнянні з п3 додатково дозволяє
встановити
- процент врат (з розбивкою по видах та поясненням кожного пункту)
- коеф перезаванаження станції
- ефективність інвертора
- коеф покриття
- тип столів (статичний, 1 2х трекерний)
Дуже добре дозволяє уточнювати дані, отримані п3.

на сайті є своя API Так що можна прикрутити на свій сайт калькулятор.
також існує Python Package PySam
Але це все я думаю цікаво буде для розробників і тут на форумі навряд згодиться.

5 PVP by PVGIS
"простий і доволі точний інструмент для обрахунку річного виробництва станції"
Аналогічно п4. Але
- формує звіт у вигляді 1сторінки PDF
- дозволяє автоматично розрахувати оптимальний кут нахилу та азимут
- використовує на вибір аж 4 SR DB
- також є вивід результатів у json та csv, що теоретично дозволяє використовувати у своїх скриптах
(наприклад автоматично формувати декілька звітів з різними параметрами.)
- додатково дозволяє викачати багато довідкової інформації (TMY, regional maps, pvgis maps etc)
але в більшості даних України немає.

6 SOLIS design tool by SOLIS
калькулятор для розрахунку кількості панелей для інверторів Соліс
Весь модельний ряд Солісів і велика БД по панелях.
Генерує ПДФ з розрахунками виробітки

Пропоную в темі обговорювати варіанти, а в цьому пості зробити шапку. Будуть ще гарні програми - додам в шапку (але- будь ласка - зразу додавайте поис з можливостями та +-.)
 
Останнє редагування:

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Останнє редагування:

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html#PVP - простий і доволі точний інструмент для обрахунку річного виробництва станції.
Може я щось не так вводжу, але там пише що максимум з моїми даними я буду мати до 3500 в червні і то якщо б все було на південь.
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
946
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html#PVP - простий і доволі точний інструмент для обрахунку річного виробництва станції.

Недостаток этого калькулятора в том, что он не учитывает специфику Украины, а именно когда панелей по DC стороне больше чем мощности ивертора на AC. Поэтому, если вы проектируйте домашнюю СЭС с перегрузом по DC стороне но на оч. небольшом участке , когда столы будут стоять не под оптимальными углами, выходом является PV SOL, где особенность "обрезки" мощности инвертором учитывается.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Недостаток этого калькулятора в том, что он не учитывает специфику Украины, а именно когда панелей по DC стороне больше чем мощности ивертора на AC. Поэтому, если вы проектируйте домашнюю СЭС с перегрузом по DC стороне но на оч. небольшом участке , когда столы будут стоять не под оптимальными углами, выходом является PV SOL, где особенность "обрезки" мощности инвертором учитывается.
в п4 є DC to AC Size Ratio:

і ще по п5.
там чомусь азимут 0 це не північ, а південь. (Але якщо уважно читати там вбудовану допомогу - буде краще))
 

IGOR_V

Tier3
Реєстрування
29 Вер 2021
Дописи
4
Бали
1
Возможно, кому-то пригодится программа по расчету автономных солнечных электростанций Beroes SES 1.0. Программа не работает без процессора баз данных Borland Database Engine (BDE). При отсутствии BDE на компьютере загрузите его архивный файл по ссылке ниже, распакуйте и установите BDE на компьютер.
Загрузить программу: BeroesSES1.rar
Загрузить BDE: BDE.rar
 

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
279
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
Не работает программа... Пишет, что не может создать базу данных или подключиться к ней. Поэтому только интерфейс загружается без возможности выбора или ввода своих данных.
 

IGOR_V

Tier3
Реєстрування
29 Вер 2021
Дописи
4
Бали
1
Не работает программа... Пишет, что не может создать базу данных или подключиться к ней. Поэтому только интерфейс загружается без возможности выбора или ввода своих данных.
Для работы программы обязательно наличие установленного на компьютере процессора баз данных Borland Database Engine (BDE) фирмы Borland. Если BDE на компьютере не установлен, то нужно его установить. Загрузить архив процессора можно по ссылке ниже. Затем архив нужно распаковать (в папку BDE) и установить процессор BDE (запуск файла setup.exe из папки BDE).
Загрузить BDE: BDE.rar

И на всякий случай - запускать программу надо от имени администратора (BDE должен иметь возможность создать файл конфигурации в корневом каталоге С:\ и т.д.).
 

IGOR_V

Tier3
Реєстрування
29 Вер 2021
Дописи
4
Бали
1
Спасибо! Так сделал - и работает! но ведь не долго... 30 дней всего, да?
Отлично, что программа заработала!
Да, через 30 дней придется принимать решение о регистрации программы. Процесс регистрации описан в конце странички:
http://beroes.ltd.ua/brs_ses1.htm
Там же содержится краткое руководство по работе с программой.
 

kaminskyy

Tier3
Реєстрування
21 Січ 2024
Дописи
2
Бали
1
Інвертор
Deye
Доброго дня. Чи існує онлайн софт для визначення місця встановлення панелей на картах, відносно руху сонця? Дякую
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
додаємо дещо.
Fraunhofer Institute викатив у паблік свій інструмент розрахунку сонячних станцій
для домогосподарств.
ARON (Automated Renewable hOmepower Network)
Запрошую до тестів!)))

Знімок екрана 2024-02-17 о 21.03.56.png

опис (нім)

забирати тут
ARON_Setup.exe
 

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
172
Бали
63
До речі, Huawei SmartDesign 2.0 випустили.
Цікавий комбайн вийшов:
- 3D проєктування.
- Малювання по супутниковій фотографії
- Розрахунок конфігурації
- Фінансове моделювання
- Підбір установки зберігання
https://eu5.smartdesign.huawei.com/
1708424973685.png
Мені сподобався режим "Розрахунок ємності", де можна підібрати батарейку та розрахувати фінансові показники станції.
Запрошую погратися :)
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
До речі, Huawei SmartDesign 2.0 випустили.
Цікавий комбайн вийшов:
- 3D проєктування.
- Малювання по супутниковій фотографії
- Розрахунок конфігурації
- Фінансове моделювання
- Підбір установки зберігання
https://eu5.smartdesign.huawei.com/
Переглянути вкладення 3458
Мені сподобався режим "Розрахунок ємності", де можна підібрати батарейку та розрахувати фінансові показники станції.
Запрошую погратися :)
Є цікава функція - графіки споживання разом з генерацією - помісячно. Такого не бачив навіть в PV*SOL


1708426854103.png

але БД по панелях - до PV SOL далеко. Ну можна додавати вручну.

Ну а по інверторах - лише Huawei. Що логічно.

А доречі - п. Альохін - заводьте туди українську! Я думаю - Ви зможете!
 
Останнє редагування:
Угорі