Схід-захід для автономки

Zergy

Tier3
Реєстрування
29 Тра 2024
Дописи
15
Бали
3
Доброго дня. Можливість встановити панелі є тільки Схід-Захід, необхідність: максимально подовжити генерацію протягом дня для власного споживання. Порадьте, будь-ласка, на які кути встановлювати панелі?

Якщо є власники чи десь зтикались, поділіться порадами, чи спосереженнями. Дякую.
 
Останнє редагування:
Добрий день!
У мене одна група панелей встановлена на дах будинку на схід під кутом 35 градусів.
Однозначно, якщо кут був би менший - генерація була б більшою і плавною протягом дня.
Тобто, якщо схід-захід, то кут бажано мінімальний, 5-10 градусів.

Але взимку сніг з більшого кута панелей зійде самостійно швидше, тож вирішувати Вам.
 
група панелей встановлена на дах будинку на схід під кутом 35 градусів.
Однозначно, якщо кут був би менший - генерація була б більшою
Щось не віриться.... Мабуть, навпаки, потрібно кут піднімати до 60-65 градусів. Сонце вранці то низенько!
 
Київська обл.
ПнСх 7кВт, ПдЗх 6кВт,
кут 20°
травневий сонячний день:
1718697213766.png
Взимку все сумно, для зими 20° дуже мало, плюс сніг важко сходить, плюс затінення від сусідських туй і вранці і ввечері
січневий сонячний день:
1718697544702.png
Оптимальний кут думаю був би 30
 
Доброго дня. Можливість встановити панелі є тільки Схід-Захід, необхідність: максимально подовжити генерацію протягом дня для власного споживання. Порадьте, будь-ласка, на які кути встановлювати панелі?

Якщо є власники чи десь зтикались, поділіться порадами, чи спосереженнями. Дякую.
рахували. від 20 до 30 міняється несуттєво. Саме для схід - захід. 25 гадаю найкраще.
 
І знову .... Я щось не розумію чи у вас взимку сонце так високо?
мабуть не зовсім точно виразився, на мій погляд, в моєму випадку, це бажаний компромісний кут для максимізації річної генерації
тобто кут не лише для зими, а для всього року, не лише для сходу, а для всієї конструкції (в моєму випадку двоскатний дах)
звісно для зими кут був би краще 50-60, але влітку це буде не оптимально і потрібно буде зменшити до 20-30, дах в мене, на жаль, поки не складається/розкладається
 
Вдячний всім.

Спілкувався сьогодні з місцевими інстоляторами. Що зрозумів, так це що ніхто з них не ставив автономки, більш на зелений тариф, як і ставили схід чи захід - то відповідно до конструкції даху, приблизно на його кут.

І знову .... Я щось не розумію чи у вас взимку сонце так високо?
Я теж не зовсім розумію, бо запропонували кут в 55.
 
рахували. від 20 до 30 міняється несуттєво. Саме для схід - захід. 25 гадаю найкраще.
Як вважаєте, чи є сенс дивитись у бік зимового кута, чи все одно буде невистачати? Бо якщо збільшувати кількість панелей... просто буде нікуди дівати ту прірву енергії в літку, я так зрозумів, що "зелений" тариф та "самовиробництво" - не мій випадок. Та і бюджет обмежений.
 
Щось не віриться.... Мабуть, навпаки, потрібно кут піднімати до 60-65 градусів. Сонце вранці то низенько!
Ми ж говоримо про мету максимально плавно отримати генерацію протягом всього дня.

Якщо підняти панелі на 60 градусів на схід, то зранку будемо мати максимум потужності, а в другій половині дня - майже нуль.
 
зранку будемо мати максимум потужності, а в другій половині дня - майже нуль.
Якщо панелі встановити на схід, то після обіду там буде все-одно, який кут, тому що сонце буд світити паралельно панелям. А ввечері і зовсім на них не попадатиме.
 
Для панелей, встановлених на схід - пік генерації об 11 годині.

"Провали" на графіку - втрата ел/енергії.
Станція встановлена в садовому товаристві - надлишок немає куди використати.
Screenshot_20240619_143221_SOLARMAN Smart.jpg
 
Якщо панелі встановити на схід, то після обіду там буде все-одно, який кут, тому що сонце буд світити паралельно панелям. А ввечері і зовсім на них не попадатиме.
Не все одно який кут.
Чим він буде менший - тим сонця буде більше.

Для прикладу - на пласкому даху або на землі (нуль градусів), освітлення буде майже рівномірне протягом дня.
 
на пласкому даху або на землі (нуль градусів), освітлення буде майже рівномірне протягом дня
Якщо панелі дивляться на схід - яка рівномірність може бути? При нуль градусів - це немає направлення ні в яку сторону світу. Просто горизонтально відносно горизонту в усі боки!
 
Для панелей, встановлених на схід - пік генерації об 11 годині.

"Провали" на графіку - втрата ел/енергії.
Станція встановлена в садовому товаристві - надлишок немає куди використати.
Підскажіть, а який кут нахилу?
 
Підкажіть що краще. Є поле (основне 4.8КВ) південно-західне. Генерація хороша починається о 9-10 годині ранку і пішло вверх.
Є ще додаткове поле 2.5КВ яке можна
1) На схід
2) покласти на навіс який дивиться на південний схід з нахилом десь 10 градусів. Тобто майже вверх але дещо південніше.
Що буде краще? На схід або просто покласти на навіс дивлячись до верху?
 
В мене за рік поле південно-західне нахилом 10° виробило на 15% більше ніж поле північно-східне нахилом 20°
Гадаю різниця між вашими варіантами не більше 5% на користь південного сходу 10°
 
Назад
Угорі