Тень на панелях

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Есть два варианта размещения панелей:
1. Выложить с частичным затенением западной и восточной части крыши и соответственно на западной и восточных панелях, частенько будет падать тень от южных панелей. Тут тени не будет только в зените и +- 2 часа.
2. Выложить на юг меньше панелей (на 2,5КВт) и тогда не будет тени на других панелях (запад и восток).

Все статьи в инете пишут что бывают два вида панелей :
1. Даже частичное затенение вырубает весь стринг.
2. С какимито диодами, корорые отрубают только занененную панель, а не весь стринг.

Отсюда и вопрос: Как на новых панелях это устроено? Пропустит ли через себя панель ток насквозь, и весь тринг будет работать, как будто ее и нету? Или она посадит весь стринг и все эти диоды сказки?

П.С. - тоже самое и о дымоходе - лучше вокруг него (с трех сторон) вообще н ставить панели? Или сейчас такие панели, что они не просадят весь стринг через тень от дымохода на одной панеле?
 
Останнє редагування:

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
1. Буквально 2 дня назад общался с владельцем. Он отключает на зиму 6 панелей, которые затеняются и тянут стринги вниз. Таким образом генерация у него бОльше, на 2 кВт со стринга. Инвертор мне не знаком, но допускаю, что ситуация реальная. Опять же, нет перегрева байпас диодов и всякое такое.
2. Или так, или есть слово оптимизаторы. К новым Хуавеям в том числе. Цен правда не видал пока.

1. Да, одна панель тянет весь стринг. Нормальный инвертор с этим борется, но потери всё равно будут.
2. Байпас диоды есть во всех панелях. При затенении пропускают ток через себя. Частичное решение проблемы. Да, когда панель в тени, то диод должен пропускать ток через себя. Но понятие тень у каждого производителя диодов разная, и при полу тени, никто вам не скажет что произойдет. При пропускании тока через себя они имеют свойство греться. В каждой панели обычно 3 диода. Центральный, и левая правая части.
https://greenpowertalk.com.ua/threads/el-testirovanie-solnechnyx-panelej-svoimi-rukami.220/

Возле "жесткой" тени, вообще не ставить. Панель в месте тени будет греться до 100+. Сначала облезет подложка, потом и кристалы пойдут. Возможен и пожар.
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Возле "жесткой" тени, вообще не ставить. Панель в месте тени будет греться до 100+. Сначала облезет подложка, потом и кристалы пойдут. Возможен и пожар.[/QUOTE]



то-есть если у меня по среди крыши дымоход(со стороны восхода солнца). И в разное время суток тень от него будет падать то на нижнюю часть(вечер) то на верхнюю(утром), то позади него(обед). Выходит мне или не ставить там панели, или ставить только на одну половину , там где точно не будет тени? На практике как поступают с дымоходами.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
то-есть если у меня по среди крыши дымоход(со стороны восхода солнца). И в разное время суток тень от него будет падать то на нижнюю часть(вечер) то на верхнюю(утром), то позади него(обед). Выходит мне или не ставить там панели, или ставить только на одну половину , там где точно не будет тени? На практике как поступают с дымоходами.
С утра и вечером солнце движется быстро, да и генерация так сибе. Уж если совсем не в моготу, то можно ставить.
А в обеденной тени ничего не должно быть.
На практике лепят как хотят. Примеры что в итоге тоже уже есть. Если найду фото, то добавлю.
 

Ilya

Tier2
Реєстрування
14 Жов 2019
Дописи
97
Бали
18
С утра и вечером солнце движется быстро, да и генерация так сибе. Уж если совсем не в моготу, то можно ставить.
А в обеденной тени ничего не должно быть.
На практике лепят как хотят. Примеры что в итоге тоже уже есть. Если найду фото, то добавлю.
Так, для загального розвитку, а двосторонні панелі не перегріваються, там ж по ідея тильна сторона досить часто в тіні?

І цікаво ще чи зимою, при мінусовій температурі чи бувають перегріви шкідливі , якщо якась із панелей в тіні в районі 12 год?
 
Останнє редагування:

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Так, для загального розвитку, а двосторонні панелі не перегріваються, там ж по ідея тильна сторона досить часто в тіні?

І цікаво ще чи зимою, при мінусовій температурі чи бувають перегріви шкідливі , якщо якась із панелей в тіні в районі 12 год?
Зима поняття відносне. Зараз шкварить на повну. Нічого доброго в затіненні точно не має.
Про двосторонні дуже цікаве питання. Точнї схеми я не маю. Проблема через затінення виникає в тому випадку, коли решта панелі освітлені, і їх опір малий. Затінена частина має великий опір, в наслідок чого гріється. Тобто якщо по середині двосторонної панелі проходить балка, як у нас люблять робити, то так, ті комірки які будуть потрапляти в тінь балки будть нагріватись більше. Але враховуючи що все працює на відбитому світлі, перегрів так само буде 10-15%, як власне і генерація.
 
  • Like
Реакції: Ilya

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
Так, для загального розвитку, а двосторонні панелі не перегріваються, там ж по ідея тильна сторона досить часто в тіні?
якщо так формулювати то звичайні панелі мають пожиттєве затінення тильної сторони)
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Знову повернусь до цієї теми. В мене майже посеред криші стоїть димар, скат східний. Висота димара біля 1-1,2м. Ширина 0,7*0,7. Якщо його обкласти, то в більшості часу на одній з 5-6 ти панелей буде тінь. Якщо його не обкладати, то мінімум 5-6панелей вилетить (2,5-6КВт)Може потужніші діоди там встановити? Щоб грілись менше і не вилетіли? Може хтось таке робив?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
Знову повернусь до цієї теми. В мене майже посеред криші стоїть димар, скат східний. Висота димара біля 1-1,2м. Ширина 0,7*0,7. Якщо його обкласти, то в більшості часу на одній з 5-6 ти панелей буде тінь. Якщо його не обкладати, то мінімум 5-6панелей вилетить (2,5-6КВт)Може потужніші діоди там встановити? Щоб грілись менше і не вилетіли? Може хтось таке робив?
Встановити діоди можете, хоч жменю. Тільки воно нічого не дасть.
Є три варіанти. 1. Панелі не ставити. 2. Забить и простить. 3. Оптимізатори
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
ну по-ідеї, якщо поставити потужніші шунтуючі діоди і потужний блокуючий діод, то при затемненні панелі вона просто "виключиться" зі стрінгу, і зі допомогою шунтуючих діотім той пройде по них. Чи є щось не правильно розумію?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
ну по-ідеї, якщо поставити потужніші шунтуючі діоди і потужний блокуючий діод, то при затемненні панелі вона просто "виключиться" зі стрінгу, і зі допомогою шунтуючих діотім той пройде по них. Чи є щось не правильно розумію?
Ну, треба щоб діод відкрився, а то не все так просто. Панель же вся не буде весь час затінена.
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
а може є якесь реле часу, що буде включати в стрінг в певний час певні панелі :)?
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
336
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Не зрозумів що ви порахували?
Питався я інсталяторів щодо тіні від димаря - вони запевняють що це не вплине на загальну генерацію, бо тінь закриває одну панель лише. Щось я починаю сумніватись в їх компетенції...
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
Не зрозумів що ви порахували?
вартість рішення з оптимізатором

Питався я інсталяторів щодо тіні від димаря - вони запевняють що це не вплине на загальну генерацію, бо тінь закриває одну панель лише. Щось я починаю сумніватись в їх компетенції...
а, ну))) то треба брати гарантійний лист!
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Не зрозумів що ви порахували?
Питався я інсталяторів щодо тіні від димаря - вони запевняють що це не вплине на загальну генерацію, бо тінь закриває одну панель лише. Щось я починаю сумніватись в їх компетенції...
357218.fig.002b.jpg
не можу знайти фото, але десь в тому стилі, тільки біля комина.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
вартість рішення з оптимізатором

І наскільки я розумію проблематику, це так само значно знімає питання "гарячих точок", діодів і т.д. Затінені місця страждають тільки від струму цієї панелі, а не всього стрінга, що значно зменшує можливість появи проблем в майбутньому.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
І наскільки я розумію проблематику, це так само значно знімає питання "гарячих точок", діодів і т.д. Затінені місця страждають тільки від струму цієї панелі, а не всього стрінга, що значно зменшує можливість появи проблем в майбутньому.
так, панель перестає бути провідником для всього поля, а тільки дає те що може дати, без надриву, що знижує можливу деградацію від затінення.
 
Угорі