Вибір виробника/моделі під конкретну ситуацію

boatswain

Tier3
Реєстрування
16 Лип 2024
Дописи
9
Бали
3
Питання поки що не зовсім про сонячну енергетику, але тут такі цікаві люди спілкуються, що вирішив попросити допомоги тут ))

З одного боку маю новий Exide AGM 105 Ah.
З іншого - старий двуконтурний котел Valliant. Скільки він тягне - важко сказати. Але він, як і більшість котлів, має циркуляційний насос, вентиляцію, і в нього ще якась хитра електрична система контролю і підтримання вогню. Спробував я його запустити через ДБЖ без синуса (BNT-600A), щоб подивитись чи витягне: насос запустився, вентиляція теж, а ось при спробі запустити вогнище - ДБЖ пішов в захист.

Питання: допоможіть, будь ласка, серед всього цього хламу на ринку вибрати надійну модель або інвертора або ДБЖ, які б вміли заряджати (бажано струмом не менше 10А і не більше 20А на основному bulk етапі) і тримати при цьому буферний режим турботливим саме для AGM, щоб надовше вистачило акума. Бажано зі штатним зовнішнім підключенням аккуму і вже реалізованою системою охолодження, щоб самому не допилювати нічого, але якщо треба буде, то це не проблема. Пріоритет в іншому - БЕЗПЕКА та НАДІЙНІСТЬ, щоб якщо мене не буде поруч, воно не потребувало моніторінгу та втручання хоча б півроку/рік. Бюджет - це вже питання на третьому місці, але якщо ціна по моїх критеріях буде наближатись до невеличкого автономного сонячного інвертора, то тоді вже його і буду брати (знову ж таки, який?).
 
Останнє редагування:
Я не прошу вгадати з потужністю котла, цікавить репутація виробників (а може й конкректних моделей), а потужність я потім буду підбирати вже в модельному ряді. Взагалі, розраховував на номінальну потужність приладу десь від 1 до 2 кВт, щоб було з запасом, бо влітку важливіше резервувати холодильник )) а взимку вже котел.
 
Я не прошу вгадати з потужністю котла, цікавить репутація виробників (а може й конкректних моделей), а потужність я потім буду підбирати вже в модельному ряді. Взагалі, розраховував на номінальну потужність приладу десь від 1 до 2 кВт, щоб було з запасом, бо влітку важливіше резервувати холодильник )) а взимку вже котел.
У меня было несколько ritar и на 800 и на 1500 проработали потнесколько лет, сейчас как вы говорите солнечный инвертор srne на 3000

Я бы на вашем месте не привязывался к вашему акб 100 ампер это телефон и вайфай поддерживать, на ритарах у меня было 500 ампер авто акб прожили год потеряли 40% емкости но их хватало на примерно вашу нагрузку до 16 часов и может больше, я не проверял не было необходимости

Srne он 24 вольт но на нем у меня уже и lifepo4

Написал сумбурно :) главный посыл что 100 ампер это не про холодильник
 
Так, я саме ваш досвід і читав ), хоч і не зовсім мій випадок, але багато цікавого примітив і для себе ))

Так, посил зрозумілий і логічний. Трохи тільки акценти наведу. Холодильник не обов'язково влітку крутити весь час. Думаю що влітку буде вистачати генерації, щоб хоч по якомусь графіку давали світло, і якщо вийде додатково покрити пару годин в "темний" час, то це хоч борщ спасе, фіг з ним, з тим квасом вже))

Взимку, скоріш за все, без світла буде більша частина доби, то якщо до тієї меншої, яка буде зі світлом, вийде додати цим акумом ще 3-4 години для опалення, то це буде добре.

Зверну ще увагу, що у вас стояли найдешевші залівні, в мене ж, дорогий відомий Exide і він AGM. Я не до того, хто там крутіший, а щоб звести до одного знаменника. Ви ж у своїх 500 більше 30% не забирали за раз, я можу спокійно висаджувати -70%, думаю до наступної весни він витримає, а далі мені і не потрібно. Так, це все одно менше в абсолютному значенні, ніж у вас, але якщо ви спроекували на свої 500 мій приблизний резерв і вийшло годин 16, то в моєму підході на цій 100-ці має вистачить на 10. І це набагато більше, ніж я міг би сподіватись.

Так, я б теж хотів би одразу будувати щось з планами на майбутнє, і взяти одразу гібридний 5К на 48 В, з lifepo4, але зараз це не раціонально з багатьох причин, і гроші навіть не на першій позиції. Я, як ви, починаю з того що є, з 12 вольт )) і покриваю саме важливе. Тільки в мене зараз пріоритет на безпеку і надійність, щоб без мене все працювало.

Ritar значить записую в щось посереднє, так?

З того, що я вже начитався, то наче Gemix psn-500 має більш-менш адаптоване під AGM зарядне(скоріш за все стандартне cc-cv, під правильні рівні напруг) з нормальним буферним режимом, не висушує.. Але він дуже слабенький, то я навіть і не став поки його детальніше вивчати. Якби щось потужніше, але так само, від користувачів відгук був, бо важко знайти щось серед цієї гори однотипних псевдо-брендів. Тому вже і дивлюсь на автономний сонячний інвертор, бо тут по пальцях однієї руки можна порахувати виробників, і по іншій руці - відомих компановщиків... Але купляти 48в та 24в зараз нема сенсу. А купляти 12в, схоже, нема сенсу взагалі )) ось тому і питаю, у людей з досвідом, що б хто в такій ситуації обрав би...
 
Так, це все одно менше в абсолютному значенні, ніж у вас, але якщо ви спроекували на свої 500 мій приблизний резерв і вийшло годин 16, то в моєму підході на цій 100-ці має вистачить на 10. І це набагато більше, ніж я міг би сподіватись
Со всем остальным согласен, сам такой :)
Но 500 ампер даже самого дешевого свинца это 500 ампер, просто они дохнут быстрее :) чем agm но я и больше чем на 50% не разряжал, я опять к тому что из 100 ампер вашего вы сможете в идеале получить 400 ватт полезных, что то сожрет инвертор на себя что то его кпд ну или 800 это в ноль и быстрая смерть

Ritar значить записую в щось посереднє, так?
800й пускал грубо через раз точнее зависело от того как давно выключился 1500 без проблем, но оно еще и от холодилтника зависит
А так из 12ти вольтовых я еще присматривался к люксеон zr
Вообще посмотрите олх сейчас многие наращивают мощность и 12 вольтовы распродают как и я свою полтора года назад

По надежности тут как повезет у меня все работало хотя сервисы что тогда что сейчас были завалены ремонтами

Ну и 100 ампер это объективно мало, может быть еще проблема что инвертор вытянет холодилтник, а вот акб просядет в момент старта и инвертор вырубится на 10,5 вольт
 
я опять к тому что из 100 ампер вашего вы сможете в идеале получить 400 ватт полезных, что то сожрет инвертор на себя что то его кпд ну или 800 это в ноль и быстрая смерть
Та я особливо і не сперечаюсь, можливо все ж таки десь до 600 зможу витискати з врахуванням втрат - як раз для цього і шукаю гарний варіант інвертора з відповідним зарядним (що і є той же ДБЖ), щоб і сам не сильно жрав і якісно перетворював. Основа задача - це мати хоч якийсь резерв саме для котла взимку, щоб сім'я не замерзла, якщо мене не буде поруч. Все інше (холодильник влітку, роутер) - це все у якості експерименту, без особливого насідання на акум. А ось взимку вже буде тільки котел і інтенсив який буде потрібен: треба буде в DoD 90% уходити - нехай уходять, лише б не мерзли. Буду дивитись, якщо що, то поставлю другий АКБ в паралель, це не проблема.

Вообще посмотрите олх сейчас многие наращивают мощность и 12 вольтовы распродают
Та там зараз нічого не зрозуміло. Така гора всього... якщо тільки шукати по конкретній моделі, тоді ще можна щось просіяти. А так, загалом взяти там якийсь "неліквід" з рук - це легко. Інша справа, коли знаєш у кого купляєш )) тому на спеціалізованих форумах і ходиш, дивишся, може хто щось своє розпродає, чи займається професійно обслуговуванням/ремонтом/торговлею... тут як ніяк репутація - це союзник ))
 
щоб і сам не сильно жрав
Ритар и люксеон которых я упоминал выше это НЧ бесперебойники, 800й ел 2,5 ампер 1500й ел 4 люксеон я так и не купил но по форумам тоже 4-4,5 тоесть они прожорливые
Srne он ВЧ по 24 вольт ест один ампер, если перевести в 12 то получается 2
Но НЧ более надежны если так можно выразиться, хотя это может и пережитки
 
Но вообще если посмотреть назад это путь в никуда :)
Да 12 вольт система дала комфорт в 22м году
Система на 24 вольт дает комфорт сейчас, с натяжкой но и прохладно и продукты не портятся и бассейн не цветет
Начал жене сегодня закидывать удочку про 6 кВт инвертор :)
Если при 12 вольт системе она мне много лет говорила, я понимаю хобби но это бесполезно в 22 сказала это круто, при переходе на 24 сказала да давай мол кондей будет :)
Сейчас когда сказал про 6 говорит, а сколько бы вообще нам влезло я говорю ну так что бы без фантазий 12 квт акб киловатт на 20 и панелей плюс минус 10 :)
Говорит давай :) пришлось пол вечера считать математику :) она не складывается но давай осталось :)
Так что похоже рано или поздно будет очередной апгрейд :)
 
)) Так, розумію. Коли є свій будинок, це круто. Все життя хотів свій будинок... та ще й побудувати. Але вистачило пару ремонтів, пару переїздів.... а потім ще поїздив в далекі маршрути декілька разів, і мобільне життя теж дуже сподобалась. Тому так і лишився жити між двома протилежностями )) Ну а зараз в принципі і не до далеких планів. Хоча так, розумію, як і в будь-якій справі, коли озираєшся назад бачиш свої помилки, але ж це не просо помилки - це досвід. Його, як то кажуть, не проп'єш ))

Схоже буду вибирати на розетці, старим перевіреним способом ))
 
srne ж нема 12 вольтових? я щось не знахожу...
 
srne ж нема 12 вольтових? я щось не знахожу...
Да их нет на 12 вольт, я в свое время тоже искал, у меня из срне первыми появились мппт контроллеры они довольно раскрученные в ютубе потому и выбрал, а инвертор уже по накатанной
 
різниця між автономним 12 вольтовим сонячним інвертором, та звичайним 12-220 інвертором з зарядкою від 10А одного класу (не економ, і не самий топ; щось середнє оптимальне) буде великою? Я б і сам подивився, но для цього ж і потрібно розуміти, що прилади приблизно одного класу, щоб можна було порівняти порівнювальне ))
 
я можливо ще плутаю терміни... під автономним сонячним інвертором я маю на увазі такий, який вміє заряджати акум як від сонця, так і від мережі, але який (на відміну від гібридного) не вміє "продавати" надлишок у зворотному до мережі напрямку.
 
Сейчас дурдом, велика вероятность что разницы не будет если говорить про новое
Учитывая что сейчас убрали растаможку, то можно что то поискать на алишке если сильно не гнаться за ценой то можно найти что то с завода вольтроник на 12 вольт
У нас это аксиома купавер и возможно что то еще
Там это может быть и еасан и повланд и прости госпади повмр хотя по последнему вопрос открытый
Я вас очень понимаю сам топтался :) да и сейчас на распутье
 
Що ж тоді купляти? 96в систему? ???
Та то ж я про свою ситуацію, а не загалом )) А так, оптимальним вибором у разі прагнень до комфортного резервного або власнодобутого побутового середньостатистичного споживання (якщо я правильно розумію сучасні реалії), є 48 вольтові системи. Такий собі компроміс між можливостями і по власному добутку, і власному споживанню, і побутовому масштабуванню, і ціною на одиницю енергії, і втратами її ж на "інфраструктурі", і можливостями самому витягнути фінансово такий побутовий проєкт. А в майбутньому ще якусь копійку компенсувати за рахунок "зеленого тарифу". Але то вже хай спеціалісти висновки роблять, бо ніщо не статично ))
 
Вітаю.
Є декілька запитань від новачка.
1) Поділіться, будь ласка, досвідом експлуатації трифазних гібридних інверторів (плюси, мінуси)
2) Цікавить також досвід експлуатації інверторів з високовольтним акумулятором.
3) Як працює зарядка акумулятора у трифазному інверторі - бере потужність рівномірно з трьох фаз мережі ?
4) Чи можливе підключення однофазного генератора на вхід до трифазного інвертора ?
 
1) З одного боку маю новий Exide AGM 105 Ah.
2) З іншого - старий двуконтурний котел Valliant. Скільки він тягне - важко сказати. Але він, як і більшість котлів, має циркуляційний насос, вентиляцію, і в нього ще якась хитра електрична система контролю і підтримання вогню. Спробував я його запустити через ДБЖ без синуса (BNT-600A), щоб подивитись чи витягне: насос запустився, вентиляція теж, а ось при спробі запустити вогнище - ДБЖ пішов в захист.

Питання: допоможіть, будь ласка, серед всього цього хламу на ринку вибрати надійну модель або інвертора або ДБЖ, які б вміли заряджати (бажано струмом не менше 10А і не більше 20А на основному bulk етапі)
В мене з початку 2023 р. в парі під котел Vaillant двоконтурний + 2-5 лампочок + телевізор для мультиків на 20-30 хв/день:

+

Плюси: все працює повністю автономно (інвертор має в собі зарядку акумулятора на 12 В), котел працює на опалення та нагрів води добре + бонусом ще невелике навантаження.

Мінуси: інвертор підходить тільки для свинцю, який швидко деградує (в мене за час блекаутів акум вже відчутно менше тримає); в загальному 1 кВт потужності - малувато.
 
Назад
Угорі