Згорів новий інвертор

d2den

Tier3
Реєстрування
4 Лип 2024
Дописи
5
Бали
1
Доброго дня, шановне панство.
Буду вдячний за допомогу.

Отримав від китайців новий інвертор DAXTROMN 6.2 квт для енергозабезпечення будинку під час блекаутів, поки без сонячних панелей.
Оскільки монтаж щитка не завершив, вирішив випробувати інвертор тільки на батареях (4 х 280 А*год 12в).
Послідовність моїх дій була наступною:
1. Зовнішнню мережу відключив від будинку. До інвертора не підключав її взагалі.
2. Всі вхідні автомати будинку вимкнув.
3. Підключив до інвертора послідовно з'єднані акумулятори через автомат постіного струму 150А
4. Приєднав вихід інвертора до будинку. Нуль з'єднав з нульом будинку (нуль виходу інвертора з'єднався з нулем зовнішньої мережі). Зазамлення будинку приєднав до корпусу інвертора (на вході в будинок зазамлення з'днане з нулем). Фазу виходу інвертора через окремий автомат подав на вхідні автомати будинку.
5. Включив інвертор кнопкою на боковій панелі. Інвертор включився, дисплей показав необхідін дані.
6. Послідовно увімкнув всі автомати будинку. Інвертор показав загальне навантаження близько 450 вт.
7. В таком стані інвертор пропрацював годину, після чого я його виключив кнопкою і автоматом від'єднав його фазу від будинку (нуль залишився підключеним до нуля будинку та вхідної мережі). Будинок підключив до вхідної мережі.
8. Зранку наступного дня я знову переключив будинок з зовнішньої мережі на інвертор. Цього разу всі вхідні автомати будинку були включені.
9. Коли я включив кнопку інвертора, він запустився, показав щось на дисплеї, а через 3 секунди відбувся вибух.
10. Коли я відкрив інвертор, побачив, що три з десяти силових транзисторів вигоріли.

Отже питання: я зробив щось не так, чи це був просто браковий девайс?
На днях має прийти новий інвертор, і я тепер дещо хвилююся - побоююся спалити ще один ...
 
Може бути все що завгодно, навряд чи хтось тут дасть вичерпну відповідь. Можливо повязано з наскрізним нулем? Може за вітряної погоди на вихід або корпус інвертора попала фаза з мережі через 4 пункт. Взагалі не розумію мотивів робити таку петлю в гібрибних інверторах. Не бачу в вашій схемі перекидного рубильника та РН.
 
Так чи інакше інвертор повів себе неправильно. Міг би вискочити в помилку, але він вирішив вибухнути.
Китайці відрегували на моє повідомлення спокійно, пообіцяли надіслати нову материнську плату. Таке враження, що таке в них не вперше.

Дозвольте перепитати щодо останнього Вашого зауваження..
Я планував з'єднати вхідний та вихідний нулі інвертора. В документації нема застережень проти цього. Я вважав, що ці нулі розділені тільки для того, щоб інвертор можна було підключити між фазами американської двофазної мережі 110в.

Втім я вже один раз чув таке застереження від монтажніиків - мовляв, не з'єднуйте вхідний та вихідний нулі. Але яка тут природа небезпеки, поки не дуже розумію.
 
застереження від монтажніиків - мовляв, не з'єднуйте вхідний та вихідний нулі
В мене з'єднані в інверторі з нового, вже шість років. Все працює належним чином - хоч з мережею, хоч без.
 
Втім я вже один раз чув таке застереження від монтажніиків - мовляв, не з'єднуйте вхідний та вихідний нулі. Але яка тут природа небезпеки, поки не дуже розумію.
Теоретично в якусь мить може зявитись напруга на 0 проводі, вітер може перекрутити проводи або гілка впасти. Від такого має захищати автоматика на КТП/ЗТП але в якому вона стані х.з. причому по факту вийде що ви приложите 2 фаза[280в] одна з яких опинеться на виході інвертора. Теретично на вході має спрацювати якись захист, який відєднає вхідну колодку інвертора захистивши його від перенапруги(на виході інвертора не факт що такий захист є, адже є вхід/вихід і пряме застереження в інструкції, але ж у вас перемичка. Вийде що ви на вихід подасте якийсь потенціал від 220в і менше, нулем буде ваше заземлення інвертора, залишеться чекати в якому місці плати заземлення знайде шлях до фази.
Якось так, але це не точно:)
 
Доброго дня, шановне панство.
Буду вдячний за допомогу.

Отримав від китайців новий інвертор DAXTROMN 6.2 квт для енергозабезпечення будинку під час блекаутів, поки без сонячних панелей.
Оскільки монтаж щитка не завершив, вирішив випробувати інвертор тільки на батареях (4 х 280 А*год 12в).
Послідовність моїх дій була наступною:
1. Зовнішнню мережу відключив від будинку. До інвертора не підключав її взагалі.
2. Всі вхідні автомати будинку вимкнув.
3. Підключив до інвертора послідовно з'єднані акумулятори через автомат постіного струму 150А
4. Приєднав вихід інвертора до будинку. Нуль з'єднав з нульом будинку (нуль виходу інвертора з'єднався з нулем зовнішньої мережі). Зазамлення будинку приєднав до корпусу інвертора (на вході в будинок зазамлення з'днане з нулем). Фазу виходу інвертора через окремий автомат подав на вхідні автомати будинку.
5. Включив інвертор кнопкою на боковій панелі. Інвертор включився, дисплей показав необхідін дані.
6. Послідовно увімкнув всі автомати будинку. Інвертор показав загальне навантаження близько 450 вт.
7. В таком стані інвертор пропрацював годину, після чого я його виключив кнопкою і автоматом від'єднав його фазу від будинку (нуль залишився підключеним до нуля будинку та вхідної мережі). Будинок підключив до вхідної мережі.
8. Зранку наступного дня я знову переключив будинок з зовнішньої мережі на інвертор. Цього разу всі вхідні автомати будинку були включені.
9. Коли я включив кнопку інвертора, він запустився, показав щось на дисплеї, а через 3 секунди відбувся вибух.
10. Коли я відкрив інвертор, побачив, що три з десяти силових транзисторів вигоріли.

Отже питання: я зробив щось не так, чи це був просто браковий девайс?
На днях має прийти новий інвертор, і я тепер дещо хвилююся - побоююся спалити ще один ...
Помимо второго инвертора можете спалити ще і дім, завдяки тому автомату на 150А. Там повинен стояти автомат для постійного струму, а цей згорить і спалить все.
 
А що там за аккумулятори, гелеві якісь напевно? Може щось не те вибрано в налаштуваннях, які за тип аккумуляторів відповідають і напругу-струм заряду відповідно.
 
Може щось не те вибрано в налаштуваннях
В неекстренних ситуаціях інвертор не повинет вибухнути всіма своїми транзисторами, а повинен увімкнути захист! А так - тут немає екстрасенсів, щоб вгадати, чи не прийшла зустрічна напруга в інвертор, бо автор щось не так зробив і тут не вказав...
 
Назад
Угорі