Bifacial двухсторонние солнечные панели VS односторонние

Трохи не так.
Я поправлю слайди перед тим, як відправляти, а також перезапишу відео.
Доцільність вертикального встановлення потрібно рахувати, вже дорожча система (дорожчі конструкції та панелі, а ще довші кабелі) генеруватиме стільки ж, скільки звичайна СЕС.
Головне, що немає втрат генерції. Іноді не вистачає місця, а наприклад зробити огорожу на пласкаму даху з таких панелей взагалі бімба!
 
Как бы все не плохо, но кто нибудь в курсе-почему такая маленькая разница в цене между одно и двухсторонними панелями? На вскидку должно быть процентов 25-30, исходя чисто из производственных затрат. На тыльной стороне ячейки из вторичного сырья или там более быстрая деградация и т.п.? Что то же должно быть, иначе зачем это производителям, при столь низкой разнице в прайсах?
 
Как бы все не плохо, но кто нибудь в курсе-почему такая маленькая разница в цене между одно и двухсторонними панелями? На вскидку должно быть процентов 25-30, исходя чисто из производственных затрат. На тыльной стороне ячейки из вторичного сырья или там более быстрая деградация и т.п.? Что то же должно быть, иначе зачем это производителям, при столь низкой разнице в прайсах?
сейчас разница порядка 5%, и то практически не возможно сравнивать из-за разницы в ценах в разное время поставок.

ну и не нам знать о разнице в цене материалов. Стекло может стоять столько же сколько и EVA пленка
 
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: NSM
сейчас разница порядка 5%, и то практически не возможно сравнивать из-за разницы в ценах в разное время поставок.

ну и не нам знать о разнице в цене материалов. Стекло может стоять столько же сколько и EVA пленка
Я согласен, что мы не узнаем по чем китайцы закупают комплектуху для панелей, но даже чисто визуально 5% как то мало. Или же сам кремний они научились делать ну очень дешево.
Кстати интересно-цифры по деградации они дают отдельно для тыльной стороны? И есть ли жесткие требования по раскладке рамы стола и профилей для крепления двухсторонних панелей, вплоть до отказа в гарантии?
 
Как бы все не плохо, но кто нибудь в курсе-почему такая маленькая разница в цене между одно и двухсторонними панелями? На вскидку должно быть процентов 25-30, исходя чисто из производственных затрат. На тыльной стороне ячейки из вторичного сырья или там более быстрая деградация и т.п.? Что то же должно быть, иначе зачем это производителям, при столь низкой разнице в прайсах?
Древлянин, ви не зрозуміли, на тильній стороні немає ще одного шару кремнію, там замість білого листа пластику який стоїть в односторонніх панелях, стоїть ще ще один лист скла, от і виходить до одні і ті ж пластини кремнію опромінюються з двох сторін..
І деградація та все інше у них аналогічна одностороннім.. Тільки вага трохи більша, бо скла два листа замість одного..
 
Древлянин, ви не зрозуміли, на тильній стороні немає ще одного шару кремнію, там замість білого листа пластику який стоїть в односторонніх панелях, стоїть ще ще один лист скла, от і виходить до одні і ті ж пластини кремнію опромінюються з двох сторін..
І деградація та все інше у них аналогічна одностороннім.. Тільки вага трохи більша, бо скла два листа замість одного..
Так я теж спершу так думав, але:
1) Малюнок сторін, наскильки я бачив, не идентичний
2) Чому пишуть суттєво різний виробіток у лиця та тилу, якщо комірка одна й та ж?
3) Теоретично мали б бути прозорі місця на таких панелях, я їх не бачив (можливо погано дивився), а Ви?
 
1. Малюнок сторін і не може бути ідентичний, там доріжки, контакти і провідники пропаяні (закладені) і це все з задньої сторони.
2. Мабуть тому і виробітка відрізняється, бо фронтальна сторона - основна, а увесь забезпечуючий непотріб - ззаду.
3. Кристали вкладають впритул один до одного, за рахунок цього теж піднімають ККД і потужність панелі, тому й не видно на фото прозорих місць.
 
1. Малюнок сторін і не може бути ідентичний, там доріжки, контакти і провідники пропаяні (закладені) і це все з задньої сторони.
2. Мабуть тому і виробітка відрізняється, бо фронтальна сторона - основна, а увесь забезпечуючий непотріб - ззаду.
3. Кристали вкладають впритул один до одного, за рахунок цього теж піднімають ККД і потужність панелі, тому й не видно на фото прозорих місць.
Можливо я шукаю "змову" там, де її немає але:
2. Різниця в площі різних сторін зовсім мала, мабуть відсотків 5-7 а різниця у виробітку майже в півтора рази (100% і 70%)
3. Звичайно площу намагаються використовувати максимально єффективно, але завжди є місце дрібним неточностям, браку і т.п. а враховуючи площу сучасних панелей, хоч десь та мало б просвічувати, ну хоч на одній панелі з палети.
Я знаю, що панелі виробляють на роботизованих заводах, але сучасні авто теж так складають, але щілини и нерівномірні зазори можна знайти майже на будь якій моделі.
п.с. Не наполягаю, що моє припущення вірне, просто ділюся сумнівами, може й безпідставними.(не вистачає смайлика "крейзі")
 
Кремній найбільш дорога частина панелей, скло і алюміній в порівнянні з ним мало вартують. Мабуть цим і зумовлене зростанні ціни лише на 5 відсотків - додали ще одне скло і роботи з його монтажу. Якраз так і вийде.
 
Хочу добавить, что тыльная сторона работает не на 100% ещё и потому, что пленка, на которую клеят кристаллы перекрывает некоторую часть кристалла с тыльной стороны, потому и не получится 100% отдачи.
 
+ ковсему стёкла там по 2мм вместо одного на 4 мм.
И задняя сторона меньше по площади
 

Вкладення

  • IMG_20211018_140558.jpg
    IMG_20211018_140558.jpg
    2,7 Mб · Перегляди: 22
Назад
Угорі