Допоможить розрохувати скільки панелей треба на MUST PV18 5248 PRO

Maximus_Kiev

Tier2
Реєстрування
26 Чер 2024
Дописи
36
Бали
8
Інвертор
MUST PV18-5248 PRO
Всім привіт. Друзі, колись купив сонячні панелі Longi LR5-54HTH-430М - 4шт. Зараз маю можливість докупити ще таких самє панелей, повну кількисть, але не можу розрохувати, боюсь спалити інвертор MUST PV18 5248 PRO.


Параметри інвертора PV input:
Rated Power 5000w
Max Changer 80 а
Nominal Operating Voltage - 360 VDC
Max Solar Voltage (VOC) - 450 VDC
MPPT 150-430 VDC
MAX PV current - 18 A

Панелі Longi LR5-54HTH-430М:

  • Максимальна потужність: Pmax = 430 Вт
  • Напруга у точці максимальної потужності: Vmp=32.84 B
  • Струм у точці максимальної потужності: Imp=13.10 А
  • Напруга розімкнутого ланцюга при температурі -20°С: Voc=43.17 В
  • Допустима кількість модулів у стрінгу при макс. напруга 500В на вході інвертора: 11 шт.


Буду дуже вдячний за допомогу.
 
Ставте 10шт. І не партесь.
 
Цікаво, як у вас працювала система з чотирма панелями? Хочу собі до такого ж поставити 5шт. У цьому році.
 
Цікаво, як у вас працювала система з чотирма панелями? Хочу собі до такого ж поставити 5шт. У цьому році.
Ні, вона не працювала, просто купив, але вони просто стояли в гаражі) Зараз вже хочу поставити, та докупити вже максимальну кількисть. Гадаєте 10 таких панелей можна ставити, вони нічого не спалять?)
 
Гадаєте 10 таких панелей можна ставити, вони нічого не спалять?)
Ну то порахуйте. Стрінг же буде один, послідовний на південь? 360В/33В. Буде навіть 11. Це буде ваша номінальна напруга
Nominal Operating Voltage - 360 VDC
. Додайте тепловий коефіцієнт панелей, у вас він не вказаний але зазвичай це 15%. Це буде 417В що з запасом менше за ваші Max Solar Voltage (VOC) - 450 VDC можна до 11 панелей додати ще одну, але на зиму її скоріше прийдеться знімати
 
Ну то порахуйте. Стрінг же буде один, послідовний на південь? 360В/33В. Буде навіть 11. Це буде ваша номінальна напруга
Nominal Operating Voltage - 360 VDC
. Додайте тепловий коефіцієнт панелей, у вас він не вказаний але зазвичай це 15%. Це буде 417В що з запасом менше за ваші Max Solar Voltage (VOC) - 450 VDC можна до 11 панелей додати ще одну, але на зиму її скоріше прийдеться знімати
Дуже дякую, ризикувати не буду, поставлю 10, але в мене від панелей до інвертора 12-15 метрів. Я так розумію просто треба товстий провід.
 
Останнє редагування:
Дуже дякую, ризикувати не буду, поставлю 10, але в мене від панелей до інвертора 12-15 метрів. Я так розумію просто треба товстий провід.
Тут точно не підкажу але читав що для послідовного(а відтак низькотокового) зєднання достатньо сонячного 2,5 квадратів якісного кабелю. У всякому разі собі такий братиму в мене такий же mast але РН серія. Можливо хтось мене поправить.
 
Сонячного проводу 2,5 мм2 достатньо для струму 20А. Але особисто в мене стоїть 6 мм2 - його обжимати приємніше :cool:
 
Додайте тепловий коефіцієнт панелей, у вас він не вказаний але зазвичай це 15%. Це буде 417В що з запасом менше за ваші Max Solar Voltage (VOC) - 450 VDC
Зараз рахую, трохи не розумію, на панелях VOC 43.17, якщо панелей 10 то 431,7, якщо додати тепловий 15%, получається 496,455. Інвертор горить, чи я щось не то рахую?
 
Зараз рахую, трохи не розумію, на панелях VOC 43.17, якщо панелей 10 то 431,7, якщо додати тепловий 15%, получається 496,455. Інвертор горить, чи я щось не то рахую?
Не горить а скооіше входить в захист і не працює, але забираємо одну панель і все стає гуд. Треба більше орієнтуватись на номінальну робочу напругу контролера. Тут добре описано: https://www.renacpower.com/ru/application/solar-inverter-string-design-calculations/
 
Не горить а скооіше входить в захист і не працює, але забираємо одну панель і все стає гуд. Треба більше орієнтуватись на номінальну робочу напругу контролера. Тут добре описано: https://www.renacpower.com/ru/application/solar-inverter-string-design-calculations/
Дякую, читаю. Складно без спецов все робити самому. Чомусь встановити інвертор, підключити акции та 10 панелей в Києві нікому не цікаво( Все треба вивчати, та робити самому.
 
Зараз рахую, трохи не розумію, на панелях VOC 43.17, якщо панелей 10 то 431,7, якщо додати тепловий 15%, получається 496,455. Інвертор горить, чи я щось не то рахую?
Ви рахуєте напругу холостого ходу.

Тепловий коефіцієнт у ваших панелей наче як 0.3% на градус.
Шоб отримати 15% коефіцієнту має бути температура -25 градусів.

А також врахуйте, що коефіцієнт працює і в іншу сторону.
На сонці панелі можуть розігрітися до 60 градусів і це буде вже - 10% до напруги.

Тому ставте 10 шт.
В найгіршому випадку, інвертор при -25 на холосту не стартатне через захист.
 
Останнє редагування:
Доброго дня. А чи вже підключили сонячну станцію? яку потужність видає? А то в мене такий же іінвертор а добитися потужності більше 1.4 кВа не можу. Дякую за відповідь.
 
Доброго дня. А чи вже підключили сонячну станцію? яку потужність видає? А то в мене такий же іінвертор а добитися потужності більше 1.4 кВа не можу. Дякую за відповідь.
Підключив. 4 панелі на 585 вт послідовно на південь. Максимум шо бачив це 1.9 кВт.
 
Доброго дня. А чи вже підключили сонячну станцію? яку потужність видає? А то в мене такий же іінвертор а добитися потужності більше 1.4 кВа не можу. Дякую за відповідь.
Все рухається повільно, сьогодні, завтра починаю вішати панели. Ремонтували дах, перкладали шифер. Яки у Вас панели, скільки штук, як підключали? Питань багато)
 
Підключив. 4 панелі на 585 вт послідовно на південь. Максимум шо бачив це 1.9 кВт.
Добрий день. А підкажіть будь-ласка, яка модель у вас інвертора і які саме панелі?
А то хочу зрозуміти, від якої мінімальної кількості панелей заведеться інвертор, з огляду, що у мого MUST'а MPPT діапазон 150-430V
 
Можно до 9 штук
 
Я поставив 10 шт. Поки все працює
 
Зновуж таки яких? Може це райзен або аналоги високотокові і низько вольтні. Бо якщо послідовно підключити 9 лонгі 585 то інвертору хана може настати ще до зими.
 
Ви мабуть погано прочитали моє питання.
Питання було про мінімальну кількість панелей.
 
Назад
Угорі