Гібридний інвертор і релейний перемикач фаз, LuxPower SNA5000 або NetPRO Phaeton-II 5KW

Kalan2024

Tier2
Реєстрування
11 Сер 2024
Дописи
99
Бали
8
Інвертор
Phantom UPS-0512
Добрий день, хочу придбати гібридний інвертор з режимом підмішування , але маю один невеликий нюанс на який відповіді ніхто неможе дати, тому можливо тут хтось уже наспупав на ці граблі.
Суть питання- в мене 3 фази на вході, далі стоїть трьохфазний релейний перемикач фаз ПФ-40А, він комутує одну фазу всього господарства на якусь одну з трьох на вході(час перемикання 0,2с), він же реле напруги 2 в 1, його задача полягає в тому що коли напруга на фазі вилізе нище чи вище норми перемкнути на фазу де напруга нормальна, а таке за день може бути по десять раз, то просяде до 180в і нище, то вилізе за 260в,то перекос по фазам, то сварщик починає задовбувати, Так от чи не згорить гібрид при такому перемиканні фаз, так як кожна фаза сзунута в періоді одна відносно одної , чи не проспить інвертор перемикання і не виникне розсинхронізації інвертора і вводу з і як наслідок КЗ і капут інвертору. Звичайні упси не гібридні це спокійно переживають, маю Phantom ups-0512 ще з 2014 року. Підключати гібрид напряму нехочеться бо тоді обовязково нада щей стабілізатор на 3-4кВт. із за того що напруга в мережі сильно гуляє+ бувають замикання фази з фазою або фази з нулем десь на стовпах.
Зупинив вибір на LuxPower SNA5000 або NetPRO Phaeton-II 5KW, NetPRO має архітектуру он-лайн такщо він точно не згорить, от тіки LuxPower SNA має 2 МППТ трекера і більш гнучкі налаштування,такі як обмеження струму який інвертор може взяти з акб. а акб я більше 105аг нажаль непотягну фінансово,окремий вхід для генератора. В NetPRO налаштувань конкретно поменче, але він стабілізує, на виході завжди 230в 50гц.

Згадав одну деталь про перемикач фаз ПФ-40А, один покупець жалівся що час перемикання більший від заявленого, на що тех.спец відповів що реле при розриві фази чекає поки напруга на виході впаде, таким чином воно пересвідчується що одна фаза відкючилась і можна вмикати іншу, а значить якщо офлайн інвертор подаватиме напругу більш всього воно відключить і не включить поки інвертор не побачить провал на вході і не відключить ренерацію на вихід, що для підмішування що для продажу повинно спрацьовувати однаково. але це теорія яку ніхто поки не підтвердив.
 

Вкладення

  • 6400ab.jpg
    6400ab.jpg
    145,2 Кб · Перегляди: 4
  • 3_phase_AC_waveform.svg.png
    3_phase_AC_waveform.svg.png
    100,6 Кб · Перегляди: 4
Останнє редагування:
таке відчуття що цей інвертор ніхто не купив, хоча в усих магазинах де він був його розібрали
 
бачив що люди так ставлять. Про негативний досвід - не чув.

кажуть непогані інвертори.
в них є сонячні панелі? включають підмішування? якщо немає сонячних панелей то нічого і не буде поганого, коли він працює як UPS без СП, у мене в дома два інвертори по 500вт чистий синус різних виробників і, працюють уже 10 років з перемикачем фаз без проблем, а якщо офлайн гібрида включить підміс то є шанс що може згоріти, хочу взнать точно може хто експерементально провірив уже.
 
Останнє редагування:
гарне питання. спробую взнати
буду вдячний, я навіть з спецом по ремонту інверторів переписувався по цій темі, то він теж схильний що дуже велика вирогітність що інвертор зробить аллах акбар в таких умовах:).
 
Згадав одну деталь про перемикач фаз ПФ-40А, один покупець жалівся що час перемикання більший від заявленого, на що тех.спец відповів що реле при розриві фази чекає поки напруга на виході впаде, таким чином воно пересвідчується що одна фаза відкючилась і можна вмикати іншу, а значить якщо офлайн інвертор подаватиме напругу більш всього воно відключить і не включить поки інвертор не побачить провал на вході і не відключить ренерацію на вихід, що для підмішування що для продажу повинно спрацьовувати однаково. але це теорія яку ніхто поки не підтвердив.
 
Впринципі вроді знайшов вихід, а саме реле ТМ Рубіж РВФ-3/40, воно уміє перемикати фази з затримкою, яка щей до того ж виставляється, можна поставить 1-2с, я гадаю інверто точно за цей час вкурить що світла немає і відключиться від входу. Ціна питання приблизно 1500грн.
Хоча треба точно розпитати чи це та сама пауза між відключенням і включенням, чи це можливо затримка перед перемиканням.
 

Вкладення

  • rubesh_2.jpg
    rubesh_2.jpg
    24 Кб · Перегляди: 1
Останнє редагування:
В мене виникла ідея як з off-line просто і швидко зробить on-line, берем 220 пускаєм через діодний міст+ дросель + блок конденсаторів, і отримуєм 220(в імпульсах 310в) постійного струму як з панельок і пускаєм на PV вхід тільки обовязково ті самі 220нада відключить від входу інвертора, бо буде пшик, паралельно через діоди підключаєм сонячне поле з напругою більше чим 220в, , коли є сонце працюєм від сонця, якщо сонце просіло нище чим з мережі буде брати з мережі, якщо пропало і сонце і мережа робим від акб, а на виході завжди 220в, і сварщики чи перекоси , чи замикання фаз абсолютно не страшні, фактично отримуєм стабілізатор з робочим діапазоном на вході 120-450в , а перекидний автомат включаний в реверс зможе перемикати мережу або на вхід 220 інвертора , або на вхід мппт контролера.
Бачив як один сервісник демонстрував роботу LuxPower SNA5000 тіки від сонця, через лабораторник заживлювали PV вхід без акб, і вмикав навантаження 2кВт через інвертор на виході 220в., і все працювало.
 
Останнє редагування:
Ви готові таку схему зробити практично на своєму інверторі та показати відео роботи?
так он виже я прикріпив відео з реальним тестом на ютубі, канал енергогарант
Гібридного інвертора поки немаю, але вже твердо зупинився на LuxPower SNA4000, їх поки немає, є 5 і 6 кіловатні, тай ціни зараз не найкращі, чекаю поки все встаканиться, ціни уже починають потрошки просідать, у вересні буде завоз, то гадаю ще подешевіють.
5 кіловатний найдешевше що знайшов це 32тис, а в травні вони котували 22тис.
 
Останнє редагування:
так он виже я прикріпив відео
Я задав конкретне питання.
паралельно через діоди підключаєм сонячне поле з напругою більше чим 220в, , коли є сонце працюєм від сонця, якщо сонце просіло нище чим з мережі буде брати з мережі
Чому ж інженери не здогадалися так зробити? Для чого окремі входи в інверторі зробили?
 
Я задав конкретне питання.

Чому ж інженери не здогадалися так зробити? Для чого окремі входи в інверторі зробили?
чому не зробили, зробили NetPRO Phaeton-II , там фактично те саме, тільки вхідні 220 конвертуються в 48 окремим AC-DC інвертором а сонячний в паралель конвертує сонце в ті самі 48в, а потом з 48в злитих з мережі і сонця знов через інвертор робить 220в, Через таку схему в них і власне споживання високе і ціна теж вища, і немає продажу в розетку, зате 100% підміс і завжди стабільні 230в на виході
В такому варіанті щоб був підміс від сонця, сонячне поле нада набирати по вольтажу більше чим 220в, ви захочете інвертор в якого PV вхід працює в діапазоні 250-450в?
а коли окремо 220 і окремо сонце , то підміс від сонця буде і при 130 в від панелей, а якщо збити в купу , то братиме тіки з розетки при такій низькій напрузі панелей
 
Останнє редагування:
Я задав конкретне питання.

Чому ж інженери не здогадалися так зробити? Для чого окремі входи в інверторі зробили?
Доречі інженера часто беруть ідеї простих кулібінів, які інколи творять дуже просто дуже корисні модифікації.
До одного мужика інженера з самого Моторсіча приїхали подивитися якого він мінітракторця зробив з їх мотоблока моторсіч . самим ума нехватило так зробить.
А хото сказав що вони не здогадалися що так можна зробить? Більш того менеджмент зробить все щоб ми не здогадалися і купили ще і стабілізатор. І в них це виходить.
 
Останнє редагування:
Ви готові таку схему зробити практично на своєму інверторі та показати відео роботи?
Нате зїжте.
фактично мою теорію уже хтось підтвердив уже давно, тіки тут криві 220 взяли з генератора і зробили стабілізовані 220.
 
То собі залиште! Ви знаходите кучу непідтвердженого відео, аби тільки не зробити це на своєму інверторі...
і як це воно не підтверджене? одне відео з сервісного центру, чим ще можна підтвердить, стояло куча приладів які підтверджували показники один одного, що тіки не зробите аби не визнати що я правий, і що як оказалося розумні люди уже два роки так користуються, мені однаково що ви там визнаєте чи ні, головне що воно працює і доведено на практиці і не одним. Я це все взнаю в першу чергу для себе, а не для того щоб комусь щось підтвердити.
друге відео зняте в ночі!!!!! а інвертор показує що працює від сонця!!!! що ще підтверджувати!!!!! що дійсно підтвертилось то це те що у вас два з фізики, і колосальна неуважність.
нажаль у мене упс не має мппт контролера, тому провірить не можу, але я збираюсь придбати справжній гібрид, і перед тим як купить уже 4 місяць вивчаю технічну сторону питання як по інверторам так і бмс і акб, і от таких от тонких нюансів як цей, відповідь на які мало хто може дати, особливо продавці які незнають що продають. А нюансів як виявилося ну дуже багато, тіки одна бмс і кан шина чого вартує. за тонкощі кожного інвертора взагалі мовчу.
 
Останнє редагування:
збираюсь придбати справжній гібрид
От і зробите це на своєму.
нюансів як виявилося ну дуже багато, тіки одна бмс і кан шина чого вартує
"Дешева рибка - погана юшка", то завжди хороша (надійна) техніка коштує трохи грошей!
А то понакупляють інверторів по сто долярів, а потім шукають, як зробити із какашки пулю.
 
От і зробите це на своєму.

"Дешева рибка - погана юшка", то завжди хороша (надійна) техніка коштує трохи грошей!
А то понакупляють інверторів по сто долярів, а потім шукають, як зробити із какашки пулю.
Зроблю обовязково, люблю нестандартні рішення.
А причом тут інвертор за 100 доларів, навіть дорогі і масти і кінги і люксповери і навіть дея в яких є опція роботи від генератора нехочуть робить з деякими не інверторними генераторами, це навіть в їх інструкції описано, цитую"навіть якщо генератор відповідає всим умовам це не гарантує сімісність з інвертором" от люди і починають шукати вихід, причом вихід який не потребує вкладань по ціні ще одного інвертора, а в нас нажаль не всі олігархи,
А знати що можна підключить любий кривий генератор!! і отримкать на виході чистий синус без покупки ще одного дорогого інверторного генератора, чи зробить одним перемикачем з офлайн гібрида онлайн не купуючи при цьому за 20тис грн онлайн стабілізатор я рахую дуже корисним, мені наприклад така опція потрібна, бо в мене в розетці за день коливання напруги від 180в до 260в, тому і не міг вибрати між LuxPower SNA5000 і NetPRO Phaeton-II 5KW, а чи використовувати таким методом інвертор то це рішення кожного особисто, я нікого не заставляю це робить. більш того це є не дуже безпечний варіант, але само пособі використання гібрида в наших мережах уже є небезпечним.
 
Останнє редагування:
Назад
Угорі