Як у кого іде облік двотарифного споживання?

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Цікаво як в різних ОблЕнерго рахують споживання та генерацію по двозонному тарифу?
Я спожив 2000Квт(1200 день+800ніч). тобто 0.6 коеф дневний і 0.4 нічний
Згенерував 1000Квт (день)+0(ніч).
Моє ОблЕнерго робить так: 2000(сума спожитого)-1000(сума згенерованого=1000
потім множать на коеф споживання, і виписують рахунок: 1000*0.6=600день і 400ніч

Це у всіх такі ОблЕнерго "розумні"? Чи це лише в мене так?
по-ідеї мало б бути 1200-1000=200день і 800ніч. ??
 
Останнє редагування:

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Правильно считают. что бы была логика описанная Вами, Вам нужно отключить ЗТ и поставить станцию с контролем перетока энергии, компенсировать своё потребление, а ночью добирать по ночному тарифу будучи обычным потребителем.

а без контроля перетока энергии обл вообще не знает сколько вы там сгенерировали, ведь в те дни когда вы отдали в сеть 1000 квтч у вас же было и своё потребление попутно.
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
а без контроля перетока энергии обл вообще не знает сколько вы там сгенерировали, ведь в те дни когда вы отдали в сеть 1000 квтч у вас же было и своё потребление попутно.
?????? Що саме не знає обл?????? Яке відношення має наявність/відсутність мого споживання ?? Якийсь дивний аргумент у вас. Вірніше його відсутність. Лічильник все прекрасно "знає". В ньому. Дані по споживанню та по генерації на кожен звітний період. А це місяць. І ці дані розбиті по "періодах" день/ніч.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
а без контроля перетока энергии обл вообще не знает сколько вы там сгенерировали, ведь в те дни когда вы отдали в сеть 1000 квтч у вас же было и своё потребление попутно
так лічильник же обліковує перетоки енергії в незалежності від напрямку...
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
?????? Що саме не знає обл?????? Яке відношення має наявність/відсутність мого споживання ?? Якийсь дивний аргумент у вас. Вірніше його відсутність. Лічильник все прекрасно "знає". В ньому. Дані по споживанню та по генерації на кожен звітний період. А це місяць. І ці дані розбиті по "періодах" день/ніч.

Что же знает счетчик?

Положим сегодня станция сгенерировала 30 кВтч, а домохозяйство за световой день потребило 15 кВтч . Счетчик увидел лишь 15 кВт генерации. Реальные 30 кВтч он не видит, и никак не способен увидеть!

А следующий день был положим пасмурным, станция выработала 7 кВтч, а дом потребил те же 15 кВт. Счетчик увидел что из сети взято 8 кВтч.

А на следующий день станция выработала 5 кВтч, а дом потребил 25 кВтч .

Итого, суммарно Вы выработали 42 кВт часа, при этом потребили 55 кВт часа.
Счетчик же видит что Вы выработали 15 кВт часов в первый день, а второй и третий потребили 28 кВтч

Вы же хотите, что бы электросоети выступали Вам в качестве хранилища энергии между Вашими выработками и потреблением, бесплатно, в случае чего выкупали излишки по 4,12 грн, а если вдруг вы используя внешнюю электросеть в качестве хранилища энергии с Ваших пиков генерации еще и зашли в минус, то продали Вам электричество строго по ночному тарифу ....

Не жирно ли?

Логика в их поведении есть. Они не считают Вам хранение, но и потребление считают пропорционально, а излишки гарантированно выкупают.

Хотите Вашей логики - откажитесь от ЗТ, и компенсируйте свое потребление своей СЭС, а недостатки дообирайте по зонным тарифам используя механизм PSO в виде дотаций государства за низкую стоимость электричества населению.

Сидеть на двух стульях, требуя с одной стороны выкупа генерации по ЗТ, а с другой стороны требуя продажи ЭЭ по льготным ценам через дотации - как бы жирно! Не находите? Если вы просьюмер, то уж будьте им, и не мелочитесь!
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Да я понял вопрос.
Вы хотите что бы ночное потребление Вам засчитали более пропорционально.
Но на мой взгляд нет смысла воевать в этом смысле с облами, вы поднимете волну, отобьете положим аж 400 грн, в ответ они начнут проверять напряжение, кол-во панелей и т.п. Зачем это все?
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Что же знает счетчик?

Положим сегодня станция сгенерировала 30 кВтч, а домохозяйство за световой день потребило 15 кВтч . Счетчик увидел лишь 15 кВт генерации. Реальные 30 кВтч он не видит, и никак не способен увидеть!

А следующий день был положим пасмурным, станция выработала 7 кВтч, а дом потребил те же 15 кВт. Счетчик увидел что из сети взято 8 кВтч.

А на следующий день станция выработала 5 кВтч, а дом потребил 25 кВтч .

Итого, суммарно Вы выработали 42 кВт часа, при этом потребили 55 кВт часа.
Счетчик же видит что Вы выработали 15 кВт часов в первый день, а второй и третий потребили 28 кВтч

Вы же хотите, что бы электросоети выступали Вам в качестве хранилища энергии между Вашими выработками и потреблением, бесплатно, в случае чего выкупали излишки по 4,12 грн, а если вдруг вы используя внешнюю электросеть в качестве хранилища энергии с Ваших пиков генерации еще и зашли в минус, то продали Вам электричество строго по ночному тарифу ....

Не жирно ли?

Логика в их поведении есть. Они не считают Вам хранение, но и потребление считают пропорционально, а излишки гарантированно выкупают.

Хотите Вашей логики - откажитесь от ЗТ, и компенсируйте свое потребление своей СЭС, а недостатки дообирайте по зонным тарифам используя механизм PSO в виде дотаций государства за низкую стоимость электричества населению.

Сидеть на двух стульях, требуя с одной стороны выкупа генерации по ЗТ, а с другой стороны требуя продажи ЭЭ по льготным ценам через дотации - как бы жирно! Не находите? Если вы просьюмер, то уж будьте им, и не мелочитесь!
Щось ви напевно не зрозуміли питання...Тому що ваші аргументи знову базуються на здогадках.
Я всерівно не розумію ваших аргументів.... Яка різниця скільки я спожив неврахованої лічильником ел.ен??? Цю ел.ен не бачить лічильник , а знає лише інвертор. Про цю ел.ен я не говорю і ніде не пишу. А тези про храніліща, про ізлішки і усе інше це взагалі тут до чого???????
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Да я понял вопрос.
Вы хотите что бы ночное потребление Вам засчитали более пропорционально.
Но на мой взгляд нет смысла воевать в этом смысле с облами, вы поднимете волну, отобьете положим аж 400 грн, в ответ они начнут проверять напряжение, кол-во панелей и т.п. Зачем это все?
Моє питання стоїть так: "Це у всіх так?" Бо у мее електроопалення, і бойлери. Тому різниця день/ніч буде не 400грн.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Сидеть на двух стульях, требуя с одной стороны выкупа генерации по ЗТ, а с другой стороны требуя продажи ЭЭ по льготным ценам через дотации - как бы жирно! Не находите? Если вы просьюмер, то уж будьте им, и не мелочитесь
У договорі про купівлю - продаж електричної енергії написано Споживач (приватне домогосподарство) а не якийся там простигосподиюмор. Відповідно є право купувати енергію за встановленими тарифами, в тому числі по нічному тарифу. і оплата має бути прораховно окремо за енергію спожиту вночі та вдень. Мутка з коєфіцієнтами була коли була спецціна на перші 100 кВт.
Викуп генерації ґарантовано Законом, і викупати її зобовязані.
І правильно рахувати гроші це не дрібязковість... Принаймі зі сторони споживача.
Можливо має сенс запитати у НКРЕКП як мають рахувати ?
ПС у мене виробництво більше за споживання, тому досвіду оплати не маю.
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
У договорі про купівлю - продаж електричної енергії написано Споживач (приватне домогосподарство) а не якийся там простигосподиюмор. Відповідно є право купувати енергію за встановленими тарифами, в тому числі по нічному тарифу. і оплата має бути прораховно окремо за енергію спожиту вночі та вдень. Мутка з коєфіцієнтами була коли була спецціна на перші 100 кВт.
Викуп генерації ґарантовано Законом, і викупати її зобовязані.
І правильно рахувати гроші це не дрібязковість... Принаймі зі сторони споживача.
Можливо має сенс запитати у НКРЕКП як мають рахувати ?
ПС у мене виробництво більше за споживання, тому досвіду оплати не маю.

Тут такое дело, за ЭЭ населения в принципе идет доплата энергопоставщику, поэтому облам. наоборот выгодно нарисовать побольше ночного потребления и получить себе еще большую компенсацию....
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Цікаво як в різних ОблЕнерго рахують споживання та генерацію по двозонному тарифу?
Я спожив 2000Квт(1200 день+800ніч). тобто 0.6 коеф дневний і 0.4 нічний
Згенерував 1000Квт (день)+0(ніч).
Моє ОблЕнерго робить так: 2000(сума спожитого)-1000(сума згенерованого=1000
потім множать на коеф споживання, і виписують рахунок: 1000*0.6=600день і 400ніч

Це у всіх такі ОблЕнерго "розумні"? Чи це лише в мене так?
по-ідеї мало б бути 1200-1000=200день і 800ніч. ??
виходить що рахують згідно постанови....
1640159396952.png
 

gooklb

Tier2
Реєстрування
15 Гру 2021
Дописи
36
Бали
8
Сонячні панелі
Risen 535
Інвертор
Solis 25

YUT1

Tier2
Реєстрування
7 Лют 2021
Дописи
31
Бали
18
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Huawei
?????? Що саме не знає обл?????? Яке відношення має наявність/відсутність мого споживання ?? Якийсь дивний аргумент у вас. Вірніше його відсутність. Лічильник все прекрасно "знає". В ньому. Дані по споживанню та по генерації на кожен звітний період. А це місяць. І ці дані розбиті по "періодах" день/ніч.
В законі який передбачає надання зт/викуп електроенергії за зеленим тариф передбачається викуп такої генерації за мінусом споживання, тобто в нас де-юре викуповують лише надлишки. Тому хочете більше виплат - економте

Або лайфхак - діліть будинок на дві адреси, наприклад - Шевченка 10 (де в вас зт) та Шевченка 10/1, і вже на нову адресу Шевченка 10/1 ставте окремий 2х тарифний лічільник яким й будете забезпечувати електроенергією все домогосподарство
 
Угорі