Мийка панелей

Karl

Tier1
Реєстрування
8 Сер 2024
Дописи
140
Бали
28
Сонячні панелі
Raisen RSM40-8-400M
Інвертор
VM-4 TWIN 4K
Розкажіть як ви миїте свої панелі. В мене наземна конструкція, нещодавно поставив туди Райзен 400. До того стояли німецькі 100 ватні. Ті я мив так - полив водою зі шланга, потер пташине гімно де треба, ще раз полив водою. Потім позганяв автомобільним водозгіном краплі і все, мийка закінчена. А сьогодні хотів швиденько позмивати пилюку від бурі з Райзенів, так і не радий був. Вони ж не гладкі, а мікрорельєфні. Краплі з них водозгін зганяє дуже пагано. А прибрати треба, бо вода жорстка, будуть білі плями від солей. Прийшлося витирати рушником. А ще в них якась дивна поверхня. Не дай бог рукою мацнути, потім райдужну плівку не домиєшься...
 
Насколько сильно падает генерация от пыльной панели?
 
Насколько сильно падает генерация от пыльной панели?
Не заміряв, але точно падає. Недарма ж навкруги цієї теми цілий бізнес сформувався. Купа всяких роботів, насадок на керхери і т.д. Значить попит є.
 
Интересно кто в полях их намывает, если есть спрос? Там мощности поболее домашних СЭС
 
Интересно кто в полях их намывает, если есть спрос?
Є така приказка - " Плюс/мінус метр на великому будівництві ролі не відіграє".
Так і на великих полях - плюс/мінус пару десятків кіловат...
А ось для домашнього користування сенс помити декілька панелей є.
Ящо це не займає багато часу та сил, то чому би й ні ?
Тим паче, після такої пилової бурі, як у нас - покрито пилом всі гризонтальні і не тільки поверхні так, що просто віником не зметеш!
Панелі просто напором води не змиваються, тільки щіткою.
 
Є така приказка - " Плюс/мінус метр на великому будівництві ролі не відіграє".
Так і на великих полях - плюс/мінус пару десятків кіловат...
А ось для домашнього користування сенс помити декілька панелей є.
Ящо це не займає багато часу та сил, то чому би й ні ?
Тим паче, після такої пилової бурі, як у нас - покрито пилом всі гризонтальні і не тільки поверхні так, що просто віником не зметеш!
Панелі просто напором води не змиваються, тільки щіткою.
Ну получается если на станции в "мегаватт" - пару десятков киловатт роли не играют, то получается производительность от грязи падает на 2-3%.
Не вижу смысла для домашней станции в 10квт напрягаться ради 200-300ватт. Чай не зима, солнца достаточно.
Но я не настаиваю, если есть час та натхнення - чому ни?
 
Интересно кто в полях их намывает, если есть спрос? Там мощности поболее домашних СЭС
ті, хто доглядають за промисловими, кажуть що іноді купа стрінгів не приєднано, перегорівших панелей купа, і ніхто не чешеться. А ви про бруд..
 
Якшо в тему - мийте просто водою. Без ніякої хімії. Ще можна придбати на Алі щітку з подачею води. Мити чи ні - вирішуйте самі.
А по промислових сес - в більшості випадків - обслуговуючому персоналу, на якому сильно економлять, взагалі пох, як працює станція.
 
Літом коли з Африки перший раз пилова буря була і панелі доволі-таки щільно покриті були піском я змив їх водою під напором і щіткою, дуже був здивований коли порівняв результат при постійній нагрузці 3кВт - різниця була біля 50Вт, думав заодно охолоджую їх
 
Назад
Угорі