Перемикач фаз

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
В мене ідея зробити перемикач фаз, який би підключав навантаження на фазу, на якій найвища напруга. Таким чином буде зменшуватись напруга і інвертор не буде вимикатись, коли у мережі завищена напруга.
На мою думку, існуючі перемикачі (наприклад Volt Control 30 А ПЭФ-319) таку задачу не виконують.
Проте перед тим, як приступати до робити, хотів би почути думку в людей:
1) чи є все ж таки існуючі перемикачі фаз, що можуть перемикати навантаження на фазу з максимальною напругою?
2) чи вже хтось має досвід в цьому питанні?
 

BUg

Tier1
Реєстрування
16 Сер 2020
Дописи
102
Бали
28
Зазвичай одна фаза завищена і тоді перемикання не має сенсу. Якщо дві чи три завищені то також..
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A

BUg

Tier1
Реєстрування
16 Сер 2020
Дописи
102
Бали
28
Перемикач фаз навіщо? Підкючили на ту фазу і все.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
щоб автоматично вибирав фазу з завищеною напругою. Не буду я вручну перемикати кожного разу
і як ви думаєте - з якою частотою буде відбуватися переключення?
не шкода домашню елктроніку?
 
  • Like
Реакції: BUg

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
і як ви думаєте - з якою частотою буде відбуватися переключення?
не шкода домашню елктроніку?
в існуючих перемикачах налаштовується час переключення. Цей час теж можна буде задавати, щоб часто не переключалось.
Крім того, я не планую переключати, коли вдома не буде споживання, оскільки таке переключення не понизить напругу. Основна поки що задача - зарядка електричного автомобіля в часи пікової генерації сонячною станцією.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
в існуючих перемикачах налаштовується час переключення. Цей час теж можна буде задавати, щоб часто не переключалось.
Крім того, я не планую переключати, коли вдома не буде споживання, оскільки таке переключення не понизить напругу. Основна поки що задача - зарядка електричного автомобіля в часи пікової генерації сонячною станцією.
а в електромобілях хіба немає 3ф зарядки? Крім того - це вже зовсім інша задача, але стандартних сценаріїв її реалізації
немає (наскільки я знаю) ні в 1 системі. Теоретично можна вирішити, якщо в системі є вимірювач токів пофазно та їх напрямків. Крім того в Хуавея є наприклад функція зничення генеруючої напруги за рахунок реактивної генерації.
Взагалі незрозуміло - спочатку ви хочете перемикати фази, потім заряджати електромобіль.
Схоже ви самі поки що не повніст розумієте, що хочете від системи. Ну і відсутність таких рішень я вважаю свідчить про те
що немає на них потреби, або все вже давно вирішується по-іншому.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
взагалі на мою думку тема не має сенсу. Тому що
1. Питання перемикання навантаження на іншу фазу щоб було економічно оправдане має бути
- вимір напруг по фазах (при чому як миттєве так і усередненене протягом часу - наприклад 10хв)
- перемикач повинен бути на максимально можливу потужність навантаження, що робить його досить коштовним
- додатково система повина обчислювати ряд одаткових умов (час дня, навантаження по інших фазах, підключення
пріоритетних пристроїв, факт зарядки електромобіля - якщо питання в цьому.
- крім того -перекос фаз - це дуже часто проблеми на лінії-трансформаторі-навантаженні.І це сситема теж повинна враховувати.

2. Питання відключення інвертора через велику напругу вирішується або самим інвертором або так само може свідчити про проблеми в лінії. При чому проблеми, які треба вирішувати разом з енергопостачальною організацією.

3. Питання використання надлишкової генерації інвертора - тут в єдиному випадку є сенс що обговорювати. Але
все буде залежити від режиму роботи СЕС (генерація або на власні нужди). Крім того (все IMHO) економічно нееффетивно
і має сенс займатися при перевантаженні станції по панелях більше 1.4-1.5 . І бажано загально потужність станції більше 30квт. Що робить питання нецікавим для 99% власників домашніх станцій.
 
Останнє редагування:

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
Взагалі незрозуміло - спочатку ви хочете перемикати фази, потім заряджати електромобіль.
Та не спочатку перемикати. Я хочу заряджати автомобіль на фазі з максимальною напругою, для того, щоб її понизити. Таким чином, інвертор не буде виключатись.
Автомобіль, це як приклад. Можна в цей час включати бойлер або інше навантаження, що споживає багато енергії.
 

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
2. Питання відключення інвертора через велику напругу вирішується або самим інвертором або так само може свідчити про проблеми в лінії. При чому проблеми, які треба вирішувати разом з енергопостачальною організацією.
Якщо вирішувати інвертором, то втрачається генерація.
А енергопостачальна організація не завжди хоче вирішувати проблему завищеної напруги.
 

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
взагалі на мою думку тема не має сенсу

Як немає сенсу? Відключення інвертора внаслідок завищеної напруги в мережі - це найбільша проблема в усіх власників сонячних станцій.
В мене навіть виділена лінія, а інвертор все одно в обідню пору часто виключається, тому що сонячна станція знаходиться в регіоні, де майже немає споживання в селах.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
я думаю у вашому випадку переключення фази мало що вирішить. Відключення інвертора - найбільша проблема
в разі неправильних налаштувань. В будь -якому разі спочатку треба лог.
Бачити точно як там в динаміці скаче напруга по фазах. Тим більше - виділена лінія. Проблема може бути в трансформаторі.
Спочатку спробуйте - під час відключення інвертора (або під час завищення напруги) спробуйте підключити додаткове навантаження.
Я впевнений -це не допоможе.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
от наприклад - дані напруги по фазах на 1 станції
(доречі на сьогодні я моніторю більше 30 станцій)
там 100 проблеми з трансформатором
де ви тут пропонуєте перемикати навантаження?
Знімок екрана 2022-06-13 о 21.29.55.pngЗнімок екрана 2022-06-13 о 21.33.24.png
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
або от наприклад - ваш соліс
Знімок екрана 2022-06-13 о 21.49.46.png

чудово видно як обмежує до 32квт
і там же графіки по фазах напруга.
Куди переключати?
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
або от Хуавей 33ктл-а
чудовий приклад Temperature Derating

тобто автоматичне обмеження генерації по стрінгах
другий графік - напруга по фазах. Плюс видно періоди захмарення.
Нормальний трансформатор. Виділена лінія.


Знімок екрана 2022-06-13 о 21.54.21.png
 

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
яка причина провалів генерованої потужності інвертора на цих графіках?
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
хмарність, обмеження генерації.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
нерівномірне освітлення поля. Переключення точки найбільшої потужності в інверторі.
Причому в учіх випадках помилок ніяких не виникає.
Також добре видно, що в усіх випадках генерація не падала до нуля.
 

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
добре. Спробую спочатку зробити кілька експериментів з навантаженням, перш ніж робити такий перемикач фаз.
 
Угорі