Підключення землі, DEye-Sun-20k

xneo

Tier3
Реєстрування
31 Сер 2023
Дописи
4
Бали
1
Інвертор
DEye SUN-20K-SG01HP3-EU-AM2
Доброго дня.
Маю наступну схему підключення.
В щит приходить 3 фази + нуль(N). Додатково в щит заходить земля, де об'єднується з нулем (я так розумію це стандарт TN-C-S).
Ця лінія підключається на вхід інвертера. Інвертер заземлено. На резервний вихід інвертера(backup) підключено обладнання (3 фази + N).
В момент відключення міської мережі, коли інвертер працює від сонця/батареї, між backup-N і землею з'являється постійна напруга в районі 230В. Хоча, судячи з мануала, в момент переходу на резерв, інвертер мав би через реле з'єднати backup-N і землю.
В момент роботи від міської мережі все ок.
Ніяких додаткових параметрів в меню з приводу цього я не знайшов.

Питання: чи можна жорстко обєднати backup-N і землю?
 
Відповіла підтримка DEye.
Потрібно включити опцію "Signal island mode".
 
Відповіла підтримка DEye.
Потрібно включити опцію "Signal island mode".
Вибачте, не зовсім просік, там потрібно реле ставити, що при появі напруги на порту ATS розриватиме контакт нуля з землею? Бо в інструкції підключати землю на відповідний роз'єм землі на load в системі tnc-s заборонено.
В мене котел відбиває, коли працює на резервному живленні.
image.png.8e756c055cd3745a18a7507307ef45e9.png
 
Вибачте, не зовсім просік, там потрібно реле ставити, що при появі напруги на порту ATS розриватиме контакт нуля з землею? Бо в інструкції підключати землю на відповідний роз'єм землі на load в системі tnc-s заборонено.
В мене котел відбиває, коли працює на резервному живленні.
Як мінімум в мануалі на мою модель "SUN-20K-SG01HP3-EU-AM2" сказано, що реле внутрішнє:
"When the inverter is working in backup mode, neutral and PE on the backup side are connected via the internal relay. Also,this internal relay will be open when the inverter is working in grid tied mode."
Я лише поставив галочку "Signal island mode". Виміри підтверджують, що все працює.
 
Як мінімум в мануалі на мою модель "SUN-20K-SG01HP3-EU-AM2" сказано, що реле внутрішнє:

Я лише поставив галочку "Signal island mode". Виміри підтверджують, що все працює.
В мене 6 кВтний. Так що мабуть треба городить з реле.
Я тут виявив, що на порт ATS в мене змонтований авр для генератора. Тож треба тепер ще розбиратись з логікою управління. Або телефонувати хлопцям що ставили.
 
Коротше, стоїть модуль DKG-105. На нього подається живлення через блок живлення на12 в від ATS230 інвертора,на контактор генератора підключений генератор, на контактор мережі- ats230. Я так розумію, що інвертор подає 220 на цей ATS порт завжди, аж поки він не хоче запустить генератор. АВР контроллер бачить відсутність мережі і запускає генератор. Але в режимі Island mode інвертор при наявності мережі 220 на нього не подає. Тож може стартануть генератор. Отже треба городить живлення авр від порту load, на вхід мережі авр контроллера подавати 220 від порту load через релє, що керуватиметься сухим контактом інвертора GS.
Коротше, ну нахрєн, краще покличу хлопців, що встановлювали))
 
Коротше, від'єднаю заземлення від повторного заземлення нуля на ввідному щиті, отримаю систему заземлення ТТ, підключу заземлення load і не буду рукоблудіть з тим всим.
 
у меня тоже 6квт.. однофазный и даёт на выходы L и N фазу, сегодня подключал и был в шоке, сейчас не пойму что предпринять, что за дичь
 
у меня тоже 6квт.. однофазный и даёт на выходы L и N фазу, сегодня подключал и был в шоке, сейчас не пойму что предпринять, что за дичь
там мабуть "плаваючий нуль"(не знаю чи у нас цей термін валідний, перекладав з англійської)
В мене дейе 5кв, але він по ідеї такий же як і 6кв.
То мабуть ситуація у вас як і у мене і як на у цього чоловіка
Якщо поміряти напругу між землею і N інвертора - буде напруга (наприклад 110вольт) і напруга між L і землею 120в (230 мінус та напруга = 230 - 110 = 120в). А між L и N відповідно 230. Тобто все ок, але N з інвертора, не така як з мережі.

Я помітив це буквально сьогодні в себе коли в "офф грід моді" вимкнений Лед світильник трохи світився. В розетці теж "дві фази від інвертора". Коли міська мережа з'явилась - все стало ок - "одна фаза" і лед світильник потух.
Наскільки я розумію фішка в тому, що трансформатор інвертора в офф-грід моді (коли не підєднаний до зовнішньої мережі) не має чистого нуля рівного 0В. Йому нема звідки його взяти.

Пишуть що треба "Need to bond N-PE if using off grid mode..." ("Необходимо соединить N-PE, если используется автономный режим работы").

Як вище тут згадували і з того що зрозумів - треба налаштувати опцію "Signal island mode". І в нашому випадку треба взяти зовнішнє реле яке буде замикати нейтраль N інвертора на землю, коли немає зовнішньої мережі.
Як це правильно зробити, і яке реле треба - не знаю - не розбирався. Плюс я не до кінця впевнений в якості свого заземлення...

Далі те, що я знайшов і пара відео для розуміння проблем:
Тут тільки проблема що в різних інструкціях пишуть різне :( . В одній пишуть шо на ATS порту є напруга коли є мережа і треба нормально закрите реле, а в інших що її на порті не має і треба нормально відкрите реле. Короче треба дивитись шо на тому ATS порту по факту і від цього брати реле нормально відкрите чи нормально закрите (наприклад тут в Sunsynk напруга є коли мережі нема
).
Ось відео про те що ставили реле, але там немає схеми
Ну і ось тут (не дейе інвертор) приблизно що має бути у нас (АЛЕ НЕ ЗОВСІМ ТАК!!! на нашому інверторі реле має контролювати інвертор, а не мережа!!! (бо інвертор має затримки).):


Ну і звичайно все залежить від конфігураціїї мережі.
У мене приходить L і N з мережі. Інвертор в гібридному режимі + панелі + аккум. Земля - 2,5 метровий уголок забитий в вічно вологому грунті

Нормального відео "для чайників" я не знайшов. Поділіться хто-небудь якшо робили або якщо є відео, ну або я поділюсь коли руки дійдуть (але мабуть не дійдуть)))
 
Останнє редагування:
Назад
Угорі