Реактивна генерація

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Може не в ту тему написав, просто не знайшов підходящої.

Хто може пояснити що таке реактивна енергія з мережі та в мережу.

Показники 3.8.0 та 4.8.0 на лічнику ace 6000
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Реактивну енергію зазвичай споживають промислові споживачі - великі мотори і т.д. За замовчуванням інвертор її майже не генерує. В побуті вона не обліковується і не мала б існувати взагалі.
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Реактивну енергію зазвичай споживають промислові споживачі - великі мотори і т.д. За замовчуванням інвертор її майже не генерує. В побуті вона не обліковується і не мала б існувати взагалі.
В мене на лічильнику 3.8.0=15квт а 4.8.0=30квт.
Тобто в мережу згенеровано за добу реактивної 30квт. А з мережі взято 15квт. Тому і питаюсь як це так?? В чому тут проблема? Інвертор не правильно працює?
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
мене на лічильнику 3.8.0=15квт а 4.8.0=30квт
Це може за весь час?
Ті, хто програмують лічільники, можуть запрограмувати любі цифри на покази любого значення. Можуть бути якісь власні дані.
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Та ні...
На інверторі денна генерація=94квт
На лічильнику 2.8.0=75(генерація в мережу)
3.8.0=12(реактивна з мережі)
4.8.0=29(реактивна в мережу)
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Вас можно привітати зі вступом до клубу власників СЕС? Який інвертор?
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Хуавей 33ктла. Так дякую. Але ще не усе настроєно, ще не підписано договір. Тільки включив інвертор пробно сьогодні. І таку штуку ввечері побачив.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Глибоко в теорії, вам могли продати інвертор з якимись цікавими налаштуваннями. І у вас пішла генерація реактивної енергії. Але звідки могло взятись її споживання? Мені здається, що це збіг чисел. У вас же сес на будинку? Невже свого споживання у вас не має?
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Є. І не мале. Котел 15КВт... Зараз ще працює.
По-моєму я зрозумів про що ви. Ви маєте на увазі, що моє споживання , паралельне з генерацією не відображається на лічильнику ні в графі генерації ні в графі спожитої електроенергії? Я просто думав що воно запише в спожиту те що я спожив, а в згенеровано, те що згенерував. А потім в кінці місяця за мінусом або я їм або вони мені оплатять. А виявляється паралельна генерація компенсує споживання і ніде не фіксується?
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Щодо споживання реактивної енергії ви були праві- цифра за день не змінилась. А от генерація збільшилась на 6КВт. Буду питатись інсталяторів, але не думаю що вони в курсі як це забрати і взагалі чи можна замість неї генерувати активну?:)
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Поки що свисток, і це надзвичайно не зручно. Замовив в Китаї rs485-wifi. Підчеплю його , прокину порт на роутері, і зроблю скрипт в інеті(тут не я уже) і буду дивитись логи і головне складати статистику. Бо зараз ще не впевнений ,що на деякі панелі не треба ставити оптимізаторах. (У мене на сході димар, в залежності від часу постійно затіняє 1,2,3 панелі).

Я просто ніяк не розумію що це таке "реактивна ел.ен" :) і чи є можливість замість неї генерувати акт. ел.ен.

Сьогодні уже прийшлось підняти вольтаж до 260Вольт. І це панелі ще не працювати на максимум, але це інша тема. Буду думати чи проблема в довжині лінії до трансформатора(до 400м-500м) чи в тому що від інвертора до лічильника іде алюміній хоч і досить товстий.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
від інвертора до лічильника іде алюміній
Це відстань у межах будинку? Краще оперувати січенням дроту.
довжині лінії до трансформатора(до 400м-500м
Проблема тут, 260 то ще добре.
Як на свистку дивитись реактив, не знаю. Я відвик від нього, скоро освіжу знання.
reaktiv.jpg
мій графік реактивної
-0,68
+0,69
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Screenshot_20210410-140110.jpg

Тут видно, що в момент коли інвертор не генерує, на одной фазі уже 241 вольт. А з генерацією там 255-257.

По реактивній там нема такої статистики, є лише лог файл, який я не знаю чим відкрити, і показ яка реактивна генерується зараз. В момент перегляду.

П.С. кабель до 15м по хаті багатожильний в діаметрі перерізу одної жили біля 6-8мм. Думаю не там проблема.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
До 5 м ставив мідь 10, більше мідь 16.
Алюміній 8 то ні про що.

Там є можливість вигрузити всі логи, і один з них точно відкривається просто. Решта тільки Хуавей може.
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Я не знаю яке там січення, але діаметр в перерізі був біля 6-8мм(це єдине що я міг заміряти). А це біля 35 квадратних мм.
 

uhadaj

Tier3
Реєстрування
27 Бер 2021
Дописи
2
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko
Інвертор
Huawei
Перевірте налаштування інвертора, показник соsf має бути 1. (+/- 0.01). Решта Вас не має цікавити.
Що таке реактивна енергія, не всі енергетики з освітою та стажем розуміють.
 
Угорі