СЕС для маленького офісу

NormaDen

Tier3
Реєстрування
11 Кві 2024
Дописи
8
Бали
1
Підкажіть дизайнеру!
Маю маленький офіс на останньому 6 поверсі офісного будинка з плоским дахом.

Надихнувся енергозбереженням і хочу для зниження рахунків поставити на дах систему, щоб працювала тільки вдень (в робочий час) і зменшувала витрати
— Дві панелі наприклад Axioma Energy AXM144-16-182-550N
— Гібридний сонячний інвертор (hybrid) Axioma Energy ISPWM-1000 (чи треба більший?)

Маю тільки безперебойник — Borri Galileo UPS 2000 VA

Чи буде таке сумісне між собою? Чи буде працювати, якщо ні, то як зробити?

Місячне споживання офіса зимою біля 300 кВт

Навантаження — два стаціонарних компютера 500 та 300 вт, один ноут
Холодильник з споживанням 105 кВт/рік,
Світло — дві лампи LED 30 вт
Два принтери Rico по 2000 вт (переважно не працюють, раз в тиждень щось друкую)
Калорифер —2200 вт
Чайник — 1500 Вт

З орендатором домовився, що він на дах дивитись не буде )))
 

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Если кратко, то читайте еще форум, смотрите ютуб

То что вы написали работать не будет, если говорить про аксиому то она может грубо через себя пропустить 600 ватт и подмешивать сеть не умеет

Если не говорить про резерв то смотрите какой то грид типа сан 1000 или 2000 который может отдавать в сеть, но экономика пока не работает если речь про экономию

Либо если с резервом то смотрите комбайн на 3-5 кВт и панелей на 3-5 кВт плюс АКБ по потребности резерва
 

NormaDen

Tier3
Реєстрування
11 Кві 2024
Дописи
8
Бали
1
Я, звісно, чайник. Мою увагу зачепила ідея А. Закревського в ютубі — комбінація інвертора EcoFlow PowerStream 800W + 2 панелі 395Вт, 13А. Він стверджує, що навіть без батареї цей набір дасть можливість вдень працювати двом компам і зменшувати рахунки за світло. А як додати батарею (в його випадку він топить за все EcoFlow — Delta Max), то і все решта буде працювати.
Сподобалась простота — купив, воткнув в розетку — все працює. І от питання чи то правда? Бо все EcoFlow-ське коштує дороговато. Я бачу є купа гаджетів значно дешевше. І чи можна створити таке саме без EcoFlow? І звісно, його конструкція не маштабується. Тобто, як я зможу докупити щось, щоб було потужніше, щоб був запас на масштабування.
 
Останнє редагування:

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Вы начинали с чайника и лазерных принтеров с колорифером :) теперь говорите про 2 компа
Я так понимаю их потребление вы посмотрели на блоке питания, в реальности оно раза в 2-3 меньше пусть на всех будет 400 ватт

В хороший солнечный день две панели по 395ватт смогут их обеспечить

Одна беда что это всего 3 кВт*ч умножьте на свой тариф и поймете что цена оборудования никогда не окупится, если это рассматривать как экономию, как резерв окупится при первом отключении

А так конечно можно обойтись без экофлоу, взяв ту же аксиому или любой другой инвертор от 3х кВт к нему внешний акб lifepo4

Ну и желательно что бы инвертор умел подмешивать сеть к солнцу
 

NormaDen

Tier3
Реєстрування
11 Кві 2024
Дописи
8
Бали
1
У меня ДВА чайника, и один из них — я.
Я был неправ, сразу написав, что я понял из форумов и ютубов. Ничего не понял. А проблему надо решать! Я думал начать с економии, потихоньку расширяя до резерва.

Вот что мне купить как инвертор от 3х кВт что бы умел подмешивать сеть к солнцу для начала + панели (Я в шоке от их разнообразия)
и по мере зарабатывания докупить АКБ, чтобы получился полноценная резервная станция?

Потребления я расписал. На одном компе я рендерю видеокартой, так, что он побольше 400вт иногда забирает.
Я 3д дизайнер, и мне ну ооочень трудно разобраться во всех нюансах ват и ампер.... А если света к зиме не будет, я без средства производства останусь((((
 

Fedir

Tier3
Реєстрування
14 Лис 2023
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar JKM570N-72HL4
Інвертор
Deye SUN-6K-SG03LP1-EU
Потребления я расписал. На одном компе я рендерю видеокартой, так, что он побольше 400вт иногда забирает.
Я 3д дизайнер, и мне ну ооочень трудно разобраться во всех нюансах ват и ампер.... А если света к зиме не будет, я без средства производства останусь((((
Для того, щоб мати взимку 400 Вт/година, Вам потрібно панелей на 3 кВт і це за умови, що сніг будете з панелей зчищати.

А щодо інвертора - Вам потрібний з радіаторним охолодженням, без вентиляторів, бо, напевно, ця вся "кухня" з обладнанням буде у Вас в приміщенні офісу розташована - гул від вентиляторів охолодження більшості інверторів при їх навантаженні - просто нереальний для слуху..
 
Останнє редагування:

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Вот что мне купить как инвертор от 3х кВт что бы умел подмешивать сеть к солнцу для начала + панели (Я в шоке от их разнообразия)
и по мере зарабатывания докупить АКБ, чтобы получился полноценная резервная станция?
Скорее начинать нужно с акб и инвертора, панели уже потом, зимой от них толку ноль, ну разве что телефон и не каждый день

Выше верно написали про пассивное охлаждение но ценник того же deya 1500+$ акб еще 1000-2000$ если самосбор ну и панели 1500 скорее выйдет 6000+

Такой комплект покроет все ваши нужды с марта по ноябрь, но зимой только резерв от акб

Если шум не проблема то можно люкспавер он дешевле раза в два

Моя резервная система это 3 кВт SRNE он без подмеса, 4 панели по 595 ватт и акб lifepo4 на 7 кВт летом это все работает автономно со средней нагрузкой 300-500 ватт, таким образом в год чуть больше 1000 кВт*ч тоесть экономии аж 3000 грн на сегодня в год :) а потратил я 3000$

Это я к тому что экономики нет, стройте резерв возможно вообще без панелей, ну и для чайника купите газовую плитку
 

Fedir

Tier3
Реєстрування
14 Лис 2023
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar JKM570N-72HL4
Інвертор
Deye SUN-6K-SG03LP1-EU
Выше верно написали про пассивное охлаждение но ценник того же deya 1500+$ акб еще 1000-2000$ если самосбор ну и панели 1500 скорее выйдет 6000+

Такой комплект покроет все ваши нужды с марта по ноябрь, но зимой только резерв от акб
Deye 6 Квт = 1200$, Pylontech US3000 = 1200$, панелі 6 штх570 Вт (3,4 кВт) = 900$. Кріплення, кабель, монтаж = 700$
Разом 4000$ (+/-)

Такий комплект в резервному варіанті взимку 12 годин тримає енергопостачання приватного будинку (при нульовій сонячній генерації) і на 70% зменшує витрати на ел. влітку.

Взимку - за 2 години, при наявності Grid, АКБ заряджається на 80% (або від генератора) - і знову 12 годин автономності (звісно, без використання бойлера та електрочайника, але з свердловинним насосом)
 
Останнє редагування:

NormaDen

Tier3
Реєстрування
11 Кві 2024
Дописи
8
Бали
1
Я можу використати існуючий в мене безперебойник — Borri Galileo UPS 2000 VA для економії?
 

Fedir

Tier3
Реєстрування
14 Лис 2023
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar JKM570N-72HL4
Інвертор
Deye SUN-6K-SG03LP1-EU
Я можу використати існуючий в мене безперебойник — Borri Galileo UPS 2000 VA для економії?
Для економії ел/енергії - ні.
Для резерву ел/енергії та її акумулювання для роботи приіоритетного Вашого обладнання - так.
 

NormaDen

Tier3
Реєстрування
11 Кві 2024
Дописи
8
Бали
1
Я мав на увазі економію побудови тієї всієї станції. Навіщо мені купувати додатково якісь акумулятори, якщо є така штука. Чи таньше стане? От добре, нє 1000 а Axioma Energy ISPWM-5000 (17800 грн). До нього можно той упс підєднати?
 

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
У меня резервная нагрузка в сутки в среднем потребляет 5 кВт*ч у ТС похоже тоже около того
Так что на сутки не хватит хоть так хоть этак разве что на лампочку
Я мав на увазі економію побудови тієї всієї станції. Навіщо мені купувати додатково якісь акумулятори, якщо є така штука. Чи таньше стане? От добре, нє 1000 а Axioma Energy ISPWM-5000 (17800 грн). До нього можно той упс підєднати?
Вы можете купить мппт контроллер на 48 вольт и пару+ панелей и подключить к вашему бесперебойнику, точнее к его акб, учитывая что он у вас онлайн то днем будет экономить подмешивая солнце, а в случае бп заряжать акб

У меня так первая станция работала с бесперебойником, он был не онлайн я просто по расписанию выключал сеть утром и включал вечером

Так что если вам мощности бесперебойника достаточно, это дешевый вариант начать но если захотите больше то все что купите сейчас прийдется продавать
 

NormaDen

Tier3
Реєстрування
11 Кві 2024
Дописи
8
Бали
1
В мене офіс. Працюємо з 10 до 20. Тобто вночі і не треба. Думав, поступово почати будувати ту систему, щоб до зими була готова.
Але, щоб кожен етап був робочий і з перспективою.
1) Інвертор + 2 панелі + Borri Galileo UPS 2000. Використання мережа 80% + сонце 20% + упс (якщо треба)
2) Інвертор + 4 панелі + Borri Galileo UPS 2000. Використання мережа 60% + сонце 40% + упс
3) Інвертор + 4 панелі + 1 акумулятор + Borri Galileo UPS 2000. Використання мережа 40% + сонце 60% + упс
4) і так далі...
 

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Ваш упс может выполнять роль инвертора он же как раз из 48 вольт делает 220

Как у вас сейчас подключен ваш упс и что через него работает?

У упса есть возможность подключения внешних акб?
 

NormaDen

Tier3
Реєстрування
11 Кві 2024
Дописи
8
Бали
1
Упс в розетці, два компа на ньому. З досвіду витримує хвилин 20-30
Ніби виходить, що є!
Знімок екрана 2024-04-15 о 18.55.36.png Знімок екрана 2024-04-15 о 18.55.56.png
 

Fedir

Tier3
Реєстрування
14 Лис 2023
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar JKM570N-72HL4
Інвертор
Deye SUN-6K-SG03LP1-EU
Я мав на увазі економію побудови тієї всієї станції. Навіщо мені купувати додатково якісь акумулятори, якщо є така штука. Чи таньше стане? От добре, нє 1000 а Axioma Energy ISPWM-5000 (17800 грн). До нього можно той упс підєднати?
Ваш УПС - таке ж саме як холодильник, або чайник, споживає від розетки, різниця тільки в рівні споживання.
 

Fedir

Tier3
Реєстрування
14 Лис 2023
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar JKM570N-72HL4
Інвертор
Deye SUN-6K-SG03LP1-EU

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Як 1,8 кВтний UPS може тримати 2 компа по 400 Вт (припустимо) тільки хвилин 20-30..?
Там батерейка скорее всего 7-9а/ч на 48 вольт
Ваш УПС - таке ж саме як холодильник, або чайник, споживає від розетки, різниця тільки в рівні споживання.
За онлайн нужно платить :) скорее всего ватт 100

Упс в розетці, два компа на ньому. З досвіду витримує хвилин 20-30
Ніби виходить, що є!
Если добавить мппт контроллер и панели то днем будут какую то часть компенсировать, в идеале еще и внешний акб, там правда разъем на три контакта возможно нужен внешний акб с мозгами надо погуглить что там

Но мппт в любом случае на акб подключать

Толку от этого будет не много но работать будет :) в день 2-3 кВт летом от солнца получите
 
Угорі