СЕС для нагріву води

Max Marin

Tier2
Реєстрування
27 Вер 2023
Дописи
31
Бали
8
Вітаю!

Вже давно загорівся темою встановлення сонячної станції, але маю невеликий бюджет і бракує місця для панелей.
Тому після деякого часу проведеного з цим питанням в інтернеті вирішив звернути увагу на рішеня для ГВП.
Знайшов ось таку штуку: Solar Kerberos 315.H наприклад. Чи варто взагалі і чи є сенс? Можливо є інші варіанти?
Поділіться досвдом або думками.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Для нагріву води існують геліоколектори. Навіть є українська виробники (звісно частково))) - Альтек, Атмосфера.

Але взимку вони можуть гріти воду максимально до 30С. Це з досвіду експлуатації. Тобто треба вам буде додатково ще догрівати.
Гріти воду електрикою від фотомодулів - ДУЖЕ не економно.
Також можете звернути увагу на теплові насоси.

по опаленню будинку
Доречі - при нормальній теплоізоляції будинку - можна гріти навіть кондиціонером. Той же тепловий насос повітря-повітря.
Але там теж нюанси - треба шукати інверторний кондиціонер до -30С - такі є, але там ціни вам точно не сподобаються.
 

Max Marin

Tier2
Реєстрування
27 Вер 2023
Дописи
31
Бали
8
Про геліосистеми мені більш менш відомо. Доречі, якщо вже дивитись на вітчизняних виробників то ось 100% українське виробництво:
http://www.sintsolar.com.ua/
Просто цікавить саме досвід з PV модулями. На ринку є пропозиції але мало інформації і вдгуків як то все працює. Технології здешевлюються і наразі облаштувати СЕС для ГВП схоже дешевше і простіше ніж геліосистему. Тому цікава ця тема.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Ну я продовжую стверджувати. Використання сес для нагріву води/опалення не вигідно. Це з досвіду.
Максимум що на сьогодні є - в сес надлишок енергії скидується на нагрів. Ж наприклад у фроніусів. Або дея.
А так - можете стрінг фото модулів підключити напряму до день, що горітиме воду. Додатково треба розрахувати Тен на напруги постійного струму до 500-800в. Та автоматики на відключення нагріву при температурі води в баку. Однак майте на увазі - розмикання контур 500-800в під нагрузкою - буде дуга.
 

Max Marin

Tier2
Реєстрування
27 Вер 2023
Дописи
31
Бали
8
Згоден з вами. Я сам скептично був налаштований стосовно цього рішення але геліосистема теж досить складна і дорога в реалізації. Але щоб не заморочуватись можна взяти більш професійні рішення.
По типу цього або цього. Було б звичайно классно перевірити на практиці.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Ну нічого професійного я там не бачу. Перший - просто бойлер з теплообмінником. Теоретично той теплообмінник можна використовувати для будь-якого альтернативного нагріву (хоч сонцем, хоч газом, хоч дровами). Інший - сонячний інвертор з можливістю скидання залишків на тени.
Я просто хочу донести таку думку - для гвс тільки сес не вистачить. Треба буде додатково робити буферну ємність і додатково чимось догрівати. Тобто і в разі геліоколектора і в разі сес треба буде в схему додавати тени, які будуть живитися від мережі.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.083
Бали
113
Використання сес для нагріву води/опалення не вигідно. Це з досвіду
і єдиним варіантом є лиш фінансовий інструмент, або щось типу перерозподілу потужності аля "нетметерінг". тому геліосистеми і практично вмерли у нас, і треба когось наймати щоби сайт розкручували. інакше вже не працює. Сонця в зимку не є.
 

Max Marin

Tier2
Реєстрування
27 Вер 2023
Дописи
31
Бали
8
і єдиним варіантом є лиш фінансовий інструмент, або щось типу перерозподілу потужності аля "нетметерінг". тому геліосистеми і практично вмерли у нас, і треба когось наймати щоби сайт розкручували. інакше вже не працює. Сонця в зимку не є.
Це теж один з аргументів в сторону PV. Але для 4-6 панелей напевно буде занадто мороки.
 
Останнє редагування:

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Це теж один з аргументів в сторону PV. Але для 4-6 панелей напевно буде занадто мороки.
ну сонця взимку немає так само і для PV
і ви перебільшуєте складність складання геліосистем.
Був такий гарний сайт (я навіть там брав контролери для геліосистем)
Людина сама робила. Був форум і там багато цікавого. Нажаль сайт вже неживий.
Але є десь архів - пошукаю.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.083
Бали
113
Людина сама робила. Був форум і там багато цікавого. Нажаль сайт вже неживий.
ага, з одеси, в мене ще його сонячний моніторинг на полиці лежить. Не пішла справа. а може ще що.... Взагалі то тєма важка, вона цікави вистрілити лиш на початку, поки китайці не зайдуть
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
946
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
З травня по вересень включно воду можно гріти звичайним тепловим коллектором зробленым з будь чого, від дешевих пластикових труб до мідного радіактора в стеклопакеті, та накопичувати нагріту воду в баку. Якщо електрика для населення подорожчає до 5 гривень, а ГАЗ до 15 , то такий коллектор себе почне окупати на разумному треміні часу.

Якщо гріти від панелей, то треба 3 кВт панелей , автономний інвертор , АКБ литієвий на 3-5 Квт/ч зібраний з модулів від електрокарів , та тепловий насос перероблений з побудтового кондиціонера з баком на 80 літрів води котрий буде с одиниці електрики робити 2-3 одиниці тепла . Так воно, якось ще взлетить, звізсно якщо богато вільного часу і все це цікаво . Бюджет десь 2400$ буде якщо самостійно все зібрати, працювати буде і в зимку. Чи потрібна горяча вода за 2400$ то вже інше питання.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
З травня по вересень включно воду можно гріти звичайним тепловим коллектором зробленым з будь чого, від дешевих пластикових труб до мідного радіактора в стеклопакеті, та накопичувати нагріту воду в баку. Якщо електрика для населення подорожчає до 5 гривень, а ГАЗ до 15 , то такий коллектор себе почне окупати на разумному треміні часу.

Якщо гріти від панелей, то треба 3 кВт панелей , автономний інвертор , АКБ литієвий на 3-5 Квт/ч зібраний з модулів від електрокарів , та тепловий насос перероблений з побудтового кондиціонера з баком на 80 літрів води котрий буде с одиниці електрики робити 2-3 одиниці тепла . Так воно, якось ще взлетить, звізсно якщо богато вільного часу і все це цікаво . Бюджет десь 2400$ буде якщо самостійно все зібрати, працювати буде і в зимку. Чи потрібна горяча вода за 2400$ то вже інше питання.
ну я пробував робити навіть нагрівач повітря)))
Все просто - чорний ящик + труби за склом + вентилятор 12в. Ну плюс вентилятор керується по
температурі повітря в трубах. Або по різниці температур в приміщенні і в трубі. Плюс засувка для закриття
вентканалу.
Бюджет був +-300уо.
Але не запрацювало - дуже стрімко почалися морози. А наступної зими вже не треба було.
 

Max Marin

Tier2
Реєстрування
27 Вер 2023
Дописи
31
Бали
8
З травня по вересень включно воду можно гріти звичайним тепловим коллектором зробленым з будь чого, від дешевих пластикових труб до мідного радіактора в стеклопакеті, та накопичувати нагріту воду в баку. Якщо електрика для населення подорожчає до 5 гривень, а ГАЗ до 15 , то такий коллектор себе почне окупати на разумному треміні часу.

Якщо гріти від панелей, то треба 3 кВт панелей , автономний інвертор , АКБ литієвий на 3-5 Квт/ч зібраний з модулів від електрокарів , та тепловий насос перероблений з побудтового кондиціонера з баком на 80 літрів води котрий буде с одиниці електрики робити 2-3 одиниці тепла . Так воно, якось ще взлетить, звізсно якщо богато вільного часу і все це цікаво . Бюджет десь 2400$ буде якщо самостійно все зібрати, працювати буде і в зимку. Чи потрібна горяча вода за 2400$ то вже інше питання.
Цікава схема вимальовується) Але занадто складна, такий собі "Франкінштейн". Акумулятор тут зайвий бо сам бак ГВП вже є акумулятором тепла й відповідно сонячної енергії. Тепловий насос теж непоганий варіант, є такі окремі установки, можна просто брати зовнішнє повітря і прокачувати крізь випарник ТН що вбудовується в один корпус з баком ГВП. В Польщі досить популярні такі пристрії. Та і потужність в 3 кВт по панелям може й забагато. Думаю якщо взяти якісь професіні рішення (ті про які я вже згадував) то можна в той самий бюджет 2400$ вкластись. Газ точно буде дорожчати, та і взагалі тема цікава навіть при достатньо великих термінах окупності суто з точки зору приналежності до сонцеводів)
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
946
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Цікава схема вимальовується) Але занадто складна, такий собі "Франкінштейн". Акумулятор тут зайвий бо сам бак ГВП вже є акумулятором тепла й відповідно сонячної енергії. Тепловий насос теж непоганий варіант, є такі окремі установки, можна просто брати зовнішнє повітря і прокачувати крізь випарник ТН що вбудовується в один корпус з баком ГВП. В Польщі досить популярні такі пристрії. Та і потужність в 3 кВт по панелям може й забагато. Думаю якщо взяти якісь професіні рішення (ті про які я вже згадував) то можна в той самий бюджет 2400$ вкластись. Газ точно буде дорожчати, та і взагалі тема цікава навіть при достатньо великих термінах окупності суто з точки зору приналежності до сонцеводів)

Да акумулятор не зайвий :) Бо щоб робив компрессор теплового насосу Вам потрібні постійні 800 Вт потужності, котрі у Вас з 3 Квт поля взимку майже ніколи не будуть. Тому накопичили що є в АКБ, потім тепловим насосом з високим ККД нагріли воду, інакше взимку в грудні ніяк з 3 кВт сонячного поля толку не буде.

Складна схема звісно, за то чесна, для зимового використання щоб вода була хочаб +70. Все інше, то лапша на вуха.
 

Max Marin

Tier2
Реєстрування
27 Вер 2023
Дописи
31
Бали
8
Да акумулятор не зайвий :) Бо щоб робив компрессор теплового насосу Вам потрібні постійні 800 Вт потужності, котрі у Вас з 3 Квт поля взимку майже ніколи не будуть. Тому накопичили що є в АКБ, потім тепловим насосом з високим ККД нагріли воду, інакше взимку в грудні ніяк з 3 кВт сонячного поля толку не буде.

Складна схема звісно, за то чесна, для зимового використання щоб вода була хочаб +70. Все інше, то лапша на вуха.
Взимку брак енергії простіше просто з мережі брати. В загальнорічному балансі все одно не погана економія буде. Просто я того "Франкінштейна" точно не зберу навіть за рік))
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
946
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Взимку брак енергії простіше просто з мережі брати. В загальнорічному балансі все одно не погана економія буде. Просто я того "Франкінштейна" точно не зберу навіть за рік))
Так якщо є мережа, це все зовсім не потрібно )
 
Угорі