Деформація комірки LiFepo4 / EVE 280Ah

sl7

Tier2
Реєстрування
4 Лип 2024
Дописи
34
Бали
8
Доброго дня.
Чи стикався хто з таким, чи може має досвід, чи може десь бачив, чув або читав ... бо я нічого не зміг нагуглити.
Є деформація декількох комірок, погнуті нижні кути, деякі трохи, деякі більше. Комірки нові на вигляд(і такими й заявлені), але при транспортуванні сталося те що сталося.
На даний момент тестер показує абсолютно ідентічні напругу 3.295 і 0.18-0.19 опір для всі комірок, як деформованих, так і цілих.

Суть питання: чи їм вже гаплик, чи буде з ними все нормально і можна робити збірку?
 

Вкладення

  • IMG_0605.jpg
    IMG_0605.jpg
    457,8 Кб · Перегляди: 26
  • IMG_0604.jpg
    IMG_0604.jpg
    229,6 Кб · Перегляди: 25
  • IMG_0603.jpg
    IMG_0603.jpg
    608,1 Кб · Перегляди: 23
  • IMG_0602.jpg
    IMG_0602.jpg
    607,8 Кб · Перегляди: 24
Да неслабо ними гепнули, Якщо опір не змінився і такий же як і в цілих -це вже добре, значить є надія що нітрощі комірки не постраждали, але по факту нада тестить під повним навантаженням , бажано не в жилому приміщинні, і дивитися як ведуть себе контужені пацієнти порівняно з здоровими (нагрів, напруга, чи не змінився опір., чи не роздуває), тоді буде ясно чи буде з них толк чи ні.
 
Останнє редагування:
Я би відкривав диспут, на ліченому коні далеко не поїдеш.
 
значить є надія що нітрощі комірки не постраждали, але по факту нада тестить під повним навантаженням , бажано не в жилому приміщинні, і дивитися як ведуть себе контужені пацієнти порівняно з здоровими (нагрів, напруга, чи не змінився опір., чи не роздуває), тоді буде ясно чи буде з них толк чи ні.
Так і роблю. Довелось придбати тестер і зарядне.
Вже 6 комірок протестував, покищо всі показники ідентичні, що у цілих комірок, що у самих пошкоджених. Прям всі і прям дуже ідентичні, типу нічого і не було :D.
Заряджаю до 3,5в струмом 20А, потім розряджаю до 2,7в струмом 30А (це максимальні струм, що можуть видати пристрої). В таких умовах всі комірки видають 302 Аг. Деякі 301, ті що я не дочекався повного дозаряду, бо в кінці дуже малий струм, а часу обміль.
Переміряю опір, звіряю час... І заливаю назад 90Аг на зберігання, щоб не залишати розрядженими на покищо невизначений час.
Звісно температуру теж контролюю, як вбудованим контактним сенсором, так і тепловізором.
 

Вкладення

  • IMG_0692.jpg
    3,7 Mб · Перегляди: 9
Так і роблю. Довелось придбати тестер і зарядне.
Вже 6 комірок протестував, покищо всі показники ідентичні, що у цілих комірок, що у самих пошкоджених. Прям всі і прям дуже ідентичні, типу нічого і не було :D.
Заряджаю до 3,5в струмом 20А, потім розряджаю до 2,7в струмом 30А (це максимальні струм, що можуть видати пристрої). В таких умовах всі комірки видають 302 Аг. Деякі 301, ті що я не дочекався повного дозаряду, бо в кінці дуже малий струм, а часу обміль.
Переміряю опір, звіряю час... І заливаю назад 90Аг на зберігання, щоб не залишати розрядженими на покищо невизначений час.
Звісно температуру теж контролюю, як вбудованим контактним сенсором, так і тепловізором.
Та прям все по феншую :) , щасти вам з піддослідними, надіюсь що все буде ок. Я бачив як розбирали літієві консерви SK , то судячи з будови там через один два типи листів покриті якоюсь речовиною, всередині листка щось схоже на фольгу , закоротить їх механічним способом крайні важко, хібащо пробить гвоздем або сокирою рубануть, я гадаю вони по будові мало відрізняються від ліфера, тіки матеріалами, тобто якщо її не коротнуло чи не обірвало після того як ними двинули об землю, і вона не втратила ємність і не змінила опір, і тепрература при заряд розряді такаж як у справних, то все буде ОК. А якщо внеї попливе внутнішній опір то це не добре, значить всередині щось обірвалось.
Корпус під зарядне на 3D принтері друкований? чи на алі брали з зарядним, хотів собі раніше таке зарядне придбати, але порахував ціну БП для нього і зарядне то вийде готовий зібраний лабораторний БП аналогічної потужності.
 
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: sl7
Та прям все по феншую :) , щасти вам з піддослідними, надіюсь що все буде ок. Я бачив як розбирали літієві консерви SK , то судячи з будови там через один два типи листів покриті якоюсь речовиною, всередині листка щось схоже на фольгу , закоротить їх механічним способом крайні важко, хібащо пробить гвоздем або сокирою рубануть, я гадаю вони по будові мало відрізняються від ліфера, тіки матеріалами, тобто якщо її не коротнуло чи не обірвало після того як ними двинули об землю, і вона не втратила ємність і не змінила опір, і тепрература при заряд розряді такаж як у справних, то все буде ОК. А якщо внеї попливе внутнішній опір то це не добре, значить всередині щось обірвалось.
Корпус під зарядне на 3D принтері друкований? чи на алі брали з зарядним, хотів собі раніше таке зарядне придбати, але порахував ціну БП для нього і зарядне то вийде готовий зібраний лабораторний БП аналогічної потужності.
Корпуси надрукував, моделі готові є на відповідних ресурсах. БП в мене вже був в наявності, тому тут значно зекономив.

Теж думаю що по будові ліфер не відрізняється принципово. А судячи зі звуків коли його обертаєш туди-сюди, то там в середині є запас «пустоти», тобто цей «бутерброд» з намотки і рідкий електроліт плюхаються так дуже відчутно при обертанні.
 
Назад
Угорі