Схема подключения солнечных панелей, расчет стринга солнечных батарей

СТІЛ №1 - південь, 35 градусів
2 стрінг (МРРТ-1) - 20 шт по 280 Вт
+
СТІЛ №2 - південь, 35градусів - віднесений на 10 м назад від першого стола і відповідно від інвертора
1 стрінг (МРРТ-1) - 24 шт по 280 Вт

щось не зрозумів я тут. МРРТ 1 22+24шт?
 
Прохання товариству висловитись по такому запланованому варіанту:

Інвертор 33КТЛ-А змонтований під столом №1

СТІЛ №1 - південь, 35 градусів
2 стрінг (МРРТ-1) - 20 шт по 280 Вт
3 стрінг (МРРТ-2)- 22 шт по 280 Вт
4 стрінг (МРРТ-2)- 22 шт по 280 Вт

СТІЛ №2 - південь, 35градусів - віднесений на 10 м назад від першого стола і відповідно від інвертора
1 стрінг (МРРТ-1) - 24 шт по 280 Вт
5 стрінг (МРРТ-3) - 22 шт по 280 Вт + 22 шт по 280 Вт запаралелених через трійник

ПАРКАН №1 та ПАРКАН №2 (двосторонні (біфейс) панелі встановлені вертикально під кутом 90 градусів в орієнтації СХІД-ЗАХІД), попереду СТОЛА №1
7 стрінг (МРРТ-4) - 16 шт по 450 Вт
8 стрінг (МРРТ-4) - 16 шт по 450 Вт

280 Вт - Voc- 38,1 В Isc-9,43 A
450 Вт - Voc-49,8 В Isc-11,45 A
1 стрінг не дружить з 2.
думаю проблема в розмірах і на 2 стрінг повісити 22 шт не вистачає місця.
краще розглянути такий варіант
2 - 20 (МРРТ 1)
3 та 4 по 22 (МРРТ 2)
1 - 20 (МРРТ 1)
5 та 6 по 24 (МРРТ 3)
7 і 8 по 16 (МРРТ 4)
 
В мене так майже все зроблено. Які передумови, щоб не витримало?
нащо?
нащо нехтувати + Хуавея - пострінговим моніторингом
нащо додатково вантажити МС4

...я не памятаю, шукати не буду, чи є в мануалі зобовязання поля включати на свої входи.
 
нащо?
нащо нехтувати + Хуавея - пострінговим моніторингом
нащо додатково вантажити МС4

...я не памятаю, шукати не буду, чи є в мануалі зобовязання поля включати на свої входи.
Великі знавці, які мені робили, так запропонували. Я тоді був біля 0, погодився.
В мене багато 'цікавого', потрохи переробляю.
В мене все нормально, тому не переймаюся. І напруги і струми співпадають.
 
а в чому взагалі прикол використання цих панелей, чи вони вже є в наявності?
Так, 2 стола з панелями по 280 Вт встановлені весною 2019 року.

Мда, не помітив, 20 + 24
Так не можна
Зараз стрінги на 20 і 24 панелі розкидані по різних МРРТ, але я планую їх завести на один щоб звільнити місце для стрінгів з 450 Вт панелями.

1 стрінг не дружить з 2.
думаю проблема в розмірах і на 2 стрінг повісити 22 шт не вистачає місця.
краще розглянути такий варіант
2 - 20 (МРРТ 1)
3 та 4 по 22 (МРРТ 2)
1 - 20 (МРРТ 1)
5 та 6 по 24 (МРРТ 3)
7 і 8 по 16 (МРРТ 4)

Тарасе, панелі по 280 Вт вже 2 роки стоять на 2 столах, і кабеля до інвертора закопані в землю. Просто перекомутувати ще куди не йшло, але магістральні провода викопувати і панелі фізично перевішувати не хотілося б.

Ще температурний коефіцієнт бажано. А так виглядає нормально.

2 стрінги по 16 панелей 450 Вт будуть встановлені вертикально під кутом 90 градусів а не 35 і стоятимуть торцем до півдня, вони будуть інсолюватися ранковим сонцем на лицьовий бік а вечірнім на тильний, тому на повну потужність ніколи не виходитимуть. З огляду на це, мені здається, що температурні коефіцієнти тут особливої ролі не зіграють.
 
Останнє редагування:
сьрінги по 16 панелей 450 Вт будуть встановлені вертикально під кутом 90 градусів а не 35 і стоятимуть торцем до півдня, вони будуть інсолюватися ранковим сонцем на лицьовий бік а вечірнім на тильний, тому на повну потужність ніколи не виходитимуть. З огляду на це, мені здається, що температурні коефіцієнти тут особливої ролі не зіграють.
Я власне відволікся на 24 панелі в стрінгу. У вас зараз там під 1000в вже напевно?
В любому випадку, 20+24 на один мппт не можна.
 
Я власне відволікся на 24 панелі в стрінгу. У вас зараз там під 1000в вже напевно?
В любому випадку, 20+24 на один мппт не можна.
По розрахунку виходить 38,1 * 24 = 914,4 В
Вони так 2 роки простояли і поки все гаразд.
Але я Вас почув, буду замість 20 + 24 робити 22 + 22.
 
Просто перекомутувати ще куди не йшло
Я власне це і пропоную... з стрінга 24 панелі робим 20, а до стрінгів по 22 панелі добавляємо по 2 до 24...
Якщо ці сртінги (МРРТ 2) зводяться в трійник біля стола і далі прокладений до інвертора 1 кабелем, то в кінці варто поставити ще трійник (розділити) та завести 2 кабелями на МРРТ...
На рахунок 24 панелей...
в мене стоїть 1 такий стрінг... проблем не бачу.. в -24*С напруга скакала з 860 до 930В...
;) Ну і на всяк випадок прикрутив вогнегасник (порошковий) біля інвертора
 
і на один вхід МРРТ?
нє, ну воно може і витримає, а може і ні....
А чому ні? виходить 2 стрінга * 9,43 А = 18,86 А, що менше ніж 22 А які можна на один МРРТ вішати. А напруга при паралельному з'єднанні двох стрінгів як була так і залишається 22 шт*38,1В = 838,2В. Теж в межах дозволеного.
Воно вже 2 роки так стоїть. 2 літа і 2 зими пережило. Ніколи не вибивало і не викидало помилок.
 
Останнє редагування:
А чому ні? виходить 2 стрінга * 9,43 А = 18,86 А, що менше ніж 22 А які можна на один МРРТ вішати.
я написав чому.
хоча, так. так теж робити буде. взагалі то є багато варіантів як робити буде.
 
А чому ні? виходить 2 стрінга * 9,43 А = 18,86 А, що менше ніж 22 А які можна на один МРРТ вішати
Не можу згадати де це прописано, але точно пам'ятаю що є рекомендація розводити на 2 входи... пояснення щось типу 22А це в середині норм, а на входах має бути 11 А.
В принципі обладнання, на моє переконання, має виликий коефіцієнт надійності... тому має витримувати багато чого...
 
Не можу згадати де це прописано, але точно пам'ятаю що є рекомендація розводити на 2 входи... пояснення щось типу 22А це в середині норм, а на входах має бути 11 А.
В принципі обладнання, на моє переконання, має виликий коефіцієнт надійності... тому має витримувати багато чого...
Trina 550 вже має під 18А. І іде на один стрінг. Так що тут точно ок.
 
Назад
Угорі