Выбор инвертора SolarEdge SE30K или Huawei 33KTL-M3

Creativ

Tier3
Реєстрування
19 Гру 2020
Дописи
15
Бали
1
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Huawei
Ну я вот вчера как раз читал, одного уважаемого на просторах ФБ товарища, он говорит, что оптимизаторы могут дать до 25% на незатененном участке. У меня одна станция, вторую построить негде. Но свою я стараюсь оптимизировать по максимуму. У меня уже 45 кВт панелей, из них 7 стоят на юго-восток. Вот думаю, добавить еще 7 на юго-запад, или перейти на оптимизаторы?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
У меня уже 45 кВт панелей, из них 7 стоят на юго-восток. Вот думаю, добавить еще 7 на юго-запад, или перейти на оптимизаторы?
ставьте оптимизаторы, потом расскажете где математика.

Только момент в чем, Вы менять инвертор будете или на Хуавеевских оптимизаторах строить? или на стороннего производителя?
 

Creativ

Tier3
Реєстрування
19 Гру 2020
Дописи
15
Бали
1
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Huawei
ставьте оптимизаторы, потом расскажете где математика.

Только момент в чем, Вы менять инвертор будете или на Хуавеевских оптимизаторах строить? или на стороннего производителя?
Вот как раз соседу есть вариант мой пристроить. Но еще в мониторинг попадаю. Есть время подумать, пока он мощность поднимает.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Ну я вот вчера как раз читал, одного уважаемого на просторах ФБ товарища, он говорит, что оптимизаторы могут дать до 25% на незатененном участке. У меня одна станция, вторую построить негде. Но свою я стараюсь оптимизировать по максимуму. У меня уже 45 кВт панелей, из них 7 стоят на юго-восток. Вот думаю, добавить еще 7 на юго-запад, или перейти на оптимизаторы?
Да многие его читают. Он очень обтекаем в формулировках. Я неоднократно наблюдал стриги, построенные из разных палет. На всех стрингах, при длине 21-22 панели вольтаж расходился на 1-2 Вольта максимум. Что это за панели, которые могут иметь 20% люфта "из коробки". Это мусор а не панели. Поэтому не морочьте себе голову. Добавляйте 7 кВт на юг, если совсем не втерпеж бить рекорды. На 52 кВт панелей, наверно переход на 33 кВт имеет смысл, но реакции облэнерго еще ни разу не было. А вот когда будет, может быть поздно. Синица порой лучше.
 

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
172
Бали
63
Дивіться, чудес не існує. І у казки вірити не варто.
1. Потужність панелей з заводу буде в межах "класу потужності", частіше за все до +5Вт.
2. У справних панелей напруга майже не буде відрізнятися. Якщо на панелі напруга на 30% нижче, то значить там пробитий діод і ніякий оптимізатор не допоможе в тому, хіба що покаже де шукати несправність.
3. У випадку розташування у стрінгу сонячних батарей з різними параметрами (різні панелі або бракований такий самий модуль) струм у стрінгу не буде визначатися струмом найгіршої сонячної батареї. А MPPT визначить таку точку, в якій буде максимальна потужність стрінгу/стрінгів.
4. Оптимізатори варто використовувати з розумом. Завелика їх кількість збільшить кількість компонентів СЕС ледь не вдвічі, а кількість електроніки в десятки разів.
Ну я вот вчера как раз читал, одного уважаемого на просторах ФБ товарища, он говорит, что оптимизаторы могут дать до 25% на незатененном участке. У меня одна станция, вторую построить негде. Но свою я стараюсь оптимизировать по максимуму. У меня уже 45 кВт панелей, из них 7 стоят на юго-восток. Вот думаю, добавить еще 7 на юго-запад, или перейти на оптимизаторы?
 

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43
4. Оптимізатори варто використовувати з розумом. Завелика їх кількість збільшить кількість компонентів СЕС ледь не вдвічі, а кількість електроніки в десятки разів.

Собственно вопрос, я посмотрел более внимательно даташит Huawei 33KTL-M3, и там пишет, что больше 45 кВт по DC грузить нельзя. Чем вызвано данное решение?
 

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
172
Бали
63
Ось остання версія даташиту.
Обмеження по навантаженню відсутні.
Собственно вопрос, я посмотрел более внимательно даташит Huawei 33KTL-M3, и там пишет, что больше 45 кВт по DC грузить нельзя. Чем вызвано данное решение?
 

Вкладення

  • SUN2000-30-40KTL-M3.pdf
    241,1 Кб · Перегляди: 19

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
172
Бали
63
Судячи з усього це обмеження суто номінальне, адже 40KTL-M3 на основі тієї ж апаратної платформи можна вантажити на 60 кВт.
Запитав у колег із штаб-квартири, завтра відповім.
 

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43
Судячи з усього це обмеження суто номінальне, адже 40KTL-M3 на основі тієї ж апаратної платформи можна вантажити на 60 кВт.
Запитав у колег із штаб-квартири, завтра відповім.
А вийшло отримати відповідь?
І як раз по М3 питання - в паралель панелі зі струмом 13,75 можна? Виходить більше 26А. Для таких випадків теж запити треба буде писати?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
А вийшло отримати відповідь?
І як раз по М3 питання - в паралель панелі зі струмом 13,75 можна? Виходить більше 26А. Для таких випадків теж запити треба буде писати?

а, гулять так гулять - в параллель 2 по 18,5А ???)))
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
172
Бали
63
Відповідь є.
В наступній версії інструкції це значення буде підписано, як:
"Рекомендована потужність сонячних батарей"
А вийшло отримати відповідь?
І як раз по М3 питання - в паралель панелі зі струмом 13,75 можна? Виходить більше 26А. Для таких випадків теж запити треба буде писати?
 

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
172
Бали
63
Можна.
Розрахунок на максимальний струм виконується з використанням струму КЗ.
Якщо робочий струм модулів перевищує робочий струм MPPT - нічого страшного. При нормально сконфігурованому масиві це не впливатиме на генерацію.
А вийшло отримати відповідь?
І як раз по М3 питання - в паралель панелі зі струмом 13,75 можна? Виходить більше 26А. Для таких випадків теж запити треба буде писати?
 

Freeman

Tier3
Реєстрування
28 Лип 2018
Дописи
16
Бали
1
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33KTLA

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
А есть информация, какие будут оптимизаторы и по чём? У меня панелей 6 затеняется, было б хорошо на них оптимизаторы поставить.
Насколько знаю, Хуавеевские оптимизаторы на 33КТЛ-А не идут, они только на новую серию, М3 и М0.
Сторонние нужно покупать, разве что так.
 
Угорі