Збірка станції

DOSMOD

Tier2
Реєстрування
2 Вер 2024
Дописи
58
Бали
8
Інвертор
powMR 4.2
Вітаю. Замов з алі комірки, бмску та інвертор. Чекати довго, є час все спланувати. Підскажіть по деяким питанням:
Комірки 280Ач, 8шт, акум буде на 24В. На зарядку і розрядку 0.5С
Інвертор PowMR 4.2Квт
BMS JK 8s 200a, ток балансування 2а

Знаю, що в бмс є свій контролер навантаження, але хотілося б поставили автомат на вихід батареї. Якщо вірно розраховую, то батарея видає 140А. Досить буде автомата на 150а? Чи краще не ризикувати і замовити на 200а?

Також щоб не спалити інвертор на виході з нього хочу поставили автомат на 16А і\або реле навантаження з плавним регулюванням. Що краще?

На вході в інвертор само собою реле напруги і автомати.

Ще є момент з потужністю інвертора. По факту квартира споживає більше, тому хочу автоматизувати перемикання на основу мережу якщо є вхідна електрика. Для цього думаю про АВР. Але поки не находив схеми як подружити АВР з онгрід інвертором, який сам вміє перемикати. Чи є такі схеми?
 
Форум живий?
 
Форум живий.
Ще є момент з потужністю інвертора. По факту квартира споживає більше, тому хочу автоматизувати перемикання на основу мережу якщо є вхідна електрика. Для цього думаю про АВР. Але поки не находив схеми як подружити АВР з онгрід інвертором, який сам вміє перемикати. Чи є такі схеми?
Якщо не помиляюся цей інвертор вміє транзитом спрямовувати від мережі, якщо у вас гібридний інвертор. Дивіться в мануалі, там є про налаштування пріоритету. Мануал PowMr 4.2

Також щоб не спалити інвертор на виході з нього хочу поставили автомат на 16А і\або реле навантаження з плавним регулюванням. Що краще?
16 А навіть при 250В то є 4 кВт, Інвертор має номінал на віддачу 18,2 А, а також при перевищенні допустимого навантаження має сам видавати помилку і уходити в захист. Як на мене то є зайве. Може хтось має іншу думку, буде цікаво вислухати за і проти.
 
Якщо не помиляюся цей інвертор вміє транзитом спрямовувати від мережі, якщо у вас гібридний інвертор.
Дякую за відповідь!
Так, так і є. Але в нього потужність загальна. Якщо є зовнішня мережа, то він всерівно через себе пропустить не більше 4.2квт


видавати помилку і уходити в захист
А якщо глюкане і не піде в захист.. я б краще перестрахувався, якщо це не навредить інвертору. Не навредить же додатковий автомат чи реле?

І як бути з автоматом на акум? Не можу вирішити чи на 150 чи на 200 замовляти з алі. І який краще автомат, на один плюс чи подвійний
 
Насправді відповіді на ці питання є в інструкції.
І як бути з автоматом на акум? Не можу вирішити чи на 150 чи на 200 замовляти з алі. І який краще автомат, на один плюс чи подвійний
200А буде забагато, бо в самому інвенторі встановлено плавкий запобіжник на 150А на лінію батареї, тож автомат на 200 не спрацює, запобіжник вигорить швидше:
1725359410895.png


достатньо однополюсний, та це знову ж таки порівняно з ціною на жменю плавких запобіжників - перевитрата. Та якщо вам так спокійніше - ставте)

Дякую за відповідь!
Так, так і є. Але в нього потужність загальна. Якщо є зовнішня мережа, то він всерівно через себе пропустить не більше 4.2квт

А якщо глюкане і не піде в захист.. я б краще перестрахувався, якщо це не навредить інвертору. Не навредить же додатковий автомат чи реле?
Виробник рекомендує ставити на вхід інвертора зі сторони мережі/генератора відсічний автомат на 32А
На вихід - не визначає, тож мабуть і не потрібно, але знову ж таки це залежить від схеми підключення, у вас же все одно буде це добро підключено в вашу існуючу систему, а там вже є автомати по напрямках/кімнатах/поверхах чи по групах споживачів.
 
Дякую за відповідь!
Так, так і є. Але в нього потужність загальна. Якщо є зовнішня мережа, то він всерівно через себе пропустить не більше 4.2квт



А якщо глюкане і не піде в захист.. я б краще перестрахувався, якщо це не навредить інвертору. Не навредить же додатковий автомат чи реле?

І як бути з автоматом на акум? Не можу вирішити чи на 150 чи на 200 замовляти з алі. І який краще автомат, на один плюс чи подвійний
А ніяк з автоматом на акум, треба ставити запобіжник, бо вразі чого він згорить, а автомат може не вимкнути.
 
А ніяк з автоматом на акум, треба ставити запобіжник, бо вразі чого він згорить, а автомат може не вимкнути.
не зовсім вас зрозумів...
в тому інвенторі вже є запобіжник між ним і аккумуляторною збіркою. якщо хочете поставити ще один рівень захисту (автомат) - ставте, це може бути виправдано для того щоб за потреби відключати батарею фізично від інвентора не лише кнопкою на БМС.

Чи ви маєте на увазі що автомат між інвертором і аккумом - то є зло?
 
Останнє редагування:
бо в самому інвенторі встановлено плавкий запобіжник на 150А на лінію батареї,
Дякую. Тоді замовляю на 150 подвійний автомат. Не бачу сенсу в плавкому запобіжнику, якщо він вже в інверторі. Плюс зручно відмикати батарею.
Виробник рекомендує ставити на вхід інвертора зі сторони мережі/генератора відсічний автомат на 32А
Так, це обовязково, бо і до 7квт квартира і плюс ще на зарядку акумів 1.5квт. І навіть буде більше, на 40. Бо планую через авр напряму пустити 7квт, плюс для зарядки акумів до 1.5квт.

Вже замовив АВР на 100а. Плюс до нього на вхід з мережі шукаю реле таймінгу, щоб якщо щось не так з входом (часто вмикають/вимикають чи мала напруга) авр не клацав лишній раз і не навантажував інвертор.

На вихід - не визначає, тож мабуть і не потрібно
Це один з самих дешевих інверторів, то є сумніви. Краще поставлю і буду спокійний. Поки зупиняюсь на реле напруги.

Підскажіть будь ласка перевірене реле таймінгу на 40а і реле навантаження на виході з інвертора. Дякую
 
не зовсім вас зрозумів...
в тому інвенторі вже є запобіжник між ним і аккумуляторною збіркою. якщо хочете поставити ще один рівень захисту (автомат) - ставте, це може бути виправдано для того щоб за потреби відключати батарею фізично від інвентора не лише кнопкою на БМС.

Чи ви маєте на увазі що автомат між інвертором і аккумом - то є зло?
Звісно що так, я краще вимикач поставлю, бачив я запобіжники в інверторах то він як шмат якогось заліза, або кусок якоїсь перемички, я ще не знаю що мені прийде, але бачив в комплекті на відео є запобіжник окремо, я сумніваюсь що то він йде як запасний, в такому разі коли він вже згорів треба шукати причину, а не пхати туди ще одного і допалювати те що ще вціліло.
 
Підскажіть, а які брати провода для акума і інвертор? Знімати буду явно не більше 140а Вистачить два awg2?

В інструкції до інвертора не знайшов про запобіжник 150а. На якій це сторінці?
І як може бути 150а, якщо при 24в на розряженому акумі при потужності інвертор 4200вт буде 175а?
 
Останнє редагування:
Дякую, тепер бачу. Але як він тоді може видавати 4.2квт...
 
Підскажіть, а які брати провода для акума і інвертор? Знімати буду явно не більше 140а Вистачить два awg2?
це таблична величина,
2awg = 35mm²
для багатожильного мідного кабелю максимальний струм буде 170А,
для багатожильного алюмінієвого кабелю максимальний струм буде 130А.
Тож так - вистачить
 
Тобто ставити саме два кабеля awg2? Бо один тільки 170, не так багато від 140, може грітися
Чи вже awg 4 в два кабеля?
 
А як тоді прорахувати навантаження до перетворення?
Формула закона Уатта виглядає наступним чином:

A = Ватт / Вольт

тож математика для вашого інвертора в теорії виглядає так:
4200 / 24 = 175А зі сторони акумулятора (розряджений)
4200 / 230 = 18,2А зі сторони споживача
Але там не 100% коефіцієнт перетворення, і не враховано інші втрати на опір та іншу магію реального світу, але груба формула для грубого розрахунку виглядає так
 
Якщо зі сторони акума 175, то не виходить з запобіжником. Він же не на стороні виходу?
 
Якщо зі сторони акума 175, то не виходить з запобіжником. Він же не на стороні виходу?
далі треба враховувати що ніколи не завантажують інвертор на 100%, рекомендовано 80%
тож виходить

4200х0.8 / 24 = 140А
що вже вкладається в специфікацію
 
Назад
Угорі