Боремся за свои права. Ограничение мощности дСЭС по солнечным панелям

AlfaZulu

Tier3
Реєстрування
22 Гру 2021
Дописи
9
Бали
3
Сонячні панелі
Canadian Solar, Longi Solar, Jinko Solar
Інвертор
Huawei SUN2000-30KTL-M3
Але питання хто і як це буде підписувати і чи є якась офіційна спілка чи інший громадський орган, який обєднує домашні СЕС. Якщо це буде лист від 1-5 людей толку буде нуль(((
Давно пора поднимать вопрос о создании ассоциации владельцев домашних СЭС. Юридически, я думаю, это может быть некоммерческая общественная организация. С членскими взносами, естественно. Бухгалтерия и юристы на аутсорсинге. Когда мы будем что-то из себя представлять, тогда можно будет рассчитывать, что нас как минимум услышат.
 
Реєстрування
29 Чер 2020
Дописи
9
Бали
3
Давно пора поднимать вопрос о создании ассоциации владельцев домашних СЭС. Юридически, я думаю, это может быть некоммерческая общественная организация. С членскими взносами, естественно. Бухгалтерия и юристы на аутсорсинге. Когда мы будем что-то из себя представлять, тогда можно будет рассчитывать, что нас как минимум услышат.
Ще як один з варіантів, знайти вже існуючу спілку і разом писати. На ютюбі підписаний на канал монтажника, які теж це питання піднімали. З дозволу адмінім можу викласти посилання. Але ми українці, щоб це разом боком не вийшло.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Але ми українці, щоб це разом боком не вийшло.
Вже викладали то відео. Власне то монтажники, і казали вже напишуть лист. Перед розсилкою сьогодні, я переглядав ФБ тої спілки, яка ніби за нас. В них про цей лист ні гу гу.
 
Реєстрування
29 Чер 2020
Дописи
9
Бали
3
Вже викладали то відео. Власне то монтажники, і казали вже напишуть лист. Перед розсилкою сьогодні, я переглядав ФБ тої спілки, яка ніби за нас. В них про цей лист ні гу гу.
Відео різні напевно, про яке я кажу чітко про цей лист йдеться. Посилання вам в приват скинув.
 
Реєстрування
29 Чер 2020
Дописи
9
Бали
3
До речі. В грудні у мого родича, який теж має станцію, 35кВт, суто дахова, на Івано-Франківщині при перевірці місцевого РЕМу Нкре кп хотіли прийти на перевірку, порахувати панелі. Він категорично заборонив приходити без рішення комісіі про перевірку його СЕС та направлення. І як думаєте чим закінчилось?? Відповідь нічим. Ніхто по закону не має права перевіряти домашні СЕС. По правилах, вона перевіряється тільки при здачі в експлуатацію!!!
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
З одного боку так. З іншого, дійсно є зловживання з боку власників. Хтось генерує 33 і мовчить, хоча таких вже менше. Деякі генерують і 50, і їм так само нічого зробити не можуть. Тому щось та приймуть, так просто не залишать.
 
Реєстрування
29 Чер 2020
Дописи
9
Бали
3
З одного боку так. З іншого, дійсно є зловживання з боку власників. Хтось генерує 33 і мовчить, хоча таких вже менше. Деякі генерують і 50, і їм так само нічого зробити не можуть. Тому щось та приймуть, так просто не залишать.
33 то не проблема, э інвертори які з заводу 33 мають і не потрібно в них щось змінювати. Грубо кажучи це не порушення, оскільки за потужність інвертора несе відповідальність виробник. Одна коли стоїть 2 інвертора або не 30квт тоді це порушення з боку власника СЕС. В листі можна прописати щодо врегулювання потужності програмуванням лічильника.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Грубо кажучи це не порушення, оскільки за потужність інвертора несе відповідальність виробник
а як бути з кодами, які встановлюються "руками" при запуску інвертора (деякі з них дозволяють генерацію 33 кВт)? При чому тут виробник..?
 

diminuedo

Tier3
Реєстрування
25 Лис 2021
Дописи
3
Бали
3
Сонячні панелі
Risen rsm 40-8 395m
Інвертор
Solis 30k 5g
Всім доброго дня!
Сам є власником 31 кВт станції в Одеській області. Планую додавати панелі весною, бо поки на 5 кВт працює. Готовий посприяти в нашій боротьбі за кіловати!
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Давно пора поднимать вопрос о создании ассоциации владельцев домашних СЭС. Юридически, я думаю, это может быть некоммерческая общественная организация. С членскими взносами, естественно. Бухгалтерия и юристы на аутсорсинге. Когда мы будем что-то из себя представлять, тогда можно будет рассчитывать, что нас как минимум услышат.
А що ми будемо говорити? ну щоб нас почули...
;) наприклад у 2024 році напевно буде актуальним лозунг " знизити тарифи на ее для населення до рівня зеленого тарифу!"
 
Реєстрування
29 Чер 2020
Дописи
9
Бали
3
а як бути з кодами, які встановлюються "руками" при запуску інвертора (деякі з них дозволяють генерацію 33 кВт)? При чому тут виробник..?
О такий інвертор бачив у домогосподарстві, він по документам 30 кВт, але в пік у статистиці видавав майже 37квт. В налаштуваннях не має, як у хуавей, верхньої полиці, там тільки якісь міфічні відсотки можна вибрати, на які він не дуже чітко реагує. В цьому випадку винна особа чи виробник?
 

_4wd_

Tier3
Реєстрування
11 Сер 2019
Дописи
11
Бали
3
А що ми будемо говорити? ну щоб нас почули...
;) наприклад у 2024 році напевно буде актуальним лозунг " знизити тарифи на ее для населення до рівня зеленого тарифу!"
Ви абсолютно вірно підмітили це реальний розвиток подій який на нас чекає тільки питання часу...

О такий інвертор бачив у домогосподарстві, він по документам 30 кВт, але в пік у статистиці видавав майже 37квт. В налаштуваннях не має, як у хуавей, верхньої полиці, там тільки якісь міфічні відсотки можна вибрати, на які він не дуже чітко реагує. В цьому випадку винна особа чи виробник?

Далі за лічільником можуть РЕС встановити автомат на 50А. І це вже буде Ваша проблема.

З.І. Не розумію взагалі цієї ситуації, РЕС законно може перевіряти або міняти автоматичні вимикачі на ті номінали що прописані в ТУ - там де вважає за потрібне. І тим хто перевиконує план, там де це заважає іншим споживачам, просто доведеться самим дСЕС вирішувати ситуацію із інвертором.
Не дарма ж прораховували, на кожне підключення дСЕС, ТУ за які сплачувались кошти. Як що не вірно пораховано значить є відповідальний проектант. А значить "крайній" в цій ситуаціі вже не може бути дСЕС.
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
946
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Предлагаю всем подумать с другой стороны.
Такое ограничение не позволит строить новые станции мощностями 33-36-39 кВт. Учитывая что в год строится более 10000 станций, то можно говорить о недопоставках 50-70 мегаватт панелей , это недозаработок импортёров, уменьшение инвестиций , и недозаработок монтажных бригад. Если считается что монтаж 1 кВт станции стоит 50 долларов, то только на монтаже одним росчерком чиновника бригады недозаработают за год 2,5 миллиона долларов ! Не берусь судить какой подъем у импортёров и производителей конструкций до монтажа, но можно сказать что чиновник точно обвалил инвестиции в энергосистему страны на миллионы долларов, только один вопрос - зачем ? Явное уменьшение инвестиций , уменьшение налоговых поступлений …
 

AlfaZulu

Tier3
Реєстрування
22 Гру 2021
Дописи
9
Бали
3
Сонячні панелі
Canadian Solar, Longi Solar, Jinko Solar
Інвертор
Huawei SUN2000-30KTL-M3
А що ми будемо говорити? ну щоб нас почули...
;) наприклад у 2024 році напевно буде актуальним лозунг " знизити тарифи на ее для населення до рівня зеленого тарифу!"
Как я понимаю, есть много вопросов, которые ассоциация могла бы помочь решить или повлиять на чьи-то решения на государственном уровне, имея эффективную юридическую и экспертную поддержку. От общих задач до частных юридических проблем членов ассоциации. Говорить (в смысле писать письма, запросы, требовать ответы, инициировать совместные обсуждения и т.д.) с регуляторами и законодателями от имени ассоциации по любому волнующему нас вопросу, в том числе и по обсуждаемому в этой теме.
Меня, да и большинство других наверняка, особо интересует возможность в обозримом будущем продавать излишки генерации в сеть по цене, близкой к рыночной (для юрлиц которая). Для всех владельцев 30-к это больной вопрос. Собственное потребление у нас очень небольшое в сравнении с общей генерацией. Думаю, от имени ассоциации эту возможность можно пытаться продвигать. А по отдельности каждый из нас может надеется только на милость и здравый смысл законодателей.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Ну якось так

Укр


Текстом -
Ви не знаєте, що чекати від влади із введенням Net Metering?
Затримки виплат ваших грошей за Зелений Тариф?
Вас хвилює, що буде у 2030 році і надалі з вашими станціями, після закінчення ЗТ?
Ви хочете якісну лінію до підстанції, а не регулятор напруги?
Прийшов час заявити про себе!


При всьому моєму бажання, один у полі не воїн.
Але ми можемо об'єднатися, і зробити щось краще разом.

Пропоную створити ГО, яке матиме право голосу на правовому, а згодом можливо і на законодавчому рівні.


Мета ГО
Представлення та захист інтересів власників приватних сонячних електростанцій
перед:
Державними структурами - колишніми Обленерго, а тепер ОСР та Енергозбутом, НКРЕКП, Держенергонаглядом
Надання підтримки власникам у суперечках з компаніями - інсталяторами
Я не бачу проблем, дійти до прямого діалогу та отримати підтримку від дистриб'юторів, а згодом і від виробників.
Ми лише на початку шляху розвитку приватної сонячної енергетики. Проблеми монтажних перегонів 2018-2019 років вже зовсім скоро дадуть про себе знати.
Тому, надання підтримки власникам при проблемах із гарантійним обслуговуванням, буде набувати все більшого значення.
Відстоювання перспектив приватної сонячної енергетики після 2029 року
Сподіваюся, ми зможемо дійти і до лобіювання законів, спрямованих на захист інтересів приватної сонячної енергетики.



Вигоди від членства

Отримання юридичної підтримки при спілкуванні з ОСР/Енергозбутами
Допомога у врегулюванні питань виплат за “Зеленим тарифом” саме для приватників
Доступ до напрацювань законодавчої бази, юридична допомога
Продумані договори поставки / гарантійного обслуговування

А ще можна буде отримати
Знижки на страхування СЕС
Знижки на пост сервісне / незалежне обслуговування
Думаю, я зможу домовитися і за моніторинг для переважної більшості типів інверторів у рамках членського внеску.
По мірі розвитку ринку накопичувачів, створення віртуальної енергокомпанії та отримання додаткового прибутку



Звідки візьмуться за все це гроші?
Членські внески. Нормальний моніторинг перекриє ваші витрати, а може і більше.
Ще є плани отримати пеню, яка належить багатьом власникам. Цим можна створити фонд і на оплату адвокатів, бухгалтерів і гадаю ще й залишиться.


Пару слів про себе -
Я такий самий власник домашньої СЕС як і ви, з 2018 року. У тому ж 2018 я заснував і з того часу веду та підтримую форум, присвячений домашнім СЕС, який допоміг уже багатьом власникам.
Є група у ФБ, і ЮтубКанал, присвячений приватним сонячним електростанціям, де я відверто намагаюся говорити про проблеми в сонячній енергетиці.

У мене багато планів та ідей, які можна реалізувати, лише якщо ми будемо разом.

Хочу наголосити. Я нічого не зможу вдіяти без вас.
Станьте частиною команди.
Знаєте інших власників – допоможіть донести до них цю інформацію.
Тільки об'єднавши зусилля, ми зможемо захистити себе та рухатися далі.

Якщо є юристи, які хочуть підтримати рух - буду вдячний, якщо відгукнетеся.

Радий бачити кожного в рядах ГО! Лише разом ми сила!

Я знаю, що багато інсталяторів є ще й власниками сонячних станцій. Не бачу сенсу ставити бар'єра перед тими, хто готовий допомагати та ділитися знаннями. Методів захисту від хитрих інсталяторів немає. Тому вважаю за вірне рішення відкрити можливість членства для всіх. Реклама буде заборонено у всіх видах.


Також, при необхідності, створю і закритий розділ на форумі.

Заздалегідь дякую, і до нових зустрічей сподіваюся вже в особі члена ГО.


Група на ФБ для ГО

Буду вдячний за коментарі та поширення.
 

andrei

Tier1
Реєстрування
23 Сер 2021
Дописи
197
Бали
43
Сонячні панелі
Trina
Может группу и в телегу или ватсат Вайбер? У меня нет фб(
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Может группу и в телегу или ватсат Вайбер? У меня нет фб(
Я подумаю, спам достал. Разве что закрытую группу в Вайбере.
Тут тоже можно отписаться, главное не дублировать с ФБ.
 

zif

Tier3
Реєстрування
24 Гру 2021
Дописи
13
Бали
3
Сонячні панелі
JaSolar
Інвертор
Solis 30k 5g

andrei

Tier1
Реєстрування
23 Сер 2021
Дописи
197
Бали
43
Сонячні панелі
Trina

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Телеграм итого, тем, у кого нет ФБ. В вайбере закрытая группа - только 200 человек
4 года назад, на ФБ я вообще смотреть не мог ((
Пришлось, т.к. все тусят там.
 
Угорі