На що звертати увагу при виборі гібридного інвертора

І декілька фото.
Також папірець на застосунок Smart Life (в мене на ньому ві-фі розетки).
О, нарешті я побачив де вони заховали серійник для ВайФая - він всередені на роз'єми наклеєний. Подивився, в мене він там теж є. Мабуть можна спробувати і до інших хмарних сервісів підключитися. Бо та Smart Life зовсім убога. Хоча мені найбільше сподобалася програма MultiSIBControl. Вона дійсно веде нормальну статистику опитуючи інвертор раз в пару секунд, а не раз в 10-15хвилин як ті хмарні сервіси. Але під неї потрібно буде виділити окремий комп. Наприклад старенький ноутбук або планшет під Віндою. Зате вся статистика буде під рукою, а не десь на серверах в Китаї.
Правда є одна проблема для цієї статистики. Я виявив на своєму інверторі, що у нього вкрай пагана метрологія. Він міряє з великою похибкою струм від панелей. Він його сильно занижує при струмах менше 1А. Тобто там кліщі показують 0.5А, а інвертор показує 0.1А. В результаті інвертор показує і занижену сонячну потужність на 100-200Вт. І все це йде в статистику.
Тому у мене прохання. У кого є кліщі DC, поміряйте сонячний струм на своїх інверторах і порівняйте з тим, що він показує. Особливо цікавлять невеликі струми вранці-ввечері, або коли хмарно. Я хочу зрозуміти, це в мене інвертор такий попався, чи це в них хронічна хвороба. Бо я знайшов в інтернеті схему від схожого інвертора, так по ній видно, що цей струм там вимірюється непрямим способом. Через струмовий трансформатор :oops: вони міряють пульсації струма ключа МРРТ, а потім по них якось вже вираховують постійну складову струма.
 
Через струмовий трансформатор :oops: вони міряють пульсації струма ключа МРРТ, а потім по них якось вже вираховують постійну складову струма.
Не знаю, я свій розбирав там прямо на вході від панелей стоїть така штука
https://www.digchip.com/datasheets/parts/datasheet/2044/L18P020D15.php (яка міряє струм напряму)
но струм все одно менше 2 А не бачить, я думаю що китайці або не відкалібрували або бракований сенсор, цей сенсор китайська копія цього https://www.datasheet4u.com/datasheet-pdf/LEM/HX02-P/pdf.php?id=1437634

ПС: до речі така ж штука міряє і струм батареї (по стороні високої напруги) і теж на 3 А бреше
 
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: Karl
Не знаю, я свій розбирав там прямо на вході від панелей стоїть така штука
https://www.digchip.com/datasheets/parts/datasheet/2044/L18P020D15.php (яка міряє струм напряму)
но струм все одно менше 2 А не бачить, я думаю що китайці або не відкалібрували або бракований сенсор, цей сенсор китайська копія цього https://www.datasheet4u.com/datasheet-pdf/LEM/HX02-P/pdf.php?id=1437634

ПС: до речі така ж штука міряє і струм батареї (по стороні високої напруги) і теж на 3 А бреше
Дякую за відповідь. Так це і є струмовий трансформатор. А як відомо постійний струм він не пропускає. Але там не зовсім постійний струм, а пульсуючий. Бо в інверторі працює перетворювач МРРТ в ключовому режимі. Тому вони міряють ті пульсації і перераховують їх в постійний струм як можуть. Це означає, що можливо ця хвороба вимірювання невеликих струмів є у всіх бюджетних інверторів. Але ніхто про це чомусь не розказує.
До речі ось посилання на сторінку зі схемами інверторів https://www.electronic.kyiv.ua/solar-inverter-service-manual/ Хтось не пожалів. А то деякі блогери-ремонтники в своїх відео їх навіть розмивають щоб конкуренти не побачили :)
 
Так це і є струмовий трансформатор.
Ні це не струмовий трансформатор згідно Даташиту це це датчик струму на основі ефекту холла вимірює від -20 до 20 А.
як сказано в даташите "For the electronic measurement of currents: DC, AC, pulsed, mixed" він міряє струм напряму та видає на виході напругу пропорційно струму
 
Ні це не струмовий трансформатор згідно Даташиту це це датчик струму на основі ефекту холла вимірює від -20 до 20 А.
як сказано в даташите "For the electronic measurement of currents: DC, AC, pulsed, mixed" він міряє струм напряму та видає на виході напругу пропорційно струму
Так, дійсно. Я не додивився. Називається Current Transducer, а не Current Transformer. Тобто струмовий перетворювач. Треба почитати що то за звір. Наче обіцяна точність +-1%. Але там таким і не пахне. Може китайці пагано калібрують інвертори...
 
Купував на аліекспресі 2 інвертора на 6,2квт Sumry.Один приїхав в грудні 23,другий в кінці квітня 2024..Обидва приїхали за 24 дня.Мита не сплачував.Обидва вийшли меньше 12000гр.,За батарею 100а/ч 48в мито було сплачено і їхало довго(замовив в жовтні 2023,приїхало на початку лютого 2024.Зато ціна при доллар 38 вийшло 33000гр.--тоді в країні був дефіцит і ціна була за 55000гр.Станцію на 5,5кВт збирав сам,передивившись та перечитавши трохи літератури. Працює станція з лютого 2024 року.За цей період інвертор одного разу видав помилку--згорів один вентилятор.Поставив з запасного-=-працює далі.
Що не подобається--шумить при навантаженнях та по заряду максимум що видавала станціяґ--4 +квт,але не 5,5.кВт принципі мені і цього достатньо,але питання залишаються.Зелений тариф не підключав,тому особливо не переживаю.Будинок з освітленням і без проблем хватає потужності.
 
Останнє редагування:
Може китайці пагано калібрують інвертори...
Напевно, бо з цого датчика нарряму сігнал на плату керування їде, там фізично ламатися нема чому, програмні калібровки напевно хренові, або сам кітайский датчик
 
Напевно, бо з цого датчика нарряму сігнал на плату керування їде, там фізично ламатися нема чому, програмні калібровки напевно хренові, або сам кітайский датчик
В мене є така гіпотеза. Основна проблема датчиків Холла на DC, це зміщення нуля. Для цього на кліщах DC є кнопка обнулення. А в інверторі мабуть обнулення нема. Судячи з даташита на цей перетворювач, там зміщення може бути +-1%, тобто +-0.2А. Якщо в конкретному екземплярі датчика це зміщення в мінус, то й буде така поведінка. Программа рахує все що в мінус як нуль, бо на PV вході струм може йти тільки в одному напрямку. Ще на такі датчики зміщення дають постійні магніти. Це легко побачити на кліщах DC. Підносимо до них магніт, і вони починають показувати якийсь струм. А в нас корпус інвертора з заліза і може бути намагнічений...
 
Я потім звернув увагу, що наче коробку дійсно вже відкривали (є розріз крізь бумажні наліпки), а потім зверху заліплено скотчем. Чи то Ви робили другий дубль з'йомки? :)
там було 3 дублі ))
 
Назад
Угорі