FAQ Огляд інверторів Deye - Загальна тема

Fedir

Tier3
Реєстрування
14 Лис 2023
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar JKM570N-72HL4
Інвертор
Deye SUN-6K-SG03LP1-EU
З "-" то він в мережу віддає, а не власне споживання
Дозвольте заперечити.
Якщо Ви переглянете ще раз моє вчорашнє вкладення, то побачите що з зовнішньої мережі (Grid) інвертор бере 280Вт, а будинок споживає 210 Вт. Тобто, різниця 70 Вт - і є власне споживання інвертора зі знаком "мінус". Віддачу в мережу я заборонив у налаштуваннях.
 

Kitsune

Tier2
Реєстрування
10 Лис 2021
Дописи
80
Бали
18
Сонячні панелі
18×SOLA370w 38° 18×Risen410w 17°
Інвертор
2×Deye 5K
Стільки страхів , а які проблеми з 241в? За стандартами 230+-10%, тобто 207-253 В це НОРМАЛЬНА напруга, на яку розрахована ВСЯ техніка що вмикається в розетку.
нажаль далеко не усі прилади реально дотримуються того стандарту, гляньте на реальних блочках AC->DC, там ДУЖЕ часто 100-240в діапазон вказано, бо вони універсальні з урахуванням для сша, тому високі напруги не тягнуть.

В мене так пару блочків згоріло, а ризикувати пожежею не хочу, тому або відсікач, або стабіл, в мене мережа погана, тому навіть стабіла не достатньо. Деє регулярно вирубає вхід, помилок не пише, тому не знаю що саме в мережі не подобається.
Сповіщення про такі вирубання збільшуються коли навантаження в селі росте, тому це явно погана якість мережі.
якось так
1713347103500.png
 

miro2x

Tier3
Реєстрування
8 Січ 2023
Дописи
15
Бали
3
Сонячні панелі
Astronergy CHSM54N-HC 425
Інвертор
Deye 6k
за тої ж причини смарт лоад мені не вийшло використати.
Як можна зробити, з власного досвіду - взяти распбері пай, читати дані з інвертора у пайтон скрипті та відносно них вмикати / вимикати навантаження / насоси.
В мене просто бак з водою, 2 труби по 3 ТЕНа кожна та насос який крутить воду через ті труби, далі вмикаю так, щоб покрити усе сонце плюс зменшити великі струми зарядки на акум (в мене 14квт панелі на 10квт деє, 12-14квт може брати лише в сумі навантаження + зарядка акум).
з бойлером складніше, бо треба керувати дімером, який ріже змінний струм по фазі чим зменшує потужність, але ним можна плавно регулювати нагрів бойлеру від 500вт до 2квт з кроком по 100вт чи коло того.
В мене є такий дімер, але ще руки не добрались його використовувати, та і не критично, перший крок в мене 1квт, решта по 500вт, (до 5500вт) мені й це норм, більша плавність не дуже потрібна, як виявилось.
Якщо хочеш розбиратися у схемотехніці та програмуванні - пиши, напишу що знаю.
Або пошукай того, хто шарить та поясни що хочеш, тобі зроблять (пайтон код що читає деє по модбасу через вайфай скину).

Дуже дякую @Kitsune за підказки та деталі свого рішення. Надихнувся ідеєю встановити Home assistant server на Распбері 4 і до нього підключити інвертор. Але поки без Pyton.

Стоїть завдання керувати включенням та виключенням бойлера в залежності від іншого навантаження, що вклчено - щоб потужність інвертора на перевищувала 6квт (відповідно щоб він не входив у захист і відключення). Звісно можна докупити ще один Deye6k інвертор і тоді проблема вирішена, але хотів спробвати щось "складніше".

Так як в мене вже були в наявнсоті різні датчики, вимикачі, реле для розуміного дому від xiaomi, вирішив побудувати таке рішення:
1. Dстановив Home Assistant на Распбері 4. Підключив до нього більшість своїх датчиків та пристроїв, включно з розумною розеткою smart wifi plug від xiaomi в яку увімкнений бойлер.
2. Підключив інвертор до Home Assistant через wifi донгл. Використав custom Add-on - Sunsynk/Deye Inverter Add-on (multi). Пробував підключити через RS485, використовуючи RS4852USB перехідник, але нічого в мене не вийшло. Тому поки залишив підключення через wifi донгл, який як виявилось може передавати дані до HomeAssistant кожні 5 секунд.
а) репозиторій від автора додатку - https://github.com/kellerza/sunsynk
б) ще один репозиторій - https://kellerza.github.io/sunsynk/guide/overview
в) інструкція по встановленню додатка на Home Assistant https://www.youtube.com/watch?v=X_ypBi7iuJc&t=178s
3. Ну і далі налаштував автоматизацію, по прикладу: якщо {потужність інвертора < 3000Вт & smart plug вимкнено} тоді {увімкнути smart plug}. Ну і ще кілька автоматизацій.

Поділився інфою вище з ціллю, що можливо комусь знадобиться інформація про можливість підключення інвертора Deye до Home Assistant використовуючи add-on "Sunsynk/Deye Inverter".
 

Vitamin88888

Tier3
Реєстрування
23 Кві 2024
Дописи
2
Бали
1
Доброго вечора.
Таке питання, мережева СЕС на власне споживання, з ранку коли система просинається, з'являється помилка f24 на 5-10 хв, потім зникає і система запускається.
Що порадете? Дякую.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.083
Бали
113
Доброго вечора.
Таке питання, мережева СЕС на власне споживання, з ранку коли система просинається, з'являється помилка f24 на 5-10 хв, потім зникає і система запускається.
Що порадете? Дякую.
Для початку глянути в мануал, що то за помилка. Ну і вказувати у питанні модель інвертора
 

Vitamin88888

Tier3
Реєстрування
23 Кві 2024
Дописи
2
Бали
1
Для початку глянути в мануал, що то за помилка. Ну і вказувати у питанні модель інвертора
Дякую за відповідь.
135 дея.
Помилка:опір ізоляції сонячних фотомодулів занадто незький.
1.перевірити чи підключення фотомодулів і інвертора є міцним(зроблено)
2.Перевірте чи кабель РЕ інвертора, підключений до землі(зроблено)
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.083
Бали
113
Дякую за відповідь.
135 дея.
Помилка:опір ізоляції сонячних фотомодулів занадто незький.
1.перевірити чи підключення фотомодулів і інвертора є міцним(зроблено)
2.Перевірте чи кабель РЕ інвертора, підключений до землі(зроблено)
135 дея - це 135кВт?
Ну і далі по тексту все розписано. Перевіряйте заземлення і витіки на землю стрінгів
 
Угорі