FAQ Огляд інверторів Deye - Загальна тема

Kitsune

Tier2
Реєстрування
10 Лис 2021
Дописи
80
Бали
18
Сонячні панелі
18×SOLA370w 38° 18×Risen410w 17°
Інвертор
2×Deye 5K
Якщо у Вас щось працюэ не так, це ще не значить що воно погани что то що, може просто ви не змогли то налаштувати.
Якщо в налаштуваннях батареї стоїть
IMG_20221129_155037.jpg

А реальний заряд йде
IMG_20221129_155021.jpg

То сумніваюсь, що це так і "задумано", бо тоді навіщо налаштування взагалі дали якщо вони не впливають?
он Атмосфера за налаштування віддалено Люксповер бере 200дол
то цікаво скільки б платили за таку послугу по Дейе?
А його взагалі реально віддалено налаштовувати?
на home.solarman.cn не бачу ніяких налаштувань, є ще якісь доступи? Підкажіть, як знаєте, чи то теж платно?
 

MikroUser

Tier2
Реєстрування
12 Сер 2021
Дописи
42
Бали
18
Сонячні панелі
Sharp
Інвертор
Deye SUN 5K
Маю питання.

1) В налаштуваннях зарядку батареї УСЮДИ стоїть менше 55в, але по факту бачу на екрані інвертора що заряд буває і 56в. То налаштування на інверторі не працюють? І як коректно налаштувати вольтаж?

2) Як підключити звичайний генератор (не інверторний)? "розетку" з генератора підключили до входу генератора на інверторі (налаштовано на вхід генератора), але інвертор не бере нічого від генератора, навіть коли батарея розряджена, генератор звісно заведений та працює. Чи треба лише інверторний генератор?

3) Мені так виглядає що налаштування на самому інверторі здебільшого не робочі, тому питання де і як нормально налаштовувати цей інвертор?
1. Це специфіка заряду акумуляторів, якщо вникнути в ту тему глибше, то інвертори заряджають акумулятори по спеціальному алгоритму, і струм і вольтаж змінюються під час зарядки. І якщо все налаштоване як треба, то піковий вольтаж під час заряджання має бути 58+ вольт.

2. По генератору, якщо все підключено правильно, то в налаштуваннях потрібно поставити галочки gen signal, gen charge, i виставити ток зарядки від генератора. Але є багато нюансів, такі як параметри вхідного струму, частота сигналу, і заземлення генератора.

Я ще не бачив генераторів, які б видавали чистий синус і тримали частоту, зазвичай частота генератора плаває від 47 до 54герц. А в налаштуваннях інвертора вказано інший діапазон, тому інвертор може не сприймати генератор, потрібно змінювати налаштування вхідного струму, тоді все буде ок.

По акумуляторах, у вас виставлені трошки занижені напруги, і акуми скоріш всього не до кінця заряджаються, бо напруга справних і заряджених гелевих акумів має бути від 13,8 до 14,5 вольт. (це якщо 12в послідовно зєднані).
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
То сумніваюсь, що це так і "задумано", бо тоді навіщо налаштування взагалі дали якщо вони не впливають?
так.

В Дейе всі налаштування мають значеня. Але не всі актуальні. Є такі які ви не використовуєте. Є такі які залежать від інших. Там якась маленька галочка може змінити весь алгоритм. Є ті що керують мержежею. окремі сонцем, інші генератором. І все воно працює.

На зараз у мене в акаунті 50 станцій. І тільки частина з них моя, всі інші попадають туди для налаштування, бо продати є багато бажаючих, а налаштувати, мало хто знає. Мало того, в процесі експлуатації часто просять підправити якісь пороги, змінити режими. От раніше все налаштовано було на максимальне використання сонця, а тепер на максимально з мережі і швидкісний заряд аків.

І при всій повазі, я не в змозі описати кожен пунк, бо їх багато. і між ними є звязок. А налаштування систем це мій хліб теж, я не те щоб розібратися витрачаю багато часу. І ви теж можете в цьому розібратися, це не складно, лиш треба захотіти. Тим паче що виробник дуже добре дає зворотній звязок, і у них можна питати, вони відповідають.
 

Kitsune

Tier2
Реєстрування
10 Лис 2021
Дописи
80
Бали
18
Сонячні панелі
18×SOLA370w 38° 18×Risen410w 17°
Інвертор
2×Deye 5K
Зрозуміло що нічого не зрозуміло.
Треба було купувати простішу систему, без інет доступів та решти наворотів.

Мій генератор походу взагалі не підключити, там частота гуляє ДУЖЕ сильно, куплю зарядку для акумів та підключу її напряму до генератора та батарей, іншого способу не бачу.

А до дейе маю велику претензію щодо документації, там не пояснено толком ніц, до прикладу, по акуму мали б пояснити які там режими заряду наявні, як їх змінювати (таких налаштувань не бачу) та на що реально впливають налаштування вольтажу (бо реальний заряд йде іншими вольтажами). В тих ж зарядних станціях усе просто і зрозуміло, тобто можна ж норм зробити.
Хочу змінити акуми на літій (саморобка, замовлено 16 банок по 3.2В 305Аг), але знайти бмс що вміє спілкуватися з дейе походу не вирішувальна задача (могли б дати опис протоколу спілкування, це ж не пропрієтарний, або хоча б назву протоколів (не з'єднання) по якій можна знайти бмс на алі).

P.S. походу скоро вся інфа в інеті буде платною, пройшли часи опенсорсу та вільного пояснення на форумах, ех, старість...
 

BORI

Tier3
Реєстрування
2 Тра 2021
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Trina
Інвертор
Deye SUN 5K
Зрозуміло що нічого не зрозуміло.
Треба було купувати простішу систему, без інет доступів та решти наворотів.

Мій генератор походу взагалі не підключити, там частота гуляє ДУЖЕ сильно, куплю зарядку для акумів та підключу її напряму до генератора та батарей, іншого способу не бачу.

А до дейе маю велику претензію щодо документації, там не пояснено толком ніц, до прикладу, по акуму мали б пояснити які там режими заряду наявні, як їх змінювати (таких налаштувань не бачу) та на що реально впливають налаштування вольтажу (бо реальний заряд йде іншими вольтажами). В тих ж зарядних станціях усе просто і зрозуміло, тобто можна ж норм зробити.
Хочу змінити акуми на літій (саморобка, замовлено 16 банок по 3.2В 305Аг), але знайти бмс що вміє спілкуватися з дейе походу не вирішувальна задача (могли б дати опис протоколу спілкування, це ж не пропрієтарний, або хоча б назву протоколів (не з'єднання) по якій можна знайти бмс на алі).

P.S. походу скоро вся інфа в інеті буде платною, пройшли часи опенсорсу та вільного пояснення на форумах, ех, старість...
Купіть акумулятор,який працює по кан шині з вашим інвертором.В мене такий самий дейє як у вас.Акумулятор купив Dyness b4850 ,підключив і ніяких налаштувань не робив.Все працює ідеально другий рік.
 
Останнє редагування:

BORI

Tier3
Реєстрування
2 Тра 2021
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Trina
Інвертор
Deye SUN 5K
Хочу змінити акуми на літій (саморобка, замовлено 16 банок по 3.2В 305Аг), але знайти бмс що вміє спілкуватися з дейе походу не вирішувальна задача (могли б дати опис протоколу спілкування, це ж не пропрієтарний, або хоча б назву протоколів (не з'єднання) по якій можна знайти бмс на алі).
Я не ризикував би з саморобками,з ними і до пожежі недалеко.А протокол вам ніхто готовий не надасть,це комерційний продукт,а він коштує грошей.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
Треба було купувати простішу систему, без інет доступів та решти наворотів.
у Вас є шанс зараз, якраз на часі спробувати щось інакше і на солодитися різницею. Добре коли мало бачив, все така гарне, яскраве, там де нас нема.

Мій генератор походу взагалі не підключити, там частота гуляє ДУЖЕ сильно, куплю зарядку для акумів та підключу її напряму до генератора та батарей, іншого способу не бачу.
Треба спочатку налаштувати інвертор, а іншим шляхом зрозуміти логіку його роботи. Він не буде сприймати генератора коли вам заманеться, він буде його хотіти коли йому він треба


А до дейе маю велику претензію щодо документації, там не пояснено толком ніц, до прикладу, по акуму мали б пояснити які там режими заряду наявні, як їх змінювати (таких налаштувань не бачу) та на що реально впливають налаштування вольтажу (бо реальний заряд йде іншими вольтажами).
Дам доста інформації для Вас. А інженери мають інший рівень знань, який їм допомагає все то розуміти. Але таких мало(((


P.S. походу скоро вся інфа в інеті буде платною, пройшли часи опенсорсу та вільного пояснення на форумах, ех, старість...
ну, таке життя. їсти хочуть всі
 

MikroUser

Tier2
Реєстрування
12 Сер 2021
Дописи
42
Бали
18
Сонячні панелі
Sharp
Інвертор
Deye SUN 5K
Мій генератор походу взагалі не підключити, там частота гуляє ДУЖЕ сильно, куплю зарядку для акумів та підключу її напряму до генератора та батарей, іншого способу не бачу.
В параметрах вхідної напруги можна вказати нижній і верхній поріг частоти, *45-55герц, і все буде працювати, перевірено особисто на 3х різних генераторах, на різних інверторах. Але треба звернути увагу на той факт, що інвертор деє аналізує параметри вхідного струму від 60 до 120 секунд, перед тим як пустити його далі, тобто потрібно чекати поки піде заряд від генератора.

Як для мене то з Deye все чітко і зрозуміло, і працюють вони чудово зі всім що там передбачено, в тому числі BMS. Із зарядкою акб теж проблем нема, але тут знову потрібні знання щодо типів акумуляторів, номінальних струмів і вольтажу зарядки.
Треба врахувати що зараз не радянський союз, і жоден виробник не дає детальних схем і документації, а розраховує на те, що звичайний користувач не буде лізти в той ліс, а викличе професіонала, який в тих водах добре плаває, і все налаштує як треба.
 
Останнє редагування:

MikroUser

Tier2
Реєстрування
12 Сер 2021
Дописи
42
Бали
18
Сонячні панелі
Sharp
Інвертор
Deye SUN 5K
Якщо цікаво, моя особиста думка - заряжати акуми від генератора, то може дозволити собі хіба нафтовий магнат)) Я зарядку від генератора протестував а потім відключив взагалі.
1 квт від генератора, це приблизно 30-40 грн. Зарядити мої акуми це +-600 грн, і вистачить заряджених приблизно на 6-7 годин. Це 100 грн година.
А якщо живити будинок напряму від генератора, то виходить в 3 рази економніше.
 

XIAN

Tier3
Реєстрування
2 Гру 2022
Дописи
2
Бали
3
Вітаю! Замовив собі DEYE 6k-sg05-lp1, але побачив відгуки на англомовних форумах про високочастотний шум, в районі 15КГц при роботі від акумулятора. В деяких людей окрім інвертора ще і блоки живлення іншої техніки починають пищати. Чи не стикалось шановне панство з такою проблемою?
 

MikroUser

Tier2
Реєстрування
12 Сер 2021
Дописи
42
Бали
18
Сонячні панелі
Sharp
Інвертор
Deye SUN 5K
Нічого такого немає, все працює як годинник.
В кого пищать блоки живлення - то проблема із синусоїдою, бо деякі інвертори і дбж не сприймають апроксимовану на вході. Але інвертори деє видають чистий синус на виході, і в мене особисто ще не було жодного приладу який би не працював від інверторів, тимбільше останній місяць, коли будинок від інверторів і акб працює 16-20 годин на добу.

Загалом щоб розібратись в будь-якій проблемі, потрібен спеціаліст в тій справі і відповідне обладнання, бо "експертів" на форумах є дуже багато, і всім вірити то себе не поважати.
 
  • Like
Реакції: XIAN

XIAN

Tier3
Реєстрування
2 Гру 2022
Дописи
2
Бали
3
Нічого такого немає, все працює як годинник.
В кого пищать блоки живлення - то проблема із синусоїдою, бо деякі інвертори і дбж не сприймають апроксимовану на вході. Але інвертори деє видають чистий синус на виході, і в мене особисто ще не було жодного приладу який би не працював від інверторів, тимбільше останній місяць, коли будинок від інверторів і акб працює 16-20 годин на добу.

Загалом щоб розібратись в будь-якій проблемі, потрібен спеціаліст в тій справі і відповідне обладнання, бо "експертів" на форумах є дуже багато, і всім вірити то себе не поважати.
Отут чутно, Sunsynk це рібренд DEYE. Нюанс у тому що не всі можуть чути, чисто фізіологічно, кращій показник це в жінки або дітей запитувати, в них слух краще зазвичай)

Хочу змінити акуми на літій (саморобка, замовлено 16 банок по 3.2В 305Аг), але знайти бмс що вміє спілкуватися з дейе походу не вирішувальна задача (могли б дати опис протоколу спілкування, це ж не пропрієтарний, або хоча б назву протоколів (не з'єднання) по якій можна знайти бмс на алі).
Ось вам BMS сумісний, виробник Seplos, можна і відгуки знайти і документація на сайті є. Зверніть увагу на те, що струм балансування максимум 150мА, дехто ставить ще додатковий балансир.
DEYE по світу продається ще під марками Sunsynk, та Sol-Ark і в кацапні ще є якийсь рібренд, але шось інфи по ньому немає, то пофіг як зветься) То на форумах можна знайти массу інфи корисної, якщо ще і по цим назвам шукати. Єдине що в Sunsynk прошивка відрізняється, ідентичність налаштувань не стовідсоткова, в Sol-Ark не знаю.
 
Останнє редагування:

BORI

Tier3
Реєстрування
2 Тра 2021
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Trina
Інвертор
Deye SUN 5K
Вітаю! Замовив собі DEYE 6k-sg05-lp1, але побачив відгуки на англомовних форумах про високочастотний шум, в районі 15КГц при роботі від акумулятора. В деяких людей окрім інвертора ще і блоки живлення іншої техніки починають пищати. Чи не стикалось шановне панство з такою проблемою?
В моєму Deye немає такої проблеми. Дуже гарний апарат,точно працює як годинник.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
Нічого такого немає, все працює як годинник.
В кого пищать блоки живлення - то проблема із синусоїдою, бо деякі інвертори і дбж не сприймають апроксимовану на вході. Але інвертори деє видають чистий синус на виході, і в мене особисто ще не було жодного приладу який би не працював від інверторів, тимбільше останній місяць, коли будинок від інверторів і акб працює 16-20 годин на добу.

Загалом щоб розібратись в будь-якій проблемі, потрібен спеціаліст в тій справі і відповідне обладнання, бо "експертів" на форумах є дуже багато, і всім вірити то себе не поважати.
якщо буди от відвертим ну так, десь на 100кГц приблизно, то синусу нема ні в одного інвертора. бо всі інверториормують його чином модуляції.

так от, в мене 12К, і дещо на деяких приладах чутно. трансформатоні блоки живлення дещо шумлять інакше.

справа в тому що то все буде мінятися і від чайник вмикнете і буде інший шум, мікроволновку. і знов інше. бо все то взаємодіє в мережі
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
946
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Такая реклама Deye что уже захотелось купить 5кВт модель )
 

Kitsune

Tier2
Реєстрування
10 Лис 2021
Дописи
80
Бали
18
Сонячні панелі
18×SOLA370w 38° 18×Risen410w 17°
Інвертор
2×Deye 5K
В параметрах вхідної напруги можна вказати нижній і верхній поріг частоти, *45-55герц, і все буде працювати, перевірено особисто на 3х різних генераторах, на різних інверторах. Але треба звернути увагу на той факт, що інвертор деє аналізує параметри вхідного струму від 60 до 120 секунд, перед тим як пустити його далі, тобто потрібно чекати поки піде заряд від генератора.
навіть при 45-65 не працює, частота червоним (52-54) та й усе.
Тестили вже без порта генератора, генератор подавали на вхід замість фази мережі, я думаю це кращий варіант, бо тоді це по факту живити будинок від генератора.
Скоріш за все треба інверторний генератор, щоб усе працювало.

Як для мене то з Deye все чітко і зрозуміло, і працюють вони чудово зі всім що там передбачено, в тому числі BMS. Із зарядкою акб теж проблем нема, але тут знову потрібні знання щодо типів акумуляторів, номінальних струмів і вольтажу зарядки.
Треба врахувати що зараз не радянський союз, і жоден виробник не дає детальних схем і документації, а розраховує на те, що звичайний користувач не буде лізти в той ліс, а викличе професіонала, який в тих водах добре плаває, і все налаштує як треба.
я не вірю в існування професіоналів, мені вже один налаштовував, доналаштовувався що батареї стали заряжатися 54в замість 56+ (при налаштуваннях 56 в опції батарей, ті 54 він поставив в погодинній системі роботи) а генератор так і не працює. Враховуючи що він це робив віддалено та мене не повідомив, було не дуже приємно коли пропало світло й акуми не заряджені.
Таких "професіоналів" більшість, не будучи професіоналом самостійно не можливо відрізнити ху-іс-ху.

UPD 2024:
проблема не в інверторі, а в генераторі, він просажується від навантаження та АВР не встигає, інвертор бачить просадку та вирубає вхід.
Вирішення - плавно розганяти потужність, підключення на вхід, в хаті включати щось поступово для розгону, в інверторі обмежити купівлю в налаштуваннях потужністю генератора, після розгону інвертор побачить що є спроживання та на зарядку кине лише залишки, а споживання потім вимкнути плавно, тоді усе перейде на зарядку акума.
 
Останнє редагування:

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.080
Бали
113
навіть при 45-65 не працює, частота червоним (52-54) та й усе.
Тестили вже без порта генератора, генератор подавали на вхід замість фази мережі, я думаю це кращий варіант, бо тоді це по факту живити будинок від генератора.
Розробник думав по інакшому. Але вам видніше

я не вірю в існування професіоналів
З таким перфекціоніським ставленням і не розумінням глибини питання, звісно зрозуміла віра.

У вас напруга з гени має тільки два параметри. А для інвертора там "сотня" пунктиків, які він вимушено бачить.
 

MikroUser

Tier2
Реєстрування
12 Сер 2021
Дописи
42
Бали
18
Сонячні панелі
Sharp
Інвертор
Deye SUN 5K
я не вірю в існування професіоналів, мені вже один налаштовував, доналаштовувався що батареї стали заряжатися 54в замість 56+ (при налаштуваннях 56 в опції батарей, ті 54 він поставив в погодинній системі роботи) а генератор так і не працює. Враховуючи що він це робив віддалено та мене не повідомив, було не дуже приємно коли пропало світло й акуми не заряджені.
По заряду акумуляторів, і вольтажу, даю інформацію для загального розуміння процесу

Всі "розумні" інвертори або зарядні пристрої заряджають акуми по певному алгоритму, під час якого змінюється сила струму і вольтаж.
Мета першого етапу зарядки - досягнення акумуляторами вольтажу зазначеного в Absorption Voltage, при цьому використовується сила струму (ампераж) зазначений в налаштуваннях.
Друга стадія зарядки - це зменшення зарядного струму, і заряд акумуляторів напругою зазначеною в Float Voltage.
Третя - нормалізація. Знову піднімається зарядний струм і вольтаж, в інверторі це значення позначається як Equalisation Voltage

Всі ці стадії зарядки - це частина складного хімічного процесу, який дозволяє акумулятору накопичити максимальний заряд.
Правильна і повна зарядка свинцевмісних акумуляторів може тривати більше 10 годин, бо згідно технічної документації після завершення основного циклу зарядки йде ще 2-3 цикли нормалізації, і між тими циклами може бути 3-4 години.
То в LifePo i LiIon акумів все простіше.

Налаштування вольтажу зарядки інвертора Deye для AGM акумуляторів.
Float Voltage - 55.2 V
Absorption voltage - 58.4 V
Eqгalisation Voltage - 58.4 V
Категорично не рекомендується використання акумуляторів без балансирів, в такому разі після 1-2 місяців активного використання, із 4х підключених послідовно батарей, дві крайні плюсові будуть постійно недозаряджені, і швидше вийдуть з ладу.

По підключенню генератора - рекомендую звернутись в підтримку deye, описати проблему, модель генератора. і показання по частоті \ вольтажу, бо в мене таких проблем нема, перевірено на звичайних (не інверторних) генераторах.
 

Вкладення

  • зображення_2022-12-08_172115481.png
    зображення_2022-12-08_172115481.png
    48,6 Кб · Перегляди: 21
Угорі