Отчёт о выработке в 2019, 33,4 и 40 кВт станций

Monthly Production: 4607.8kWh за май 2020 поле 34,5 квт инветор Solis 30k 4-го поколения
 
область Днепропетровская Верхнеднепровский район
 
Секрет "полишинеля" для меня раскрыт.
Увы, станции что моно, что поли, что half cell дали приблизительно один результат. Ни о каких выгодах установки более технологичных панелей я не заметил.
Из интересного - станция которая находится в поле и далеко в поле, на самых простых Ja Solar 265 показала наилучший результат, в связи с полным отсутствием затенения и лучшей вентиляцией.
Инвертор находится в доме. Тоесть все потери в линии учтены, и все равно она лучшая.

Порадовал месяц, лучший день станции выдали 270+-4 кВт*ч, лучший результат за год наблюдений станции 39кВт.

Ну я еще посмотрю, как себя покажут панели осенью и как будет идти деградация, но пока отличий не заметно вообще.
 
Секрет "полишинеля" для меня раскрыт.
Увы, станции что моно, что поли, что half cell дали приблизительно один результат. Ни о каких выгодах установки более технологичных панелей я не заметил.
Из интересного - станция которая находится в поле и далеко в поле, на самых простых Ja Solar 265 показала наилучший результат, в связи с полным отсутствием затенения и лучшей вентиляцией.
Инвертор находится в доме. Тоесть все потери в линии учтены, и все равно она лучшая.

Порадовал месяц, лучший день станции выдали 270+-4 кВт*ч, лучший результат за год наблюдений станции 39кВт.

Ну я еще посмотрю, как себя покажут панели осенью и как будет идти деградация, но пока отличий не заметно вообще.
В мене також Ja Solar 280 poli. 30,8 кВт. Розміщення на даху, у різні боки, ще й затінення трохи. Найкращий день червня (Житомирська обл) 208 кВт. (6,75 кВт на 1 кВт DC)
:) Збирався купувати моно, але почитавши гарантійні зобовязання виробника ( вони трохи різні на моно та полі) купив полі. І від Solar Edge, після ретельного вивчення даних моніторингу різних станцій, відмовився... Хоча моніторинг там шикарний...
 
В мене 32 кВт дали 5137. На жаль, пару разів відрубали світло. Але місяць був вдалий
 
В мене також Ja Solar 280 poli. 30,8 кВт. Розміщення на даху, у різні боки, ще й затінення трохи. Найкращий день червня (Житомирська обл) 208 кВт. (6,75 кВт на 1 кВт DC)
:) Збирався купувати моно, але почитавши гарантійні зобовязання виробника ( вони трохи різні на моно та полі) купив полі. І від Solar Edge, після ретельного вивчення даних моніторингу різних станцій, відмовився... Хоча моніторинг там шикарний...

Не погано, але показує, що перегруз не шкодить.
Ух. Я щось такого по гарантії навіть не пробував читати. А можно тикнути зсилкою?
І про Solar Edge здивували. Що горять оптимізатори - так. Але що виробляють менше за інших - ні, не чув жодого разу.
 
Не погано, але показує, що перегруз не шкодить.
Ух. Я щось такого по гарантії навіть не пробував читати. А можно тикнути зсилкою?
І про Solar Edge здивували. Що горять оптимізатори - так. Але що виробляють менше за інших - ні, не чув жодого разу.
По гарантії. на офіційних сайтах виробників ( https://www.jasolar.com/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=281&id=10 )
нижче вирізка. увагу на цифри деградації (зниження продуктивності). висновки кожен робить для себе сам.
upload_2020-7-1_22-29-20.png
По солар еджу я не говорив що він виробляє менше... по моїх спостереженнях (це моя субєктивна думка) оптимізатори дають в теорії біля 1,5-3% в плюс. по економіці краще доставити пару панелей. Хоча в ньому є і свої переваги - панелі кидай де хоч, скільки хоч, як хочеш...
за посиланням https://monitoringpublic.solaredge.com/solaredge-web/p/home/public?locale=en_US моніторинг станцій на публічному сайті. кожен може глянути і порівняти по виробітку на встановлену потужність ДС своїх станцій.
 
Не погано, але показує, що перегруз не шкодить.
Ух. Я щось такого по гарантії навіть не пробував читати. А можно тикнути зсилкою?
І про Solar Edge здивували. Що горять оптимізатори - так. Але що виробляють менше за інших - ні, не чув жодого разу.
і оптимізатори вже не так горять... це знайомий австралієць говорив. а у них солареджів натикано багато
 
По гарантії. на офіційних сайтах виробників ( https://www.jasolar.com/index.php?m=content&c=index&a=show&catid=281&id=10 )
нижче вирізка. увагу на цифри деградації (зниження продуктивності). висновки кожен робить для себе сам.
Моно трохи краще в цьому плані, але за розумним розривом в ціні. Переплачувати багато точно не вартує.
 
Monthly Production: 5284,3kWh за июнь 2020 поле 34,5 квт инветор Solis 30k 4-го поколения (два дня без е/э сгорел автомат входной)
 
Август выдался самым солнечны, за последний год.
Станции выдали 6600 +- 100
В Июне было 6200 +- 100
 
У меня 35,4 кВт июнь 5660 июнь 5910 август 5830 Жара сильно влияет.
Да, последний день августа был самым жарким, почти не было обрезания мощности.
Но могу заметить, что разницы в работе халф селл, обычных и моно не очень то наблюдается...
 
Пора подвести итоги.
Сентябрь - 5400 - 5800
Октябрь провальный, 2350 - 2650

Разрыв растет из за усиления затенения на некоторых участках.
 
Назад
Угорі