Українська система моніторингу і конфігурації інверторів

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
Продукт на основі Raspberry PI не може стабільно працювати на віддаленій станції з мобільним модемом, тестили знаєм. А як себе флешки почувають з часом? Дешевий китайський usb-rs485? Без супрессорів і гальванічної розвязки - смерть приладу навіть при далекій блискавці. Кабінет непоганий але от залізо максимально не надійне і доцільне.
Доброго ранку) Почитайте про особливості використання у нашому випадку. Для usb-rs485 - використовуємо трошки надійніші і беспечніші пристрої схожого формату:
1633089690119.jpeg
З модемами - три пристрої з GSM - півтора роки роботи, політ нормальний.
 

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
Продукт на основі Raspberry PI не може стабільно працювати на віддаленій станції з мобільним модемом, тестили знаєм. А як себе флешки почувають з часом? Дешевий китайський usb-rs485? Без супрессорів і гальванічної розвязки - смерть приладу навіть при далекій блискавці. Кабінет непоганий але от залізо максимально не надійне і доцільне.
У нашому випадку мінімізовано проблеми з життєвим циклом СД - карток - знали, плавали так би мовити. Ми відмовилися від оригінальної ОС у користь своєї, з власним DeviceFleet management. Тому за всіми
1633089962273.png
 

pranik

Tier3
Реєстрування
1 Жов 2021
Дописи
7
Бали
3
Распберрі в такому випадку трохи оверкілл). на вулиці десь в селі так не поставиш, пило-термо-волого захисту теж немає як я зрозумів. Я не критикую, просто не бачу переваг а недоліків забагато. Також цікавить watchdog бо мены до станції 200 км їхати і не хочеться їхати щоб ребутати прилад.
UPD. "The operating temperature for a Raspberry Pi is between 0°C and 85°C. "
Дякую.
 
Останнє редагування:

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
Распберрі в такому випадку трохи оверкілл). на вулиці десь в селі так не поставиш, пило-термо-волого захисту теж немає як я зрозумів. Я не критикую, просто не бачу переваг а недоліків забагато. Також цікавить watchdog бо мены до станції 200 км їхати і не хочеться їхати щоб ребутати прилад.
Дякую.
Не критикую та "на вулиці десь в селі так не поставиш, пило-термо-волого захисту теж немає як я зрозумів." у одному реченні не сумісні) У чому саме оверкілл? Ви ознайомилися з повним переліком функцій які ми пропонуємо? " 200 км їхати і не хочеться їхати щоб ребутати прилад" - у нас він працює завжди, якщо мережа зникла або щось пішло не так - ви отримаєте про це сповіщення. Ребутати самі малинки треба якщо вони підвисають (а в нас у нас вони не підвисають за рахунок архітектури, у крайніх випадках - ми можемо їх перезавантажувати дистанційно) UPD: The Pi worked fine down to at least -42C when the batteries powering it froze. Не вірте першим же заголовкам в інтернеті :) - довіряйте досвіду.
1633092944495.png
 
Останнє редагування:

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
Распберрі в такому випадку трохи оверкілл). на вулиці десь в селі так не поставиш, пило-термо-волого захисту теж немає як я зрозумів. Я не критикую, просто не бачу переваг а недоліків забагато. Також цікавить watchdog бо мены до станції 200 км їхати і не хочеться їхати щоб ребутати прилад.
UPD. "The operating temperature for a Raspberry Pi is between 0°C and 85°C. "
Дякую.
RS-485 підтримує передачу по кабелю довжиною до 100м, а буває і далі за деяких умов, тому ставте його в КТП, або там де є вайфай роутер, який ви не будете теж ставити на вулиці, або підключіть модем і залиште його в більш надійному місці, протягніть кабель до інвертору - і буде вам щастя.
 

pranik

Tier3
Реєстрування
1 Жов 2021
Дописи
7
Бали
3
У нашому випадку мінімізовано проблеми з життєвим циклом СД - карток - знали, плавали так би мовити. Ми відмовилися від оригінальної ОС у користь своєї, з власним DeviceFleet management. Тому за всіми
Не критикую та "на вулиці десь в селі так не поставиш, пило-термо-волого захисту теж немає як я зрозумів." у одному реченні не сумісні) У чому саме оверкілл? Ви ознайомилися з повним переліком функцій які ми пропонуємо? " 200 км їхати і не хочеться їхати щоб ребутати прилад" - у нас він працює завжди, якщо мережа зникла або щось пішло не так - ви отримаєте про це сповіщення. Ребутати самі малинки треба якщо вони підвисають (а в нас у нас вони не підвисають за рахунок архітектури, у крайніх випадках - ми можемо їх перезавантажувати дистанційно) UPD: The Pi worked fine down to at least -42C when the batteries powering it froze. Не вірте першим же заголовкам в інтернеті :) - довіряйте досвіду.
Просто в мене станція фактично серед поля, вайфаю немає 2g тільки з зовнішною антеною.
""(а в нас у нас вони не підвисають за рахунок архітектури, у крайніх випадках - ми можемо їх перезавантажувати дистанційно)""
Ви хороші розробники софта але про залізо мало знаєте. В малинці память без ECC, звичайна флешка навіть змонтована у RO добре відмовляє з часом особливо в полі інвертора. Як можна перезавантажити прилад якщо він підвис або в kernel panic впав і не в мережі? Нарахунок діапазону роботи малинки так як bga компоненти виходять з ладу при циклічній зміні температури. Я про те що потужності малинки вистачає для обробки данних пари сотень інверторів). Взагалі прилад до якого через юзб натикані модулі gsm і modbus не виглядають готовим приладом. Це DYI, собі можна поставити а от людям я б побоявся. Це моє IMHO так що не ображайтесь.
 
Останнє редагування:

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8

Просто в мене станція фактично серед поля, вайфаю немає 2g тільки з зовнішною антеною. Як можна перезавантажити прилад якщо він підвис і не в мережі? Нарахунок діапазону роботи малинки так як bga компоненти виходять з ладу при циклічній зміні температури. Я про те що потужності малинки вистачає для обробки данних пари сотень інверторів). Взагалі прилад до якого через юзб натикані модулі gsm і modbus не виглядають готовим приладом. Це DYI, собі можна поставити а от людям я б побоявся. Це моє IMHO так що не ображайтесь.


Просто в мене станція фактично серед поля, вайфаю немає 2g тільки з зовнішною антеною. Як можна перезавантажити прилад якщо він підвис і не в мережі? Нарахунок діапазону роботи малинки так як bga компоненти виходять з ладу при циклічній зміні температури. Я про те що потужності малинки вистачає для обробки данних пари сотень інверторів). Взагалі прилад до якого через юзб натикані модулі gsm і modbus не виглядають готовим приладом. Це DYI, собі можна поставити а от людям я б побоявся. Це моє IMHO так що не ображайтесь.
Ви так і не прочитали мої повідомлення, повністю ігноруючи аргументи та зауваження) Тоді приведу повний опис для вас, для того, щоб ви це прочитали)
1) Пристрій у 99% не буде підвисати через особливості архітектури нашої ОС. Я про це вже зауважив. Почитайте що таке Yocto Linux у парі з Docker - тоді буде сенс з вами спілкуватися.
2) Я за 6 років роботи з малинками жодного разу не зустрічав проблем у роботі, та тим, що відпадають чи пошкоджуються елементи на платі, що вироблені по принципу BGA. Якщо знайдете на англомовному форумі докази - то чекаю лінк, і пруф.
3) Для одного інвертору потужності і справді забагато, тому ми розробили окремий моніторинг для власників ДСЕС із власною полегшеною версією моніторингу, де аналогічний функціонал для 1-2 інверторів.
4) Через особливості нашого підходу та уніфікацію протоколів - ми можемк здійснювати моніторинг Huawei + Kstar + Growatt одночасно, а от якраз для цього необхідна велика обчислювальна потужність. Наші пристрої доступні напряму через два боти, а також зберігають інформацію у собі, у разі відсутності інтернету - чого не досягти тими ж DIY на ESP від Атмосфери)
5) Про це спитайте у 103 клієнтів що користуються нашим рішенням кожного дня - не думаю що вони відмовляються від наших послуг.
6) Універсальність не завжди гарна, але ми працюємо над тим, щоб усе виглядало максимально сучасно та гарно, щоб потім не було заяв про DIY)
7) Ваш випадок це статистична помилка, тому що у 90% випадках умови інші, і кращі. Якщо відпаде канал зв'язку - дані зберіжуться на пристрої, а коли канал відновиться - ви отримаєте про це сповіщення. Повторюючи тезис про підвисання (див пункт 1.)
8) З приводу ECC памяті я прекрасно усе розумію, ми навіть якось закупили флеш-пам'ять одного виробника, і довелося відкликати партію пристроїв і міняти память на флешки які ставлять у проф відеокамери - а там стійкість до RW операцій закладена as is, тому що відео писати у 4к то не хухри мухри)
Сподіваюся прояснив ситуацію у повному обсязі - якщо будуть питання - звертайтеся.
 
Останнє редагування:

pranik

Tier3
Реєстрування
1 Жов 2021
Дописи
7
Бали
3
Ви так і не прочитали мої повідомлення, повністю ігноруючи аргументи та зауваження) Тоді приведу повний опис для вас, для того, щоб ви це прочитали)
1) Пристрій у 99% не буде підвисати через особливості архітектури нашої ОС. Я про це вже зауважив. Почитайте що таке Yocto Linux у парі з Docker - тоді буде сенс з вами спілкуватися.
2) Я за 6 років роботи з малинками жодного разу не зустрічав проблем у роботі, та тим, що відпадають чи пошкоджуються елементи на платі, що вироблені по принципу BGA. Якщо знайдете на англомовному форумі докази - то чекаю лінк, і пруф.
3) Для одного інвертору потужності і справді забагато, тому ми розробили окремий моніторинг для власників ДСЕС із власною полегшеною версією моніторингу, де аналогічний функціонал для 1-2 інверторів.
4) Через особливості нашого підходу та уніфікацію протоколів - ми можемк здійснювати моніторинг Huawei + Kstar + Growatt одночасно, а от якраз для цього необхідна велика обчислювальна потужність. Наші пристрої доступні напряму через два боти, а також зберігають інформацію у собі, у разі відсутності інтернету - чого не досягти тими ж DIY на ESP від Атмосфери)
5) Про це спитайте у 103 клієнтів що користуються нашим рішенням кожного дня - не думаю що вони відмовляються від наших послуг.
6) Універсальність не завжди гарна, але ми працюємо над тим, щоб усе виглядало максимально сучасно та гарно, щоб потім не було заяв про DIY)
7) Ваш випадок це статистична помилка, тому що у 90% випадках умови інші, і кращі. Якщо відпаде канал зв'язку - дані зберіжуться на пристрої, а коли канал відновиться - ви отримаєте про це сповіщення. Повторюючи тезис про підвисання (див пункт 1.)
Сподіваюся прояснив ситуацію у повному обсязі - якщо будуть питання - звертайтеся.
1) linux. Яка така особлива архітектура? Я 4 роки працюю infrastructure engineer так що с серверами маю справу і про kubernetes та docker знаю і з ними працюю кожен день. З лінуксом працюю років 10 і бачив kernel panic навіть на серверах з ECC памятю, і мовчу про не industrial grade малинку.
2) В тепличних умовах дому\офісу проблем може і не бути.
3,4) Велика потужність щоб зчитати сотню-другу байт з modbus rtu і пульнути через tcp чи http багато потужності не треба. Данні повинні бути у реалтаймі а не зберігатись на пристрої (що говорить про те що у вас флешка не в RO змонтована і буде вмирати).
7) Ахх мій випадок такий же як у більшості. Якщо станція вдома то справлятись будуть і штатні wifi свистки.
Про прилад в оренду зовсім мовчу, так в світі ніхто не робить.
 

pranik

Tier3
Реєстрування
1 Жов 2021
Дописи
7
Бали
3
Якщо вам цікаво ось станція в полі яка шле данні по GPRS в реальному часі у вінницькій області за 5 міс на інверторі Kstar також підтримується Huawei та Solis. І все це без малинки в герметичному корпусі з комплектуючими industrial grade.
1633105265938.png
 

pranik

Tier3
Реєстрування
1 Жов 2021
Дописи
7
Бали
3
Доречі. Щось впало. Як можна щось говорити про малинку якщо ваш сайт теж падає1633105642206.png
 

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
Доречі. Щось впало. Як можна щось говорити про малинку якщо ваш сайт теж падаєПереглянути вкладення 2174
Йой, я пост писав майже рік назад, ми вже давно звідти демо прибрали, вибачте що не виправив пост. Зараз би оцінювати стан справ, не знаючи всіх особливостей. Я посилання приберу, щоб не було зайвих питань потім :)
 

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
Якщо вам цікаво ось станція в полі яка шле данні по GPRS в реальному часі у вінницькій області за 5 міс на інверторі Kstar також підтримується Huawei та Solis. І все це без малинки в герметичному корпусі з комплектуючими industrial grade.
Переглянути вкладення 2173
То ви прийшли сюди для того щоб показати своє невдоволення підходом і показати власну систему і рішення на Grafani?) Ви часом не ці чудові люди які спіратили назву і намагаються продавати моніторинг під іншим соком? https://solarcontrol.com.ua/ Графана це звичайно чудово - але не дуже user-friedly для не інженерів.
Плюс я бачу що ви зарєєструвалися лише для того, щоб відписати у нашу тему) Але нічого, чорний піар - це теж піар. Дякую)
 

pranik

Tier3
Реєстрування
1 Жов 2021
Дописи
7
Бали
3
То ви прийшли сюди для того щоб показати своє невдоволення підходом і показати власну систему і рішення на Grafani?) Ви часом не ці чудові люди які спіратили назву і намагаються продавати моніторинг під іншим соком? https://solarcontrol.com.ua/ Графана це звичайно чудово - але не дуже user-friedly для не інженерів.
Плюс я бачу що ви зарєєструвалися лише для того, щоб відписати у нашу тему) Але нічого, чорний піар - це теж піар. Дякую)
Нічого поганого в графані не бачу навіть мій батько спокійно користується нею і проблем не знає. Обоснуйте фразу "Ви часом не ці чудові люди які спіратили назву і намагаються продавати моніторинг під іншим соком?" що зпіратили і під яким таким соком? Покажіть де я щось піарю чи комусь щось пропоную. Соларконтрол бачу вперше.
 

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
1) linux. Яка така особлива архітектура? Я 4 роки працюю infrastructure engineer так що с серверами маю справу і про kubernetes та docker знаю і з ними працюю кожен день. З лінуксом працюю років 10 і бачив kernel panic навіть на серверах з ECC памятю, і мовчу про не industrial grade малинку.
2) В тепличних умовах дому\офісу проблем може і не бути.
3,4) Велика потужність щоб зчитати сотню-другу байт з modbus rtu і пульнути через tcp чи http багато потужності не треба. Данні повинні бути у реалтаймі а не зберігатись на пристрої (що говорить про те що у вас флешка не в RO змонтована і буде вмирати).
7) Ахх мій випадок такий же як у більшості. Якщо станція вдома то справлятись будуть і штатні wifi свистки.
Про прилад в оренду зовсім мовчу, так в світі ніхто не робить.
Так у нас немає оркестратора на борту який вам поди розгортає і де кубер робить бррр, бррр. Я керуюся KISS підходом, щоб потім не ловити так званий kernel panic, про який ви заявили. Якщо муштрувати залізо - воно і видасть відповідний результат. У мене навіть докер полегшений щоб не займати зайве місце.
2) Їх і не буде. 3,4) Тоді реалізовуйте власний моніторинг і виходьте на ринок - будемо конкурувати, ніхто вам цього не забороняє - але не вводьте в оману людей, які не розуміють про що говориться і роблять судження поверхнево. Ви і самі цим згрішили коли привели приклад по першому запиту в гуглі. У разі використання підходу для ДСЕС (як у вашому) - данні летять на клауд, і запису на локальний носій не відбувається (це 30 доларів і підписка в 2 долари міс). Якщо ви берете пристрій за 250 або за 100 - то це вже більш просунутий варіант, який дає змогу налаштовувати обладнання віддалено - тому повторюся - мікроконтроллера для цього не вистачить, ви ніколи в житті не втулите туди веб-сервер, з логікою опитування та підтримкою клієнтів ботів. Тільки читати - так, і у розробці максимально дешевий моніторинг на основі того ж самого ESP - вже відбувається. Про це можна прочитати на офіційних сторінках та каналі в ТГ.
 

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
Нічого поганого в графані не бачу навіть мій батько спокійно користується нею і проблем не знає. Обоснуйте фразу "Ви часом не ці чудові люди які спіратили назву і намагаються продавати моніторинг під іншим соком?" що зпіратили і під яким таким соком? Покажіть де я щось піарю чи комусь щось пропоную. Соларконтрол бачу вперше.
Я вас просто запитав. Якщо це не ви - то претензій ніяких немає :). Ви не перший кого я про це питаю. Про чорний піар я мав на увазі спроби очернити інших без розуміння ситуації взагалі. Я б вам просто тест запропонував - і далі ми могли більш предметно продовжити наш діалог у ПП. Але ви на це не налаштовані я так розумію.
Покажіть де я щось піарю чи комусь щось пропоную
А перед цим :
І все це без малинки в герметичному корпусі з комплектуючими industrial grade.
 
Останнє редагування:

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
1) linux. Яка така особлива архітектура? Я 4 роки працюю infrastructure engineer так що с серверами маю справу і про kubernetes та docker знаю і з ними працюю кожен день. З лінуксом працюю років 10 і бачив kernel panic навіть на серверах з ECC памятю, і мовчу про не industrial grade малинку.
2) В тепличних умовах дому\офісу проблем може і не бути.
3,4) Велика потужність щоб зчитати сотню-другу байт з modbus rtu і пульнути через tcp чи http багато потужності не треба. Данні повинні бути у реалтаймі а не зберігатись на пристрої (що говорить про те що у вас флешка не в RO змонтована і буде вмирати).
7) Ахх мій випадок такий же як у більшості. Якщо станція вдома то справлятись будуть і штатні wifi свистки.
Про прилад в оренду зовсім мовчу, так в світі ніхто не робить.
Ну про прилад в оренду не кажіть вже так. Будь кому потрібно якось заробляти - і це ринок. Подивіться на той же solar-log. Оренда пристрою - це setup fee. І це нормальна практика - гарантія того, що ніхто не порушить правил угоди.
 

teslov

Tier2
Реєстрування
30 Кві 2021
Дописи
44
Бали
8
Про свою ОС, то ви потужно
уточнюю - модифікацію ос, із власним набором утиліт та софтом, який оптимізовано саме для моніторингу :) Але так і є. Я компілю збірки повністю під себе, за годину приблизно на i9
 
Останнє редагування:

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
946
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Я про те що потужності малинки вистачає для обробки данних пари сотень інверторів). Взагалі прилад до якого через юзб натикані модулі gsm і modbus не виглядають готовим приладом. Це DYI, собі можна поставити а от людям я б побоявся. Це моє IMHO так що не ображайтесь.
В идеале делать на stm32 ?
 
Угорі