Наземная конструкция под солнечные панели.

Прикольний варіант, регулювання бомбезне, Я роблю по простому стовпчик і на ньому маятник з розпоркою до стовпчика, але тепер незнаю чи вистачить сили всю ту вагу втримати при регулюванні, адже центр тяжіння буде зміщений від вісі обертання, треба механізувати буде. Тіки на вашу конструкцю дуже багато жиліза нада, я непотягну таку, я роблю максимально бюджетну, але так щоб вітром не здуло.
Стовпчики вже забетонував, але закінчилась відпустка , тож далі буду або після роботи щось по трошки робить і на вихідних. Висота стовпчика 2,5м
 

Вкладення

  • IMG_20250428_113537.jpg
    IMG_20250428_113537.jpg
    5 Mб · Перегляди: 67
Останнє редагування:
Конструкція зі змінним кутом або одноосьний сонячний трекер.
Не пройшло і пів року моїх мук і страждань, але я таки досяг своєї мрії зробити одно осьний трекер (в ідеалі хотілося би двох осьний) . В даний момент нажаль ще не підключив, але робота в цьому напрямку іде, встиг лише кабель протягти. Для перестраховки в горі панелі зафіксував стяжками за монтажні отвори щоби панель не сповзла у випадку чого. Кожна панель зафіксована 6-ма прижимами. Кут нахилу повороту панелей фіксований на 20, 30, 40, 50, 60 ,65 ,70 ,90 градусів від вертикалі, кути вибрані на основі таблиці згідно моїх координат. Висота стовпчиків 2,5м.
 

Вкладення

  • IMG_20250705_202639.jpg
    IMG_20250705_202639.jpg
    3,4 Mб · Перегляди: 75
  • IMG_20250706_203646.jpg
    IMG_20250706_203646.jpg
    3,5 Mб · Перегляди: 75
  • IMG_20250707_075406.jpg
    IMG_20250707_075406.jpg
    4,5 Mб · Перегляди: 76
  • IMG_20250707_075417.jpg
    IMG_20250707_075417.jpg
    4,6 Mб · Перегляди: 74
  • IMG_20250703_202907.jpg
    IMG_20250703_202907.jpg
    3,4 Mб · Перегляди: 65
  • IMG_20250706_203742.jpg
    IMG_20250706_203742.jpg
    3,2 Mб · Перегляди: 63
  • 20260104_163558.jpg
    20260104_163558.jpg
    1,9 Mб · Перегляди: 25
Останнє редагування:
Вітаю! Хочу запитати думку спільноти. треба зробити наземне поле для кріплення під 6 панелей JA Solar JAM72D40-600/MB (2278х1134 розміри і вага 32 кг)

Планую в якості вертикальної опори використати металопрофільну трубу 50х30х2
горизонтально панелі кріпитимуться через болти крізь профіль 40х20х2, або 40х40х2.
перемички між передніми і задніми стійками труба 40х20х2 (всі такі труби довшим ребром вниз)
Вертикальна опора на метр в землю (крутий чорнозем) + бетонування під бур 20-25см діаметром.
панелі орієнтуватимуться на південь(трохи в південно-західному напрямку)
Передня опора виступає на 50см над поверхнею грунту. задня 135см (кут буде орієнтовно 37 градусів... може, потім колись зроблю змінний, наразі ні коштів на це ні часу немаю...)
Передня частина панелі буде на висоті 25см від землі, задня 165см (з півночі від панелей є "будівля", до якої панелі майже примикатимуть, і висота по даху цієї будівлі 175см. таким чином хочу спробувати заховати їх від вітру який проходитиме "в спину" панелям
чорнові моделі зробив у фьюжені (версія безкоштовна і не можу перевірити навантаження чи витримає...)
тож є два варіанти
5 опор відстань між опорами 1710
7 опор - 1140
Розкосини не малював, але потім додам.
Що ви думаєте про таку стійку, на скільки надійна, чи витримає, чи може варто щось змінити?
 

Вкладення

  • 7b.jpg
    7b.jpg
    345,8 Кб · Перегляди: 3
  • 7.jpg
    7.jpg
    393,3 Кб · Перегляди: 3
  • 5b.jpg
    5b.jpg
    395,4 Кб · Перегляди: 3
  • 5.jpg
    5.jpg
    382,1 Кб · Перегляди: 3
Якщо просто "думати", то метала що 5 , що тим більше 7 з великим запасом (враховуючи перев'язку ряда опор укосами). Треба тільки подумати як 1710 прольоту перев'язати між собою максимально ефективно. (У деяких на піддонах зібране "трикутником" стоїть і не здуває його. Просто на грунті. А в вас метр бетонування планується - нашо стільки (?) )
 
Якщо просто "думати", то метала що 5 , що тим більше 7 з великим запасом (враховуючи перев'язку ряда опор укосами). Треба тільки подумати як 1710 прольоту перев'язати між собою максимально ефективно. (У деяких на піддонах зібране "трикутником" стоїть і не здуває його. Просто на грунті. А в вас метр бетонування планується - нашо стільки (?) )
Ми з ШІ нарахували, що вітрове навантаження на конструкцію може бути до 2 тонн через велику парусність, звідси і такі роздуми про закопування на метр)) Ще вагаюсь чи достатньо жорсткості труби 50х30... як варіант залити бетоном її всередині)))
 
На мою суб'єктивну думку все гаразд: на висоті 165 см значної підіймаючої сили вітру ще немає, прольоту 1710 вистачає, але ж все таки профіль на стійках я б використовував товщиною як мінімум 3 ми... Висота до панелей спереду у 25 см, ІМНО, теж дещо замала: влітку треба контролювати висоту трави-бур'янів, щоб не створювали тінь, а взимку після снігопадів треба буде відкидати сніг, який очистите з панелей...
 
може бути до 2 тонн
А може і не бути, бо ви пишете про споруду з тильної сторони.

чи достатньо жорсткості труби 50х30
Для "стовпчиків" Недостатньо, треба діагональні перетинки від вертикальної до горизонтальної.

залити бетоном її всередині)))
+ , але може складно зварюватись потім
 
Висота до панелей спереду у 25 см, ІМНО, теж дещо замала: влітку треба контролювати висоту трави-бур'янів, щоб не створювали тінь, а взимку після снігопадів треба буде відкидати сніг, який очистите з панелей...
Ну до цього я готовий. З травою гербіцид допоможе, Можливо, тід панелями розстелю якесь біле полотно, так як вони двосторонні...
А сніги у нас останнім часом все рідше зустрічаються...

треба діагональні перетинки від вертикальної до горизонтальної.
Це само собою, без них і не думав навіть ставити.
А може і не бути, бо ви пишете про споруду з тильної сторони.
Так, ніби ховатиметься за неї, але в планах збудувати потім таку ж саму раму, і там споруди вже немає, тому задумуюсь наперед і про це :)
 
Ми виймали нещодавно стовпчики з 63 труби, бетонування 20см тільки внизу, глибина 60-70см в чорноземі, розгойдували. Тягнули важелем 1 до 7 десь, висів на ньому, а інший продовжував гойдати стовп - порвали ремінь буксирувальний...
 
Назад
Угорі