Советы начинающим.

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Кліщів ,нажаль,немає.Контроллери найдешевші,обрані тільки з міркувань вартості в умовах обмежених фінансових можливостей,струм вони не показують,тільки напругу на акумуляторній батареї.
Коли кнопку(зліва) "Меню" тикаєте, то рухаєтеся колом пунктів налаштувань та відображення показників. Пункту, що показує струм зарядки, немає?
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
І так, було кз по плюсу контроллерів,так як + не має гальванічної розв'язки ,тому підключати два контроллери до однієї панелі не можна.
При частіших вимкненнях ЕЕ перемикаю мережеві зарядні пристрої на постійно увімкнені,так як сонячної енергії не вистачає.При цьому не вимикаю і зарядку від контроллерів.
Припускаю,що було б більш ефективно для зимового періоду по окремому контроллеру на кожен акумулятор з окремою сонячною панеллю на кожен контроллер.
Проблема в тому, що виходи("-" першого та "+" другого) контролерів на акумулятори зводяться в одну точку(на акумуляторі). Гальванічна розв'язка не вирішить проблему КЗ на панелі.
На одну панель не є проблемою причепити два контролери. Але між тими їхніми виходами не має бути КЗ. Таке можливо технічно, якщо розірвати ланку акумів, але ця умова недопустима, бо акуми мають бути поєднані саме так як зараз.
Якщо є можливість, то панелі краще переставити на "зимовий" кут.
 
Останнє редагування:

akuliha

Tier3
Реєстрування
16 Лис 2023
Дописи
2
Бали
1
Сонячні панелі
etfe 32-110
Інвертор
ISolar-SMH-II-2.2KW
Вітаю! Нещодавно отримав гібридний інвертор ISOLAR-SMH-II-2.2kw та Lifepo4 АКБ на 280 а/h з Китаю. Планую використовувати придбання здебільшого в якості аварійного джерела живлення невеличкого будинку (в основному працюватиме через байпас від зовнішньої мережі, підтримуючи в тонусі АКБ на випадок НС). Але є бажання задіяти наявне сонце (з минулих років на південній стороні будинку навішані 8 сонячних панелей, які донедавна працювали з двома мережевими мікроінверторами). Оскільки панелі різні (4 шт на 100 вт - DFSP-100m, інші 4 на 110 вт - ETFE 32-110), то і, відповідно, Vmp (18V в перших та 19.5V в других) та Imp (5,56А в перших та 5,64А в других) мають різні. Але є думки підімкнути їх послідовно для досягнення умовно можливої величини (150V 5,5A), при якій інвертор запуститься (діапазон робочої напруги MPPT інвертора 55-450V) хоча б у ясний день, і хочби для підзарядки АКБ при вірогідних блекаутах ( в усякому разі - для заживлення будинку з підмішуванням від мережі). Розумію, що 150V 5,5A - величина, практично недосяжна для такої кількості елементів в умовах зими, навіть послідовно поєднаних, але ж ніби є запас по діапазону. Тому, як дилетант, гостро потребую Вашої критики і порад. Насамперед, чи можна послідовно з'єднати такі панелі? Якщо так, як мінімізувати ризики пошкодження? Чи доцільно ставити байпасні діоди в паралелль кожної панелі (панелі гнучкі, між комірками нічого такого конструктивом не передбачено). Як така збрка може себе поводити в подальшому влітку при нерівномірному освітленні/частковому затіненні?
 

UT7UV

Tier2
Реєстрування
19 Бер 2019
Дописи
38
Бали
18
Сонячні панелі
Ulica Solar
Інвертор
30KTL-M3, 33KTL-A, 50KTL-M0, Conext 8548 XW
Зєднуйте послідовно, там немає ніякого криміналу. Якщо буде достатньо наруги для запуску МРРТ то буде працювати, тим більше влітку. Діоди ставити немає сенсу.
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Вітаю! Нещодавно отримав гібридний інвертор ISOLAR-SMH-II-2.2kw та Lifepo4 АКБ на 280 а/h з Китаю. Планую використовувати придбання здебільшого в якості аварійного джерела живлення невеличкого будинку (в основному працюватиме через байпас від зовнішньої мережі, підтримуючи в тонусі АКБ на випадок НС). Але є бажання задіяти наявне сонце (з минулих років на південній стороні будинку навішані 8 сонячних панелей, які донедавна працювали з двома мережевими мікроінверторами). Оскільки панелі різні (4 шт на 100 вт - DFSP-100m, інші 4 на 110 вт - ETFE 32-110), то і, відповідно, Vmp (18V в перших та 19.5V в других) та Imp (5,56А в перших та 5,64А в других) мають різні. Але є думки підімкнути їх послідовно для досягнення умовно можливої величини (150V 5,5A), при якій інвертор запуститься (діапазон робочої напруги MPPT інвертора 55-450V) хоча б у ясний день, і хочби для підзарядки АКБ при вірогідних блекаутах ( в усякому разі - для заживлення будинку з підмішуванням від мережі). Розумію, що 150V 5,5A - величина, практично недосяжна для такої кількості елементів в умовах зими, навіть послідовно поєднаних, але ж ніби є запас по діапазону. Тому, як дилетант, гостро потребую Вашої критики і порад. Насамперед, чи можна послідовно з'єднати такі панелі? Якщо так, як мінімізувати ризики пошкодження? Чи доцільно ставити байпасні діоди в паралелль кожної панелі (панелі гнучкі, між комірками нічого такого конструктивом не передбачено). Як така збрка може себе поводити в подальшому влітку при нерівномірному освітленні/частковому затіненні?
Взагалі без проблем має бути. Параметри напруг та струмів дуже близькі, тож навіть не відчуватимуться втрати по потужності. Має працювати наче 8 панелей по 100Вт. Із цих восьмиста Вт можна отримати досить багато: в звичайну сонячну погоду(навіть взимку) від 300 до 600 Вт/год.
Інвертор точно запуститься, бо напруга хол.ходу ланцюга становитиме (~144)В, що значно вище порогового мінімуму.
 

akuliha

Tier3
Реєстрування
16 Лис 2023
Дописи
2
Бали
1
Сонячні панелі
etfe 32-110
Інвертор
ISolar-SMH-II-2.2KW
Взагалі без проблем має бути. Параметри напруг та струмів дуже близькі, тож навіть не відчуватимуться втрати по потужності. Має працювати наче 8 панелей по 100Вт. Із цих восьмиста Вт можна отримати досить багато: в звичайну сонячну погоду(навіть взимку) від 300 до 600 Вт/год.
Інвертор точно запуститься, бо напруга хол.ходу ланцюга становитиме (~144)В, що значно вище порогового мінімуму.
Дякую
 

Mayor Mayor

Tier3
Реєстрування
10 Сер 2022
Дописи
27
Бали
3
Гибрид 10кВт умеющий управлять сетевиком 20(30)кВт.
Добрий день!А можете навести приклад трифазного гібрида на 12-15 кВт, який керує мережевим трифазним 15-18 кВт?І також приклад відповідного мережевого?Хотілося би повивчати нову для себе тему. Дякую.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Добрий день!А можете навести приклад трифазного гібрида на 12-15 кВт, який керує мережевим трифазним 15-18 кВт?І також приклад відповідного мережевого?Хотілося би повивчати нову для себе тему. Дякую.
Дейе як гібрид і в хвіст мережевий. Хуавей точно, Дейе, і інші, в яких є алгоритм керування потужністю в залежності від частоти
 

Mayor Mayor

Tier3
Реєстрування
10 Сер 2022
Дописи
27
Бали
3
Дейе як гібрид і в хвіст мережевий. Хуавей точно, Дейе, і інші, в яких є алгоритм керування потужністю в залежності від частоти
Не дуже зрозумів. Що означає "в хвіст"?Ці інвертори не параллельно підключаються?І ще питання- у кожному гібридному трифазному Дейе є функція керування мережевим?Це якийсь окремий порт, чи як це керування здійснюється?Дякую.
РС- не думайте, що я Вас просто так "вантажу". Розглядаю встановлення гібридної сес. Місце для панелей є на 36 панелей розміром 1303х2384 мм.(12 панелей у 3 ряди). Вимальовується 3 стрінги. Але власного такого споживання нема. Максимум кіловатт 5 на фазу (у будинок заведено 3 фази), а взагалі- кіловати 3-4. Так як гібридні інвертори не дешеві, розглядаю можливість зекономити трохи. Чи оця система, з двома інверторами, не вартує уваги з екеномічної точки зору?У любому разі, хочу вивчити це питання. Можливо, десь у майбутньому, ще добавлю панелі (є місце, але не таке оптімальне, як для цих 36 панелей), та підкину мережевий інвертор на додаткові панелі. Ще раз дякую за відповідь.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Не дуже зрозумів. Що означає "в хвіст"?Ці інвертори не параллельно підключаються?І ще питання- у кожному гібридному трифазному Дейе є функція керування мережевим?Це якийсь окремий порт, чи як це керування здійснюється?Дякую.
Ви писали що хочете розібратися, то відкривайте мануали, там все є, а якщо хочете щоб Вас навчили, то не питання, кошти на рахунок, і вас навчать. Дякую за розуміння.
РС- не думайте, що я Вас просто так "вантажу". Розглядаю встановлення гібридної сес.
щоб я щось не думав, мені лиш треба передплату, нічого краще в відносинах нема крім взаєморозуміння підтриманого взаємність.


Місце для панелей є на 36 панелей розміром 1303х2384 мм.(12 панелей у 3 ряди). Вимальовується 3 стрінги. Але власного такого споживання нема. Максимум кіловатт 5 на фазу (у будинок заведено 3 фази), а взагалі- кіловати 3-4. Так як гібридні інвертори не дешеві, розглядаю можливість зекономити трохи. Чи оця система, з двома інверторами, не вартує уваги з екеномічної точки зору?У любому разі, хочу вивчити це питання. Можливо, десь у майбутньому, ще добавлю панелі (є місце, але не таке оптімальне, як для цих 36 панелей), та підкину мережевий інвертор на додаткові панелі. Ще раз дякую за відповідь.
все піддається розрахунку і аналізу, і має місце буди за деяких умов, але все це індивідуально, і на це треба витратити час. Ви свій час або чийсь час.

такі реалізації є. Вони працюють. Ось наприклад. Мережевий і гібрид в парі.Мережа коли є -все на мережу працює, а коли нема, мережевий допомагає гібриду забезпечувати резерв.

так що багато чого можливо реалізувати, але все воно грошей коштує

1704113428140.jpeg
 

Mayor Mayor

Tier3
Реєстрування
10 Сер 2022
Дописи
27
Бали
3
Ви писали що хочете розібратися, то відкривайте мануали, там все є, а якщо хочете щоб Вас навчили, то не питання, кошти на рахунок, і вас навчать. Дякую за розуміння.

щоб я щось не думав, мені лиш треба передплату, нічого краще в відносинах нема крім взаєморозуміння підтриманого взаємність.



все піддається розрахунку і аналізу, і має місце буди за деяких умов, але все це індивідуально, і на це треба витратити час. Ви свій час або чийсь час.

такі реалізації є. Вони працюють. Ось наприклад. Мережевий і гібрид в парі.Мережа коли є -все на мережу працює, а коли нема, мережевий допомагає гібриду забезпечувати резерв.

так що багато чого можливо реалізувати, але все воно грошей коштує

Переглянути вкладення 3395
Дякую. Мене не треба вчити- Ви не зрозуміли. Я сам не буду встановлювати СЕС. Буде встановлювати якась фірма. Але мені треба надати їм свої вимоги і поставити питання (а правильно поставлене питання- це 80% правильної відповіді, як Ви знаєте). І щоб не нарватися на "те, що ви хочете- це неможливо", я і хочу розібратися. Ну і ознайомитися з "залізом", яке є на ринку. Бо звертатися у фірму "я хочу сес", це 100-відсотково нарватись на те залізо, яке зараз є на складі (це вже перевірено), а ось якщо даєш більш кокретне завдання, на кшталт "я хочу СЕС, з високовольтним гібридним інвертором і мережевим інвертором, який керується гібридним по саn шині", то ймовірніше за все, відповідь буде "ми це зробимо, але прийдеться трохи почекати, доки ми замовимо і отримуємо "залізо" під ваші вимоги". Ще для розуміння- я ходжу з канадськими тростями, інвалід другої групи, тому, при усьому бажанні, мій вклад в будівництво сес- це аркуш міліметрового паперу, де я розмалював стійки під трекер, а також креслення для фірми, яка цей каркас будуватиме, та креслення трас, де будуть закопані труби під електричні комунікації сес. Ну і гроші за роботу та за "залізо". Думаю, Ви зрозуміли. Тому дякую за відповідь.
 
Останнє редагування:

Mayor Mayor

Tier3
Реєстрування
10 Сер 2022
Дописи
27
Бали
3
Ви писали що хочете розібратися, то відкривайте мануали, там все є, а якщо хочете щоб Вас навчили, то не питання, кошти на рахунок, і вас навчать. Дякую за розуміння.
Можете написати моделі інверторів, мануали на які мені треба відкривати?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Думаю, Ви зрозуміли. Тому дякую за відповідь.
я зрозумів, і Вам дякую.

нормальна фірма здатна сприйняти клієнта з тим рівнем знань і розумінь які в нього є. Все банально просто - Ви кажете що хочете мати на виході, а фірма вже бере на себе відповідальність за реалізацію Вашої ідеї. Обладнання яке в цьому задіяне це лиш інструмент реалцізації. І тільки така схема робоча і має найменші ризики вляпатися в халепу. Чому? Бо майстри знають без вас на чому реалізовувати, і їм відповідати.
З прикладу, я завжди сам вирішую на чому оце чи щось інше побудувати, а якщо клієнт не згоден, то він знайде собі іншого. Так тому, що я несу відповідальність за своє рішення, а коли клієнт підсунув мені своє то хто тоді відповідає?

1704115136626.png

різні бувають думки у клієнта, і наша задача їх зрозуміти і втілити у життя по мірі можливого, а якщо щось не можливо виконати, або то коштує занадто, то відкорегувати бажання
 

Mayor Mayor

Tier3
Реєстрування
10 Сер 2022
Дописи
27
Бали
3
я зрозумів, і Вам дякую.

нормальна фірма здатна сприйняти клієнта з тим рівнем знань і розумінь які в нього є. Все банально просто - Ви кажете що хочете мати на виході, а фірма вже бере на себе відповідальність за реалізацію Вашої ідеї. Обладнання яке в цьому задіяне це лиш інструмент реалцізації. І тільки така схема робоча і має найменші ризики вляпатися в халепу. Чому? Бо майстри знають без вас на чому реалізовувати, і їм відповідати.
З прикладу, я завжди сам вирішую на чому оце чи щось інше побудувати, а якщо клієнт не згоден, то він знайде собі іншого. Так тому, що я несу відповідальність за своє рішення, а коли клієнт підсунув мені своє то хто тоді відповідає?

Переглянути вкладення 3396

різні бувають думки у клієнта, і наша задача їх зрозуміти і втілити у життя по мірі можливого, а якщо щось не можливо виконати, або то коштує занадто, то відкорегувати бажання
Виходить, мені не попалися нормальні фірми. Бо у одній, коли я звернувся, мені запропонували чотири різні моделі, типа, "самі обирайте", у іншій- "вам найкраще буде ось це, тим більше, що воно є на складі, і ми зробимо дуже швидко", хоча "ось це" не стовідсотково відповідало моїм вимогам. Це Харків, якщо що. Тому я і розбираюся в усіх нюансах. Бо спочатку взагалі ситуація була ще гірша. На цьому форумі я взнав багато інформації, і тепер у плані завдань я набагато ближче до постанови завдань, які і реальні, і найближчі до моїх вимог.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Виходить, мені не попалися нормальні фірми. Бо у одній, коли я звернувся, мені запропонували чотири різні моделі, типа, "самі обирайте", у іншій- "вам найкраще буде ось це, тим більше, що воно є на складі, і ми зробимо дуже швидко", хоча "ось це" не стовідсотково відповідало моїм вимогам. Це Харків, якщо що. Тому я і розбираюся в усіх нюансах. Бо спочатку взагалі ситуація була ще гірша. На цьому форумі я взнав багато інформації, і тепер у плані завдань я набагато ближче до постанови завдань, які і реальні, і найближчі до моїх вимог.
все відносно, дуже відносно.
 

Mayor Mayor

Tier3
Реєстрування
10 Сер 2022
Дописи
27
Бали
3
все відносно, дуже відносно.
Можливо. Але у мене ось такий, доволі негативний, опит. Тому і розбираюся по максимуму, щоб найбільш детально та виважено озвучити свої бажання. Тим більше, що монтаж сес буде не завтра (Харків це прифронтове місто), час є, потроху люди роблять підготовчі роботи (встановлення опор, монтаж металоконструкцій під сес (трекер зі змінюванним кутом по куту місця), закопують труби під електрокомунікації, роблять огородження у підвальному приміщенні (бо я знаю, що таке високовольтний струм постійного току), і таке інше, підвищення дозволенної потужності з нинішніх 15 до 30 кВт.А потім, коли прийде час (а до того часу я точно буду знати, "що хочу"), фірма змонтує сес.І це буде і швидко, і те, що мені треба, і не дуже накладно по грошах (бо підготовчі роботи будуть усі виконані).Якось так.
 

Олег3030

Tier3
Реєстрування
19 Гру 2023
Дописи
11
Бали
1
Сонячні панелі
AbiSolar
Інвертор
Anern 8.2kWt
Здравствуйте. Помогите советом, какой марки автомат на 63 А, и какой рубильник на 100 Ампер купить? Наконечники диаметром 25 должны быть биметалические( медь-алюминий)?
Якщо гільза алюміній, то опресовувати її можна тільки на алюмінієвий дріт, Боже упосі алюмій опресувати на мідь, або навпаки. Буде гальванічна пара і через деякий час або підгорати почне або буде пожежа.
Я рекомендую залужену мідь.
В інвертор також запихати алюмінієві клеми не дуже раджу.
 
Угорі