Схема подключения солнечных панелей, расчет стринга солнечных батарей

Ток максимальной мощности, величина которого учитывается и при настройке аппарата защитного отключения на случай КЗ.
Имеете ввиду аппарата, который стоит между стрингом и инвертором? Существует какой-то особый способ выбора этого аппарата и расчета тока КЗ? Мы обычно применяем модульные автоматы постоянного тока на 16А, при подключении одного стринга, а номинальное напряжение автомата уже подбираем исходя из напряжения стринга.
 
Имеете ввиду аппарата, который стоит между стрингом и инвертором? Существует какой-то особый способ выбора этого аппарата и расчета тока КЗ? Мы обычно применяем модульные автоматы постоянного тока на 16А, при подключении одного стринга, а номинальное напряжение автомата уже подбираем исходя из напряжения стринга.
нашо там взагалі автомати. Розрядники, клемники, ну роз'єднувач.
 
нашо там взагалі автомати. Розрядники, клемники, ну роз'єднувач.
Так в мануалах на инверторы рекомендуется ставить автомат постоянного тока между стрингом и входом mppt, или предохранитель.
 
Доброго дня.Прошу допомоги/консультації нестандартного підключення гібридного інвертора.Маю гібрида 1.8 кВт/12 в, використовую поки тільки від мережі з акумулятором.Сонячні панелі поки не можу поставити(в зв'язку з обстрілами).Є також зламаний бензиновий генератор(2квт) (плата інвертора вийшла з ладу),обмотка генератора жива.Після діодного моста на виході генератора получаю 250-280в DC.Можу я цю напругу подати на гібрида замість сонячних панелей?Вхідний діапазон напруги інвертора 55-450 vdc
 
Вітаю. Є 10 панелей схема під'єднання 5+5. Краще поставити спліттер на даху, чи тянути шнурки до інвертора? Довжина приблизно 15 метрів. Дякую.
 
Вітаю. Є 10 панелей схема під'єднання 5+5. Краще поставити спліттер на даху, чи тянути шнурки до інвертора? Довжина приблизно 15 метрів. Дякую.
я намагаюсь тягнути всі шнурки в інвертор.
менше точок відмови, легше обслуговувати.
Тим більше дах - там щось потім перекомутовувати)))
А також - є інвертори (хто зна що у Вас), що дозволяють
робити один стрінг з двох в налаштуваннях.
Так вся комутація буде в доступних місцях.
 
Доброго дня планую докомплектувати mast ph18-5248pro всеж таки панельками на якусь хочаб мінімальну потужність. Є місце на даху під 5...6 панелек. В принципі влізе 6шт. 660Вт (IE210*210/M/66/MH 660 W Inter Energy). Але по розрахункам наче виходить це завеликі для нього. В мануалі рекомендують взагалі до 250Вт, вище обговорювався схожий інвертор то рекомендували 18Амперні. Чому приділити найбільшу увагу при виборі панелей, для оптимальної роботи інвертора? Напрям майбутнього поля на південь, один стрінг, від панельок до інвертора біля 3...4метрів.
 

Вкладення

  • Screenshot_20240611-164209_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20240611-164209_Samsung Notes.jpg
    369,1 Кб · Перегляди: 15
  • 20240606_195816.jpg
    20240606_195816.jpg
    355 Кб · Перегляди: 15
Доброго дня планую докомплектувати mast ph18-5248pro всеж таки панельками на якусь хочаб мінімальну потужність. Є місце на даху під 5...6 панелек. В принципі влізе 6шт. 660Вт (IE210*210/M/66/MH 660 W Inter Energy). Але по розрахункам наче виходить це завеликі для нього. В мануалі рекомендують взагалі до 250Вт, вище обговорювався схожий інвертор то рекомендували 18Амперні. Чому приділити найбільшу увагу при виборі панелей, для оптимальної роботи інвертора? Напрям майбутнього поля на південь, один стрінг, від панельок до інвертора біля 3...4метрів.
6 панелей будуть давати 220 - 240В при роботі. Струм на інверторі - MAX PV Currnet. Остання стрічка. І саме на неї і треба орієнтуватись
Наскільки параметри відповідають дійсності, що в панелях, що в інверторі - питання зовсім інше.
 
Є 24 панелі 280Вт, максимальний струм на моєму інверторі Аксіома-8000 18А на кожен трекер (всього два).
Зараз підключено по 12 панелей на трекер. Чи можна два поля по 12 панелей підключити паралельно на один трекер? Панелі працюють вже три роки. Просто хочу додати панелей на південний-захід для подовження світлового дня, та підключити друге поле на другий трекер.
 

Вкладення

  • зображення_viber_2024-06-10_21-00-25-664.jpg
    зображення_viber_2024-06-10_21-00-25-664.jpg
    196,5 Кб · Перегляди: 5
  • зображення_viber_2024-06-10_21-00-26-059.jpg
    зображення_viber_2024-06-10_21-00-26-059.jpg
    209,6 Кб · Перегляди: 5
Доброго вечора усім!

Чи можна підключати паралельно різнонаправлені стрінги?

Я маю на увазі наступне підключення до гібридного інвертора під власні потреби:

2 панелі підключено послідовно і вони направлені на схід
+ до них паралельно підключено 2 такі самі послідовно з'єднані панелі направлені на захід (таке підключення розрахував через діапазон напруги роботи mppt та напруг панелей)

Чи правильно я розумію роботу такої системи:

1. Схід сонця - на східних панелях росте напруга і при досягненні напруги холостого ходу (наприклад 80В) починає генеруватися струм та напруга панелей просідає до робочої (60В), струм плавно зростає до свого максимального значення (нехай 20А) по мірі збільшення рівня освітленості.
Пара панелей, що розташована на захід поки нічого не виробляє (я так розумію у панелі стоїть діод, який не дає протікати струму через панель у зворотньому напрямку), коли вона нічого не генерує.

2. По мірі зростання освітленості, при досягненні напруги холостого ходу - західні панелі починають виробітку з тою ж самою робочою напругою (60В) та невеликим струмом на початку, нехай 5А.

На контролер при цьому йде 60В та 20+5=25А струм.

У середині дня струм буде максимальний 20+20 = 40А.

А до вечора буде знову падати і панелі поступово припинять виробітку, спочатку східні, а потім західні.

Чи правильно я розумію роботу систему і чи все коректно буде працювати при такій схемі?
Підключення східних і західних панелей в паралель та на один mppt контролер.

Інвертор - Must PV18-3024 VPМ, діапазон напруги mppt 30-120В (макс х.х - 145В), на виході 24В 60А = 1440Вт потужність,
про допустимі струми на вхід ніякої інфи немає, я розумію що це буде струм щоб вийти на макс потужність, при 30В - 48А, при 120 - 12А.

Панелі під таку конфігурацію будь-які підходять з врахуванням температурного коефіцієнту, наприклад ці Trina Solar TSM-DE09R.08 430W.
 
Останнє редагування:
підключення до гібридного інвертора
Головне, щоб сам інвертор стартував і нормально працював від цих двох (поперемінно) панелей.
Що за панелі та який інвертор - про це топікстар замовчує... Секрет, мабуть...
 
давати 220 - 240В при роботі.
Там ще є параметр nominal operation voltage 360v. Він не про що не мовить? Чи краще було б ставити більшу кількість батарей меншої потужності. Скажімо 7 таких панелей

JA Solar JAM72S30 545/MR JA Solar

Що дасть напругу якщо я правильно розумію 41.8х7= 292v отже інвертор відкриється раніше і закриється пізніше, хоча і з меншим током?
 

Вкладення

  • Screenshot_20240611-212224_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240611-212224_Samsung Internet.jpg
    295,9 Кб · Перегляди: 2
Головне, щоб сам інвертор стартував і нормально працював від цих двох (поперемінно) панелей.
Що за панелі та який інвертор - про це топікстар замовчує... Секрет, мабуть...
Та ні, ніяких секретів, додав у пост, просто на мій погляд це непринципово, mppt низьковольтний, тому працювати буде.
Мені більше цікаво чи коректно будуть працювати панелі, бо вони будуть працювати більшість часу одночасно, але з різними струмами при однаковій напрузі, бо зазвичай прийнято розділяти різнонаправлені стрінги з панелями на різні mppt.
 
Є 24 панелі 280Вт, максимальний струм на моєму інверторі Аксіома-8000 18А на кожен трекер (всього два).
Зараз підключено по 12 панелей на трекер. Чи можна два поля по 12 панелей підключити паралельно на один трекер? Панелі працюють вже три роки. Просто хочу додати панелей на південний-захід для подовження світлового дня, та підключити друге поле на другий трекер.
Як далі довели - не можна. Наскільки заявлены параметри Аксом відповідають дійсності - не знаю.
 
Останнє редагування:
Чи правильно я розумію роботу систему і чи все коректно буде працювати при такій схемі?
Підключення східних і західних панелей в паралель та на один mppt контролер.
ви правильно розумієте алгоритм роботи панелі, але абсолютно не вірно паралельний режим схід/захід. Будуть зворотні струми із всіма наслідками. Або все утикувати додатковими діодами або розносити на різні трекери
 
nominal operation voltage 360v. Він не про що не мовить? Чи краще було б ставити більшу кількість батарей меншої потужності. Скажімо 7 таких панелей
там максимальний ККД. загалом так, мало б бути краще.
 
ну фактично у інвертора має бути шось таке
1718179195757.png
по такій картинці можна вже прикидувати - на який вольтаж збирати стрінги)
Але напевно у маста чогось подібного немає.
але принцип той же
 
по параметрам - можна. Наскільки заявлены параметри Аксом відповідають дійсності - не знаю.
не можна , бо якщо 2 стрінга, то вже не 18а , а макс 13а на кожний - це про аксіоми та подібних до них
 
Назад
Угорі