Схема подключения солнечных панелей, расчет стринга солнечных батарей

Вкладення

  • Screenshot 2024-06-12 at 14.26.01.png
    Screenshot 2024-06-12 at 14.26.01.png
    73,1 Кб · Перегляди: 28
  • Screenshot 2024-06-12 at 15.00.17.png
    Screenshot 2024-06-12 at 15.00.17.png
    142 Кб · Перегляди: 27
так, нe 13а а 15а max, залежить від температури
Обмеження струму по температурі буде по перевищенню 75 градусів самого інвертора?
В мене він не грівся ні разу більше 50 градусів.
Обмеження буде проведено самим МППТ трекером? В мене немає такого великого споживання. Це ж не ЗТ, а на власні потреби.
 
ви правильно розумієте алгоритм роботи панелі, але абсолютно не вірно паралельний режим схід/захід. Будуть зворотні струми із всіма наслідками. Або все утикувати додатковими діодами або розносити на різні трекери
А можна більш докладно про це будь-ласка, або якесь джерело з технічною інформацією?
Бо я не розумію чому при однаковій робочій напрузі панелей та різному струмі будуть виникати зворотні струми, тим паче що на панелях же наче стоять вже діоди? Які не дадуть струму проходити в зворотньому напрямку.
Дякую!
 
А можна більш докладно про це будь-ласка, або якесь джерело з технічною інформацією?
Бо я не розумію чому при однаковій робочій напрузі панелей та різному струмі будуть виникати зворотні струми, тим паче що на панелях же наче стоять вже діоди? Які не дадуть струму проходити в зворотньому напрямку.
Дякую!
практика https://greenpowertalk.tech/blog/зворотний-струм-в-стрінгах-різноспря/

джерело не дам, але і на форумі було, декілька разів. Для схід захід на один МППТ потрібно ставити діоди додатково.
 
Вибачаюсь за можливо дилетантське питання. В мене бомж-система з недорогого інвертора та 3 панелі Longi 545 Вт, і хочу додати ще 4-6 панелей (інвертор дозволяє) Але в продажу наразі знаходжу тільки Longi 585 Вт. Чи можна такі панелі зʼєднати послідовно? Я розумію що потужність на 585-х панелей впаде до рівня 545 - це не проблема, якщо така схема в принципі працездатна. Прикріпив характеристики панелей.
 

Вкладення

  • Longi 545-585.png
    Longi 545-585.png
    47,8 Кб · Перегляди: 15
Вибачаюсь за можливо дилетантське питання. В мене бомж-система з недорогого інвертора та 3 панелі Longi 545 Вт, і хочу додати ще 4-6 панелей (інвертор дозволяє) Але в продажу наразі знаходжу тільки Longi 585 Вт. Чи можна такі панелі зʼєднати послідовно? Я розумію що потужність на 585-х панелей впаде до рівня 545 - це не проблема, якщо така схема в принципі працездатна. Прикріпив характеристики панелей.
Так-то максимальна потужність нових панелей впаде лише до 576 Вт: у разі послідовного з'єднання напруги окремих джерел електричного струму додаються, а от сумарний струм у електричному колі PV буде дорівнювати струму найслабкішої (старої) панелі. Тобто в загальному випадку таке з’єднання буде працювати дуже добре.

АЛЕ!

Вибачайте, Ви самі називаєте себе дилетантом, тому я зобов’язаний спитати: що Ви маєте на увазі під «інвертор дозволяє»?
Ваш недорогий інвертор з PWM чи з MPPT? Бо у недорогих інверторів з MPPT зазвичай доволі вузький діапазон напруг, які він здатен сприймати від збірки сонячних панелей. Наприклад мій недорогий інвертор має робочий діапазон Upv від 120 до 450 В і три панелі по 41 В він може просто не побачити - 100 В для нього замало, щоб запуститися від сонця. Якщо Ваш інвертор має MPPT і з цими панелями добре працює, напевно у нього нижча мінімальна робоча напруга. Тоді постає питання - а яка в нього максимальна напруга регулювання по входу PV? Бо 3+6 панелей дадуть Вам при послідовному з'єднанні 360 з гаком Вольт і цього може бути забагато - ваш інвертор просто не зможе впоратись з перетворенням всієї напруги на корисну енергію і частина потужності буде втрачена.

За інвертори з PWM я взагалі нічого писати не буду - це лайно, яке треба викинути на смітник, для чогось більш-менш потужного вони не годяться. Але закони Ома та правила Кіргофа для них теж діють.
 
Так-то максимальна потужність нових панелей впаде лише до 576 Вт: у разі послідовного з'єднання напруги окремих джерел електричного струму додаються, а от сумарний струм у електричному колі PV буде дорівнювати струму найслабкішої (старої) панелі. Тобто в загальному випадку таке з’єднання буде працювати дуже добре.

АЛЕ!

Вибачайте, Ви самі називаєте себе дилетантом, тому я зобов’язаний спитати: що Ви маєте на увазі під «інвертор дозволяє»?
Ваш недорогий інвертор з PWM чи з MPPT? Бо у недорогих інверторів з MPPT зазвичай доволі вузький діапазон напруг, які він здатен сприймати від збірки сонячних панелей. Наприклад мій недорогий інвертор має робочий діапазон Upv від 120 до 450 В і три панелі по 41 В він може просто не побачити - 100 В для нього замало, щоб запуститися від сонця. Якщо Ваш інвертор має MPPT і з цими панелями добре працює, напевно у нього нижча мінімальна робоча напруга. Тоді постає питання - а яка в нього максимальна напруга регулювання по входу PV? Бо 3+6 панелей дадуть Вам при послідовному з'єднанні 360 з гаком Вольт і цього може бути забагато - ваш інвертор просто не зможе впоратись з перетворенням всієї напруги на корисну енергію і частина потужності буде втрачена.

За інвертори з PWM я взагалі нічого писати не буду - це лайно, яке треба викинути на смітник, для чогось більш-менш потужного вони не годяться. Але закони Ома та правила Кіргофа для них теж діють.


Дякую за відповідь. Фото з мого інвертора. Зараз мої аккумулятори заряджає окремий контроллер MPPT 40А (Pow-Keeper1240 – PowMr), а три панелі літом запускають цей інвертор.
1718354660751.png
 
Останнє редагування:
Дякую за відповідь. Фото з мого інвертора. Зараз мої аккумулятори заряджає окремий контроллер MPPT 40А (Pow-Keeper1240 – PowMr), а три панелі літом запускають цей інвертор.
Переглянути вкладення 3694
Ну з цим інвертором Вам точно можна ставити додаткові модулі послідовно з існуючими, щоб розкочегарити його на повну, запас по напрузі достатній. Якщо гроші дозволяють, звісно. Але шість додаткових по приблизно 580Вт – це забагато, на мій смак - у ясні сонячні дні сильно вилізете за ті 3000Вт, що він здатен переробити.
 
  • Like
Реакції: Tom
Добрий день.
Підкажіть чи існують сонячні панелі 48v
 
Всім доброго дня. Потрібна порада знавців теми. В регіоні, де я живу, велика проблема з інсталляторами, доводиться планувати і монтувати станцію власноруч.

В мене зараз стоїть система з двома 5 Kwt онофазними гібридними інверторами в паралелі, на яких панелі підєднані по одній лінії 5 kw на інвертор (9+9 панелей). Поточні панелі: Jinko Tiger NEO JKM570N-72HL4-V (open c .Voltage 50.7 V)

Зараз готуємось до складної зими і хочемо апгрейднути систему до трьох 3-фазних інверторів (DEYE SUN-12K-SG04LP3) в паралелі, 36 Квт разом, і поставити додаткові поля з панелями.

Плануємо купити 28 панелей на додаткових 15 Квт - :
  • Jinko Solar Tiger Pro 72HC-BDVP 535-555 Watt
  • VOC: 49.5V, VMP: 40.9V
  • IMP 13 A, Isc: 13.8 A
Встановлення всіх панелей планується на пласкому даху з однаковим нахилом, затіненням і т.п.
Питання: Як краще перерозподілити панелі між інверторами, щоб залишити потенціал для збільшення полей в майбтуньому. Я так розумію, можна зробити так:
  • Перший інвертор: забирає існуючі 2 поля на 2 своїх трекера (по 9 на трекер)
  • Другий інвертор: 2 трекера з послідовно-паралельним підключенням по 12 панелей на трекер, що дасть 12х49.6 = 594 V, 27.6 Amper, 13.2 KWt по максимуму (інвертор має PV ISC 34+17 А, максимальний вольтаж 800 V). Тут, можливо, в мене помилка в розрахунках, оскільки я порахував спільний вольтаж на два трекера, але можливо треба рахувати максимум 600 на кожний трекер?
  • Залишок 4 панелі можна кинути на останній інвертор, але чи це не буде сильно обмежувати можливий апгрейд в майбутньому?
 
Останнє редагування:
Доброго дня, підскажіть будь ласка, хочу монтувати інвертор та сонячні панелі сам.
Інвертор Deye SUN-30K-G04 (2 MPPT, 6 strings)
Панелі Jinko Solar JKM580N-72HL4V, 580Вт (В 42.37, А 13.69)
Чи нормальне буде таке розміщення панелей по стрінгах?
Все буде на одній криші під одним кутом.
Чи може є кращий варіант розміщення панелей?
Уточнення: 1 і 2 стрінг у паралель, та 4 і 5 стрінг у паралель
 

Вкладення

  • invert.png
    invert.png
    86,3 Кб · Перегляди: 15
  • Rozrah.png
    Rozrah.png
    57,5 Кб · Перегляди: 15
Останнє редагування:
Так-то максимальна потужність нових панелей впаде лише до 576 Вт: у разі послідовного з'єднання напруги окремих джерел електричного струму додаються, а от сумарний струм у електричному колі PV буде дорівнювати струму найслабкішої (старої) панелі. Тобто в загальному випадку таке з’єднання буде працювати дуже добре.

АЛЕ!

Вибачайте, Ви самі називаєте себе дилетантом, тому я зобов’язаний спитати: що Ви маєте на увазі під «інвертор дозволяє»?
Ваш недорогий інвертор з PWM чи з MPPT? Бо у недорогих інверторів з MPPT зазвичай доволі вузький діапазон напруг, які він здатен сприймати від збірки сонячних панелей. Наприклад мій недорогий інвертор має робочий діапазон Upv від 120 до 450 В і три панелі по 41 В він може просто не побачити - 100 В для нього замало, щоб запуститися від сонця. Якщо Ваш інвертор має MPPT і з цими панелями добре працює, напевно у нього нижча мінімальна робоча напруга. Тоді постає питання - а яка в нього максимальна напруга регулювання по входу PV? Бо 3+6 панелей дадуть Вам при послідовному з'єднанні 360 з гаком Вольт і цього може бути забагато - ваш інвертор просто не зможе впоратись з перетворенням всієї напруги на корисну енергію і частина потужності буде втрачена.

За інвертори з PWM я взагалі нічого писати не буду - це лайно, яке треба викинути на смітник, для чогось більш-менш потужного вони не годяться. Але закони Ома та правила Кіргофа для них теж діють.
Доброго дня. Наткнувся на вашу спільноту в пошуках відповіді на свою проблему.

Маю інвертор EaSun 4 kwt

В характеристиках сонячного контролера, написано :
Max SOLAR INPUT CURRENT - 15A

В мене просте питання, що це за параметр?

Планую підключити послідовно до нього 8 панелей jinko solar 540:
Напруга холостого ходу 48в
Робоча напруга 40.9в
Робочий струм 13.2А
Струм кз - 13.87А

Отримуємо
384в(холостий) ,
330в (робочий)
Струм 13.2
Постає питання в наступному - чи не забагато це для даного інвертору? Побоювання через параметр струму, який близький до максимального. Чи все добре і я по пусту гарячкую ?
Також питання, чи не перебор по кількості панелей? Можливо достатньо 6? Чи 8 краще? І ще, який захист ставити по струму та вольтах? Було б чудово, аби хтось якось, допоміг зі схемою, разом з захистом? Буду дуже вдячний:)
 

Вкладення

  • image (1).jpeg
    image (1).jpeg
    176,7 Кб · Перегляди: 4
  • image.jpeg
    image.jpeg
    114,4 Кб · Перегляди: 4
Останнє редагування:
Доброго дня. Наткнувся на вашу спільноту в пошуках відповіді на свою проблему.

Маю інвертор EaSun 4 kwt

В характеристиках сонячного контролера, написано :
Max SOLAR INPUT CURRENT - 15A

В мене просте питання, що це за параметр?

Планую підключити послідовно до нього 8 панелей jinko solar 540:
Напруга холостого ходу 48в
Робоча напруга 40.9в
Робочий струм 13.2А
Струм кз - 13.87А

Отримуємо
384в(холостий) ,
330в (робочий)
Струм 13.2
Постає питання в наступному - чи не забагато це для даного інвертору? Побоювання через параметр струму, який близький до максимального. Чи все добре і я по пусту гарячкую ?
Також питання, чи не перебор по кількості панелей? Можливо достатньо 6? Чи 8 краще? І ще, який захист ставити по струму та вольтах? Було б чудово, аби хтось якось, допоміг зі схемою, разом з захистом? Буду дуже вдячний:)
По напрузі у Вас все нормально виходить з 8 панелями, близько до середини диапазону регулювання. Зі струмом теж все добре, він ні за яких умов не перевищить припустимі 15А за умови послідовного з'єднання панелей, не переймайтесь з цього приводу.
Щодо захисту - по PV (сонячний струм) ставте все на 500V: спочатку автомат постійного струму а за ним запобіжники (15 - 20А) на розрив ланцюгу, а безпосередньо на входи "плюс" та "мінус" інвертора - розрядники постійного струму, теж на 500V робочої напруги.

PV_zah.jpg
По мережевому входу інвертора теж ставте автомат, розрахований на Ваш номінальний струм, а після автомату, паралельно клемам L та N інвертора - розрядники змінного струму.

Ну і заземлення потрібно якісне, інакше весь цей захист немає сенсу.
 
По напрузі у Вас все нормально виходить з 8 панелями, близько до середини диапазону регулювання. Зі струмом теж все добре, він ні за яких умов не перевищить припустимі 15А за умови послідовного з'єднання панелей, не переймайтесь з цього приводу.
Щодо захисту - по PV (сонячний струм) ставте все на 500V: спочатку автомат постійного струму а за ним запобіжники (15 - 20А) на розрив ланцюгу, а безпосередньо на входи "плюс" та "мінус" інвертора - розрядники постійного струму, теж на 500V робочої напруги.

Переглянути вкладення 3765
По мережевому входу інвертора теж ставте автомат, розрахований на Ваш номінальний струм, а після автомату, паралельно клемам L та N інвертора - розрядники змінного струму.

Ну і заземлення потрібно якісне, інакше весь цей захист немає сенсу.
Велике дякую за пояснення. Чи не могли б ви якусь схему скинути по захисту? Примєрно розумію, але в цьому питанні не профі, схема була б доречно. Якщо Вас це не займе багато часу?
 
  • Like
Реакції: Tom
Якщо зовсім від руки та не по ДСТУ, от ось:
 

Вкладення

  • ZAH_PV.jpg
    ZAH_PV.jpg
    92,7 Кб · Перегляди: 19
Якщо зовсім від руки та не по ДСТУ, от ось:
Та нічого що від руки, які параметри автоматичного вимикача? 15А? Чи більше потрібно?
А також, ПЗІП потрібен і на плюс і на мінус? На обидві лінії? Якби ще по параметрам мого інвертора та панелей допомогли, ціни б вам не було))) :) величезне, величезне дякую
 
І ще не зрозумів, ПЗІП DC це мається на увазі, ПЗІП на акумулятори?
ПЗІП, він же розрядник, він же обмежувач перенапруги. Пристрій захисту від імпульсних перенапруг, що наводяться на сонячних панелях під час грози. Автомат DC по PV я у себе ставив на робочий струм 20А - він там не для захисту від перевищення струму панелей, а для їх комутації - бувають випадки, коли панелі від інвертора треба відключити, а витягувати запобіжники під напругою - так собі ідея.
1720242135794.png
 
Останнє редагування:
Назад
Угорі