Выжимаем максимум с домашней СЭС

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Я може не до кінця розумію механізм обрізання, але по моїх спостереженнях, як раз він зменшує напругу в тому числі? Що в теоріі мало б привести до меншого нагріву? За умови що там було не 400В в стрінгу звичайно.
Зменьшуючи навантаження на поле, тобто зменьшуючи коєфіцієнт заповнення ШИМ, МППТ зменшує струм, при зменьшені струму напруга росте. Коли росте напруга, step down перетворювач спалюэ в реакторі більше енергії, а це нагрів. Тобто, все є в графіках ККД.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Подивився. На різних інверторах воно трохи по різному виглядає.
Але типовий літній сценарій, старт ~650, плавне падіння до ~580-590 потім набір до 620-630
Тобто обрізання призводить до люфту в 40В, в мому випадку (30% перевантаження)

Ті хто поставив на 1 панель менше, чи більше будуть мати більші наслідки навіть без обрізання. Ідеал він завжди напевно є, але не досяжний.
 

Олег_79

Tier1
Реєстрування
22 Сер 2020
Дописи
66
Бали
25
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Німці он на фото ставлять поля вже в такій орієнтації.
У мене 2 входи вільних на інверторі, хочу один спробувати весною навантажити 16 панелями в ряд. Єдина проблема що у нас повноцінних двосторонніх панелей немає. Ті що є мають лицеву і тильну сторону, так у тильної коефіцієнт потужності тільки 70-75% від лицьової.
 
Останнє редагування:

Олег_79

Tier1
Реєстрування
22 Сер 2020
Дописи
66
Бали
25
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Інвертор методом зміщення МППТ отримає на вході всі ті самі +- 30,5 кВт, як від 37 так і 60 кВт панелей, і це йому абсолютно не шкодить. Твердження про втрату ресурсу нонсенс.
Можна сказати, що користуючись річчю ви витрачаєте її ресурс. Але так буде завжди. Розтягнувши навантаження в часі, я вам більше скажу, ви ще більше зменшите ресурс ))). От якби він коробці лежав, то зберіг би свій ресурс. І то, до пори до часу.

Я маю надію у вас є життєвий досвід і здоровий глузд, які мали би вам підказати: якщо щось розраховано на перевезення наприклад 1000 кг а ви на ньому систематично перевозите 1500 кг то воно вийде з ладу швидше ніж ви б возили на ньому розрахункову вагу. Я вже не кажу наскільки швидко воно вийде з ладу якщо ви почнете возити 2000 кг.
І це стосується не тільки механіки, провід і інші електричні компоненти теж мають свої оптимальні параметри. Я гадаю вам не потрібно пояснювати, що наприклад, провід 1,5 мм кв. при напрузі 220 В може пропускати через себе і 30 ампер але дуже недовго, а от 5 ампер в тисячі разів довше. І від цього залежатиме надійність системи чи приладу до якого він входить.
Куди ж на вашу думку інвертор буде скидати надлишок з 60 квт панелей якщо він може перетравити тільки 30 ? в тепло? 30 квт в тепло? ви впевнені? При тому що на вулиці в той момент може бути температура повітря 30-35 градусів.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Я маю надію у вас є життєвий досвід і здоровий глузд, які мали би вам підказати: якщо щось розраховано на перевезення наприклад 1000 кг а ви на ньому систематично перевозите 1500 кг то воно вийде з ладу швидше ніж ви б возили на ньому розрахункову вагу. Я вже не кажу наскільки швидко воно вийде з ладу якщо ви почнете возити 2000 кг.
І це стосується не тільки механіки, провід і інші електричні компоненти теж мають свої оптимальні параметри. Я гадаю вам не потрібно пояснювати, що наприклад, провід 1,5 мм кв. при напрузі 220 В може пропускати через себе і 30 ампер але дуже недовго, а от 5 ампер в тисячі разів довше. І від цього залежатиме надійність системи чи приладу до якого він входить.
Куди ж на вашу думку інвертор буде скидати надлишок з 60 квт панелей якщо він може перетравити тільки 30 ? в тепло? 30 квт в тепло? ви впевнені? При тому що на вулиці в той момент може бути температура повітря 30-35 градусів.

то ви щось перегнули......

МППТ трекер розрахований на струм і напругу. Далі крапка. Допоки Ви не перевищите ці показники то воно в штатному режимі. Друга справа що ми таким чином трохи більше гріємо інвертора, але на справді, ніхто не знає від чого він помре і коли. Може завтра його вкрадуть, або в нього влучить сила небесна.... Хто зна.... Я б так не парився. На все воля синього диму.
 

Олег_79

Tier1
Реєстрування
22 Сер 2020
Дописи
66
Бали
25
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Ну а як ви 60 кВт панелей підключите до 33КТЛ-А щоб не перевищити напругу або струм в стрінгах в дні і години макс освітленості ?
Яка буде схема - скільки панелей в стрінгах і яка буде напруга чи сила току? Просвітіть.

От на фроніусах перевантаження з коеф 1,5 рахується допустимим, але там комплектуючи покраще ніж на хуавеях і відповідно практичний запас по потужності перевантаження вищий.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Ну а як ви 60 кВт панелей підключите до 33КТЛ-А щоб не перевищити напругу або струм в стрінгах в дні і години макс освітленості ?
Яка буде схема - скільки панелей в стрінгах і яка буде напруга чи сила току? Просвітіть.

да снизойдет просветление от меня)))

там оф. дав листа що 500Вт на стрін аж бігом. Так от, не будем дуже в наглу, віьмемо номінал 620В на трекер. Струм у 500В десь 11,6А*8=93А *620В=57,5кВт. Мало? Ну ок. Нагліємо, пвдвищуємо до 15 панелей на стрінг = 15*500*8=60кВт.. А можна і трохи більше)))

Тільки толку з того нуль.

пысы. я не рахував оптимальну кількість, а просто на око потужність яку можна навісити з огляду на лист від оф. Там будуть в реалії нюанси , але по панелях аж бігом вішається. Ну а хто за то відповість? Дак той хто листа писав що можна)))
 

Олег_79

Tier1
Реєстрування
22 Сер 2020
Дописи
66
Бали
25
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Ну так ми ж і говоримо про практику. Чого ж ніхто не вішає по 60 кВт панелей на даний інвертор? Гроші нікому не потрібні при відсутності затрат на підвищення потужності, на інвертор? Докупив панелей і металу на столи і ось тобі щастя - заробляй рази в півтора більше. Чи ні ? Чи взагалі не заробляй бо інвертор почне глючити а може й згорить не дивлячись на "нерозтратний вічний ресурс"?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Ну так ми ж і говоримо про практику. Чого ж ніхто не вішає по 60 кВт панелей на даний інвертор? Гроші нікому не потрібні при відсутності затрат на підвищення потужності, на інвертор? Докупив панелей і металу на столи і ось тобі щастя - заробляй рази в півтора більше. Чи ні ? Чи взагалі не заробляй бо інвертор почне глючити а може й згорить не дивлячись на "нерозтратний вічний ресурс"?

ви мабуть просто не можете зрозуміти, що на все є розум, значне перевищення потужності не дає вже того результату в грошах, тому і не сталять, да і вибачте, Ви про що, 500Вт панелі в Україну заїхали два тижні як, про яку практику річ?
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Ну а як ви 60 кВт панелей підключите до 33КТЛ-А щоб не перевищити напругу або струм в стрінгах в дні і години макс освітленості ?
Яка буде схема - скільки панелей в стрінгах і яка буде напруга чи сила току? Просвітіть.

От на фроніусах перевантаження з коеф 1,5 рахується допустимим, але там комплектуючи покраще ніж на хуавеях і відповідно практичний запас по потужності перевантаження вищий.

Я лично считаю, что 33KTL-A, 36KTL, 42KTL скорее всего идут с одной начинкой, только софтом душат. И Фрониусу с его начинкой, ух как далеко до Хуавея.


а вы разбирали 42 КТЛ? Не поделитесь, есть ли отличия от 33?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113

Олег_79

Tier1
Реєстрування
22 Сер 2020
Дописи
66
Бали
25
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Так я не писав про 500 Вт панелі, це ви вирішили свої розрахунки на них побудувати. Можете їх на 330 Вт побудувати, я ж не проти. Кількість панелей збільшиться а Вольт- Амперні характеристики системи будуть приблизно ті самі. Я говорю про практику яку СУКУПНУ потужність панелей на КТЛ-33А можна підключити і щоб при цьому інвертор працював довго і без проблемно.
І я все можу зрозуміти, але люди ставили станції для отримання прибутку а не для милування ними. І якщо можна прибуток збільшити з відносно невеликими витратами то люди так і будуть робити. І просто доставити більше панелей - це самий простий, дешевий і на перший погляд очевидний шлях.
Чому ви вважаєте що ця тактика не діє? Он на сусідній гільці форуму людина розповідає як навісила на 2 станції на фроніусах по 45 кВт на кожну і виробила в серпні 2020 більше 7,2 мегавата на кожній станції, то чому ж не діє?
І взагалі я не до вас апелював а до людина яка каже, що інвертору буде норм 60 квт повісити у південні орієнтації. І працюватиме усе чітко.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Так я не писав про 500 Вт панелі, це ви вирішили свої розрахунки на них побудувати.

тю, яке питання, така і відповіть, чес слово.

Ну а як ви 60 кВт панелей підключите до 33КТЛ-А щоб не перевищити напругу або струм в стрінгах в дні і години макс освітленості ?



Можете їх на 330 Вт побудувати, я ж не проти.
до чого це?


І я все можу зрозуміти, але люди ставили станції для отримання прибутку а не для милування ними. І якщо можна прибуток збільшити з відносно невеликими витратами то люди так і будуть робити. І просто доставити більше панелей - це самий простий, дешевий і на перший погляд очевидний шлях.
от в тому то і проблема, що не можете зрозуміти, тоді беріть олівець і рахуйте різні варіанти , і да допоможе вам калькулятор.


І взагалі я не до вас апелював а до людина яка каже, що інвертору буде норм 60 квт повісити у південні орієнтації. І працюватиме усе чітко.
ну то не читайте і не відповідайте, хай йому грець.....

І все ж таки, працюватеме, і чітко, а про ефективність, то інша тема.
 

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43
Так я не писав про 500 Вт панелі, це ви вирішили свої розрахунки на них побудувати. Можете їх на 330 Вт побудувати, я ж не проти. Кількість панелей збільшиться а Вольт- Амперні характеристики системи будуть приблизно ті самі. Я говорю про практику яку СУКУПНУ потужність панелей на КТЛ-33А можна підключити і щоб при цьому інвертор працював довго і без проблемно.
І я все можу зрозуміти, але люди ставили станції для отримання прибутку а не для милування ними. І якщо можна прибуток збільшити з відносно невеликими витратами то люди так і будуть робити. І просто доставити більше панелей - це самий простий, дешевий і на перший погляд очевидний шлях.
Чому ви вважаєте що ця тактика не діє? Он на сусідній гільці форуму людина розповідає як навісила на 2 станції на фроніусах по 45 кВт на кожну і виробила в серпні 2020 більше 7,2 мегавата на кожній станції, то чому ж не діє?
І взагалі я не до вас апелював а до людина яка каже, що інвертору буде норм 60 квт повісити у південні орієнтації. І працюватиме усе чітко.

Гарантійні умови вважаються дотримані, якщо на Хуавей навісити 60 кВт панелей. Економічна доцільність цього експерименту - залежить від багатьох умов. Наприклад при розташуванні станції в північних областях України.
Але є програми, які все рахують за нас, і вже неодноразово вказувалось, що з точки зору максимізації виробітки, доцільніше ставити все на південь. Хочете винайти свій лісапет - будь ласка. Всі вам будут вдячні за ваші досліди. Ви не до кінця розумієте процеси, які відбуваються при перевантаженні інвертора.
 

aleksys

Tier1
Реєстрування
21 Сер 2019
Дописи
133
Бали
43
Ну а як ви 60 кВт панелей підключите до 33КТЛ-А щоб не перевищити напругу або струм в стрінгах в дні і години макс освітленості ?
Яка буде схема - скільки панелей в стрінгах і яка буде напруга чи сила току? Просвітіть.
Інвертор бере необхідну потужність від панелей , коли панелі видають більше 30.5 квт інвертор зменше силу струму. При 100% інсоляції будемо мати 6а×8стрінгів×635в=30.48 і ніяких 30кв на нагрів.
 
Останнє редагування:

Олег_79

Tier1
Реєстрування
22 Сер 2020
Дописи
66
Бали
25
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Але є програми, які все рахують за нас, і вже неодноразово вказувалось, що з точки зору максимізації виробітки, доцільніше ставити все на південь.
Програми рахували для односторонніх панелей і так воно і є - односторонню найоптимальніше орієнтувати на південь.
А двостороння при встановленні схід-захід і майже тій же вартості що і одностороння працює 2 рази в день і в самі сонячні дні коли виробітка максимальна але в районі обіду інвертор ріже все що більше 30 квт вона якраз працює в протифазі з південноораєнтованими панелями що і дозволить системі в цілому виробляти протягом дня більше енергії а не тренувати інвертор.
От наприклад буде 36,9 квт на південь а ще 13,1 двосторонніх на схід-захід стояти і повинно ж доволі ефективно працювати, тому що потужність двосторонніх в обід не буде обрізатись а вранці і ввечері будуть працювати наповну доповнюючи не зовсім ефективні в ці часи доби південно орієнтовані.
 

Вкладення

  • grafiken-bifacial2.png
    grafiken-bifacial2.png
    28,6 Кб · Перегляди: 39
  • 1600262600613.jpg
    1600262600613.jpg
    28,8 Кб · Перегляди: 36
Останнє редагування:

aleksys

Tier1
Реєстрування
21 Сер 2019
Дописи
133
Бали
43
Програми рахували для односторонніх панелей і так воно і є - односторонню найоптимальніше орієнтувати на південь.
А двостороння при встановленні схід-захід і майже тій же вартості що і одностороння працює 2 рази в день і в самі сонячні дні коли виробітка максимальна але в районі обіду інвертор ріже все що більше 30 квт вона якраз працює в протифазі з південноораєнтованими панелями що і дозволить системі в цілому виробляти протягом дня більше енергії а не тренувати інвертор.
От наприклад буде 36,9 квт на південь а ще 13,1 двосторонніх на схід-захід стояти і повинно ж доволі ефективно працювати, тому що потужність двосторонніх в обід не буде обрізатись а вранці і ввечері будуть працювати наповну доповнюючи не зовсім ефективні в ці часи доби південно орієнтовані.
Односторонні взимку + весна осінь будуть знаходитись під кутом 45° до сонця, на мою думку з жовтня до квітня пікова потужність цих стрінгів сягатиме до 7 квт , але влітку віддача буде добра.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Програми рахували для односторонніх панелей і так воно і є - односторонню найоптимальніше орієнтувати на південь.
А двостороння при встановленні схід-захід і майже тій же вартості що і одностороння працює 2 рази в день і в самі сонячні дні коли виробітка максимальна але в районі обіду інвертор ріже все що більше 30 квт вона якраз працює в протифазі з південноораєнтованими панелями що і дозволить системі в цілому виробляти протягом дня більше енергії а не тренувати інвертор.
От наприклад буде 36,9 квт на південь а ще 13,1 двосторонніх на схід-захід стояти і повинно ж доволі ефективно працювати, тому що потужність двосторонніх в обід не буде обрізатись а вранці і ввечері будуть працювати наповну доповнюючи не зовсім ефективні в ці часи доби південно орієнтовані.

Графік дуже гарний, і я скоріше всього за. Але з свого досвіду, можу сказати, що тіні зранку та ввечері просто жахливі. Тільки одна станція, розташована геть далеко в полі, не має затінення. Всі решта - мають. І навіть в літку, ранкові та вечріні години то тінь всюди майже.
 
Угорі