Запитання по гібридним інверторам та АКБ для створення UPS на весь дім

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
Вітаю, спільното!

Я із тієї когорти українців, які потрапили на цей форум через постійні блекаути і хочуть вирішити проблему не через покупку бензо- чи дизельного генератора. Але, будучи не спеціалістом у темі СЕС та ніколи раніше не стикаючись із цим, б’ються лбом об купу підводних каменів, проблем та запитань, на які непросто знайти відповідь. Власне, будучи читачем вашого форуму уже з тиждень, відповідей на свої питання я не знайшов, тому вирішив запитати сам.

Отже, живу в таунхаусі, в який заведено 11 кВт 1 фаза. Спочатку було 5 кВт, але дещо не хватало у надзвичайно рідкісні випадки, тому пару років назад розширив до максимуму, до 11 кВт.

Як тільки почались блекаути, з’явилась ідея купити окремо автомобільний акумулятор великої ємності, окремо зарядний пристрій для нього, щоб підтримував цю ємність, і окремо інвертор бажаної потужності. Але наші перекупи озвіріли - перебрендовані китайські інвертори на пару кВт коштують під 10к грн, зарядні десь 5к грн, а, наприклад, китайський перебрендований гелевий АКБ на 12V 200A*h уже десь за 20к грн.

Друзі порадили набагато кращий варіант - так я дізнався про гібридні інвертори із AliExpress. Дійсно, набагато краще — гібридний інвертор об’єднує в собі доволі потужний інвертор на 220V, інтелектуальний зарядний пристрій, що підтримує і свинцеві, і AGM, і GEL, і навіть літієві, чиста синусоїда, WiFi, має можливість підключити сонячні батареї в перспективі, а ще переключає живлення будинку на АКБ у разі пропажі зовнішнього електропостачання миттєво, діючи, як “гігантський UPS” на весь дім, єдине, що акумулятор треба окремий.

Мені порадили китайський бренд PowMR із AliExpress. Це не повний гаражний ноунейм, як я розумію - у них хороші відгуки на AliExpress, свій бренд, сайт, хороша функціональність, знайомі знайомих купляли і користуються успішно, і саме головне - це ціна.
Спочатку я зупинився на моделі PowMr POW-HVM4.2M-24V за орієнтовно 20к грн — інвертор потужністю 4.2 кВт був максимальним, що у цього виробника є для акумуляторів на 24V, а для “досягнення” 24V я думав об’єднати два гелеві 12V-акумулятори послідовно (наприклад, два гелевих RITAR DG12-260 12V 260.0Ah, щоб не платити набагато більше за них же, тільки із переклеєними логотипами типу “українських брендів” а-ля Challenger чи Venturo).
Але потім я побачив, що у того же PowMr є моделі, наприклад, PowMr POW-HVM6.2M-48V, які коштують всього на 2к грн дорожче, але вже пропонують суттєво більшу потужність, правда, вимагають 48V, тобто знову треба щось думати із акумуляторами.

Я уже майже готовий на цю покупку, назбирав бюджет, але є кілька питань, які “стопорять” мене, і я не можу наважитись на це все, поки не отримаю відповідей. Власне, закінчую із вступом та переходжу до них.

  1. Чи сумісні китайські гібридні інвертори із такими схемами підключення, коли кілька акумуляторів підключені послідовно заради підвищення їх напруги до 24V чи 48V? На деяких сайтах прямо пишеться, що ця чи ця модель сумісна, але у переважній більшості про таку сумісність нічого не вказано. Чи буде правильно йти зарядка такої послідовно підключеної батареї акумуляторів?
  2. Потужність гібридного інвертора. Я взагалі не до кінця розумію, що це значить, коли пишуть “інвертор потужністю 6.2KW”, наприклад. Я розумію, що це максимальна потужність, яку інвертор може надати, коли його живить сонячна батарея (не мій випадок) чи акумулятор (оце мені і потрібно). Але що, якщо є живлення із мережі? Ну, тобто, припустімо сценарій: до мене заведено в дім 11 кВт, блекауту нема і електрику подають нормально, дома встановлений куплений інвертор на 4.2 кВт, акумуляторна батарея заряджена на 100%, я вмикаю одночасно бойлер, електродуховку, електрочайник та пральну машину, піднімаючи споживання оселі, скажемо, до 7 кВт. Інвертор “пропустить” до мене цю потужність із мережі? Чи його 4.2 кВт будуть обмеженням, більше якого він не дасть мені потужності, навіть працюючи в, умовно кажучи, режимі бай-паса, коли є зовнішня електрика і батареї повністю заряджені?
  3. В яке місце електричної мережі підключається гібридний інвертор? У мене від лічильника на стовпі кабель заходить в дім, там спочатку йде на стабілізатор Елекс Ампер 11 кВт, потім на дифреле, а потім у коробку із автоматами, від яких уже розводка по розеткам та лампочкам. Інвертор має підключатись після стабілізатора, але до дифреле? Чи електрику після інвертора також бажано стабілізувати? Чи інвертор сам виконує функцію стабілізатора для електрики із зовнішньої мережі, як це роблять типові комп’ютерні UPS?
  4. Яка напруга сила струму/ампераж (виправлено 02.01.2022) тече між акумуляторами 12V, з’єднаними послідовно? Питаю, щоб знати, кабель якої потужності підбирати, тому що якщо 12V, то для тих же 6кВт потужності (якщо брати той інвертор на 6.2 кВт і навантажити його по-максимуму) це буде сила струму 500А, а це кабель має бути ого-го.
  5. Якщо вже чекати інвертор із Китаю, то можна уже почекати і акумулятори. На тому же AliExpress акумуляторна батарея LiFePo4 виробництва JSD Solar на 24V 100A*H коштує 22.5к грн, що десь стільки же, скільки у нас тут коштує гелева АКБ 12V 200A*H від “українських переклеювальних брендів”. Що скажете, це хороший варіант для моїх потреб, беручи до уваги, звісно, що в документації до інвертора прямо сказано, що він уміє заряджати LiFePo4?
Багато писанини, дякую, якщо прочитали, і буду ще більше вдячний вашим відповідям, порадам та підказкам.
 
Останнє редагування:

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
88
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Решил зарегистрироваться что бы вам ответить :)
Для начала найдите лучший нож который есть в доме, потом точило, наточите так как никогда не точили :) и начинайте резать осетра
В идеалевам нужно зарезервировать котел, если газовое отопление, это в среднем 150 ват или 14 ампер по 12 вольт
Надеюсь освещение все диодное это еще 50 ват в эконом режиме ну или грубо 4 ампера по 12 вольт
Интернет можно и не учитывать пусть 1 ампер но обычно 0,5
Зарядка гаджетов еще 1 ампер если заряжать только ближайших соседей
Жируем и смотрим телик это еще 10 ампер
Ну и холостой ход 1-5 ампер посчитаем по максимуму 5

Теперь сумируем

14+4+1+1+10+5 получаем 35 ампер, умножаем это все на 20 часов (для свинца это допустимый разряд ) получаем 700 а/ч акб для 12 вольт и это все при максимальной нагрузке в 400 ват, а так что бы оно проработало до лета умножаем емкость акб на 2

Это я к тому что не нужно резервировать весь ввод, нужно выделить самое необходимое для рещерва и уже от этой нагрузки плясать

Ну и если нет мыслей про расширение то нет смысла брать оборудование с запасом, ибо тот же комбайн на 5квт за сутки сам на себя съест полтора квт и при длительном отключении сетевого ээ его просто нечем будет кормить
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Класні путні питання піднімаєте!
Якраз пишу розгорнуте повідомнення з цього питання, де будуть відповіді на Ваші питання, сподіваюсь, скоро викладу тут :)
Теж обрав Powmr інвертор після довгого нудного перелопачення десятків варіантів, та вирішив, що 3.2 кВт (або краще 3.6 кВт) достатньо для мого випадку, бо споживання менше за ваше. Отримав від китайців специцікацію(англійською) для інверторів Powmr на 1.5/2.4/3.2, а також ще одну для 3.6/4.6 кВт - це нова покращена версія попередньої лінійки. Додам до вкладень.
Також планую замовити LiFePo4 акуми з Китаю.
Також в мене виникає додаткове питання щодо мита на ввіз акумів та інвертора. Треба почитати закон новий про скасування цього мита(30% від [вартість продукту без доставки мінус 150 евро], здається, треба уточнити бо давно читав) до травня та зрозуміти, чи розповсюджується дія закону в нашому випадку.
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Спойлер: потужність інвертора вказана із урахування того, що він може пропустити через себе, живлячи навантаження. В документі до інвертора написано, що якщо навантаження перевищує максимальну потужність інвертора, то він або:
1. перемикне навантаження на байпас(в обхід себе) в разі, якщо електромережа(електрика зі стовпа) доступна.
2. подасть сигнал про перевантаження та вимкнеться, через 10 сек при навантаженні (101-149)% та через 5 сек при навантаженні 150%. Якщо мережа недоступна.
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
А розрахунки потужності для вибору інвертора я проводив наступним чином:
Сума всіх навантажень, що дуже вірогідно будуть ОДНОЧАСНО працювати плюс 20-30% запас. Тут вже самі вирішуйте, чи ставити реле часові, щоб вмикати "важкі" споживачі по типу бойлера чи електродуховки в незавантажений час, чи ставити потужніший інвертор. В разі коли електромережа доступна, то інвертор перемкне на неї, інакше коли резервне живлення з акумів, то вирішуйте наскільки важливо напекти пиріжків ))
Якщо є можливість, придбайте ватметр, з Китаю за $10-15 можна взяти норм ватметр та інтегрувати його в колодку(касету) для подовжувача. Позаміряйте ватметром всі навантаження та зробіть висновки.

Ось деякі мої результати моїх вимірів, в Ватах:
Холодильник(коли насос працює): 200-220
Котел(сучасний, електронне керування та внутрішній насос): 125(насос працює), 70(насос не працює)
Циркуляційний насос для котла без електронної автоматики на першій швидкості: 40
Телевізор сучасний(маленький або середній) 18': 40
Телевізор ел-пром.трубка(старого типу): 90
Зарядка гаджета: 10
Духовий електро шкаф: 2000
Бойлер: 1000 один ТЕН, 2000 два ТЕН
Ноутбук 15': без навантаження 40, браузер(із 20 вкладками) 80
ПК(не потужний з одним монітором 19'): без навантаження 170, браузер(20 вкладок) 190, браузер з вимкненим монітором 150.
роутер + оптоволокно: 20

Потужність можна знайти в паспортах до приладів.
 
Останнє редагування:

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
Решил зарегистрироваться что бы вам ответить :)
<.......................>
@mib Ох, спасибо, что не прошли мимо! Отвечу по пунктам:
  1. Да, всё верно, у меня всё освещение светодиодное и газовый котёл, правда, турбированный и со встроенным циркуляционным насосом, турецкий Protherm Jaguar, так что думаю, что он в 150 Вт ну никак не вложится.
  2. Ваш подсчёт нагрузки не включает два критически важных для меня пункта:
    1. Холодильник. У моих родителей как-то отключили электричество на почти двое суток, холодильник и морозилка потекли, приятного мало.
    2. Домашний, он же рабочий, десктопный ПК (не ноутбук). Я работаю удалённо из дома (ИТ, ага), интернет заведён оптоволокном и как правило не пропадает во время отключений, поэтому можно (и нужно!) работать. Довольно мощный комп, да с двумя немаленькими дисплеями будет тянуть в среднем 500 Вт.
  3. Расширение на солнечные панели как раз планирую, в том то и дело. Я отлично понимаю, что, в отличие от генератора, описанная мною схема - это чистая аккумуляция, и она бессмысленна, если электричество отключают хотя бы на сутки. А если вот рашисты “удачно” влупят снова, и энергосеть ляжет на неделю, к примеру? Я со своими инвертором и АКБ буду в заднице. Солнечные батареи, да хотя бы самые дешевые на 2 кВт, даже в самый пасмурный зимний день могут дать, да пусть даже 1 кВт*час за весь день, что уже даст включить котёл пару раз на сутки по 30 мин и не умереть от холода.
  4. 20 часов - это вы очень оптимистично прикинули . Я рассчитываю максимум на 8 часов рабочий день, когда работает ПК, или на ночь, когда ПК и свет выключен, и надо поддерживать лишь газовый котёл и холодильник.
  5. АКБ на 700 А*H — это жирновато. Я понимаю, что вы хотите донести - мол, сэкономь на мощном, дорогом и ненужном инверторе, урежь осетра потребления, и лучше вложись в батарею АКБ на 700 А*H. Но эта система уже дороже за “классический” дешевый бензогенератор на 2-3 кВт. И если она даже не может мне обеспечить холодильник (еда) и комп (работа), то нафиг она мне вообще? Если уж вкладываться в решение, которое в 2-3 раза дороже бензогенератора, то оно должно обеспечивать базовые потребности. Понятно, при работе от аккумов никто электродуховку, фен или бойлер включать не собирается .
Ещё раз спасибо за ваш комментарий! Буду рад продолжению дискуссии!
 

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
<.....>
1. перемикне навантаження на байпас(в обхід себе) в разі, якщо електромережа(електрика зі стовпа) доступна.
<.....>
@Weasel Дякую за ваші відповіді, із нетерпінням чекаю на доповнення, а поки що пару моментів:
  1. Ви написали про потужність інвертора, і це мене дуже порадувало — адже виходить, що якщо є зовнішнє електропостачання, то інвертор працює в режимі бай-паса, ніяк не обмежуючи споживану потужність, і ця споживана потужність ніяк не залежить від власної потужності інвертора. Це дуже хороша новина, адже виходить, що тепер мені немає сенсу гнатись за потужнішим інвертором. Цей режим байпаса є в інверторів PowMR? Де ви знайшли про цю інформацію? Бо я ніде такого не бачив? Можна посилання?
  2. Просто цікаво, яку модель інвертора PowMR ви вибрали, можна посилання? Ви, вибираючи її, закладали можливість, що колись доставите сонячні панелі і будете продавати електрику у мережу по зеленому тарифу? Бо, як розумію, не кожен гібридний інвертор може “відправляти” електрику в мережу.
  3. Те саме про LiFePo4 АКБ. Ви будете замовляти один, два, чотири? Під яку напругу? Якщо декілька, то як з’єднувати?
  4. По поводу розрахунків потужності - я частково розкрив цей момент у відповіді попередньому коментатору. Якщо коротко, то само собою, що під час відключення електрики я не буду ганяти бойлер, електродуховку та електрочайник. Мій мінімум на день - освітлення, холодильник, котел, десктопний ПК, мікрохвильовка (щоб пару раз розігріти їжу, 900Вт), дрібниці типу зарядки телефона, роутер, витяжка у туалеті. На ніч - лише котел та холодильник. Все.
  5. Про ватметр - можна назву моделі та посилання, дуже цікаво. У мене стабілізатор показує споживану потужність, але це на увесь дім сумарно.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Без притензій на об'єктивність. Маю у власності мережеву дСЕС (зелений тариф), однак з початком відключень також замислився про гібрид. Хоча для початку купив бензогенератор...
Тепер по суті, або що я нарив...
1. Акумулятори. 0.1С, 0.2С де С це ємність акумулятора, це токи довготривалого розряду, при якому акумулятор буде працювати заявлену кількість циклів... такі ж самі показники потрібно враховувати при зарядці акума.... я коли покопався в цій інформації то зрозумів що енергія з бензогенератора не така вже і дорога... В АКУМІ МАЄ БУТИ ЕНЕРГІЇ В 5 РАЗ БІЛЬШЕ НІЖ СПОЖИВАЄТЬСЯ ЗА ГОДИНУ. Врахуйте час заряджання акумулятора... тут літійфосфатні без конкуренції..
2. Інвертор... гібрид, автономний та інші... потужність....24в. 12в. 48в... гібрид, в моєму розумінні, це той хто працює від мережі та на мережу(З Т). Хоча в описах не все так однозначно... виходячи з цього потрібно знати чи не буде видавати інвертор в мережу коли там енергії немає (і як це налаштувати)... потужність... розібрався в різниці між кWa i kwt. КВт завжди менше... чим більша потужність тим більший вольтаж по постійному струмі пропонується. Для себе порозумів що 12 вольт то до 1 кВт 24вольт до 3кВт 48 більше 3... хоча чим більший вольтаж акумів тим краще.
3. Налаштування інвертора... там мають бути куча налаштувань по роботі з акумами. З мережею. З генератором( коли довго немає електрики напевно буде зручно заряжати акуми генератором). Тут до мене дійшло що інструкцію краще читати до купівлі.
4. Ціна... тут на різний смак, але, напевне, найдешевше це купувати дорого. Кожен прибамбас це плюс до ціни... і однакові по потужності і рекламними можливостями моделі в одного продавця коштують по різному не просто так.
5. Панелі. Тут легко. В мене вони є, тому вибір по максимальній напрузі. А так, думав би що 2 мррт краще.
... замовив на алі інвертор Must PH1800 Pro 3kwt 24v та акум jsdsolar 24v 100a., сподіваюсь до кінця війни отримати, хоча краще після.
ПС. Спочатку думка була про стартерні акуми бу з фур, але поміркувавши вирішив що літійфосфатні краще. Придивлювався до збірок, але...
 

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
88
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
@Klotos 20 часов резерва я взял из оасчета того что это то время за которое свинец может отдать свою полную емкость

Но учитывая что вы рассматриваете лифер от 20 часового разряда можно уйти и посчитать ваши 8 часов добавив к выше посчитаному ваш комп и холодильник

У нас было 35 ампер, добавляем сюда ваш комп, я правда сомневаюсь что он потребляет даже с двумя мониторами 500 ват, давайте его посчитанм как 30 ампер, и холодильник еще 7 ампер, хотя холодильник если и резервировать то по требованию и ради него отказываться к примеру от телевизора

Итого у вас набежало 70 ампер в час, а за восемь часов это 560 ампер но даже литий нельзя высаживать в ноль итого берем 600 ампер

По панелям с ноября по март, поле 2 кВт может выдать 1 кВт в сутки а может выдать 0 но тот же кВт который оно выдаст уйдет на собственное потребление инвертора

Так что в эту схему просится генератор для заряда батарей когда долго нет сети и нет солнца в это же время от него и холодильник наморозит пока батареи заряжаются

И возможно есть смысл подумать с компом на это время пересаживаться за ноут

А так к мощности инвертора нет никаких вопросов вме упирается в емкость акб в этом главный мой посыл
 

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
А так к мощности инвертора нет никаких вопросов вме упирается в емкость акб в этом главный мой посыл
@mib Та в принципе да, я со всем этим согласен, тут нечего возразить, и про переход на ноут, и про то, что надо побольше ёмкость АКБ, а не 2 * 12V * 200A*H, как я думал, и про то, что инвертор постоянно подъедает электричество.
Да, в идеале это должна быть АКБ на 10 кВт*час, и поле солн. батарей на 6 кВт, тогда можно чувствовать себя комфортно. Но финансово это многовато выходит.

По поводу бензогенератора для подзарядки батарей - моя позиция состоит в том, что если мне таки надо бензогенератор, то всё остальное уже не надо. Условный бензогенератор на 3кВт за условные $1k будет раза в полтора-два дешевле, проще, и за разницу в цене можно докупить бензина в канистры, а его 3 кВт хватит для почти всех нужд.

Т.е. у меня дилемма: или вообще без бензогенератора, или только бензогенератор. От варианта с ним меня отталкивают проблемы обслуживания, масла, необходимости раз на пару часов выключать, шум (ночью включённым для холодильника и котла не оставишь), ну и проблема 110V на обоих полюсах. Ну и то, что он постоянно "ест деньги за бензин", а вариант с АКБ - нет.
 

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
88
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
110 это не всегда, если речь про 1к то скорее это будет инверторный там и с синусом все ок и с 220

У меня конкретный колхоз, 500 а/ч авто акб плюс ибп плюс два мппт контроллера и 1,2 кВт панелей плюс еще в качестве зарядки блок питания от светодиодных лент, моя постоянная нагрузка 200 ват с учетом холостого хода ибп это 17 ампер по акб

Так вот с мая было 120 отключений от 4 до 8 часов если бы я эти условные 500 часов сидел на генераторе то у него бы выработался ресурс, это не говоря про топлмво и шум

Но у меня было 2 генератора один старенький инвертор и второй новый стоял в коробке как запасной, так вот за все время генератор наработал 16 часов, на зарядку акб, ну нет солнца с середины ноября половину времени панели провели под снегом

Мелкий инверторный генератор витоге я ушатал, ну ему скорее всего срок пришел еще несколько лет назад, тот что стоял в коробке пока наработал 3 часа, но не будь у меня ибп то уменя бы уже вообще не было бы генераторов и 500та литров бензина

По этой причине я и написал в самом начале про урезаем осетра, чем лучше вы оптимизируете потребление тем больше сэкономите на акб

Как вариант сейчас купить инвертор и акб,а панели отложить на весну от них сейчас толку нет, а за эти деньги купить генератор за 400-500$ что бы дотянуть до весны

А так да я тоже хочу 10кВт в акб поле панелей на 5-6 кВт но это когда то потом когда будет иметь экономический смысл компенсация собственного потребления, для резерва в моем случаедостаточно того что есть
 

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
Тепер по суті, або що я нарив...
@Taras Дякую, що поділились інфою. А у вас на СЕС інвертор чисто Grid-tie, що ним не можна заживити дім?
1. Ну так, в курсі і згоден, тому і сам дивлюсь на LiFePO4.
2. В цілому все збігається з тим, як я знаю, лиш кілька уточнень:
2.1. На гібридному інверторі, по крайній мірі на тих, що я дивився, в налаштуваннях можна вказати, як йому працювати. Чи виводити надлишок енергії в мережу, який пріорітет меж споживанням та АКБ, пріорітет між сонцем і мережею, і таке інше.
2.2. Про градації потужності інверторів - в цілому так, як я вище зазначив, саме потужне у 24V, що я знайшов у PowMR, то на 4.2 кВт. Так, кВт завжди менша за kVA, треба дивитись саме на кВт.
3. Саме так. У деяких описах на тому же АліЕкспрес це розписано.
4. Про ціну - важкий момент...
5. Теж дивився на Must, це десь та сама ніша "ціна-якість", як і PowMR, але мені здається, що PowMR за ту саму ціну пропонує чуточку більше функцій.
Дякую! Відпишіться, будь ласка, коли все це приїде, ви налаштуєте та запустите.
 

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
<....> У меня конкретный колхоз <....>
@mib
Ого, очень интересно, впервые слышу про зарядку АКБ от блока питания светодиодных лент...

1. А какие у вас АКБ, чисто свинцово-кислотные? Насколько сильно вы их высаживали? Как они подключены? Если последовательно - ставили ли балансир зарядки? BMS-чип? Если их заряжали от БП LED-strip, то как контролировали вольтаж и ампераж зарядки, чтобы не поубивать батареи?

2. Мне кажется, с нашим вздутием цен за $1k денег инверторный бензогенератор на хотя бы 2 кВт, что выдаёт правильные 220V, чтобы работал котёл и UPS, уже не купить...

3. А сколько вообще ресурс типичного бензогенератора? Как-то вы, ИМХО, слишком пессимистично его оцениваете... тут идёшь по улице — в каждом дворе, за каждым магазином, постоянно... дырчит и дырчит. Такое впечатление, что сутками работает.

4. Вы считали смету всего вашего "колхоза"? Ну, т.е., если бы не было солнечных батарей, аккумуляторов на 500 А*час, зарядок, инверторов, MPPT-контроллеров, это сколько бы удалось на сэкономленные средства купить литров/тонн бензина?

5. Расскажите про ваш опыт солнечных батарей в ноябре и декабре. Неужели с них за весь день не наберётся хотя бы 1 кВт*час? Вы пишете про снег - его можно почистить?

6. Раз у вас уже есть панели, вы планируете потом делать зелёный тариф? Или это сугубо для себя?

Меня ещё вот что отталкивает от покупки бензинки. Она дёшево, классно, быстро, просто, но она только на время войны и блэк-аутов. Как война закончится, это будет мёртвое убитое по ресурсу железо, которое ни мне, ни кому-то ещё никогда больше не пригодится. Вариант инвертор-АКБ-солн.панели же, кроме того, что не "пьёт бензин и маш.масло", после войны тоже будут в нагоді - в варианте min будут экономить счёт на электрику, а в варианте max будут прямо продавать электрику по зелёному тарифу.

Спасибо!
 

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
88
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
1. А какие у вас АКБ, чисто свинцово-кислотные? Насколько сильно вы их высаживали? Как они подключены? Если последовательно - ставили ли балансир зарядки? BMS-чип? Если их заряжали от БП LED-strip, то как контролировали вольтаж и ампераж зарядки, чтобы не поубивать батареи?
Обычные автомобильные, купленные по принципу фильтруем по цене покупаем самое дешевое ибо они уже смертники и особых надежд я на них не возлагал, то что они еще работают для меня это чудо :) я на строимдом веду про них тему выкладываю графики разряда, до недавних пор не разряжал ниже 12 вольт это примерно половина емкости, плюс они стоят в сарае сейчас там +4 минимально было -1
Балансиры им не нужны они все подключены паралельно,раньше у меня была 24 вольт система стоял балансир виктрон, но я на 12 и перешел так как в цепочках один из акб всегда умирал раньше и тянул за собой второй в итоге приходилось покупать опять 2/4 сейчас можно покупать по одному, но это все справедливо для свинца, если вы нацелились на лифер то там уже 24 минимум а лучше вообще 48 бмс будет дешевле, токи меньше

2. Мне кажется, с нашим вздутием цен за $1k денег инверторный бензогенератор на хотя бы 2 кВт, что выдаёт правильные 220V, чтобы работал котёл и UPS, уже не купить...
Ажиотаж уже спадает, плюс у многих поставщиков ожидаются поставки в скором времени, но вам никто не запрещает найти генератор в условной италии/германии и попросить друзей что бы отправили маршруткой

3. А сколько вообще ресурс типичного бензогенератора? Как-то вы, ИМХО, слишком пессимистично его оцениваете... тут идёшь по улице — в каждом дворе, за каждым магазином, постоянно... дырчит и дырчит. Такое впечатление, что сутками работает.
Имхо 500-1000 часов, тарахтят они потому что хозяева этого не знают, но когда начнут массово ломаться то станут тарахтеть меньше, сервисы уже завалены срок ремонта от месяца


4. Вы считали смету всего вашего "колхоза"? Ну, т.е., если бы не было солнечных батарей, аккумуляторов на 500 А*час, зарядок, инверторов, MPPT-контроллеров, это сколько бы удалось на сэкономленные средства купить литров/тонн бензина?
Примерно 1500$ все что касается ибп и солнца
Генератор мой 500$ и ест литр в час, получается на 1000 я бы мог купить 800 литров и с учетом масла как раз я бы и натарахтел 500-600 часов которые просидел на акб

5. Расскажите про ваш опыт солнечных батарей в ноябре и декабре. Неужели с них за весь день не наберётся хотя бы 1 кВт*час? Вы пишете про снег - его можно почистить?
В ноябре выработка была аж 9 кВт*ч за месяц :) снег не чистил они на крыше и острой нужды не было, по этой причине не лазил


6. Раз у вас уже есть панели, вы планируете потом делать зелёный тариф? Или это сугубо для себя?
У меня коореративный трансформатор, мне зеленый тариф не доступен, но после победы я почти уверен что у нас будет европейская цена на ээ и будет смысл в компенсации собственного потребления, соответственно есть мысли про 5-6 кВт по панелям инвертор на 5 квт ну и акб с запасом для резерва 5 квт если покупать все кроме панелей не у нас то это около 4000$ но при тарифе в 0,3 евро окупится за 3-5 лет и главное не будет психологического момента что нужно экономить, как минимум с марта по ноябрь


Меня ещё вот что отталкивает от покупки бензинки. Она дёшево, классно, быстро, просто, но она только на время войны и блэк-аутов. Как война закончится, это будет мёртвое убитое по ресурсу железо, которое ни мне, ни кому-то ещё никогда больше не пригодится. Вариант инвертор-АКБ-солн.панели же, кроме того, что не "пьёт бензин и маш.масло", после войны тоже будут в нагоді - в варианте min будут экономить счёт на электрику, а в варианте max будут прямо продавать электрику по зелёному тарифу.
Так же и с акб, по сути это все расходник с этим нужно смириться
 

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
88
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Ого, очень интересно, впервые слышу про зарядку АКБ от блока питания светодиодных лент...
Ну это обычная зарядка cc у меня какой то нонейм с олх за 400 грн на 30 ампер, соответственно ток мне контролировать не нужно так как емкость акб позволяет принимать 30 ампер, в блоке либо есть защита по превышению тока либо так совпало и акб больше не берут учитывая что я их в ноль не разряжал, знаю были случаи что такие блоки горели по превышению тока, мой работает пол года пока жив :)
 

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
@mib Очень интересная инфа, спасибо, что поделились! Позвольте ещё пару вопросов:
я на строимдом веду про них тему выкладываю графики разряда
Можно ссылочку почитать? :)
раньше у меня была 24 вольт система стоял балансир виктрон, но я на 12 и перешел так как в цепочках один из акб всегда умирал раньше и тянул за собой второй
Выходит, балансир не помогал при зарядке?
если вы нацелились на лифер то там уже 24 минимум а лучше вообще 48 бмс будет дешевле, токи меньше
Та да, сначала целился на GEL, а теперь больше приглядываюсь к LiFePO4. Я вот как раз думаю, что делать - а) брать два LiFePO4 по 24V/100A*H и соединять последовательно, или же б) один LiFePO4 на 48 V/100 A*H. Вариант а) заметно дешевле, но не знаю, как с последовательной зарядкой, не будет ли проблемы, аналогичной вашей.
В ноябре выработка была аж 9 кВт*ч за месяц
9 кВт*час за месяц - как-то совсем печально, у меня до блэкаутов средний расход электрики за сутку выше :( . Вам панели ставил инсталлятор, или же вы сами?
после победы я почти уверен что у нас будет европейская цена на ээ и будет смысл в компенсации собственного потребления
Тоже полагаю, что у нас после победы подровняется с Европой цена на электрику, как это уже произошло с топливом. Это тоже одна из причин, почему склоняюсь к варианту инвертор-АКБ-панели, а не бензогенератор.
у меня какой то нонейм с олх за 400 грн на 30 ампер
Вы не думали, не пробовали запитать 12V-LED-ленты, если они у вас есть, напрямую от 12V АКБ, без потерь на преобразованиях 12VDC -> 220VAC -> 12VDC?
 

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
88
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Можно ссылочку почитать?
Я не знаю насколько можно тут давать ссылки, загуглите
Авто аккумулятор в ибп строимдом
Ник там такой же

Выходит, балансир не помогал при зарядке?
Помогал до поры до времени, но помимо заряда есть еще и разряд, в итоге когда один умер второй мог бы еще работать какое то время но пришлось покупать опять два

Та да, сначала целился на GEL, а теперь больше приглядываюсь к LiFePO4. Я вот как раз думаю, что делать - а) брать два LiFePO4 по 24V/100A*H и соединять последовательно, или же б) один LiFePO4 на 48 V/100 A*H. Вариант а) заметно дешевле, но не знаю, как с последовательной зарядкой, не будет ли проблемы, аналогичной вашей.
Правильнее сразу на 48 и по логике если они одинакового качества то на 48 должно быть дешевле

9 кВт*час за месяц - как-то совсем печально, у меня до блэкаутов средний расход электрики за сутку выше :( . Вам панели ставил инсталлятор, или же вы сами?
Если говорить про резервируемую нагрузку то в среднем мне нужно 3 кВт*ч в сутки, если вообще то около 30 у меня все на электрике газа нет
Ставил сам, крыша на юг наклон около 30 градусов
Летом мог в месяц получить до 200 кВт но девать их было некуда :)
На следующее лето купил по случаю грид инвертор на 600 ват без лимитера, хочу на него переключить одну панель и на ту фазу где есть гарантированная нагрузка от фильтрации бассейна 500 ват и там же еще что то всегда есть по мелочи так что в теории в сеть убегать ничего не будет

Тоже полагаю, что у нас после победы подровняется с Европой цена на электрику, как это уже произошло с топливом. Это тоже одна из причин, почему склоняюсь к варианту инвертор-АКБ-панели, а не бензогенератор.
Как уже писал мое мнение что генератор хоть маленький в любом случае нужен, ну или от машины заряжать акб

Вы не думали, не пробовали запитать 12V-LED-ленты, если они у вас есть, напрямую от 12V АКБ, без потерь на преобразованиях 12VDC -> 220VAC -> 12VDC?
У меня их нет, но даже если бы и были, у меня все стоит в сарае, грубо до щита 20 метров кабеля, на нем будут заметные потери и просадка напряжения, скорее всего это будут те же 30 ват что и потери на моем ИБП, есть еще второй у него потери 12 ват, были мысли переключаться на него во время длительных блекаутов, но пока не приходилось, а за 4-8 часов экономия копеечная
 

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
Я не знаю насколько можно тут давать ссылки, загуглите
Авто аккумулятор в ибп строимдом
Нашел, почитал, интересно :)
Правильнее сразу на 48 и по логике если они одинакового качества то на 48 должно быть дешевле
"По логике" - согласен, но вот смотрю на Алике страницу JSD Solar, LiFePo4 24V / 100AH стоит 23 277,01 грн., а 48V / 100AH стоит 53 944,99 грн. Понятно, что это разные модели, там просто аккум, а там с обвязкой, дисплеем и т.д., но 23к * 2 явно меньше 54к. :(
 

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
88
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
"По логике" - согласен, но вот смотрю на Алике страницу JSD Solar, LiFePo4 24V / 100AH стоит 23 277,01 грн., а 48V / 100AH стоит 53 944,99 грн. Понятно, что это разные модели, там просто аккум, а там с обвязкой, дисплеем и т.д., но 23к * 2 явно меньше 54к. :(
Ну это вот и есть разное качество, и еще не известно где какие ячейки использовались
Могу путать но вроде как у них же если выбрать отдельные ячейки то выйдет дороже чем в сборе с бмс, это ж тоже не спроста
Посмотрите еще на алибабе плюс доставка мистом, даже те кто торгуют только оптом с радостью отправляют образец в виде 4/8/16 банок
Но надо было конечно это все в прошлом году покупать :)
 

tanyxa

Tier3
Реєстрування
29 Гру 2022
Дописи
4
Бали
3
Вітаю всіх учасників, дуже вчасно я втрапила на тему, постою тихенько в куточку послухаю :)
Також придивляюся до сонячного інвертора як раз у тому контексті що і топікстартер, електрику від мережі маю десь годин 8 з 24.
Маю 3,5 кВ інвертерного генератора Хюндай, але хочу інтегрувати інвертор та генератор у коло автономного живлення квартири.
Крім того генератор таки досить гучно гарчить, а я частно працюю вночі.
І на додачу - вважаю що ми зараз проходимо межу невороття, ніколи вже не буде "Я натопив хату, та ходжу в трусах при відкритій форточці", війна штовхає нас у спину до рівня європейськх цін на енергоносії швидше, ніж свого часу до цієї проблеми дійшли самі європейці.
Тож треба уже зараз рухатися у цьому напрямку, бо вже маю сумний досвід - поки вагалася варто чи ні, чухала потилицю, витріщала очі на ціни - прайс на генератори роздувся майже втричі
 
Угорі