Запитання по гібридним інверторам та АКБ для створення UPS на весь дім

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Так, я бачила :) І як виявилося була зовсім не готова до прайсу.
Додам пару слів про генератор. Як на мене - поодинці ні генератор, ні інвертор не вирішують проблему автономності так щоб почувати себе сухо та комфортно. Енергія генератору дорога, і це з урахуванням вельми помірних аппетитів ( з моїм споживанням - він жре 0,7 л бензу за годину, та 0,5 л мастила на 100 мотогодин ) інвертер та батареї теж звісно не дешеві прилади, але гучність та ресурс однозначно виграють.
Загалом я планувала в основному сіткою заряжати батарейний блок, а ген використовувати у тих випадках коли в батареях недостатьно енергії. А тепер сиджу оце і думаю - скільки ж часу заряджається батарея інвертору?
Літієві батареї можна заряджати струмом до 0.5С, тобто за 2 години.
Судячи з опису тієї махіни, вона сама і заряджає, може аж до 80 ампер за годину заганяти в акум. Це реально. Є і потужніші. В реальності повна зарядка так і буде тривати 2-3 години. Рахуйте, якщо викачали усі 3 кВт*год і зарядка триватиме три години, то потужність викачування із мережі(230В) буде 1 кВт за годину. Це як бойлер або половина електродуховки.
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Меня пугает цена, она какая то малореальная даже для китая, да еще и бесплатная доставка, у миста за такой вес около 300$ выйдет, может конечно промо и нарабатывают отзывы но я бы подождал ибо почти во всех товарах у этого продавца заказы есть, а отзывов нет
+ ще і магазин відкритий тільки місяць тому ))

Хоча, виглядає привабливо. Не схоже на шахраїв. Гадаю, просто молода компанія. Зараз літієві акуми сильно додали в рості виробництва.
 
Останнє редагування:

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Навчена вже гірким досвідом з машиною - міняю через 60. Через 100 - це по регламенту :)
У мене є добрячий зарядний пристрій Bosch c7, але це ж тільки для свинцю, для літій-фосфату на жаль не підійде
Щоб Ви краще уявляли, то Ваш добрячий зарядний пристрій для 12В на 6 А заряджав би ту 48-вольтову шафу за приблизно 93 години ))
Збагнули, наскільки потужніша внутрішня зарядка у нього? Приблизно в 50 разів...
 
Останнє редагування:

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Добре, що нагадали про мито. Дуже висока ймовірність, що накладуть 20-30% від вартості девайсу(без доставки)...
По суті так, екофлоу, але на 5 кВт ємності за ті ж кошти :)
Перечатив закон "по діагоналі" та перелік товарів. Так от акумулятори там є, зокрема літіеві :)
До речі, сьогодні натрапив на дуже путній ютуб канал про акуми, зокрема літій ферум. Так от чолов'яга замовляє в отповиків китайських та збирає(перевіряє, сортує по параметрам, з'єднує комірки, додає балансир, скріпяє в єдину батарею) і продає готове рішення. Судячи з цін, що він давав 3 місяці тому, то ціна дуже приваблива. Я не замовляв(але планую) в нього, та враження добре.
Канал на ютубі: @alternativeenergy2022
 
Останнє редагування:

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Перечатив закон "по діагоналі" та перелік товарів. Так от акумулятори там є, зокрема літіеві :)
До речі, сьогодні натрапив на дуже путній ютуб канал про акуми, зокрема літій ферум. Так от чолов'яга замовляє в отповиків китайських та збирає(перевіряє, сортує по параметрам, з'єднує комірки, додає балансир, скріпяє в єдину батарею) і продає готове рішення. Судячи з цін, що він давав 3 місяці тому, то ціна дуже приваблива. Я не замовляв(але планую) в нього, та враження добре.
Канал на ютубі: @alternativeenergy2022
Давно смотрю его, он с недавних пор перестал брать предоплаты, а по факту у него дороже на 25-30% ну и он покупает в юанях, а курс растет но на меня он тоже производит положительное впечатление
 

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
@Weasel , Вітаю! Дякую за таку вельми розгорнуту відповідь! Мені довелось потратити кілька вечерів, щоб детально вивчити ваші відповіді та прикладені інструкції (так, англійський - не завада :) ). Тепер детально відповідаю і нова порція питань, так як бачу, що ви не тільки глибоко розбираєтесь у темі, але ще й готові щиро ділитися цими даними із іншими безоплатно:
  1. Моє питання №1 закрито, тим більше, коли я побачив у обох ваших прикладених інструкціях послідовні схеми підключення АКБ.
  2. Про потужність і бай-пасс гібридного інвертора. Я детально вивчив обидві документації. У POW-HVM3.2H-24V я на сторінці №11 знайшов на скріншоті екрану інвертора іконку “bypass”, а на сторінці №12 короткий опис цієї функції. У другій інструкції до інверторів POW-HVM3.6М-6.2М на сторінці №13 також є іконка бай-пасу. Але немає детальної інформацію, включаючи ту, що ви надали, про, цитую вас:
    ...перемикне навантаження на байпас(в обхід себе) в разі, якщо електромережа(електрика зі стовпа) доступна…
    Просто іконки та й все.
  3. Про місце підключення - зрозуміло, дякую.
  4. Я в своєму оригінальному дописі “опечатался” - в думках був “струм”, а написав “напруга”, тепер виправив. Я в курсі про різницю між напругою та струмом, про потужність як їх добуток, і про їх обернену залежність при фіксованій потужності. Ізвідси і було питання. Допустим, у мене інвертор на 48В і 4 послідовно під’єднані АКБ по 12В кожна, щоб мати 4шт*12В=48В. Якщо моє корисне навантаження до інвертора дорівнює 4кВт / 220В = 18А, із такою силою струму “справиться” навіть мідний кабель із площею поперечного перерізу 2.5мм.кв. Але 4кВт для 12В то уже буде набагато більший ампераж. Тому і питання - для 4х АКБ по 12В який ампераж буде в кабелях, що з’єднують їх послідовно, якщо знаємо вихідну (споживану) потужність? Питаю для того, щоб розрахувати площу попер. перерізу кабелю, який має з’єднувати АКБ.
  5. До речі, в обох інструкціях, що ви додали, про підтримку саме LiFePO4 дуже мало інфи, в описах на АліЕкспресі цьому приділяється значно більша увага.

Тепер інші моменти, уже не по моїм питанням із оригінального допису:
  1. Спочатку ваша фраза:
    ...Цей інвертор, про який йде мова, є АВТОНОМНИМ(OFF-GRID) інвертором. Він не може качати електрику в мережу. А гібридним він названий тому, що поєднує джерела енергії…
    Тепер відкриваю надану вами інструкцію до інверторів POW-HVM3.6М-6.2М, і на сторінці №20 читаємо: “Inverter operates hybrid mode. Solar energy provides power to the loads as first priority and charging second. Excess energy feed to grid”. Також на сторінці старшого інвертора на АліЕкспресс читаємо: “11.During grid connection, excess PV power can be transmitted to the grid safely”.
  2. Що таке “сірчані аккуми”, які ви часто згадуєте? Свинцево-кислотні?
  3. Я хочу такий ватт-метр, щоб був як мульти-метр. Можете щось порадити на АліЕкспресс, щоб можна було силу струму, напругу, потужність, частоту змінного, опір, ємність міряти? Бо є купа мультиметрів, але в одному немає амперажу, в іншому - потужності, і так далі. Також хочеться в ідеалі щось по типу clamp meter, щоб не розмикати кабелі заради вимірів. Розумію, що це буде не дешево, але воно того варте. Буду дуже вдячний.
  4. В похмуру погоду взимку 30 кВт панелей генерують менше 10 кВт*год за добу!
    - це щось ви мене взагалі розчарували, 10 кВт*год за цілу добу із 30 кВт панелей?! Це щось дуже мало…
  5. Про бензогенератор — все ще стою на позиції, що якщо купляти бензогенератор, то тоді вся ця історія із інверторами, сонячними панелями та АКБ лишня. Після війни він точно нікому не буде потрібен, навіть мені (за все життя жодного разу не пригодився), тим більше, у купи моїх родичів та друзів уже вони є, і вони так само розуміють, що після війни то металолом.
  6. Тому в мене взагалі зародилась ідея про інвертор-АКБ-панелі. Так, вони значно, в рази дорожчі за бензогенератор, навіть із урахуванням ціни бензину, навіть з урахуванням амортизації убитого моторесурсу, але вони будуть в нагоді і після війни, коли можна буде продавати надлишки сонячної електрики по зеленому тарифу або хоча б собі економити споживання електрики, хай лише літом. Саме тому я розглядаю лише такі інвертори, які можуть видавати електрику в мережу, як POW-HVM6.2M-48V. Площа даху в мене мала, всього 60 м кв, із яких корисного, напевне, буде від сили 40 м кв. Я так думаю, панелей на кілька кВт можна поставити.
  7. А ви не в курсі, мито буде стягуватися лише за АКБ, чи за інвертор також?
Дякую ще раз за ваші детальні відповіді!
 
Останнє редагування:

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
це щось ви мене взагалі розчарували, 10 кВт*год за цілу добу із 30 кВт панелей?! Це щось дуже мало…
Добью Вас :)
Тут правда не совсем правда ибо в декабре панели работали только когда ээ отключали или были акб разряжены после отключения, итого с 1,2 кВт панелей за месяц вышло 5,73 кВт*ч :) для сравнения летом было 40 но могло быбыть и больше если бы было потребление
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Дякую за добре слово на мою адресу!

Насамперед хочу запевнити Вас, що я ще не є професіоналом та можу(і обов'язково це роблю частіше ніж хотілося б) помилятися та закликаю перевіряти кожну тезу.
Живучи в окупації під "домашнім арештом", позитивним моментом є те, що є більше вільного часу, тож можна вчитися чомусь новому(коли є доступ до інтернету). Три місяці тому я маже нічого не знав про акуми, автономні/гібридні інвертори і інші суміжні теми. А три роки тому взагалі про СЕС. Але сталося так, що рашисти змусили набувати нових навичок та знань. Дуже багато інфо, що я транслюю, є на цьому форумі і за навності вільного часу та бажання кожен може знайти купу корисної інфомації. Айті галузь стрімко розвивається частково завдячуючи тому, що люди бескорисно діляться знаннями та в редультаті взаємозбагачуються та швидше ростуть професійно. Як казав мій знайомий: "коли я щось комусь пояснюю, то, здається, і сам починаю це розуміти" :)
Насправді вийшло так, що спілкуючись з Вами, я знайшов деякі помилки в своїх розрахунках придбати інвертор Powmr 3.6 кВт.
От дідько, виявилося, що я вже майже купив гібридний інвертор, хоча мені потрібен саме автономний :). Ліниві китайці не заморочувалися та просто скопіювали інструкцію для атономних інверторів для 3.2, додавши один пункт про додаткове налаштування обмеження генерації в мережу та ще трохи дрібничок. Натомість потрібно було змінити назву приладу та опис його функціоналу(на початку мануалу), на схемах показати рух струму від/до мережи(по аналогії з акумами) тощо. А я, лінивий, прочитав тільки мануал для 3.2 кВт та коли переглядав 3.6 кВт, то ввівся в оману, що це таж сама автономка, бо інструкція здалася ідентичною, хіба тільки покращений дизайн :)
Ви врятували мене від халепи :)
Ліричний відступ завершився нарешті і переходимо до справи!

2. Стосовно байпасу

1.5/2.4/3.2 кВт:
ст. 19: пункт 23 пояснює налаштування ввімкнення/вимкнення можливості байпаса.
ст. 12: індикатор байпаса ввімкнено/вимкнено
ст. 23-24:
chapter 5.6 Operating Mode Description
пояснює логіку поведінки інвертора в залежності від налаштувань, зокрема ситуації з байпасом

В інструкції до 3.6/6.2 кВт така ж(продивився разів 5, але сонний) логіка, але трохи гірше показано на картинках.

Також про байпас додатково читав десь :) можлино, на сайтах з описом інверторів.

Стосовно захисного вимкнення при перевантаженні

1.5/2.4/3.2 сторінка 29 Overload protection
3.6/6.2 сторінка 31
Параметри часових інтервалів різняться.

3. Про місце "вклинення" інвертора.

Тут треба ще перевірити інфо. Я не робив такого і маю тільки сиру теоретичну версію. Викладу на форумі своє бачення схеми та, сподіваюся, хтось підтвердить або спростує/покритикує/відкорегує та наштовхне на правильний шлях :)

4. Корегування розрахунку перерізу провідника

Якщо навантаження 4 кВт, то для 4 послідовних акумів(по 12 В) треба брати в розрахунок напругу 48 В.
4000 Вт / 48 В = 84 А.
Насправді більше, бо ККД інвертора, реактивність навантаження, температура, ступінь заряду акумів і багато інших факторів.
Припустимо, що 100 А. А ще запас принаймні 30%.
Гугліть калькулятор перерізу провідника та порахуйте який переріз треба для струму 130 А, довжиною провідника .. м та напругою постійного струму 48 В.

5. Акуми
Ну про акуми літієві я маже нічого не писав. Надав мануали для інверторів тільки. Додам ще один мануал - українською, не зважаючи, що там є деякі косячні моменти :)
Дійсно, китайці досить багато інфо надають, та і в інеті повно джерел.

----------------------------------

1. Так, Ви маєте рацію, я помилився! Це дійсно гібридний інвертор(3.6-6.2 кВт). Дякую!
ON-GRID = Мережевий (працює тільки коли доступна мережа)
OFF-GRID = Автономний (живить навантаження та має акуми)
GRID-TIE = Гібридний(працює як автономний та надлишки штовхає в мережу, якщо доступна, інакше тільки в режимі автономного)

Китайці в описах буває таку фігню пишуть. Просіть документацію та уважно читайте :)

2. Що таке “сірчані аккуми”, які ви часто згадуєте? Свинцево-кислотні?
Саме так. Бо кислота сірчана :) Це AGM, GEL та інші.

3. "Хочу такий ватметр"
Я теж хочу таку магічну паличку "все в одному"! Але досі ще не знайшов :)
Із того, що я знайшов, щоб перекрити всі перечислені вимоги, то треба кілька приладів.
Зі сторони змінного струму: ватметр із живленням 220 В. Показує напругу, струм, миттєву потужність та має лічильник сумарної кількості Вт*год(а другий ще і частоту, активне-реактивне(power factor) навантаження тощо). Я його "поселив" у колодці подовжувача.
2.jpg або 6.jpg
Замовив собі ще і готовий розетковий отакий:
1.jpg або 5.jpg .

Зі сторони постійного струму, щоб вимірювати ємність акуму, напругу та струм хочу отакий поставити (можливо через шунт):
Або отакий(і напругу акумів покаже 0-60 В, і струм 0-200 А):
3.jpg або 4.jpg
Це перекриє практично всі згадані Вами потреби. Якщо хочете ще і струмові лещата, то я замовив(вони ще в дорозі) собі отакі(за $29, вони можуть міряти ще і постійний струм і напругу):
clamp.jpg
Міряти опір, то мультиметр... а якщо вн.опір акумів, то можна спец прилад за $40.

Шукайте за ключовими словами або картинками(є така фіча) на аліекспресі що подобається :)

4, 5. Панелі в похмуру погоду "відпочивають".
Тому і рекомендують мати ще і Гєну на підстраховку ))
Вам вирішувати та жити з цим вибором.

6. Панелі.
На 40 кв.м. даху можна поставити 6-7 кВт панелей, якщо з додатковою конструкцією, то більше.
Для такої кількості панелей за умови, що вони навіть усі на південь, то вистачить інвертора 5.5(або навіть 4.2) кВт, але різниця в ціні невелика, тож 6.2 кВт вибір є обгрунтованим.
1 кВт панелей за рік згенерує приблизно 1200 кВт*год енергії.
7 кВт = ~8400 кВт*год/рік.
Якщо ваше споживання 600 кВт*год/місяць, то за рік це 7200 кВт*год.
За Зеленим тарифом за рік Ви отримаєте тоді 8400 - 7200 = 1200 кВт*год, або 4800 грн/рік...

7. Мито.
Я прочитав нові закони "одним оком та по діагоналі" та більш ретельно перелік товарів, що підпадають під його дію.
Так от хороша новина в тому, що там є акумулятори(зокрема літієві), а от інвертор - це не точно.
Розрахувати розмір мита можна так:
Від вартісті товару(вартість доставки не враховується) віднімається еквівалент 150 Євро. Та від цієї різниці береться 30%. Це і є розмір мита, але можливо ще стягнуть(~$70 - не знаю скільки зараз) за послуги митного брокера, якщо продавець не вкладе лист-інвойс, в якому буде вказана ціна товару. Тож вимагайте в продавця вкласти в посилку ще й всі необхідні документи, щоб було менше проблем. Зазвичай, ця послуга вже врахована в вартісті товару.

Майте на увазі ще таке:
Якщо Ви ставите гібридний інвертор, то маєте ставити ще і захист(погугліть) між інвертором та "стовпом", [бажано] сонячний кабель($1/метр), плюс усілякі дрібнички - автомати, запобіжники тощо. Та оформити ЗТ. Якщо лічильник "не вміє" розрізняти напрямок струму(ви споживаете чи штовхаєте в мережу), то або встановлювати двонаправлений або вимкнути в налаштуваннях інвертора генерацію в мережу. Бо інакше та енергія, що була залита в меежу від вас, буде додаватися до споживання ))

Ще хочу зауважити важливий момент:
при виборі інвертора з акумами слід враховувати те, що для акумів "безболісним" є тривалий струм розряду не більше 0.2 С, короткочасний(кілька хвилин) до 0.5 С, і миттєвий(до 3 секунд) аж 5-10 С. Перевищення цих параметрір не критичне одразу, але трохи(або суттєво при значному перевищенні) зменшує ресурс акумів.
Тобто на кожен кіловат тривалої миттєвої потужності бажано мати 5 кВА*год максимальної ємності акумів.
Наприклад, якщо працює бойлер 1 кВт, то струм розряду акумів при 24 В буде
1000 / 24 = 42 А
Виходить, це має складати не більше ніж 0.2 С, тобто ємність при 24 В має бути
С = 42 / 0.2 = 210 А*годин.
Це так рекомендують, щоб не перевантажувати акуми. Але це дофіга як дорого виходить...
При тривалому навантаженні 3 кВт виходить так, що батарея повинна мати "жирок" аж 15 кВт*год (при 24 В це 10050 А*год, а при 48 В це 5025 А*год).

На жаль, я не знайшов в налаштуваннях інвертора Powmr пункту, що обмежує струм розряду(тільки зарядний струм). Може Ви знайдете і ткнете мене :)

Саме зараз я розмірковую як це обійти. Як варіант розглядаю встановлення реле обмеження навантаження(або струму). Логіка така, що коли навантаження перевищує, наприклад, 1 кВт, то реле перемикає на живлення від мережі, щоб не заганяти акуми в могилу. Тобто по суті те ж саме, що робить інвертор при перевантаженні, але значно раніше, бо інвертор не знає, що мене жаба душила поставити достатньо акумів, та буде розряджати акуми занадто швидко.
Ще як варіант, можна бойлер та електродуховку підвісити на окрему лінію живленя в обхід інвертора.
Так, коли будуть працювати сонячні панелі, то це може покращить ситуацію, але коли сонця не видно, то акуми страждатимуть все одно.

Фух, нарешті...
якщо ти, старанний читаче, дочитав до цьго місця і не заснув, то жму Вашу лапку :)
 
Останнє редагування:

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Саме зараз я розмірковую як це обійти. Як варіант розглядаю встановлення реле обмеження навантаження(або струму). Логіка така, що коли навантаження перевищує, наприклад, 1 кВт, то реле перемикає на живлення від мережі, щоб не заганяти акуми в могилу. Тобто по суті те ж саме, що робить інвертор при перевантаженні, але значно раніше, бо інвертор не знає, що мене жаба душила поставити достатньо акумів, та буде розряджати акуми занадто швидко.
Ще як варіант, можна бойлер та електродуховку підвісити на окрему лінію живленя в обхід інвертора.
Так, коли будуть працювати сонячні панелі, то це може покращить ситуацію, але коли сонця не видно, то акуми страждатимуть все одно.
Напишу сумбурно, и все в кучу но затрону ваши вопросы, и то над чем сам голову ломаю :)

1. По поводу powmr есть у меня переживания что у них урезанные прошивки от оригиналов, а инструкции могут быть родные, они не завод а наклейка, часть делает маст, часть вольтроник и часть srne ну и еще китайские нонейм клрны вышеперечисленных учитывая что они клоны, ну и если посмотреть те же модели под именем завода или других наклеек там заявленная мощность как правило ниже, тоесть есть вероятность завышения параметров от без того уже завышенных параметров :) если раньше поголовно у всех VA пересчитывались в ваты по коэфициенту 0,6 то сейчас у большинства китайцев даже с именем это 1

2. Если говорить про инверторы с возможностью подмеса то это все высокотоковые инверторы, первое что меня пугает это если шандарахнет то мало не покажется, все же постоянка, второе что нужно сразу купить все солнечное поле что бы набрать рекомендуемые около 300 вольт, но это мои личные переживания с одной стороны страх с другой стороны у меня уже есть панели да и есть куда сейчас более приоритетно потратить деньги, тоесть постепенно наращивать в этом случае сложнее

3. Если говорить про связь мощности и емкости АКБ тут бы я не смоирел и не смотрю на емкость всей нагрузки, а смотрю на мощность резервируемой, у меня она 17 ампер, и у меня стартерный свинец, так что бы он пожил какое то время то резервируемая нагрузка это 0,05с соответственно акб по шильдикам 500 а/ч по факту никто не знает но где то 300 пока наверно осталось

Теперь если говорить про всю нагрузку, то самое простое резервируемую и остальную разделить на 2 линии, и когда пропалает ээ то осталтную отключать контактором, который управляется по 220 от столба

Насчет того когда есть сеть и мало солнца, а инвертор может домешать только от акб если он офгрид и вся нагрузка может привысить 0,2с хотя для лифера я бы использовал и 0,3с в таких случаях, но акб при наших тарифах на ээ жалко циклировать, соответственно добавляем блрк питания на 30-50-100 ампер зависит от нашей полной нагрузки, и настраиваем его на 0,1-0,3 вольта ниже чем буфер, в итоге когда солнца будет не хватать то блок питания добавит, получится тот же онлайн ибп и та же логика как у онгрид инверторов, разве что кпд похуже но если поле панелей у нас достаточное, а нагрузка не в притык то блок питания может не включаться неделями, у меня летом за месяц подмес от блока питания был 1-2 кВт*ч

Сам сижу смотрю на srne
Ну и если бы не высоковольтное поле то на

В идеале конечно нужно смотреть на 5 кВт, но там батарея 48 вольт и это сразу единовременно нужно потратится во вторых холостой ход выше что важно в случае резерва

Если говорить в лифере то для резерва мне в целом достаточно всего 100 ампер по 24 вольт для моих 8,5 ампер это 10 часов резерва, а в соонечный сезон могут быть и сутки

Но хочется и собственное потребление компенсировать, в солнечную погоду из нагрузок у меня есть мои стандартные 200 ват, это:
1. Освещение
2. Интернет
3. Телик
4. Ноут
5. Зарядка гаддетов
Добавляем к компенсации через контактор
6. Холодильник 100
7. Фильтрация бассейна 500
8. Кондиционеры 400+400 рабочий и есть пики пока инвертор кондиционера найдет точку до 900 каждый
9. Если нет кондиционеров можно постмрать 2000 ват в пиках когда тэн работает
На 5 кВт можно было бы накинуть и бойлеры и индукционку, хотя бойлер можно и сейчас накинуть по принципу или/или и управлять опять таки контактором по напряжению на акб

Ну и при 24 вольт я могу оставить свои 2 мппт контролоера по 40 ампер тоесть я могу постепенно по панелям дорости до 4х кВт, сейчас 1,2

Если углубиться в мою ситуацию, еще глубже, то у меня уже работает станция на 12 вольт, и весь сырбор из за того что панелей у меня 1,2 кВт а нагрузки подключенной 200 ват :) и жаба давит что летом солнце будет проходить мимо :) я уже купил грид инвертор на 600 ват и планировал на него летом переключать одну панель и на этой фазе питать фильтрацию бассейна 500 ват ну и что то типа холодильника, а вторую панель оставить как есть на резервируемую нагрузку 200 ват :)

И вот потенциально неосвоенные 400 ват :) и жаба :) толкают к томучто быпотратить пару тройку,а видеале 4-5 тысяч американских президентов уже на более взрослую станцию хотя при наших тарифах,это никогда не окупится, сейчас это больше похоже на рыбалку (продам три карася по себестоимости)
Ну и резерв который на сейчас имеется, более чем устраивает, ну разве что акб сменить на лифер

Предупреждал сразу что будет сумбурно, но возможно какие то оирывки потока сознания будут полезны
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
1 кВт панелей за рік згенерує приблизно 1200 кВт*год енергії.
7 кВт = ~8400 кВт*год/рік.
Якщо ваше споживання 600 кВт*год/місяць, то за рік це 7200 кВт*год.
За Зеленим тарифом за рік Ви отримаєте тоді 8400 - 7200 = 1200 кВт*год, або 4800 грн/рік...
На даху варто розраховувати не більше 1000 кВт на рік з 1 кВта панелей.
А розрядний струм інвертор має обмежувати своїм захистом. Наприклад 3 квт інвертор 24 в має іти в захист при струмі від акб більше 125А протягом тривалого часу. А "налаштування" має робити власник купуючи акб відповідної ємності.
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
На даху варто розраховувати не більше 1000 кВт на рік з 1 кВта панелей.
А розрядний струм інвертор має обмежувати своїм захистом. Наприклад 3 квт інвертор 24 в має іти в захист при струмі від акб більше 125А протягом тривалого часу. А "налаштування" має робити власник купуючи акб відповідної ємності.
Напевне погоджуся, що грубо рахуючи можна брати 1:1 (я взяв дані зі своєї наземної). Хоча чверть поля панелей живуть саме на даху.
Інвертор захистить себе від перенавантаження, але не перемикнеться сам на мережу, наприклад, при навантаженні 50%. А маючи малий запас АКБ для них буде неприємним живити навіть таке навантаження.
 

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
279
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
Інвертор захистить себе від перенавантаження, але не перемикнеться сам на мережу, наприклад, при навантаженні 50%.
Бувають же варіанти, коли нема куди перемикатися - немає мережі, немає сонця. А навантаження при цьому 50%.
То може просто обмежувати навантаження при живленні від акумуляторів?
 
  • Like
Реакції: mib

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
1. Дякую за інформацію! Вже дивлюся на згаданих Вами виробників.
Отримав від китайців мануал до SRNE 3300 високовольтового. Додаю, - може комусь цікаво буде. Так от що я хочу відзначити, то це На початку одразу написано, що це є саме ОФФ-грід інвертор, не те що в мануалі для Powmr...

Вважаєте, що урізана прошивка та це може творити певні складності/помилки/обмеження в роботі інветора?
На рахунок завищених параметрів я не переймаюся, бо мені обраний інвертор є досить сильно завищеним по потребам моїм, тож навіть половина його заявлених потужностей мене влаштовує.

2. Можете пояснити, що саме Вас бентежить в роботі високовольтного інвертора? "Шандарахнути" може і невисоковольтний...
Так, потрібно одразу хоча б 400 В набрати. Я збудував 38 кВт СЕС та знаю(трошки куснув мене стрінг разок) і бачив що таке дуга постійного струму :)

3. Варіант кількох ліній в будинку то гарна і правильна ідея. І це просто зробити, якщо будуєш проводку в будинку, що будується, але в існуючому штробити стіни не дуже хочеться :)

От якраз і я розрахунками натякав, що бажано побільше акумів... Ви навели приклад принаймні 5 кВт. Часто в користувачів складається враження, що якщо поставити інвертор потужністю 3 кВт та два автомобільні акуми 12 В по 50 А то можна вішати навантаження до 3 кВт без проблем, ба інвертор же витягне...і не розуіють, що інвертор то є потипу насос, що качає воду(кулони) із бочки(акумів). Не замислюються, що "воду" не можна качати занадто швидко і буває, за годину висмоктують бак в нуль.
 

Вкладення

  • HF2433S80-H-E.pdf
    2,1 Mб · Перегляди: 17
  • HF24-H Series inverter English manual.pdf
    1,4 Mб · Перегляди: 10
  • Like
Реакції: mib

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Бувають же варіанти, коли нема куди перемикатися - немає мережі, немає сонця. А навантаження при цьому 50%.
То може просто обмежувати навантаження при живленні від акумуляторів?
Варіанти, звичайно бувають, але я розглядав умови саме коли автономний інвертор використовується як основне джерело. В разі якщо не приберуть ту дурню із закону - рахувати потужність по панелях, а не по інвертору. Якщо дСЕС має панелей більше(що є досить частим випадком) за 30 кВт, то "зайві" панелі можна поставити на постійну роботу на потреби маєтку.
Так, звичайно, коли мережа недоступна, то і споживання значно менше. Але якщо інвертор є основним джерелом та мета споживати якомога менше із мережі(а вдень акуми заряджати сонцем), то під час "відпочинку" панелей на акуми лягає велике навантаження.
 

mib

Tier1
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
100
Бали
28
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Отримав від китайців мануал до SRNE 3300 високовольтового. Додаю, - може комусь цікаво буде. Так от що я хочу відзначити, то це На початку одразу написано, що це є саме ОФФ-грід інвертор, не те що в мануалі для Powmr...
Не понятно чего я решил что он он/оф грид толи описание на али так прочел, хотя и мануал читал, они все доступны на их сайте https://www.srnesolar.com/
Ну тогда в моем случае если выбирать между двумя перечисленными то низковольтный мне по душе больше :)

Вважаєте, що урізана прошивка та це може творити певні складності/помилки/обмеження в роботі інветора?
Читал что у вольтроников была урезанная прошивка без режима юзер

Варіант кількох ліній в будинку то гарна і правильна ідея. І це просто зробити, якщо будуєш проводку в будинку, що будується, але в існуючому штробити стіни не дуже хочеться :)
Ну мне повезло, я делал проводку что от каждой розетки,люстры выключателя идет свой кабель в щит, сейчас удобно и резервировать и всякие умные релешки ставить
Но даже и в обычных случаях как правило те же бойлеры, стиралки, духовки, плиты вешают на отдельные линии, ну и понятно что освещение, так что что то можно выделить

От якраз і я розрахунками натякав, що бажано побільше акумів... Ви навели приклад принаймні 5 кВт. Часто в користувачів складається враження, що якщо поставити інвертор потужністю 3 кВт та два автомобільні акуми 12 В по 50 А то можна вішати навантаження до 3 кВт без проблем, ба інвертор же витягне...і не розуіють, що інвертор то є потипу насос, що качає воду(кулони) із бочки(акумів). Не замислюються, що "воду" не можна качати занадто швидко і буває, за годину висмоктують бак в нуль.
Мой первый резерв начинался с акб на 18 ампер и одной клавиши на люстре 4 лампочки :) с холостым ходом ибп расход был полтора ампера :) стоило каких то три копейки а комфорт уже был заметен :)
А тем кто хочет резервировать 3 кВт я устал объяснять про емкость автоиакб в ответ только так жене же надо постирать так а как же духовка :) когда говорю покупай значит батарею за 10000 баксов, в ответ ты что дурак :)

Можете пояснити, що саме Вас бентежить в роботі високовольтного інвертора? "Шандарахнути" може і невисоковольтний...
Так, потрібно одразу хоча б 400 В набрати. Я збудував 38 кВт СЕС та знаю(трошки куснув мене стрінг разок) і бачив що таке дуга постійного струму
Ну вот я ваш скромный куснул :) назвал шандарахнет :)

Варіанти, звичайно бувають, але я розглядав умови саме коли автономний інвертор використовується як основне джерело. В разі якщо не приберуть ту дурню із закону - рахувати потужність по панелях, а не по інвертору. Якщо дСЕС має панелей більше(що є досить частим випадком) за 30 кВт, то "зайві" панелі можна поставити на постійну роботу на потреби маєтку.
Так, звичайно, коли мережа недоступна, то і споживання значно менше. Але якщо інвертор є основним джерелом та мета споживати якомога менше із мережі(а вдень акуми заряджати сонцем), то під час "відпочинку" панелей на акуми лягає велике навантаження.
Если вам резерв не нужен, может проще поставить грид с лимитером? Вместо офгрида с акб
 

gooklb

Tier2
Реєстрування
15 Гру 2021
Дописи
36
Бали
8
Сонячні панелі
Risen 535
Інвертор
Solis 25
Доброго дня. Вирішив закупити інвертор з Алі https://www.aliexpress.com/item/100....order_list.order_list_main.29.c4321802YqckP5 для влаштування резервного живлення будинку. Планую використовувати його в двох режимах - 1.Підключення від СЕС при відчутності живлення від мережі. 2. Підключення від АКБ електромобіля (360В) при відсутності живлення від мережі.
1. Оскільки інвертор працює в діапазоні напруг DC 320-550 В то і підключати до нього сонячних панелей прийдеться певну кількість. Практично прийдеться відключати деяку частину панелей від діючого стрінга, довівши сумарну напругу панелей близько 500В і по сумарній потужності панелей до 5 кВт . Тобто це прийдеться робити вручну. Тепер яким чином влаштувати перемикання цього стрінгу від мережевого інвертора на резервний? Перший простий варіант - від'єднати кабель +- від інвертора і приєднати до резервного вручну. Другий - встановити перемикач по типу перекидного рубильника. Але проблемка де такий взяти на 500В постійного стуму.
2. Від АКБ авто треба влаштувати місце підключення з аналогічними сонячними конекторами для під'єднання до даного інвертора.
Фактично треба дві пари сонячного кабеля +- для підключення на вхід до даного інвертора.
Це все по стороні постійного струму. По стороні змінного струму 220 В відповідно треба буде перекомутувати живлення на перекидний автомат в головному щитку будинку і заведення кабеля 220В від даного інвертора.
Сам щит інвертора буде складатись із :
- Коробки,
- самого інвертора,
- пари вхідного кабелю +-
- вихідного автомату 32А на 220В.
Прошу вашої думки і пропозицій щодо влаштування такого резервного живлення
 

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
279
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000

gooklb

Tier2
Реєстрування
15 Гру 2021
Дописи
36
Бали
8
Сонячні панелі
Risen 535
Інвертор
Solis 25
По великому рахунку мені 5 і не потрібно. По суті це на час відсутності напруги з мережі. А ми надіємось що перерви в електропостачанні триватимуть не довгий час. На час відсутності напруги достатньо і 1-2кВт потужності
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
@gooklb

Щоб набрати робочу напругу для вказаного інвертора то приблизно 10-11 панелей. Панелі різняться, я для прикладу беру Risen R120-6-320M:
напруга при макс потужності 33,7 В
макс струм 9,5 А
11 панелей(послідовно) = 371 В
11 х 320 =
3.5 кВт (за наявності "хорошого сонця" в реальності буде 1.5-2.5 кВт)


Вручну розривати стрінг та перемикати панелі то найпростіше/дешевше та надійніше. Але морочно...

Я маю СИРУ [поки що] теоретичну гіпотезу тож перевіряйте схему та кожен розрахунок параметрів елементів!
Схема в доданих файлах.
Сподіваюся, щось більш путнє народиться незабаром.

Розривати стрінг не обов'язково*.
*(!) Але тільки за умови, що цей стрінг "мешкає" один на трекері. Бо напруга під час навантаження на інверторі може просісти більше ніж допустима розбіжність паралельних стрінгів на одному трекері. І в разі, якщо на мережевому ввімкнений DC-вимикач, то можуть виникнути проблеми.

Можна зробити відгалудження через трійник + конектор + сонячний кабель.
splitter.png одна штука $4-5 в Україні та $2 в Китаї

А інший полюс(будь-який, але враховуючи де трійник) взяти біля мережевого інвертора зі щитка - після плавкого запобіжника та краще(якщо є) після захисту від блискавки.

Обов'язково треба поставити ще
1. автоматичний вимикач постійного(!) струму, щоб захистити інвертор та в ручному режимі можна відсікати цю гілку панелей.
Номінал 16 А наприклад, або 25 А. Більше - краще, бо контактна група надійніша, а вввімкнення/вимкнення постійного струм значно швидше зношує автомат.

2. діод, щоб не виникало зворотнього струму. Робоча напруга діода має перевищувати сумарну напругу решти панелей стрінга із запасом 30%. Зазвичай достатньо на 600 В. І довготривалий робочий струм діода має перевищувати макс струм, наприклад хоча б 15 А. Якщо не зручно підібрати один діод, то можна поєднувати. Паралельно - струми складаються(два діоди по 10 А разом можуть пропустити ~20 А). Послідовно - напруги складаються(два діоди по 400 В поставлені разом можуть ставитися на напругу до ~800 В).

3. дуже бажано плавкі запобіжники на обидва полюси. Є такі вбудовані в МС4 конектори по кілька баксів, але я би радив поставити більш надійні - з тримачами на дін-рейку. Якщо брати один з полюсів зі щитка де вже є плавкий, то можна вважати його задіяним на одному з полюсів.

[Автоматичне] перемикання.

Зі сторони АС:
1. отакий перемикач здається привабливим
sw 2.png ($25 в Китаї).

2. Може твердотільне реле.
3. Може Реле-катушка з парами замкнених та розімкнених контактів, але щось потужніше за те, що на картинці.
relay elmagnet.png
4. Інші варіанти...

Зі сторони DC:
eti 25.jpeg ($13 в Україні), MN6MWZ9RgX.png sw 3.png ($25 в Китаї) і купа інших.


Китайські деякі виглядають привабливо, але я не тримав їх у руках, не можу впевнено рекомендувати. Тільки задаю напрями, куди можна копати далі ))

Ключові слова:

Резервний ввід
Автомат резервного вводу (ATS)
Перемикач резерву (двох-/трьох- позиційний)
Контактор
Галетний перемикач
Пакетний перемикач
DC [автоматичний]вимикач
DC перемикач

switcher, breaker Photovoltaic, switch solar, Circuit breaker

Мене хвилює в Вашій схемі вірогідна ситуація коли панелі не даватимуть достатньо струму, то обладнання страждатиме. Хіба що упси ставити на чутливу техніку...
Як варіант, "підстраховувати" панелі акумом. І зробити щось накшталт безперебійника паралельно з панелями. По суті треба акум та невелику схему: діод, транзистор, конденсатор тощо. Ще не розробляв таку схему, але вважаю, можна дешево і просто зібрати.
Коли хмарка набіжить, то діод(або транзистор) перемкне живлення з панелей на акуми на період "темних часів".

Накидав багато варіантів, сам тільки шукаю відповіді як автоматизувати переключення.
Але готового рішення ще не можу запропонувати.
Може хтось знайшов путнє щось та поділиться досвідом.
 

Вкладення

  • switcher 1.jpeg
    switcher 1.jpeg
    914,2 Кб · Перегляди: 26
  • IMG_20230106_211503.jpg
    IMG_20230106_211503.jpg
    324,1 Кб · Перегляди: 24
Останнє редагування:

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Трохи наплутав інфо з класифікації про інвертори Powmr в попередніх повідомленнях.
Виправляю:

Powmr:
OFF-GRID (автономний), kw: 1.5 | 2.4 | 3.0(3.2kVA) | 3.5 | 5.5 ... і більші
GRID-tie (гібридний), kw: 3.6 | 4.2 | 6.2 ... і більші

У відгуках українці пишуть, що мито не накладали! Майже усі 3.5 кВт порозгрібали :)

Ще повідомляють, що характеристики трохи завищені та без запасу "міщності".
В цілому приблизно 85-90 % відгікув позитивних.
Скарги тільки на шум вентляторів (вмикаються при навантаженні більше 300 Вт) та через те радять ставити в нежилих приміщеннях.
В кількох користувачів вийшли з ладу при довготривалих навантаженнях близьких до максимальних, та в більшості опублікованих випадків після звернення в сервісні центри(я так гадаю, що в Україні) аліекспрес повністю або частково повертав кошти.
 
Останнє редагування:
Угорі