FAQ Як підключати батареї до інверторів

Добрый день, кто-нибудь запустил в работу связку инвертор ANJ-6200W 48V WIFI и аккумуляторы Dyness B4850 по rs485 порту?
В мене інвертор Sunway 6.2, однак по зовнішньому виду, менюшкам і ТТХ - це близнюк Anenji. Інструкція ідентична.

Сьогодні спробував підключити інвертор до батареї Felicity через RS485 по протоколу Pylontech.
Трохи повозився з обжимкою кабеля та налаштуваннями, але нібито все вийшло.
В п.5 меню обираємо Li2.
З того, що вспів побачити - на екрані інвертора з'явився значок "LI" та став показувати відсоток заряду, як і на самій батареї.
 
  • Like
Реакції: vch
текс
це хоч і мій хліб - але дещо розпишу тут.

Як знайти по яких протоколах і на яких портах працює батарея/інвертор.
Варіанти всього 3
1- CAN - для звязку між батареями та/або інверторами - НЕ ПОТРЕБУЄ запросу зі сторони мастера
2 - RS485 - для звязку між батареями інверторами в основному. ПОТРЕБУЄ постійної передачі команд (запрос-відповідь якщо запрос вірний)
3 - RS232 - в остновному для витягання логів роботи батареї/інвертора. Потребує знання точного набору команд комунікації

Отже.
1 В мануалі інв/бат шукаємо розпіновку. Найпростіше знайти обмін по CAN - тому шукаємо його.
Для перевірки треба на комп перетворювач USB/Ethernet - CAN. Тут варіантів багато. Простота в тому - шо треба просто підключити і
слухати порт на компі. І якщо обмін знайдено - бінго. Берем доки на протоколи і шукаємо, який саме це протокол.
2 При можливості зміну протоколу на батарейці - змінюємо і поворюємо п1.

3 RS232 - порт може бути як на батарейці (для зчитування логів, налаштувань) так і на інверторі. Потребує знати команди управління. Але може читати програмами від виробника батареї, або універсальними типу BatteryView Працює на компі через USB/RS232/TTL перехідник.

4. RS485 - Найскладніший випадок. Тому що в більшості випадків на ньому Modbus RTU. А там протокол клієнт - сервер. Тобто сервер має знати точно, що питати у клієнта, інакше клієнт не відповість. Апаратно потребує конвертера USB/RS485. Ну і зробити мережу з 3 приладів (батарейка, інвертор, комп). Далі так само - міняємо тип протоколу на батарейці/інверотрі. І бачимо - що питає інвертор , і що йому відповідає батарейка. Вже готових програм тут дуже мало - тому на компі ще треба буде писати скрипти для опросу Modbus (python, javascript - там вже є готові рішення.)

Хто в темі - можете питати подробиці.
Хто ні, але йому треба - можна в ПМ до мене - але -тут зразу попереджую - допомога вже буде платна.
 
Підключив у себе на виробництві однофазний 6 кВт Deye з батареями Dyness D4850. Положення діпів видно на фото. Верхня батарея - Master, нижні - Slave. Все одразу підключилось по САN-шині, працює без зауважень.
 

Вкладення

  • IMG_20240930_100944_393.jpg
    3,9 Mб · Перегляди: 36
  • IMG_20240930_101002_662.jpg
    15,8 Mб · Перегляди: 25
Підключив у себе на виробництві однофазний 6 кВт Deye з батареями Dyness D4850. Положення діпів видно на фото. Верхня батарея - Master, нижні - Slave. Все одразу підключилось по САN-шині, працює без зауважень.
ну так - все норм. Заземлення на стійці - так собі
 
А, так це просто зібрані в купу РЕ від цехового заземлення та корпуси інвертора і батарей. Не було метою заземлити стійку.
 
нуоктоді
 
Забрал с почты адаптер USB-RS232/RS485. С помощью RS232 параметры батареи удалось переписать. Изменил протокол интерфейса RS-485-1 на Pylontech. Но инвертор всё-равно не видит батарею :(
Пробовал разные распиновки. Завтра с помощью адаптера буду пробовать коннектиться к инвертору, чтобы понять на каких пинах RS485A и RS485B
 

Вкладення

  • IMG_3225.jpeg
    IMG_3225.jpeg
    1,3 Mб · Перегляди: 35
  • IMG_3226.jpeg
    IMG_3226.jpeg
    227,7 Кб · Перегляди: 35
Останнє редагування:
адреса 485 не має бути 0 якщо там не ModbusTCP
 
взагалі то - треба підключати комп і дивитися що запитує інвертор і шо відповідає батарея
 

Вкладення

  • IMG_3238.jpeg
    IMG_3238.jpeg
    36,7 Кб · Перегляди: 9
нажаль часу зараз нема розбиратися в усіх тонкощах.
При підключенні до мережі всіх 3 пристроїв (інв, комп, батарея)
це все можна буде відстежити

алгоритми я описав вище.
 
нажаль часу зараз нема розбиратися в усіх тонкощах.
При підключенні до мережі всіх 3 пристроїв (інв, комп, батарея)
це все можна буде відстежити

алгоритми я описав вище.
Я думаю 0 адрес - это начальный адрес. И на инверторе и на бмс указан он. А если батареи в каскаде и имеют другие адреса, для этого и нужно указать через адрес к какой конкретно батарее обращаться
 
Останнє редагування:
Я думаю 0 адрес - это начальный адрес. И на инверторе и на бмс указан он. А если батареи в каскаде и имеют другие адреса, для этого и нужно указать через адрес к какой конкретно батарее обращаться
Знімок екрана 2024-10-02 о 22.44.21.png
ну на вашій же картинці - 0 це шо?
мін значення, мас значення і що?

хоча зрозуміти логіку китайців важко -я вже вище казав - просто
дуже багато часу піде на розуміння всіх нюансів.
При чому - саме - що під цим китайці мали на увазі

Тому - я написав принципи - як шукати, як підключати
Далі - ті в кого є багато часу.
Якби я це все лайно продавав - тоді ще був би зиск.
А так - нІколи.
 
Останнє редагування:
это отлично,но все таки ,где тот герой ,который наладил общение инвертор daxtromn и его подобных с jk bms
засада в тому, що саме daxtromn може взагалі не запрацювати (для цього треба буде вносити зміну в прошивку інвертора)
а йому подібних клонів - мільйон! І розрізняються вони саме дрібницями в роботі з БМС

Між тим - я згоден спробувати підключити будь який інвертор в якості експерименту (ну хоча би той, де виробник
стверджує про підтримку такої роботи і є хоча би мануал з розпіновками)

Тому - хто хоче - пишіть мені в ПМ - присилайте івертори мені (за ваш рахунок)
Я спробую зробити і результати викладу сюди.

Велкам!
 
Переглянути вкладення 4455
ну на вашій же картинці - 0 це шо?
мін значення, мас значення і що?

хоча зрозуміти логіку китайців важко -я вже вище казав - просто
дуже багато часу піде на розуміння всіх нюансів.
При чому - саме - що під цим китайці мали на увазі

Тому - я написав принципи - як шукати, як підключати
Далі - ті в кого є багато часу.
Якби я це все лайно продавав - тоді ще був би зиск.
А так - нІколи.
Мин 0, Макс 16. Установленное значение 0, то есть минимальное. Логика обычная
 
Назад
Угорі