FAQ Огляд інверторів Deye - Загальна тема

Добрий день, може в когось встановлений гібрид deye 15кВт 3 фази без батарей? Під власне споживання мережі + сонце? Є декілька питань.
 
Вы не сможете зарядить lifepo4 батарею на 80-90%. Снижение напряжения заряда для "не полной зарядки АКБ" это миф. Даже если давать напряжение 3,4В на ячейку, АКБ наберет 100% емкости. Просто время заряда сильно увеличится и токи заряда, которые берет АКБ, будут меньше. Другими словами, заряжая до 3.6-3.65В на ячейку вы зальете в 100 Ач АКБ эти самые 100 Ач например за 3 часа. А заряжая тем же ЗУ до 3.4В на ячейку, вы зальете в тот же АКБ те же 100 Ач за 6 часов заряда. Однако 100 Ач все равно будет в АКБ.

Я не однократно убеждался в сказанном выше выполняя замер емкости АКБ, заряженного напряжением 3.4-3.5В на ячейку. При разряде такой АКБ прекрасно отдает свой номинал. Просто заряжается очень долго. Подозреваю, любое напряжение выше 3.3В на ячейку зарядит lifepo4 до номинала, но очень медленно и мелким током.

Единственное как можно действительно ограничить залитую в lifepo4 АКБ емкость - это время. Если АКБ набирает 100% например за 3 часа - заряжайте его 2 часа и тогда АКБ будет недозаряжен.

Однако снижение напряжения на ячейку все же дает полезные в плане долгожительства АКБ эффект. Снижаются зарядные токи, меньше греется АКБ при заряде.
Повністю підтримую вище сказане.

Перевага зарядки меншим струмом типу 0.2C в меншому тепловиділенні під час зарядки, і якщо у вас є можливість заряджати повільніше, наприклад в літній час - це цілком оправдано для підвищення ресурсу батареї.
Також якщо подивитись "LiFePo4 charging curve" видно що при різному струмі зарядки 0.2C 0.5C 1.0C - на комірках відповідно різні криві заряду, при вищому струмі - вища напруга і відповідно точка де ця напруга починає стрімко зростати. Ось в цій зоні і варто зосередити основну увага (якщо якість комірок відповідна і з їхнім внутрішнім опором теж все ок). Далі про активні балансири.
Допоки зарядка відбувається в пологій області кривої - балансування при меншому струмі зарядки теж краще і швидше вирівнює напругу комірок. При досягнені області коли напруга на комірку починає швидко зростати - балансир починає в авральному темпі пробувати збити підвищення цієї напруги по інших комірках які ще не почали швидко нарощувати напругу. Відповідно суттєво зростає навантаження на балансир і швидше використовується ресурс балансиру. Тому я не маючи комунікації батарей по can з DEYE налаштував float 54.0V Absorb 54.5V із зарядкою 0.2С - таким чином я не перехожу в область заряду коли комірки починають масовий розбіг вольтажу в кінці процесу зарядки - не ризикуючи стресувати якусь комірку підвищеною напругою. Також за рахунок того що в мене є час на зарядку комірок - на них не має зайвого виділення тепла, вони в мене майже завжди кімнатної температури.
Також IMHO таким чином я маю більший контроль над тим як саме заряджаються батареї - на відміну від out of the box Pylon/etc - які теж не має гарантії що вони зібрані із якісних комірок (попри весь маркетинговий фуфел виробника і деяких продаванів (деяких, є і адекватні продавці)). І мені не треба додатково шукати якісь інтерфейси щоб підлаштувати параметри роботи BMS під ті що потрібно мені, а не налаштовано під сферичного коня в вакуумі (максимально швидка зарядка для меркетингової вигоди) і т.д.
Я звичайно розумію що JKBMS - то теж далеко не ідеал і не панацея але в моїй звязці і своїми налаштуваннями воно все працює мега стабільно вже більше року і я повністю задоволений системою.

Тому в кожного свій юз кейс, комусь треба з коробки і кнопочка "зроби мені все добре в 1 клік", хтось має знання та досвід для більш тонкого налаштування системи під конкретний сценарій використання з можливістю швидкого налаштування під зміни environment.

Тому просто якщо маєте можливість - спробуйте розібратись в базових речах як то працює, благо інформації достатньо можна знайти.
І всім працюючих систем та електроживлення :)
 
Вітаю всіх. Підкажіть будь ласка, у мене в користуванні є інвертор Deye на 8кВт і іноді він працює під навантаженням в 9кВт. Чи не критично це для нього? Можливо його безпечно використовувати під таким навантаженням?
 
Вітаю всіх. Підкажіть будь ласка, у мене в користуванні є інвертор Deye на 8кВт і іноді він працює під навантаженням в 9кВт. Чи не критично це для нього? Можливо його безпечно використовувати під таким навантаженням?
При наявній зовнішній мережі він може пропускати через себе струм, загалом до 50A на виході (11kW).

При роботі без зовнішньої мережі певно буде обеження в 8kW інвертора. Тут правда не впевнений, треба щоб хтось відповів.
 
При наявній зовнішній мережі він може пропускати через себе струм, загалом до 50A на виході (11kW).

При роботі без зовнішньої мережі певно буде обеження в 8kW інвертора. Тут правда не впевнений, треба щоб хтось відповів.
Щиро дякую за допомогу! Зараз знайшов також підтвердження Ваших слів в технічних характеристиках
 

Вкладення

  • IMG_9657.jpeg
    IMG_9657.jpeg
    465,3 Кб · Перегляди: 27
Если стоит дешeвая BMS с пассивной балансировкой - то вообще никак сбалансирован не будет. Пассивные балансиры включаются обычно после 3,5В на ячейку и настраивать их (без втручання паяльником) обычно нельзя. Но ставить на АКБ в тысячи Ватт-часов пассивную балансировку - это полная клиника...
У автора вопроса как раз такой балансир, как впрочем и в 99+% остальных "заводских" сборок. Как и в моём basengreen: старт пассивного балансира от 3,45 по дельте 30мв каким-то невразумительным током.
В моей БМС я могу поковыряться и понастраивать, но это мало что даёт ибо...
А при нормально активном балансире все будет пучком. Например распространенные JK BMS балансируют начиная от 3В и не важно на каком вольтаже (выше 3в на ячейку) закончится заряд, все ячейки будут выровнены. А если и ток балансировки нормальный, то ровнять будет прямо в процессе заряда.
Отдельные платы баласировки, емкостные или индуктивные, как бы вообще не от 2,5В на ячейку работать начинают...
...ибо есть один нюанс - это всё будет справделиво для ли-ион химии, где есть выраженная зависимость напряжения и уровня заряда. Для LFP всё не так гладко ввиду очень пологой кривой зависимости напряжения и уровня заряда. Заметный дизбаланс начинает проявлятся выше приблизительно 3,35в, если мы говорим о нормальных не убитых и сортированных ячейках.
Поэтому заряжать "по времени" я бы точно не стал.
 
Вы не сможете зарядить lifepo4 батарею на 80-90%. Снижение напряжения заряда для "не полной зарядки АКБ" это миф. Даже если давать напряжение 3,4В на ячейку, АКБ наберет 100% емкости. Просто время заряда сильно увеличится и токи заряда, которые берет АКБ, будут меньше. Другими словами, заряжая до 3.6-3.65В на ячейку вы зальете в 100 Ач АКБ эти самые 100 Ач например за 3 часа. А заряжая тем же ЗУ до 3.4В на ячейку, вы зальете в тот же АКБ те же 100 Ач за 6 часов заряда. Однако 100 Ач все равно будет в АКБ.

Я не однократно убеждался в сказанном выше выполняя замер емкости АКБ, заряженного напряжением 3.4-3.5В на ячейку. При разряде такой АКБ прекрасно отдает свой номинал. Просто заряжается очень долго. Подозреваю, любое напряжение выше 3.3В на ячейку зарядит lifepo4 до номинала, но очень медленно и мелким током.

Единственное как можно действительно ограничить залитую в lifepo4 АКБ емкость - это время. Если АКБ набирает 100% например за 3 часа - заряжайте его 2 часа и тогда АКБ будет недозаряжен.

Однако снижение напряжения на ячейку все же дает полезные в плане долгожительства АКБ эффект. Снижаются зарядные токи, меньше греется АКБ при заряде.
Я думаю ми говоримо про одні і ті ж речі. Зарядка нижчим вольтажем - довша , хімія встигає «заспокоїтись» і дати залити більше в батарею . При менших вольтажах. Я не міряв чи віддає дійсно більше батарея яка заряджена до 58, але підозрюю , що на останніх 56-58 вольтах судячи з кривих заряду lifepo4 , це вже тільки «піна» як виразився один блогер, і додаткову ємність вони не створюють.
 
Друзі, а при підключенні трьох інверторів deye в трьохфазному режимі, до кожного з них можна підключити свої власні аккуми, чи вони обов'язково повинні бути підключені до загальної акумуляторної батареї?
Бо маю вже акб, а хотілось би ще додати, але вже свою збірку з комірками eve.
Теоретично можна підʼєднати окремо, проте може виникнути проблема з різними налаштуваннями параметрів батареї на кожному з інверторів. Вони ж синхронізуються . Виробник такого не рекомендує . Батареї повинні працювати в паралелі . Якщо у вас батареї з одинаковим вольтажем , то підʼєднайте в паралель, поставте ручні налаштування без бмс , і поставте всі параметри в вольтах . І все повинно запрацювати. В мене стоїть зараз збірка за своєю бмс , але без can сигналу на інвертори , поєднана паралельно до 3 інверторів . Планував так само іншу підʼєднати через спільну шину .
 
...ибо есть один нюанс - это всё будет справделиво для ли-ион химии, где есть выраженная зависимость напряжения и уровня заряда. Для LFP всё не так гладко ввиду очень пологой кривой зависимости напряжения и уровня заряда.
Согласен, из-за почти ровной на большом участке разрядной кривой, определить степень заряда лифера очень тяжело, однако...
Однако распространенные BMS с активной балансировкой (например JK BMS) мониторят напругу с точностью до 3 знака после запятой, т.е. тысячных. До тысячных же и выравнивают ячейки. И если по току все BMS с мониторингом обычно хорошо подвирают, что впрочем не критично. То напряжение они измеряют более-менее точно. Видимо китайцы все же осознают, что если балансир в BMS будет с большой погрешностью по напряжению - толку от того балансира ноль и не экономят на комплектухе. А в пределах тысячных вольта, даже у лифера с его ровной разрядной кривой, вполне можно заметить, какая ячейка обгоняет или отстает от остальных. И еще один момент. Основная работа (эффект от) балансира как раз и начинается в конце разряда, либо в конце заряда. На этих участках кривой как раз имеется нужная для балансировки дифференциация напряжения.
 
  • Like
Реакції: sl7
Народ подскажите такой вопрос. У кого нибудь Deye стоит за тиристорным/семисторным стабилизатором? Как работает? В момент переключения ступеней стабилизатора инвертор не прыгает на батареи и обратно?

Сельская местность, напряжение в сети скачет/проседает, легко можно увидеть как 180-190В так и 240-250В и такое напряжение может сохраняться часами. У людей уже много лет стоит на входе тиристорный стабилизатор, не особо точный, с точностью +-10%, зато аж на 11 кВт.

Думаю, как лучше поставить инвертор? "Сеть - Deye (пропускающий широкий диапазон, например 180-250В) - Стабилизатор - Потребители" или "Сеть - Стабилизатор - Deye (диапазон 200-240В) - Потребители"?

Может кто то решал подобную задачу? Как лучше будет?
 
Доброго дня, може хтось підкаже, такий момент. Запустив інверетор Deye 8к. Все нормально але половину навантаження чомусь він постійно живить від мережі, при тому що на головному екрані пише на малюнку 0. На вході інвертора міряю вимірювачем струму. Думав сонця не вистачає але ні увімкнув продаж повалило. Не зрозумію чому постійно половину бере від мережі, може так і треба чи це глюк?) Навантажений у мене 1 МППТ 10 панелей 660ватт 1 стрінг умовно 400в. Була думка, може потрібно 2й МППТ навантажити і не братиме з мережі?)
 
Всім здоров'я.Аналогічна ситуація з Deye 8к.Задіяні 2 МППТ,але проблема присутня.Коли ставиш zero CT то бере з мережі і навантаження показує 0 хоча навантаження в районі 0.5кВт.Сонце заряджає акум біля 2кВт,заряд акума 70%.При вимкненні мережі все адекватно - заряджає акум і живить навантаження і відображає на табло.Вирішилася проблема включенням zero ekxport to load,замість СТ.Маю припущення що дана проблема присутня через косяк прошивки?
 
Всім здоров'я.Аналогічна ситуація з Deye 8к.Задіяні 2 МППТ,але проблема присутня.Коли ставиш zero CT то бере з мережі і навантаження показує 0 хоча навантаження в районі 0.5кВт.Сонце заряджає акум біля 2кВт,заряд акума 70%.При вимкненні мережі все адекватно - заряджає акум і живить навантаження і відображає на табло.Вирішилася проблема включенням zero ekxport to load,замість СТ.Маю припущення що дана проблема присутня через косяк прошивки?
Таж сама дічь. Пробував вмикати Zero export to CT - показує якісь взагалі ліві цифри по споживанню будинку та мережі.
При використанні Zero export to Load - все працює добре. Таке враження що там справді десь накосячили в коді....
 
Таж сама дічь. Пробував вмикати Zero export to CT - показує якісь взагалі ліві цифри по споживанню будинку та мережі.
При використанні Zero export to Load - все працює добре. Таке враження що там справді десь накосячили в коді....
У мене теж стоїть Zero export to Load і все одно половину з мережі бере. А ви приладом не вимірювали на вході споживання в цьому режимі?
 
У мене теж стоїть Zero export to Load і все одно половину з мережі бере. А ви приладом не вимірювали на вході споживання в цьому режимі?
Власне приладом не міряв. Але факт що лічильний Gamma за місяць імпорт сумарно до 16kWh в той час як генерація в мережу за зеленим тарифом біля 900kWh але і то менше через відключення була. До зеленого тарифу стояв лічильний NIK то з налаштуванням ZeroExport to Load - споживання так само було в межах до 20~30kW на місяць сумарно. Але і то по причині що в мене частина навантажень підключенні до Deye 8k.
 
Доброго дня, може хтось підкаже, такий момент. Запустив інверетор Deye 8к. Все нормально але половину навантаження чомусь він постійно живить від мережі, при тому що на головному екрані пише на малюнку 0. На вході інвертора міряю вимірювачем струму. Думав сонця не вистачає але ні увімкнув продаж повалило. Не зрозумію чому постійно половину бере від мережі, може так і треба чи це глюк?) Навантажений у мене 1 МППТ 10 панелей 660ватт 1 стрінг умовно 400в. Була думка, може потрібно 2й МППТ навантажити і не братиме з мережі?)
Тут ще питання, у вас яке підключення навантажень. Якщо є якісь навантаження підключенні до клем GRID - то він ці навантаження і не буде живити, бо буде вважати що то зовнішня мережа.
В мене на контактах GRID навантажень зовсім мізер і то типу ризикових як то зварювальний апарат/etc.
Всі решта навантажень підключення до клем LOAD.
Якщо у Вас так само всі навантаження на LOAD, немає навантажень на GRID - то це можливо якісь налаштування - або реально є трабла з прошивкою :who_knows:
 
Тут ще питання, у вас яке підключення навантажень. Якщо є якісь навантаження підключенні до клем GRID - то він ці навантаження і не буде живити, бо буде вважати що то зовнішня мережа.
В мене на контактах GRID навантажень зовсім мізер і то типу ризикових як то зварювальний апарат/etc.
Всі решта навантажень підключення до клем LOAD.
Якщо у Вас так само всі навантаження на LOAD, немає навантажень на GRID - то це можливо якісь налаштування - або реально є трабла з прошивкою :who_knows:
Так, у мене немає навантажень взагалі на Grid (тобто до інвертора) всі навантаження на Load. А ви приладом випадково не вимірювали на вході споживання вдень, коли на ньому не навантажено щось перед інвертором ?) У моєму випадку з думок залишилося тільки заводське скидання зробити, все заново. Вот фото для наглядности: (может у кого то то же самое просто многие не проверяют). В ютубе видел у какого то француза также было но он не обратил внимание...)
 

Вкладення

  • 1.jpg
    1.jpg
    182,9 Кб · Перегляди: 32
  • 2.jpg
    2.jpg
    234,9 Кб · Перегляди: 31
  • 3.jpg
    3.jpg
    127 Кб · Перегляди: 30
  • 4.jpg
    4.jpg
    161,9 Кб · Перегляди: 30
Останнє редагування:
Доброго дня


Маю наступну конфігурацию:
- Инвертор: Deye SUN-6k-SG05LP1-EU
- АКБ: Ultracell UCG200-12 - 4 штуки
- Балансир АКБ: Victron - 3 штуки

Проблема - не можу зрозуміти чому інвертор не перемикае батарею в стан Standby. Заряжає вже декілько днів поспіль слабим струмом. (54.58V / -0.99 A). Температура на АКБ - 26.30 ℃


Наразі налаштування ось такі:

- Batt Type: Batt-% Mode
- Battery Capacity: 200 Ah
- Float V: 54.8
- Absorption V: 57.6
- Equalization V: 57.6
- Equalization Cycle: 30 D
- Equalization Operating Time: 2 H
- Batt Empty V: 46.8
- Batt Resistance: 4 mΩ
- Batt Charge Efficiency: 100%
- TEMPCO: 5 -mV/℃/Cell

Deye поставив десь приблизно тиждень тому, перед цим майже два роки був Victron Multi Plus II 24/3000/32-70. Він не заливав постійно АКБ, а переходив в Standby після того як закінчив с Float.


На поточний час (19:00) вже 1.10 kWh зайшло в АКБ за день.
А в круг 15.60 kWh, шось мені підказує шо це не гарно :)

Також, на поточний момент, АКБ вже майже 2 роки відпрацювали, напруга в них повністю заряджених - 13.35-13.40, десь так.
Глибокого розряду не бачили, майже завжди у відключення брав з них десь 25-40% не більше.

Якщо потрібно ще якісь детали - залюбки напишу.

На мій погляд, проблема десь у налаштуваннях Batt Resistance та TEMPCO.
DataSheet по АКБ, в аттачменті.

Заздалегідь дякую!
 

Вкладення

  • 2024-08-11_19-01.png
    2024-08-11_19-01.png
    41,3 Кб · Перегляди: 9
  • Ultracell-UCG230-12.pdf
    274,5 Кб · Перегляди: 4
Назад
Угорі