FAQ Огляд інверторів Deye - Загальна тема

Продавець з Алібаби написав, що SG04 - то версія для індійського ринку. До речі, SG04 досить широка лінійка, там навіть 24V модель є.
Щось придумав цей продавець . В мене sg04 прошитий мовами для східної Європи .
 
Бачив тест в якому зробили перекос 50% по одній з фаз . Інвертор працював штатно . Щодо обмеження генерації - я такого не спостерігав
Дякую. Вже встановив однофазний.

Головне щоб загальне навантаження було більш менш стабільним
І останнє : завжди краще навантажувати фази рівномірно .
Дякую, це зрозуміло, що треба "розкидувати" якмога рівномірніше по фазам, уявляючи що в моменті все працює одразу. Але по факту завжди кудись буде перекос, бо це приватний будинок і всі потужні девайси споживають в коротких проміжках часу рандомно або за потреби і без будь-яких графіків.
 
Друзі, а при підключенні трьох інверторів deye в трьохфазному режимі, до кожного з них можна підключити свої власні аккуми, чи вони обов'язково повинні бути підключені до загальної акумуляторної батареї?
Бо маю вже акб, а хотілось би ще додати, але вже свою збірку з комірками eve.
 
Добрый день.

Deye 12кВт, 3 фазы, батареи Asgoft 2*14,3кВт. Соединено по CAN. Тип батареи усановлен как листе совместимости - 00.

Подскажите, как то можно ограничивать % заряда батареи от солнца. От сети при указании параметров в Time of Use все работает. Если же идет генерация от солнца, то заражает до 100% постоянно. Причем если есть нагрузка и батарея в какой то момент чуть отдала энергии (тучка прошла), даже меньше 1%, то как только восстанавливается солнечная генерация, батарея опять гонится до 100%. Т.е нет такой опции, что батарея дозаряжается от солнца, только если заряд снизился ну например до 80%.

И еще, батарея независимо от текущего % заряда заряжается на максимально разрешенном токе. Т.е нет такого, что при приближении к 90% к 95% ток зарядки снижается, как есть на гораздо более простом MUST, да и не любой телефонной зарядке.

Все вышеописанное норма, или как-томожно поправить? В меню настройки батареи BMS ничего кроме отражения текущего статуса батарей от BMS.
 
Засобами самого інвертора таким чином налаштувати заряд батарей неможливо (я так думаю). Для автоматизації додаткових сценаріїв та моніторингу використовую Solar Assistant.
Крім цього SA може передавати дані що MQTT, що ще більше розширює можливості тих же автоматизації і моніторингу.

Приклади роботи SA наведено нище:
1722944923150.png
1722945107287.png
 
Подскажите, как то можно ограничивать % заряда батареи от солнца.
Я перепрошую - а навішо обмежувати? Сонце заряджає батарею на 100% і живить будинок, залишок можна продавати в мережу. Який сенс в тому, щоб заряджати батарею від сонця, наприклад, на 80%?
 
И еще, батарея независимо от текущего % заряда заряжается на максимально разрешенном токе. Т.е нет такого, что при приближении к 90% к 95% ток зарядки снижается, как есть на гораздо более простом MUST, да и не любой телефонной зарядке.
Цікаво було-б глянути графік напруги і струму при заряді батареї. Якщо не помиляюсь, майже до 3.65В на комірку заряджається постійним струмом, а потім підтримується постійною напругою 3.65В. В телефонах трохи інша хімія батареї, вони зараз за 30-40 хв. набирають повну ємність.
 
Я перепрошую - а навішо обмежувати? Сонце заряджає батарею на 100% і живить будинок, залишок можна продавати в мережу. Який сенс в тому, щоб заряджати батарею від сонця, наприклад, на 80%?
Тут два момента:
1) не заряжать постоянно батарею до 100% а до 90-95, для продления срока службы.
2) не заряжать батарею при минимальной разрядке. Как я описал, Батарею солнце догоняет до 100% и при малейшем разряде, например потребление превысило генерацию, и с батареи взяло, скажем 0,5%. Как только потребление падает либо возрастает генерация, инвертор видит не полный заряд - 99,5% и начинает опять максимальным током заряжать эти пол процента до 100%. А я хочу чтобы новый цикл зарядки начинался только если батарея просадится до 80% (например) . Такой функционал есть у дешевого MUST, но нет в DEYE ;(
 
Засобами самого інвертора таким чином налаштувати заряд батарей неможливо (я так думаю). Для автоматизації додаткових сценаріїв та моніторингу використовую Solar Assistant.
Крім цього SA може передавати дані що MQTT, що ще більше розширює можливості тих же автоматизації і моніторингу.

Приклади роботи SA наведено нище:
Переглянути вкладення 3955
Переглянути вкладення 3956
А не подскажете где-то можно увидеть весь список возможных автоматизаций и условий. На сайте самого SA только 4-5 примеров, походил по форумам - местами есть более расширенные списки , но не все
 
1) не заряжать постоянно батарею до 100% а до 90-95, для продления срока службы.
Знаю, що глибина розряду (SoC) і струм заряду впливаюь на термін служби батареї. Але, щоб недозаряд батареї цей термін збільшував - такого не зустрічав.
акой функционал есть у дешевого MUST, но нет в DEYE ;(
Мабуть тому, що Deye не бачить сенсу в такому функціоналі. Який сенс в кінці світлового дня отримати на батареї >80% зарядку, а не на усі 100%?
 
Це тому, що це список залежить від даних і параметрів які дозволяє сам інвертор. Для різних моделей список буде унікальним. Я вам скопіював список параметрів які можна міняти у Deye SUN-12K-SG04LP3 в залежності від перерахованих умов.
1722951759528.png1722951772210.png
 
Вітаю,
Підкажіть, як краще розділити стрінги при підключенні до 10K-SG04LP3.
Інфа з даташиту:
Max. Operating PV Input Current (A): 26+13
Max. Input Short-Circuit Current (A): 34+17
No. of MPP Trackers/No. of Strings MPP Tracker: 2/2+1

Планував ставити 2 однакових стрінги по 11 панелей Longi LR5-72HTH-585M (STC Voc 52.36, Isc 14.27A, Vmp 44.21V, Imp 13.24).
Але PV*SOL видає попередження про перевищення потужності по другому MPPT. При цьому ніде в даташитах і мануалах не можу знайти інформації по обмеженнях по окремих стрінгах і MPPT.

То ж як краще, ставити однакові стрінги, чи кинути більше на перший (де Isc max = 34A) і менше на другий?
 
Подивіться в журнал помилок що записав.
 
Вітаю,
Підкажіть, як краще розділити стрінги при підключенні до 10K-SG04LP3.
Інфа з даташиту:
Max. Operating PV Input Current (A): 26+13
Max. Input Short-Circuit Current (A): 34+17
No. of MPP Trackers/No. of Strings MPP Tracker: 2/2+1

Планував ставити 2 однакових стрінги по 11 панелей Longi LR5-72HTH-585M (STC Voc 52.36, Isc 14.27A, Vmp 44.21V, Imp 13.24).
Але PV*SOL видає попередження про перевищення потужності по другому MPPT. При цьому ніде в даташитах і мануалах не можу знайти інформації по обмеженнях по окремих стрінгах і MPPT.

То ж як краще, ставити однакові стрінги, чи кинути більше на перший (де Isc max = 34A) і менше на другий?
Все залежить як ви хочете підєднати паралельно чи послідовно. Я би не морочився, під'єднав би все послідовно на два трекера по 10 панелей: ви так не перевищуєте максималку для цього інвертора ні по напрузі (до 800) ні по струму (17А ). По помилці: я ніде не бачив, що є обмеження по навантаженню (Ватт) по кожному трекеру. Тільки загальне 13КВт для цього інвертора. Тим більше якщо взяти 17Ax800 як мінімальні обмеження по трекерах - виходите на ці ж самі 13Квт по трекеру.
 
Добрый день.

Deye 12кВт, 3 фазы, батареи Asgoft 2*14,3кВт. Соединено по CAN. Тип батареи усановлен как листе совместимости - 00.

Подскажите, как то можно ограничивать % заряда батареи от солнца. От сети при указании параметров в Time of Use все работает. Если же идет генерация от солнца, то заражает до 100% постоянно. Причем если есть нагрузка и батарея в какой то момент чуть отдала энергии (тучка прошла), даже меньше 1%, то как только восстанавливается солнечная генерация, батарея опять гонится до 100%. Т.е нет такой опции, что батарея дозаряжается от солнца, только если заряд снизился ну например до 80%.

И еще, батарея независимо от текущего % заряда заряжается на максимально разрешенном токе. Т.е нет такого, что при приближении к 90% к 95% ток зарядки снижается, как есть на гораздо более простом MUST, да и не любой телефонной зарядке.

Все вышеописанное норма, или как-томожно поправить? В меню настройки батареи BMS ничего кроме отражения текущего статуса батарей от BMS.
Конкретно від сонця не знаю як таке зробити, але можна поставити ліміт по вольтажу зарядки в Time of Use саме в денні години, коли активне сонце. Або поставити максимальний вольтаж зарядки взагалі на рівні батареї. І тоді ваша батарея теоретично буде слугувати довше через зарядку до 80-90%
 
І тоді ваша батарея теоретично буде слугувати довше через зарядку до 80-90%
Вы не сможете зарядить lifepo4 батарею на 80-90%. Снижение напряжения заряда для "не полной зарядки АКБ" это миф. Даже если давать напряжение 3,4В на ячейку, АКБ наберет 100% емкости. Просто время заряда сильно увеличится и токи заряда, которые берет АКБ, будут меньше. Другими словами, заряжая до 3.6-3.65В на ячейку вы зальете в 100 Ач АКБ эти самые 100 Ач например за 3 часа. А заряжая тем же ЗУ до 3.4В на ячейку, вы зальете в тот же АКБ те же 100 Ач за 6 часов заряда. Однако 100 Ач все равно будет в АКБ.

Я не однократно убеждался в сказанном выше выполняя замер емкости АКБ, заряженного напряжением 3.4-3.5В на ячейку. При разряде такой АКБ прекрасно отдает свой номинал. Просто заряжается очень долго. Подозреваю, любое напряжение выше 3.3В на ячейку зарядит lifepo4 до номинала, но очень медленно и мелким током.

Единственное как можно действительно ограничить залитую в lifepo4 АКБ емкость - это время. Если АКБ набирает 100% например за 3 часа - заряжайте его 2 часа и тогда АКБ будет недозаряжен.

Однако снижение напряжения на ячейку все же дает полезные в плане долгожительства АКБ эффект. Снижаются зарядные токи, меньше греется АКБ при заряде.
 
и недосбалансирован скорей всего, что плохо.
Если стоит дешeвая BMS с пассивной балансировкой - то вообще никак сбалансирован не будет. Пассивные балансиры включаются обычно после 3,5В на ячейку и настраивать их (без втручання паяльником) обычно нельзя. Но ставить на АКБ в тысячи Ватт-часов пассивную балансировку - это полная клиника...
А при нормально активном балансире все будет пучком. Например распространенные JK BMS балансируют начиная от 3В и не важно на каком вольтаже (выше 3в на ячейку) закончится заряд, все ячейки будут выровнены. А если и ток балансировки нормальный, то ровнять будет прямо в процессе заряда.
Отдельные платы баласировки, емкостные или индуктивные, как бы вообще не от 2,5В на ячейку работать начинают...
 
Назад
Угорі