Запитання по гібридним інверторам та АКБ для створення UPS на весь дім

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
277
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
вимкнеться повністю чи просто обріже зайве
Як Ви вважаєте - якщо до інвертора підключити ТЕН 5кВт, то чи зможе він (інвертор) обрізати зайві два кВт??? Напевно, ні. Він просто вимкнеться по перенавантаженню!
не до кінця розумію принцип роботи...
Не треба його старатися зрозуміти. Нехай просто працює.
Хіба тільки в тому випадку, коли дійсно хочеться щось вдосконалити.
Але це "вже зовсім інша історія".
 

miro2x

Tier3
Реєстрування
8 Січ 2023
Дописи
14
Бали
3
Сонячні панелі
Astronergy CHSM54N-HC 425
Інвертор
Deye 6k
а ще одне питання по електропідключкі інвертора.
Маю три фази на вході в щиток. фаза 1 та 2 ідуть на автомати кожної групи споживачів разом із центральною нейтраллю, назвемо її N. А от фазу 1 разом із N подаю на інвертор, після інвертора виводжу фазний вихід та новий нуль, назвемо його N2, на групу автоматів споживачів. Чи вірно розумію, що в щитку я маю мати два окремі нулі - N та N2 ? чи можна їх обєднувати щоб спростити схему?
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Привіт, "автономна" спільното.
Замовив і я собі інвертор та АКБ з Алі ще в кінці листопаду.
В майбутньому також хочу купити кілька панелей, щоб для власного споживання мати трохи генерації.

АКБ, LIFEPO4 ячейки 230AH на 24V ще чекаю - орієнтовно через 2 тижні.
Гібридний Інвертор POWMR 3.2kva/3.0kw. Інврертор забрав з укрпошти вчора, тому якщо когось цікавлять якісь деталі, то із задоволенням поділюсь чим зможу. Продавець написав вартість 110usd тому думаю й не було питань по розмитненню. Хоча самого цікавить питання, чи потрібно платити мито якщо вказана вартість вище 150eur.

В мене трьох фазний ввід в будинок і хочу одну фазу пустити через інвертор на споживачі які мають бути безперебійні. То поки їде АКБ буду перероляти щиток, щоб все підготувати. Автомати до та після інвертора, DC автомат та запобіжник на АКБ вже взяв та буду це все збирати.

Не дає мені спокою тільки три питання:
1. Коли є мережа на вході інвертора, чи може цей гібрид пропускати через себе (Bypass) більше ніж 3квт потужності? і якщо так, то скільки максимум.
Протестую як тільки все підключу, але може хтось знає достовірно відповідь на це питання.

2. У режимі роботи від АКБ (BMS на 120А * 24В = 2880Вт), якщо я включу споживачів більше ніж 3квт, то як буде діяти інвертор? він просто не дасть більше 3квт і при цьому всі споживачі які використовували до 2880Вт залишаться працювати а нові не включаться, ЧИ спрацює захист та інвертор виключиться взагалі із втратою напруги на всіх споживачах?
Теж планую протестувати.

3. Щодо підключення сонячних панелей - яку максимальну потужність можна підключити до цього інвертора? Тобто яка потужність MPPT контролера?
Чому питаю, бо є кілька протиріч. У даташиті вказано Max. PV Array Power = 3000w. В той же час Max Solar Charging Current = 80А. Якщо рахувати напругу заряду рівною 27В, то перемноживши маємо 80*27=2160Вт. Що не зходиться із 3000Вт. Або я не вірно рахую?

Всім гарного дня!
Якщо перечитаєте цю гілку спочатку, то знайдете відповіді на всі Ваші задані питання. Так, багато інфо зайвої, але точно всі ці питання вже розглянуті :)

Якщо коротко, то зауважу, що цей інветор не гібридний, а автономний.
Мито не стягнули, бо інвертор та акуми підпадають під закон, що діє до травня 2023. Хоча треба уточнити, яку кількість акумів в партію вважатимуть комерційною... Здається, починаючи з 5 одиниць. Але не знаю напевне. Може хтось підкаже тут.

Експеримент хочеться зробити, але шкода грошей/часу на усунення проблем в разі смерті/поранення піддослідного...
Якщо зважитесь, то сильно допоможете зацікавленим ))
Раджу знімати на відео та показувати виміри приладів, щоб можна було потім апелювати до продавця в разі сумних результатів.

Який сенс ставити автомат після інвертора? Автомат на вході АС, на АКБ та на панелі(згодом) це достатньо. Ще і вимикач на самому інверторі є.


1.
Байпасом пропускає багато. Але обжимні накінечники поставте обов'язково. Китайці пишуть(десь бачив для схожої моделі інвертора), що 30 А. Це приблизно 6 кВт.
В мануалі виробник рекомендує ставити автомат перед інвертором(3кВт) на 32 А. Тобто, вірогідно, це і є рекомендований максимум.
Складно сказати як насправді, все ж таки китайці завищують характеристики. Я би краще зробив додатковий байпас через весь інветор. По типу, якщо навантаження більше n кВт, то перемикається на мережу. Або різні гілки навантаження, та на гілку інвертора не чіпляти потужних споживачів. До речі, це також в цій гілці розглядається.

2.
По перше, в такому разі акуми сильно перевантажаться по струму розряду та їхній ресурс знижуватиметься значно швидше.
Якщо розглядати ситуацію без цього, то інвертор подасть відповідний звуковий сигнал та вимкнеться через кілька секунд, якщо мережа недоступна. В мануалі вказано через який час при якому перенавантаженні.
Поведінка інвертора в разі перевантаження описана в мануалі: в кінці(ст.29) та в кількох пунктах розділу налаштувань.

3.
Протиріч немає. 3кВт панелей не видають 3кВт, зазвичай значно менше.
Навіть якщо і більше буде, то інвертор сам обмежить зарядний струм та "збиратиме" з панелей не більше, ніж потрібно для заряду акумів та живлення споживчів одночасно.
Також, в налаштуваннях можна встановити/обмежити зарядний струм.

П.С. Перечитайте гілку ще ))
 
Останнє редагування:

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Дякую за відповідь. І тоді він вимкнеться повністю чи просто обріже зайве і буде пропускати тільки 3квт ?


А який тоді механізм роботи інвертора?
MPPT контроллер перетворює постійний струм від панелей, послідовно з'єднаних зі струмом який залежить від сонця (наприклад 10А) і поістійною напругою (напр. 300В), у постійний струм 27В який далі йде на АКБ або ж на інвертор (24В->220В) який вже живить споживача. По цій логіці максимальна потужність залежить саме від MPPT контролера.
Якщо ж в самому інверторі потужність MPPT складає наприклад 110А (з яких макс 80А завязано на АКБ а інші 30А наприму до інвертора 24-220) тоді мені зрозуміло, що можна макс 3квт панелей підключити і в піку сонця таку генерацію отримати.
Але все одно не до кінця розумію принцип роботи...


Вельми путнє пояснення роботи інвертора(ів) тут: лінк.

Інвертор перетворює постійний струм на змінний.
МРРТ контролер слідкує
за тим, щоб потужність з панелей була максимально ефективною. Він "подорожує" кривою ВАХ(Вольт-Амперною характеристикою) сонячної панелі, періодично "переставляючи" точку на цій кривій. І "промацує", порівнюючи з попереднім виміром, криву так, щоб добуток струму та напруги панелі були якомога більшим. Не важливо як з'єднані панелі. Струм КЗ та напруга ХХ холостого ходу мають бути в рамках допустимого діапазону роботи МРРТ і не важливо скільки там тих панелей чи яка його потужність. Можете перемножити макс напругу та струм МРРТ та отримаєте макс потужність.

Струм(постійний) з панелей іде на інверторний блок, щоб там перетворитися на змінний, відповідаючи всім необхідним параметрам: формі сигналу, частоті, напрузі.

А от заряд батареї, я вважаю, може відбуватися без участі інвертора. Через понижуючий модуль DC-DC. Або, все ж таки, через інветор, а потім через діодний міст та понижувач напруги або понижуючий трансфоматор до мосту. Тобто подвійне перетворення: DC-AC-DC.

Для правильного використання інвертора не обов'язково знати його принцип роботи, достатньо лише старанно виконувати правила та рекомендації з інструкції по використанню :)
 
Останнє редагування:

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
98
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Струм КЗ та напруга ХХ холостого ходу мають бути в рамках допустимого діапазону роботи МРРТ і не важливо скільки там тих панелей чи яка його потужність. Можете перемножити макс напругу та струм МРРТ та отримаєте макс потужність.
Я вот по srne что заказал понять не могу :)
В характеристиках есть 1400 ват на нагрузку от солнца, и 1600 ват максимальное поле панелей

Там же есть что мппт 60 ампер до 100 вольт с рабочим напряжением 30-85 и ток от панелей не должен привышать 40 ампер

Мои панели при 35 вольт дают 17 ампер, получается если я сделаю 2р2s то я получу 70 вольт и 34 ампера что укладывается и в ток и в напряжение и выйдет 2400 ват, но при этом ограничение по панелям 1600 :)
 

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
277
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
На моїх панелях 38в і 8.8А, підключені були 24шт 2р12s до інвертора 5кВт з рекомендуємою потужністю поля 5кВт.
Але максимальна потужність всіх панелей 6.72кВт, при цьому параметри не виходять за межі допустимих для інвертора. То ж і працювало все без проблем!
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Я вот по srne что заказал понять не могу :)
В характеристиках есть 1400 ват на нагрузку от солнца, и 1600 ват максимальное поле панелей

Там же есть что мппт 60 ампер до 100 вольт с рабочим напряжением 30-85 и ток от панелей не должен привышать 40 ампер

Мои панели при 35 вольт дают 17 ампер, получается если я сделаю 2р2s то я получу 70 вольт и 34 ампера что укладывается и в ток и в напряжение и выйдет 2400 ват, но при этом ограничение по панелям 1600 :)
Можете скинути мануал? Я вважаю, що то найкраща схема для Ваших умов.
Якщо трекер один, то це буде і один трійник(дві паралельні гілки поєднуються), а трійник не рекомендують навантажувати більше 30 А(і це стосується якісних) струмом. Може через те китайці поставили таке обмеження по панеям.
А може вони не хочуть, щоб хтось перевіряв ці заявлені характеристики на максимумі, та перестрахувалися )) А може вони відсікають таким чином тих, хто не розуміється та неправильно підключає панелі, виходячи за рамки струму або напруги. ХЗ :)
Он як на мережевий 30 ставлять 45+ панелей і норм :) головне - не перевищувати додпустимі на вхід ані струм ані напругу.
 
  • Like
Реакції: mib

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
98
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Можете скинути мануал? Я вважаю, що то найкраща схема для Ваших умов.
Якщо трекер один, то це буде і один трійник(дві паралельні гілки поєднуються), а трійник не рекомендують навантажувати більше 30 А(і це стосується якісних) струмом. Може через те китайці поставили таке обмеження по панеям.
А може вони не хочуть, щоб хтось перевіряв ці заявлені характеристики на максимумі, та перестрахувалися )) А може вони відсікають таким чином тих, хто не розуміється та неправильно підключає панелі, виходячи за рамки струму або напруги. ХЗ :)
Он як на мережевий 30 ставлять 45+ панелей і норм :) головне - не перевищувати додпустимі на вхід ані струм ані напругу.
Ну вот меня смущает еще тот момент что в характиристиках есть 1400 ват которые он может отдать на нагрузку, от солнца, получается если 4 панели то практически 2 будут висеть в холостую, ну их еще и купить нужно, сейчас у меня всего две панели по 595 ват, ну и есть еще два мппт контроллера srne ml2440 на них ранели сейчас и висят тоже с небольшим превышением, по мануалу можно 540

Мануал прекрепил
 

Вкладення

  • All-in-one-solar-charger-inverter-HF2430S60-100-Instructions.pdf
    3 Mб · Перегляди: 8

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Вони отак порахували:
60А х 27В = 1440 Вт
При заряді на акум напруга подаватиметься приблизно 27В.
Максимальний допустимий струм(якщо заряд акумів здійснюється з панелей) 60А.
Вказана максиальна потужність 1400 - це потужність вихідна(Output). Це саме з інвертора на акуми. А на вхід інвертора з панелей можна і більше.
Не важливо скільки на вході, головне не виходити за межі. Він сам братиме стільки скільки в налаштуваннях поставите. Я би не радив перевищувати жоден з цих параметрів:
1. 60-70% макс потужності виходу з інвертора, тобто не більше 40А.
2. 40-50% ємності акумів. Тобто, струм 0.4-0.5С .

Придбайте для початку 2 панельки або навіть одну та поспостерігайте, якщо всі 4 одразу не вдається. одна панелька дасть приблизно 10-12 А в хорошу погоду. Може навіть 2 достатньо буде взагалі.

П.С. для @miro2x : В мануалі до Srne інвертора вказано, що макс струм байпасу 30 А. Це не зовсім такого ж типу інвертор, але Ваш, гадаю, теж здатен пропускати не менше 30 А. Правильно було б вказати цй параметр в мануалі, але ... Логічно припустити, якщо рекомендація ставити 32 А автомат перед інвертором, то тоді інвертор має витримувати принаймні більше 32 А. Якщо будете перевіряти, то слідкуйте за температурою усіх доступних з'єднань та за можливістю щуп термометра встроміть в корпус, але не замикаючи якісь контакти. Матимете [кілька] хвилин на те, щоб запобігти пошкодженню піддослідного, якщо для нього занадто.
Отакий термометр дуже зручний
termom.jpg
 
Останнє редагування:

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
98
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Придбайте для початку 2 панельки або навіть одну та поспостерігайте, якщо всі 4 одразу не вдається. одна панелька дасть приблизно 10-12 А в хорошу погоду. Може навіть 2 достатньо буде взагалі.
У меня 2 уже есть по 595 ват
. 60-70% макс потужності виходу з інвертора, тобто не більше 40А.
Вот это если честно не понял :)
Инвертор заявлен как 3 кВт если в блекаут то я его больше чем на 200 ват постоянно грузить не планирую, уткнусь в емкость акб, разве что если будет лифер то кофеварка 1-2 кофе но она мощная 2 кВт, хотя мой генератор на 2,8 ее тянет без проблем даже не чмыхает
При наличии солнца если от двух панелей то планируемая нагрузка 700-800 ват, правда в ней присутствует фильтр бассейна соответственно стартовый ток 2-3 кВт может быть
Но про какие 40 ампер в данном случае говорите вы я не понял

А так если все понравится то добавлю потом еще один инвертор и пару панелей на тот же акб и на него 2 кондиционера по 400 ват инверторных

Ну и если то еще один :) по той же схеме и на него бойлер

Таким образом я перекрою 80% своего потребления, ну или продам этот и подросту до 5 кВт инвертор

Вообще это все начиналось лет пять назад с резерва и нагрузки 30 ват :)
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
60-70% макс потужності виходу з інвертора, тобто не більше 40А.
о, даруйте, не уточнив: це маю на увазі поставити в налаштуваннях струм заряду акумів. А, там макс зарядний струм акумів 80 А, а я чомусь 60 А взяв. Тоді можна і 50 А ставити обмеження.
Інвертор має впоратися з кавоваркою без проблем. Там майже все навантаження на нагрів бойлера, стартових струмів немає, окрім насосу. Він хоч і імпульсний, та не думаю, що занадто потужний. Ми також каву робили при працюючому бензогенераторі 2.8, ба більше, одночасно з іншим навантаженням півкіловата :)
Якщо цей Srna гарно себе покаже, то на 5кВт міняти немає сенсу особливо. Пікова потужність вдвічі більша - 6кВт. Якщо номінальна потужність насосу басейна не перевіщує 1кВт то цей інвертор має впоратися.
Інверторні кондіціонери теж не проблема - потягнути має без проблем.
Для чого ще один інвертор на ті ж акуми? Можна паралельно гілку пари панелей додати. Там запас по панелям на інвертор чималий.
Якщо акуми ті ж самі для другого інвертора, то краще автомобільний поставити. Немає сенсу ставити такий складний.
 
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: mib

tollyn

Tier3
Реєстрування
27 Вер 2017
Дописи
8
Бали
3
Моя порада по струму заряда на акб.
Ставити не більше 0,2С для свинцевих аккумуляторів. І не більше чим 0,5С для lifepo4 і li-ion і враховувати температуру аккумуляторів.
Для свинця, це взагалі вибухонебеспечно. А для більш продвинутих акумів, нема ніякого смислу збільшувати струм, от завеликого струму більше проблем чим користі.
За замовчуванням у всіх інверторах, струм як правило завищений.
С- ємність аккумулятора. Наприклад при С=150Ач. І=0,2*150=30 Ампер.
 
  • Like
Реакції: mib

mib

Tier2
Реєстрування
28 Гру 2022
Дописи
98
Бали
18
Сонячні панелі
901677
Інвертор
Ritar
Заказал в итоге батарею по месту, 140 а/ч jk bms 150 ампер и встроенный балансир на 2 ампер за 960$ посмотрим что из этого выйдет :)
 

tollyn

Tier3
Реєстрування
27 Вер 2017
Дописи
8
Бали
3
Заказал в итоге батарею по месту, 140 а/ч jk bms 150 ампер и встроенный балансир на 2 ампер за 960$ посмотрим что из этого выйдет
BMS нормальный и балансир на 2 ампера достаточный. Но будьте внимательны, когда будете запускать проследите за перегревом. Даже сейчас, когда не жарко возможен перегрев при длительном разряде или заряде большими токами. Радиатор там минимальный, запаса по пропускной способности транзисторов у него нет.
 
  • Like
Реакції: mib

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
3. Щодо підключення сонячних панелей - яку максимальну потужність можна підключити до цього інвертора? Тобто яка потужність MPPT контролера?
Чому питаю, бо є кілька протиріч. У даташиті вказано Max. PV Array Power = 3000w. В той же час Max Solar Charging Current = 80А. Якщо рахувати напругу заряду рівною 27В, то перемноживши маємо 80*27=2160Вт. Що не зходиться із 3000Вт. Або я не вірно рахую?

Всім гарного дня!
@miro2x Вітання!

Бачив це питання про невідповідність/"протиріччя" неодноразово. Як на мене, найкраще воно розтлумачене ось тут: Как узнать и рассчитать параметры панелей подключаемых к гибридному высоковольтному инвертору.
 

Klotos

Tier3
Реєстрування
27 Гру 2022
Дописи
25
Бали
3
Інвертор
PowMr POW-HVM6.2M-48V
...LiFePo4 акумулятори 9кВт, з балансиром та БМС на 200А...
@sanyas15 Що у вашому випадку балансир та BMS для LiFePo4?

Просто я щось не розумію... Ось, наприклад, BMS для "голих" банок із LiFePo4: Jk Bms Active Balance Bms. Це окрема плата із своїм управлінням, яка підключається до кожної банки тонким проводом і окремо до плюсового та мінусового товстим проводом на усю батарею банок.

Наскільки розумію, ця плата керує як зарядом, так і розрядом банок в залежності від налаштувань, перекачує електрику від одної до іншої банки, а заодно рахує кількість енергії, міряє температуру тощо. І, знаходячись ближче до АКБ, її налаштування мають вищий пріоритет, ніж налаштування зарядки АКБ на самому гібридному інверторі.

Можливо, я щось неправильно зрозумів, але де у цій схемі має бути балансир? Він "дружить" із BMS по типу приведеної мною?
 
Угорі